PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#5201 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by SanskiBiser »

DaShip wrote:E jbg, donedavno je eKupi imao aoc i2276vwm za 240km, imtec LG 23mp68vq-p za 245km a genelec samsungov 24' za 320km, winwin LG 22mp68vq-p za 350km, svi su nestali. :sad:

A prodalo se a slabo nabavljaju a mozda ovi ne azuriraju redovno sajtove, ako imas neku legalnu prodavnicu blizu odes i zamolis ih da ti pogledaju na KimTec ili ComTrade (obicno su im svi partneri) da li ima neki od monitora koji tebe interesuje na stanju tako znas tacno sta se desava.
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5202 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

Hoćeš reći da uopšte ne stavljaju u ponudu sve što distributeri uvoze? :shock: Znači trebam im poslati upit da provjere cijelu ponudu distributera :-)
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#5203 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by SanskiBiser »

DaShip wrote:Hoćeš reći da uopšte ne stavljaju u ponudu sve što distributeri uvoze? :shock: Znači trebam im poslati upit da provjere cijelu ponudu distributera :-)
Da bas tako, ja sam morao licno otici u prodavnicu, zamoliti lika sto radi tamo da vidi ima li Samsung S24F350 jer ga oni u prodavnici nisu imali u ponudi, bilo je drugih modela, KimTec ga je imao na listi ali nije bilo ni jednog na stanju, ComTrade je imao par komada koliko se sjecam i od njih su narucili, dostava u prodavnicu bila za 48 sati. Ima puno robe koju prodavnice uopste ne drze na stanju niti imaju u zvanicnoj ponudi ali mogu pogledati kod distributera i naruciti ako ima. Ja trazio HD/SSD tray za laptop koji se ubaci tamo gdje ide DVD Rezac, kazu nema, ti si prvi koji trazi, pogledaj na Olx ili Ebay...al' nadju nekog od distributera da ima na stanju i sad imaju taj tray redovno u ponudi. :lol:

http://www.eastcode.biz/shop/ladica-cad ... gitus.html
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5204 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

Jesi ti onaj koji je kupio taj samsung S24 monitor u eastcodeu za 360KM, a osim što si isti taj mogao kupiti u genelecu za 320KM, još si mogao kupiti lg 23mp68vq-p (jeftiniji, duža garancija, veći freesync opseg). :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#5205 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by SanskiBiser »

DaShip wrote:Jesi ti onaj koji je kupio taj samsung S24 monitor u eastcodeu za 360KM, a osim što si isti taj mogao kupiti u genelecu za 320KM, još si mogao kupiti lg 23mp68vq-p (jeftiniji, duža garancija, veći freesync opseg). :D


Samsung s24F350huxen Genelec uopste nije imao u ponudi prije 4 mjeseca a nemaju ga ni sad, niko ga nije imao u prodaji na stanju u prodavnicama u to vrijeme kako sam napisao vec samo je ComTrade imao par komada, bilo je u nekim shopovima 27 incni model koji je kostao 500 KM. Cak na PIK nije ga niko imao - iz radoznalosti sam pitao i moglo se naruciti i cekati do mjesec dana da nabave i kostao bi me u to vrijeme 320 KM plus 10 za dostavu dakle 330 KM... :mrgreen:

Ja sam zadnjih 8 godina cesto kupovao u Genelecu najvise napajanja Silverstone dok su drzali i Biostar ploce nekad davno, i prvo kod njih gledam, a monitor je placen je u EastCode 350 KM, LG23mp68VQ-P je best buy sto se tice ulozeno dobiveno, kostao je 280 KM u Eastcode i mogao sam ga uzeti, moglo je i preko PIKa za 240 + 10 dostava dakle za 250 KM (ali monitore i hdd ne kupujem preko pika zbog losih iskustava tokom zadnjih par godina, kupovao za druge pa kad treba garanciju ostvariti belaj citav i sa onima za koje sam kupovao i prodavacima...) Taj LG mi je bio drugi izbor u slucaju da nije bilo ovog Samsunga, trazio sam sto povoljniji PLS Samsung 24 Inca sa FreeSync, 27 inca je previse za 1080p - bio je neki bijeli model koliko se sjecam 320 KM ali bez Freesync...

