Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
sarajlija120
Posts: 370
Joined: 13/07/2016 11:23

#1 Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Post by sarajlija120 »

Pozdrav, forumaši!

Imam veliki problem sa PayPalom, ne mogu nikako da ga riješim. Radi se o tome da ne mogu primati novac i da ga ne mogu prebacivati na karticu.

Dakle, pokušat ću po koracima objasniti svoj komplikovan problem, ko me shvati i ima rješenje, neka ponudi pa da vidimo.

1. Napravio sam tekući račun u BBI banci (MasterCard kartica), nakon čega sam htio koristiti usluge PayPala. Na savjet prijatelja koji koristi PayPal duže vremena, kupio sam u banci Visa Prepaid karticu, jer mi je on rekao da on preko nje uredno prima i šalje novac (on ju je kupio dosta ranije od mene). Uredno sam je povezao sa PayPalom i verifikovao. Kad sam htio primiti prvi balans, pošiljaocu je PayPal konstantno izbacivao grešku da ja nisam spreman za primanje balansa (funda).

Ok, par dana sam istraživao problem, kontaktirao Raifaissen support, budući da mi u BBI nisu mogli ponuditi rješenje. Raiffaissen mi je rekao da se Visa kartice više ne mogu koristiti za primanje, da mi treba MasterCard-ova kartica.

2. Konektovao sam MasterCard karticu na Paypal i verifikovao je uredno, kao i prethodnu, bez problema. Prilikom toga obrisao sam Visu Prepaid sa liste svojih kartica. Rekao sam pošiljaocu da pokuša opet poslati i napokon primio sam balans. :mrgreen: Rekoh evo ga! Kad ono - klinac. Kad sam kliknuo na "Withdraw" opciju, zatražio mi je nekakav Bank Account, a igrom slučaja prije nego ću obrisati Visu Prepaid kliknuo sam na "Withdraw", ali tad nisam htio prebaciti (dok sam imao Visu još uvijek konektovanu, nije mi tražen Bank Account), dakle vratio sam se i potom obrisao Visu Prepaid, tek nakon toga je došlo da mi treba Bank Account, kad je MasterCard ostao sam.

3. Opet konektujem Visa Prepaid karticu i sad imam dvije. :-D Evo se osjećam kao Mr. Bean. :lol: Nadajući se da će mi jedna vršiti primanje balansa, a druga withdraw, rekao sam pošiljaocu da mi opet pokuša poslati balans. Naravno, nije uspjelo, jer mu je opet prikazalo neku grešku u slanju. :twisted:

Skontam da mora postojati opcija za promjenu primarne kartice, jer izgleda da mi je Visa Prepaid postala primarna kad sam je konektovao ponovo, ali bezuspješno, jer je PayPal ostavio haman sve mogućnosti osim te. Progooglao sam, vidio da je ranije nekad postojala ta opcija, ali sad je nisam mogao pronaći. :odustajem:

Halalite malo sam odužio, ali stvarno nakon mukotrpnog istraživanja i pitanja, pokušavanja, evo, odlučih da se obratim ovdje na forum u nadi da neko ima rješenje.

Hvala vam svima velika!
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#2 Re: Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Post by edys »

Pa do skora nije moglo se primati na Master Card a na Visu jeste...to sad okrenuli izgleda. Ja imam Master Card povezanu sa Paypalom ali samo mogu vrsiti uplate...meni niko ne moze poslati novac
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#3 Re: Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Post by helpdesk1 »

Meni je bio isti problem i patio sam se sve dok im nisam poslao mail na 'customer service'. Ljudi mi riješili problem za manje od 1 dana. U čemu je bio problem ne znam, ali od tada i primam lovu i plaćam bez problema.
clopex
Posts: 90
Joined: 02/03/2008 10:55

#4 Re: Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Post by clopex »

Korisim Visa u Raiffasen i uredno radi i primanje i slanje. To da nesto od sad ne moze se primiti pare na Visa nisam siguran, evo sad 1. mi je uradjen withdraw pa cekam jedno 4-5 dana dok legne na racun pa cu znati iz prve ruke mozel jos uvije na Visa. ali znaci koristim to odavno i to moze. BBI ti to ne dozvoljava moras imati posebnu karticu za net kupovinu

