Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Smajic.smajo
Posts: 614
Joined: 01/07/2013 14:05

#76 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by Smajic.smajo »

Sijalica koja gori wrote:Molim vas da mi pomognete, imala sam ogroman madež crne boje na lijevoj dojci i više od polovine sam otkinula grudnjakom slučajno. Da li sad postoji veća opasnost od kancerogenih stanica?
Otidji doktoru. Moj stari je tako ogulio peskirom, nije htio ici doktoru, dobio rak koze na kraju.
Suzie Q
Posts: 1340
Joined: 08/04/2010 10:54

#77 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by Suzie Q »

mladeže treba redovito pregledavati, ja imam puno, puno mladeža i štitim ih na sve moguće načine.
imam nekoliko većih promjera 1 cm i to od rođenja, međutim dermatolog mi je savjetovao da ih ne diram dokle god nemam problema s njima jer samo mogu pogoršati stvari. također i moj muž cijeli život ima na glavi veliki, ispupčeni mladež koji je zaista ružan i on ga sakriva kosom ali dogodi se da ga zakači i raskrvari. liječnik mu je također rekao da je mladež vjerojatno pustio korijene duboko i da ga je najbolje ne dirati jer bi moglo imati posljedice.

uglavnom, najbolje je sva pitanja uputiti dermatologu i to nekom dobrom i iskusnom koji neće na prvu sve slati pod nož
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#78 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by pop_corn »

Bila je bradavica :) Dermatolog Alendar je uklonio.
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#79 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by pop_corn »

Za one koji su uklanjali bradavice, mladeže:

Koliko dugo vam je zarastala rana, kako je izgledala?
Kod mene rana baš ružno izgleda, 5-dan malo otečeno okolno tkivo i crveno, rana pecka, stvara nelagodu....
Ne znam je li to tako ok?
Bez obzira što je dermatolog rekao da nema potrebe za kontrolom ja sutra idem neka pregledaju.
Rana je duboka.
terremoto
Posts: 387
Joined: 03/07/2012 19:28

#80 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by terremoto »

Ja sam laserski skidala na licu (dva),ja mislim poslije 15 dana da se osusila ranica i spala,imala sam neku kremicu i mazala,nikakvih otoka nisam imala niti problema.
User avatar
Grof
Posts: 562
Joined: 24/02/2002 00:00

#81 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by Grof »

pop_corn wrote:Za one koji su uklanjali bradavice, mladeže:

Koliko dugo vam je zarastala rana, kako je izgledala?
Kod mene rana baš ružno izgleda, 5-dan malo otečeno okolno tkivo i crveno, rana pecka, stvara nelagodu....
Ne znam je li to tako ok?
Bez obzira što je dermatolog rekao da nema potrebe za kontrolom ja sutra idem neka pregledaju.
Rana je duboka.
To ti je sve individualno, i ovisi od slučaja do slučaja. Ja sam ih par skinuo i svaki se drugačije ponašao. Peckanje je normalno bilo kod svakoga.

Ali nije naticalo ili crvenilo se. U svakom slučaju otiđi na pregled.

Je li ono slika tvoje promjene na koži koju si objavio/la? Kad ćeš dobiti ph nalaz?
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#82 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by pop_corn »

Hvala ti za odgovor.

Preporučio je da nakon par dana mažem Pantexol kremom (krema za održavanje normalne vlažnosti te zaštitu suhe i oštećene kože, pospješuje obnavljanje oštećene kože) i ja je sinoć prvi put namažem. Nakon toga se pojavilo blago crvenilo okolnog tkiva. Ne znam je li sve ovo od te kreme (blagi otok, crvenilo, peckanje, nelagoda) ali u suštini rana baš ružno izgleda :(
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#83 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by pop_corn »

Grof wrote:
pop_corn wrote:Za one koji su uklanjali bradavice, mladeže:

Koliko dugo vam je zarastala rana, kako je izgledala?
Kod mene rana baš ružno izgleda, 5-dan malo otečeno okolno tkivo i crveno, rana pecka, stvara nelagodu....
Ne znam je li to tako ok?
Bez obzira što je dermatolog rekao da nema potrebe za kontrolom ja sutra idem neka pregledaju.
Rana je duboka.
To ti je sve individualno, i ovisi od slučaja do slučaja. Ja sam ih par skinuo i svaki se drugačije ponašao. Peckanje je normalno bilo kod svakoga.

Ali nije naticalo ili crvenilo se. U svakom slučaju otiđi na pregled.

Je li ono slika tvoje promjene na koži koju si objavio/la? Kad ćeš dobiti ph nalaz?

Jeste, ono je moja slika.
Neću dobiti nalaz, uzorak nije otišao na analizu.

Gdje si ti skidao?
User avatar
Grof
Posts: 562
Joined: 24/02/2002 00:00

#84 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by Grof »

Ja sam skidao u Državnoj bolnici (A. Nakaš) do sada tri. Nije bilo promjena nego su mi smetali jer su bili na dijelovima tijela gdje su se mogli lako zguliti.