LG taj model je tehnoloski znacajno inferiorniji monitor od ovog Samsunga u pogledu panela uz cinjenicu da ovaj samsung ima i 16 mm veci panel, PLS vs IPS i tu se za mene vec zavrsava sva prica o tome koji je bolji izbor i to je ono sto opravdava razliku u cijeni samo po sebi...Kod tog LG imas u brzim akcionim igrama blur, nije puno ali nekima smeta, kod Samsunga ni traga na kraju krajeva 4 ms odziv vs 5 ms LG...takodje reprodukcija crne boje kod ovog Samsunga je primjetno bolja osim ako te ne zapadne primjerak iz falicne serije :lol: . Mana kod ovih Samsung monitora je da moze da te potrefi primjerak iz te neke falicne serije koja ima prejak backlight bleed koji jako iritira kad se ugase svjetla navece u sobi, kod mene srecom nije taj, ispitali odmah u prodavnici prije nego sto sam platio da je bilo vratili bi ga odmah...

FreeSync range se podesava kako hoces preko Cru programa na bilo kojem novijem monitoru koji podrzava Freesync, samo ima par stvari kojih se moras pridrzavati da bi AMD LFC (Low Framerate Compensation) Radio kako treba tj da imas FreeSync+LFC a ne samo Freesync.... 2.5 : 1 omjer max min freq...


https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5 ... h=b3884ce6

Ja nisam odgojen u duhu mentaliteta bazara, nema toga u ovom kraju, tako da ne gledam u 30 ili 50 KM razlike u cijeni ako mi nesto odgovara, ako je lako dostupno. Kako kaze narodni ekonomski aksiom - U Solunu dinar somun, do Soluna sto somuna. :mrgreen:

EDIT: korekcija LG23mp58VQ-P u LG23mp68VQ-P
Last edited by SanskiBiser on 23/05/2017 12:17, edited 1 time in total.
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5206 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

LG 23mp58VQ-P nema freesync, to je 2xmp68vq-p. Genelec je definitivno imao tog samsunga, nestao je tek prije nekoliko sedmica.Koliko znam pls je samsungov ips tako da ne bi trebalo biti velike razlike, a LFC podržavaju samo 144hz monitori.Zar su ti u eastcodeu dopustili da uporediš oba monitora?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#5207 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by SanskiBiser »

DaShip wrote:LG 23mp58VQ-P nema freesync, to je 2xmp68vq-p. Genelec je definitivno imao tog samsunga, nestao je tek prije nekoliko sedmica.Koliko znam pls je samsungov ips tako da ne bi trebalo biti velike razlike, a LFC podržavaju samo 144hz monitori.Zar su ti u eastcodeu dopustili da uporediš oba monitora?
Jel' tebi toliko stalo da dokazes nesto da moras sad izmisljati stvari? :lol:

Ko je spominjao LG23MP58VQ-P :shock: , prvo pises LG 23MP68VQ-P pa sad LG 23mp58VQ-P. Ja sam gore pisao o 68...



PLS je u svemu za oko 10% bolji od standardnog IPS, druga tehnologija izrade panela, nadgradnja postojece IPS tehnologije....razlika nije kao izmedju IPS i Samsungovog AMOLEDA ono da zines u cudu ali je znacajna i korisnici je primjete. Za gaming je bolji izbor od bilo kojeg drugog obicnog IPS monitora ali su skuplji od IPS (Samsung naplacuje ekskluzivnost premda je tehnologija izrade jeftinija od IPS..)...


LFC nije eksluziva za 144 hz monitore, mada su ga na pocetku 99% samo ti monitori podrzavali s izuzetkom Acera koji je imao odmah par modela koji su radili u 35-75 hz range, poslije je AOC za svoje neke modele izbacio drajvere koji su podesili range na 35-75 i proradio je LFC... Sad cim mozes rucno podesiti range preko CRU aplikacije, Crimson drajveri sami aktiviraju LFC i koriste nema potrebe za nekim posebnim drajverima za monitor, bitno je da monitor fizicki tj. hardverski moze podrzati 75 hz kao max, ranges su 30-75 i 35-75 ...