Moja preporuka koristi payoneer evo ti moj referal link, ako se reg preko ovoga i prilikom prve uplate dobijas i ti i ja 25$ gratis sto ti moze pokriti troskove za godina za master karticu koju dobijes od payonera:

https://share.payoneer.com/nav/w4WzCPM3 ... ejaMZ-jUA2
bloodyczech
Posts: 40
Joined: 25/05/2013 23:55

#5 Re: Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Post by bloodyczech »

clopex wrote:Korisim Visa u Raiffasen i uredno radi i primanje i slanje. To da nesto od sad ne moze se primiti pare na Visa nisam siguran, evo sad 1. mi je uradjen withdraw pa cekam jedno 4-5 dana dok legne na racun pa cu znati iz prve ruke mozel jos uvije na Visa. ali znaci koristim to odavno i to moze. BBI ti to ne dozvoljava moras imati posebnu karticu za net kupovinu

Moja preporuka koristi payoneer evo ti moj referal link, ako se reg preko ovoga i prilikom prve uplate dobijas i ti i ja 25$ gratis sto ti moze pokriti troskove za godina za master karticu koju dobijes od payonera:

https://share.payoneer.com/nav/w4WzCPM3 ... ejaMZ-jUA2
Payoneer je super samo jedini problem sto ubija konvertovanje love,jer ako primis lovu na PayPal u €,na karticu ide u $,a onda ako ces na banku ide u KM.
Zasto jednostavno ne upisete bankovni racun i povucete novac na banku,a svaka prepaid karta bi trebala da salje i prima novac preko PayPal-a
sarajlija120
Posts: 370
Joined: 13/07/2016 11:23

#6 Re: Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Post by sarajlija120 »

clopex wrote:Korisim Visa u Raiffasen i uredno radi i primanje i slanje. To da nesto od sad ne moze se primiti pare na Visa nisam siguran, evo sad 1. mi je uradjen withdraw pa cekam jedno 4-5 dana dok legne na racun pa cu znati iz prve ruke mozel jos uvije na Visa. ali znaci koristim to odavno i to moze. BBI ti to ne dozvoljava moras imati posebnu karticu za net kupovinu

Moja preporuka koristi payoneer evo ti moj referal link, ako se reg preko ovoga i prilikom prve uplate dobijas i ti i ja 25$ gratis sto ti moze pokriti troskove za godina za master karticu koju dobijes od payonera:

https://share.payoneer.com/nav/w4WzCPM3 ... ejaMZ-jUA2
Evo me nakon duže pauze. Danas išao u BBI, uplatio neki novac i usput da pitam za PayPal. Lik mi hladno reče: "Pogledaj ti malo postavke profila na PayPal-u..." :shock: Ja ono ostah šokiran, pa rekoh: "Gospodine, već sam sve postavke pregledao, čini mi se da je uredu." Kaže on meni opet: "Samo ti postavke pogledaj..." :-?

Predah zahtjev maloprije za otvaranjem računa u Raiffaisen banci, pa ćemo vidjeti kako će ići. Imat' posla sa nesposobnjakovićima koji ti ne mogu problem rješiti za pola godine i više je stvarno iskušenje. :roll:
sarajlija120
Posts: 370
Joined: 13/07/2016 11:23

#7 Re: Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Post by sarajlija120 »

Hvala svima na savjetima, pokušat ću u Raiffaisenu, čuo sam da do sad nisu imali problema. :thumbup:
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#8 Re: Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Post by REDDEVILS »

Napravio sam Paypal racun u ponedjeljak i aktiviro karticu tj. zvao banku da mi iscitaju Paypal code i dobio sam email da mogu sad uplacivati i primat novac na moj paypal racun i da ce mi u roku 24 sata uplatiti 1.95 $ koji su mi povukli radi verifikacije kartice medjutim prosla su 48 sata a jos mi nisu uplatili 1.95 $ koliko se od prilike treba cekati uplata :?
ITNet
Posts: 779
Joined: 30/09/2016 11:47

#9 Re: Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Post by ITNet »

Ljudi imate playpal temu vec sa dosta sadrzaja, bolje vam je da tamo postate

http://forum.klix.ba/paypal-u-bosni-i-h ... s5200.html
User avatar
ferratilis
Posts: 7266
Joined: 25/11/2013 16:48

#10 Re: Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Post by ferratilis »