Koliko si platio to kod Alendara? U Državnoj se plaća čini mi se oko 20-30 KM uz uputnicu ljekara opće prakse.
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#85 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by pop_corn »

Meni je ponudio tri mogućnosti:

- da ostavim tako (što nije dolazilo u obzir jer se već više od 10 god. bojim da je ne zakačim, bila je na nozi)
- da mi prepiše neku kremu ali nije siguran da bi bila uspješna
- da je ukloni

Ja sam pristala na ovu treću soluciju.
Pregled košta 50 KM, uklanjanje 20 KM, anestezija 10 KM.
User avatar
Grof
Posts: 562
Joined: 24/02/2002 00:00

#86 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by Grof »

U svakom slučaju bolje je skinuti pa si mirna, pogotovo ako mijenja oblik, boju, i sl. Ako se sjetiš, napiši šta ti je doktor rekao za oticanje i crvenilo. Sretno! :thumbup:
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#87 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by pop_corn »

Hoću, hoću, svakako ću ovdje napisati šta je bilo, možda nekad, nekome pomogne :)

Hvala ti što si pisao.
User avatar
Sirri
Posts: 64
Joined: 23/04/2013 22:22

#88 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by Sirri »

@pop_corn
Tačno znam kako se osjećaš,bila sam u istoj situaciji.Ja sam prije,otprilike godinu dana odstranila mladež ispod pazuha.Skoro cijelu sedmicu sam imala crvenilo i osjećala peckanje i nelagodu,čak i nakon što su mi skinuli konce.I sjećam se da je trebalo baš duže vremena da rana zaraste.Jao,kad se samo sjetim koliko sam bila uznemirena zbog toga,bojala sam se da to hirurg nije dobro odradio,da će se nešto zakomplicirati itd.Kad sam otišla na kontrolu,savjetovao mi je da budem strpljiva,da izbjegavam kontakt s ranom i nastavim mazati kremom,te da je mladež imao dubok korijen i zbog toga takve reakcije.Na kraju je sve bilo okay.Mislim da nema razloga za brigu,ali ako se nečega plašiš,ipak je najbolje da odeš na kontrolu.Nadam se da će sve biti uredu. :)
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#89 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by pop_corn »

Oticanje, crvenilo i peckanje je izazvala, najvjerovatnije, krema. Dr. je pregledao ranu, rekao mi da više ne mažem kremom i da mu, općenito, rana izgleda ok. Od jutros nema otoka, crvenilo se smanjilo a peckanja nema nikako.
Eto, sad mi je lakše :)
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#90 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by Kinaski »

Nedavno sam primjetio malu bradavicu , dijelu ispod pupka (nakon sto sam obrijao stomak ) i gle cuda nakon drugog depiliranja , skinuo sam dlake a sa njima i tu minijaturnu bradavicu :D Sta da radimmmm
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#91 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by pop_corn »

Kako ti izgleda sada to mjesto gdje je bila?
Ja inače ništa ne prepuštam slučaju pa bih svakako otišla da to pregledam.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#92 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by Kinaski »

Krvarilo malo ( dvije kapi krvi) sada nema nista
Forsaken
Posts: 824
Joined: 11/02/2005 10:51

#93 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by Forsaken »

gdje se ima uraditi pregled mladeza privatno u Sarajevu? Trebao bih zavrsiti to ove sedmice tako da nemam vremena da cekam.
zvjerka007
Posts: 5
Joined: 13/11/2012 17:07

#94 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by zvjerka007 »

Forsaken wrote:gdje se ima uraditi pregled mladeza privatno u Sarajevu? Trebao bih zavrsiti to ove sedmice tako da nemam vremena da cekam.
Pogledajte pp
User avatar
antidroid
Posts: 124
Joined: 26/10/2010 12:08

#95 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by antidroid »

zvjerka007 wrote:
Forsaken wrote:gdje se ima uraditi pregled mladeza privatno u Sarajevu? Trebao bih zavrsiti to ove sedmice tako da nemam vremena da cekam.
Pogledajte pp
hocu i ja :)
zvjerka007
Posts: 5
Joined: 13/11/2012 17:07

#96 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by zvjerka007 »

antidroid wrote:
zvjerka007 wrote:
Forsaken wrote:gdje se ima uraditi pregled mladeza privatno u Sarajevu? Trebao bih zavrsiti to ove sedmice tako da nemam vremena da cekam.
Pogledajte pp
hocu i ja :)
Pogledajte pp
Suzie Q
Posts: 1340
Joined: 08/04/2010 10:54

#97 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by Suzie Q »

takve manje rane je najbolje mazati jekodermom a to mi je savjetovala med. sestra kad mi je vadila konce, nevezano za doktora i ostale, rana je bila cca 1 cm.

sama se ne bih sjetila, ali to je krema kojoj vjerujem jer Jekoderm me prati od rođenja maltene i za zarastanje rana jest najbolji. ima ga svuda kupiti
User avatar
rimac
Posts: 439
Joined: 22/09/2004 11:09

#98 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by rimac »

KOlegica s posla priča kako kćer njene prijateljice, djevojka od 20 godina, umrla od raka. Prije nekoliko mjeseci grudnjakom skinula mladež i eto...

Sin mi ima jedan poveliki, bio prije dvije godine na kontroli i evo sad hoću voditi ga opet na Koševo.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#99 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by Partijaner »

Ima li gdje u Sarajevu da laserski uklanja benove, nemam neke velike mladeze, ali bih volio da zatamnim koliko toliko ?
REGA
Posts: 1
Joined: 08/11/2016 15:53

#100 Re: Pazite na zdravlje: skidanje mladeža sa tijela!

Post by REGA »

Pozz

Da li mi moze neko pomoci ko je skidao benove/mladeze da mi kaze jel imaju kakvih posljedica sada, oziljci , kako to sve izgleda ?
Post Reply