Da u Eastcode su mi cak rekli da mogu i vratiti ovaj monitor ako nisam zadovoljan u roku od par sedmica, samo da sacuvam ambalazu. i da ne skidam najlone i da mogu zamjeniti za drugi model...

Genelec nije imao ovaj model Samsunga na stanju prije 4 mjeseca da li su ga nabavili poslije ne znam i a ne interesuje me, naredni monitor kupujem tek 2019 tad ce me interesovati sta imaju u ponudi po mognucnosti 4k. :lol:
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5208 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

SanskiBiser wrote: Ja sam zadnjih 8 godina cesto kupovao u Genelecu najvise napajanja Silverstone dok su drzali i Biostar ploce nekad davno, i prvo kod njih gledam, a monitor je placen je u EastCode 350 KM, LG23mp58VQ-P je best buy sto se tice ulozeno dobiveno, kostao je 280 KM
:?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#5209 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by SanskiBiser »

DaShip wrote:
SanskiBiser wrote: Ja sam zadnjih 8 godina cesto kupovao u Genelecu najvise napajanja Silverstone dok su drzali i Biostar ploce nekad davno, i prvo kod njih gledam, a monitor je placen je u EastCode 350 KM, LG23mp58VQ-P je best buy sto se tice ulozeno dobiveno, kostao je 280 KM
:?

To je typo, tako je to kad se kasno navece pise post, 5 je odmah do 6 na tastaturi sad znas da sam mislio na 68 tj. na monitor koji si naveo u svom postu prije toga ... :lol:

editovano i korigovano...
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5210 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

68vq koštao 280 km? :shock: Jbt toliko trenutno košta 58vq, a 68 košta 350km u winwinu.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#5211 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by SanskiBiser »

DaShip wrote:68vq koštao 280 km? :shock: Jbt toliko trenutno košta 58vq, a 68 košta 350km u winwinu.
Da 280, to je bilo oko nove godine, neka rasprodaja do kraja januara je trajalo.

Sad bas gledam u Eastcode je 390 KM!
DonieBrasco
Posts: 15521
Joined: 31/08/2016 16:09

#5212 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DonieBrasco »

Da li je neko od vas u skorije vrijeme kupio ili sastavio racunar sa nekim Ryzen procesorom ako jeste da malo podjeli iskustvo rada istog.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5213 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Ned071 »

DonieBrasco wrote:winwin.ba cijene paprene, ali zato je sve orginalno i sa valjanom garancijom u slucaju bilo kakvog kvara predpostavljam.

Da li je tacno ovo sto neko napisa da im se moze poslati mail sa komponentama koje zelis pa bi oni malo korigovali cijenu ili neku svoju ponudu ?

Kakav je PlusComputers po ovom pitanju, skuplji/jeftiniji, garancija, ponuda ?
taj winwin koji mi je ovdje preporucen nikada nije odgovorio niti na jedan mail koji sam poslao sa upitom za ponudu racunara. posto sam ja duduk za kompjutere, zamolio sam druga da mi okvirno pogleda ponude prodavnica. ovi nisu nista odgovorili, kako niti pet sest prodavnica koje se kao reklamiraju na facebooku

odmah mi je odgovorio Plus computers, PC Plus i Dopper Tech, ali njih sam odbacio jer rade sa polovnim racunarima iako su jako korektni u kontaktu. bila je jos jedna firma iz Sarajeva, odgovorila nakon dan ali preskupa.

fakat ne kontam ljude koji se bave ovim poslom. ne moras mi odmah za sat poslat ponudu ali mozes za dan dva. isto tako ako neces dici dupe pa se potrudit prodat nesto sto je neko spreman platit 1500 1700 maraka, nemoj, nije frka, ima ko hoce.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#5214 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

Da zivim tri zivota ne mogu shvatit ni ja da neko nece da mrdne ni malim prstom da proda nesto od 500 , 700 , 1000 ili vise km .bosanska poslovnost u svoj svojoj ljepoti u kombinaciji sa nikakvom komunikacijom i pismenosti predskolskog nivoa . Ajd donekle mogu shvatit nekog bezze prodavca na OLX ,ali ne i pik radnje , a ove "regularne" da i ne spominjem .
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5215 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

Ned071 wrote:
DonieBrasco wrote:winwin.ba cijene paprene, ali zato je sve orginalno i sa valjanom garancijom u slucaju bilo kakvog kvara predpostavljam.