REDDEVILS wrote:Napravio sam Paypal racun u ponedjeljak i aktiviro karticu tj. zvao banku da mi iscitaju Paypal code i dobio sam email da mogu sad uplacivati i primat novac na moj paypal racun i da ce mi u roku 24 sata uplatiti 1.95 $ koji su mi povukli radi verifikacije kartice medjutim prosla su 48 sata a jos mi nisu uplatili 1.95 $ koliko se od prilike treba cekati uplata :?
Ja sam cekao sedmicu, mozda i vise :D Treba banci vremena da proknjizi transakciju
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#11 Re: Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Post by REDDEVILS »

ferratilis wrote:
REDDEVILS wrote:Napravio sam Paypal racun u ponedjeljak i aktiviro karticu tj. zvao banku da mi iscitaju Paypal code i dobio sam email da mogu sad uplacivati i primat novac na moj paypal racun i da ce mi u roku 24 sata uplatiti 1.95 $ koji su mi povukli radi verifikacije kartice medjutim prosla su 48 sata a jos mi nisu uplatili 1.95 $ koliko se od prilike treba cekati uplata :?
Ja sam cekao sedmicu, mozda i vise :D Treba banci vremena da proknjizi transakciju
Ok hvala na odgovoru LP :)
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#12 Re: Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Post by dadoka84 »

bloodyczech wrote:
clopex wrote:Korisim Visa u Raiffasen i uredno radi i primanje i slanje. To da nesto od sad ne moze se primiti pare na Visa nisam siguran, evo sad 1. mi je uradjen withdraw pa cekam jedno 4-5 dana dok legne na racun pa cu znati iz prve ruke mozel jos uvije na Visa. ali znaci koristim to odavno i to moze. BBI ti to ne dozvoljava moras imati posebnu karticu za net kupovinu

Moja preporuka koristi payoneer evo ti moj referal link, ako se reg preko ovoga i prilikom prve uplate dobijas i ti i ja 25$ gratis sto ti moze pokriti troskove za godina za master karticu koju dobijes od payonera:

https://share.payoneer.com/nav/w4WzCPM3 ... ejaMZ-jUA2
Payoneer je super samo jedini problem sto ubija konvertovanje love,jer ako primis lovu na PayPal u €,na karticu ide u $,a onda ako ces na banku ide u KM.
Zasto jednostavno ne upisete bankovni racun i povucete novac na banku,a svaka prepaid karta bi trebala da salje i prima novac preko PayPal-a
Prilikom povlačenja sa skrilla ja sam imao problem kad se povuce na bankovni racun. Barclays bank London se pojavljuje kao posrednik i njihov fee je bio nekih 20 Eur... Malo je reći da sam popizd... :D
bloodyczech
Posts: 40
Joined: 25/05/2013 23:55

#13 Re: Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Post by bloodyczech »

dadoka84 wrote:
bloodyczech wrote:
clopex wrote:Korisim Visa u Raiffasen i uredno radi i primanje i slanje. To da nesto od sad ne moze se primiti pare na Visa nisam siguran, evo sad 1. mi je uradjen withdraw pa cekam jedno 4-5 dana dok legne na racun pa cu znati iz prve ruke mozel jos uvije na Visa. ali znaci koristim to odavno i to moze. BBI ti to ne dozvoljava moras imati posebnu karticu za net kupovinu

Moja preporuka koristi payoneer evo ti moj referal link, ako se reg preko ovoga i prilikom prve uplate dobijas i ti i ja 25$ gratis sto ti moze pokriti troskove za godina za master karticu koju dobijes od payonera:

https://share.payoneer.com/nav/w4WzCPM3 ... ejaMZ-jUA2
Payoneer je super samo jedini problem sto ubija konvertovanje love,jer ako primis lovu na PayPal u €,na karticu ide u $,a onda ako ces na banku ide u KM.
Zasto jednostavno ne upisete bankovni racun i povucete novac na banku,a svaka prepaid karta bi trebala da salje i prima novac preko PayPal-a
Prilikom povlačenja sa skrilla ja sam imao problem kad se povuce na bankovni racun. Barclays bank London se pojavljuje kao posrednik i njihov fee je bio nekih 20 Eur... Malo je reći da sam popizd... :D
Skrill je iz UK i nisam nikada povlacio lovu al znam da se to ne isplati iz razloga sto mnogo uzimaju,ako imas neku vecu lovu bolje ti je karticu naruci za 10€ godisnje
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#14 Re: Paypal - Veliki problem (POMOĆ)

Post by dadoka84 »

Aha. To sam jednom i nisam vise. Sad mi automatski legne na visa karticu bez naknade od strane banke a transakcija se vodi kao "uplata na pos terminalu".
Post Reply