Da li je tacno ovo sto neko napisa da im se moze poslati mail sa komponentama koje zelis pa bi oni malo korigovali cijenu ili neku svoju ponudu ?

Kakav je PlusComputers po ovom pitanju, skuplji/jeftiniji, garancija, ponuda ?
taj winwin koji mi je ovdje preporucen nikada nije odgovorio niti na jedan mail koji sam poslao sa upitom za ponudu racunara. posto sam ja duduk za kompjutere, zamolio sam druga da mi okvirno pogleda ponude prodavnica. ovi nisu nista odgovorili, kako niti pet sest prodavnica koje se kao reklamiraju na facebooku

odmah mi je odgovorio Plus computers, PC Plus i Dopper Tech, ali njih sam odbacio jer rade sa polovnim racunarima iako su jako korektni u kontaktu. bila je jos jedna firma iz Sarajeva, odgovorila nakon dan ali preskupa.

fakat ne kontam ljude koji se bave ovim poslom. ne moras mi odmah za sat poslat ponudu ali mozes za dan dva. isto tako ako neces dici dupe pa se potrudit prodat nesto sto je neko spreman platit 1500 1700 maraka, nemoj, nije frka, ima ko hoce.
Odgovorili mi jednom i rekli da kažem šta me zanima, ja poslao i nikad nisam dobio odgovor, drugi put poslao i nisu uopšte odgovorili, Genelec odgovorio prvi put, ali ne i drugi :bih:
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#5216 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by rolltroll »

DonieBrasco wrote:Da li je neko od vas u skorije vrijeme kupio ili sastavio racunar sa nekim Ryzen procesorom ako jeste da malo podjeli iskustvo rada istog.
vrlo rado cu podijeliti ovdje svoja iskustva s ryzenom jer cu ubrzo sastavljati racunar ali tek dok vidim sta vega donosi. ako se vega pokaze konkurencijom za gtx 1070 pa navise, onda bih uzimao definitivno vegu
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#5217 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

da li se kod nas može naći ovaj monitor, na piku ga nema
sasmung CFG70 24" quantum dot technology (curved)

http://www.samsung.com/us/computing/mon ... g70fqnxza/
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#5218 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

Naručiš na piku, šverceri dosta toga mogu nabaviti samo upit pošalješ...
Ali ne očekuj neku povoljnu cijenu ako je vani 300-350€ onda će kod nas da bude 750KM
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5219 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

aditon wrote:da li se kod nas može naći ovaj monitor, na piku ga nema
sasmung CFG70 24" quantum dot technology (curved)

http://www.samsung.com/us/computing/mon ... g70fqnxza/
Dileri na piku sve dobavljaju po narudžbi, pošalji im svima upite i vidi koji je povoljniji.Vidim da hrvatski eKupi (trgovina distributera msan/kimtec) ima taj monitor, pošalji upite i našem eKupi te našim trgovinama pa vidi da li se to uvozi kod nas.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#5220 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

na ekupi.ba nema, e sad jedino što kažete baš direkto poslati upite ovim što se bave prodajom IT komponenti na piku.

mislim za FHD 1080p ovo je skup monitor međutim ima te neke inovativne tehnologije i slika je besprijekorna na njemu stoga se može reći da ipak nije preskup.
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5221 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

aditon wrote:na ekupi.ba nema, e sad jedino što kažete baš direkto poslati upite ovim što se bave prodajom IT komponenti na piku.

mislim za FHD 1080p ovo je skup monitor međutim ima te neke inovativne tehnologije i slika je besprijekorna na njemu stoga se može reći da ipak nije preskup.
Jesi poslao upit ovima u eKupi?Što se mene tiče bolje bi bilo kupiti neki 2k/4k monitor sa gsync/freesync-om, osim ako baš želiš/trebaš bolji prikaz boja.
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#5222 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by nixon69 »

DonieBrasco wrote:Da li je neko od vas u skorije vrijeme kupio ili sastavio racunar sa nekim Ryzen procesorom ako jeste da malo podjeli iskustvo rada istog.
Za to ces morati jos malo pricekati.
Zadnjih desetak godina Intel nije imao konkurencije,tako da je sve pravljeno u njihovu korist. Programi,igrice,software za testiranje itd.
Sto se tice Ryzen-a trenutno je sve skupo. Maticna,procesor,memorija. (Mislim na high-end modele,slabijih ima i jeftinijih)

Ryzen je sad ozbiljno ugrozio Intelovu dominaciju. Sad mozemo cekati rat cijena i trljati ruke. :D
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#5223 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

DaShip wrote:
aditon wrote:na ekupi.ba nema, e sad jedino što kažete baš direkto poslati upite ovim što se bave prodajom IT komponenti na piku.

mislim za FHD 1080p ovo je skup monitor međutim ima te neke inovativne tehnologije i slika je besprijekorna na njemu stoga se može reći da ipak nije preskup.
Jesi poslao upit ovima u eKupi?Što se mene tiče bolje bi bilo kupiti neki 2k/4k monitor sa gsync/freesync-om, osim ako baš želiš/trebaš bolji prikaz boja.
ovaj ima freesync
ali 4k još nije standard, bar ne među običnim smrtnicima. Za 4k ti treba bar 1080 kartica, međutim ovaj monitor je vrh, jedino što mu je cijena povisoka ali vrijedi. Košta 280 eura a volio bih znati cijenu kod nas
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5224 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

aditon wrote:
DaShip wrote:
aditon wrote:na ekupi.ba nema, e sad jedino što kažete baš direkto poslati upite ovim što se bave prodajom IT komponenti na piku.

mislim za FHD 1080p ovo je skup monitor međutim ima te neke inovativne tehnologije i slika je besprijekorna na njemu stoga se može reći da ipak nije preskup.
Jesi poslao upit ovima u eKupi?Što se mene tiče bolje bi bilo kupiti neki 2k/4k monitor sa gsync/freesync-om, osim ako baš želiš/trebaš bolji prikaz boja.
ovaj ima freesync
ali 4k još nije standard, bar ne među običnim smrtnicima. Za 4k ti treba bar 1080 kartica, međutim ovaj monitor je vrh, jedino što mu je cijena povisoka ali vrijedi. Košta 280 eura a volio bih znati cijenu kod nas
Gtx 1070 je dovoljan za ~35fps na ultra detaljima, a i više na medium-high, gtx 1080ti je za ultra na 60fps, 2k je sredina za koju je dovoljan i gtx 1060/Rx 580.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#5225 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

aditon wrote:
DaShip wrote:
aditon wrote:na ekupi.ba nema, e sad jedino što kažete baš direkto poslati upite ovim što se bave prodajom IT komponenti na piku.

mislim za FHD 1080p ovo je skup monitor međutim ima te neke inovativne tehnologije i slika je besprijekorna na njemu stoga se može reći da ipak nije preskup.
Jesi poslao upit ovima u eKupi?Što se mene tiče bolje bi bilo kupiti neki 2k/4k monitor sa gsync/freesync-om, osim ako baš želiš/trebaš bolji prikaz boja.
ovaj ima freesync
ali 4k još nije standard, bar ne među običnim smrtnicima. Za 4k ti treba bar 1080 kartica, međutim ovaj monitor je vrh, jedino što mu je cijena povisoka ali vrijedi. Košta 280 eura a volio bih znati cijenu kod nas
Ako hoćeš bolji prikaz boja onda se kupuje IPS panel, mada je za gaminga skup (vjerujem da ima u 120/144Hz ali i to onda dodatno povlači troškove ostatka konfe).
Na tih 280€ vani dodaj 30% i imaš cijenu kod nas :bih:
Post Reply