Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#5376 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by baja »

Saka wrote:
BadSanta wrote:Joj ljudi....wtf HELP

Listala sam nekih 15-20 strana i sva sam ko' žensko sluđena.

Zadnje 2 godine sam imala Visu Unicreditovu i sve najnormalnije mi je povlačilo automatski
početkom mjeseca sa pp računa na nju.
Visa istekla i oni u Unicreditu mi uvalili Mastercard iako sam im lijepo spomenula
da mi treba za paypal.

Mastercard verificirala, onaj kod sa 4 znamenke dodala i sve najnormalnije, ali sada vidim da
se navodno novac ne može povlačiti na Mastarcard.
Šta se onda dešava sa novcem koji je već na pp računu, a ne može otići?

I koju bi mu onda karticu preporučili? Vidim ljudi spominju Intesu i RFB

Napominjem pp mi služi samo za primanje novca sa honorarnog posla, a zvanično
sam nezaposlena.

Hvalaaaaaaaaaaaaaa onme ko mi odgovori!
Novac s PayPal-a se može povlačiti samo na VISA karticu. Sa MasterCard možeš samo plaćati, ne možeš primati novac.
To što si ti u banci njima govorila da ti treba za PayPal-a možeš okačiti mačku o rep jer većina njih i ne zna šta je PayPal niti ih interesuje.

Znaći moraćeš izvaditi VISA karticu u drugoj banci i povezati je, onda ćeš moći povući pare, dotad će visiti na PayPal-u. Ne bih ti preporučio Raiffeisen jer naplaćuju procenat na svaku transakciju. Pokušaj sa Intesom, ProCredit, Sparkasse, BBI.
Jel ovo fakat za unicredit mastercard!!? Ne mozes primati lovu?
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#5377 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by BadSanta »

Evo ja čekam, jer su mi upravo rekli da su poslali novac
pa gledam možel' ili ne može leći i šta da radim ako ne može, a oni već poslali.
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#5378 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Bronco_Billy »

Ja sam jutros bio u banci da preuzmem mastercard i potvrdili su mi isto. Moze se placati ali se ne moze primati novac.
Znaci novac na paypalu ostaje zarobljen.

Njesra.

Razgovarao sam i sa sparkasse, kod njih regularno radi visa electron sa paypal samo sto za mjesecne transakcije ako su preko 1000.00KM, traze pregled transakcija, izvode, popunjavanje nekakvog formulara i ostalo.
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#5379 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by BadSanta »

Bronco_Billy wrote:Ja sam jutros bio u banci da preuzmem mastercard i potvrdili su mi isto. Moze se placati ali se ne moze primati novac.
Znaci novac na paypalu ostaje zarobljen.

Njesra.

Razgovarao sam i sa sparkasse, kod njih regularno radi visa electron sa paypal samo sto za mjesecne transakcije ako su preko 1000.00KM, traze pregled transakcija, izvode, popunjavanje nekakvog formulara i ostalo.
Ako dođeš do zaključka kod koga je najbolje uzeti javni. Kakvo sad pregledavanje transakcija, pa nek pregledaju!
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#5380 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by BadSanta »

Zer0 wrote:Molim Vas za informaciju, s kojim karticama Visa Electron/Debit, je moguce koristiti PayPal i primati novac u BIH. Zelio bih da znam gdje moze, a gdje ne. Molim Vas za misljenja iz prve ruke, pa da napravimo spisak.

Raiffeisen - DA (Provjerava klijente za terorizam i pranje novca i zahtjeva izvode sa Pay-Pal-a unazad 3 mjeseca)
Unicredit - NE (Ne, za nove korisnike, imaju ugovor sa MasterCard-om)
ProCredit - NE (Ne za nove korisnike)
Hypo - NE
NLB - NE (Imaju posebnu prepaid Visa net u te svrhe koja se kupuje na salteru)
BBI - NE (Ima Visa prepaid kartica za kupovinu preko net-a, a uz tekući račun se dobije MasterCard sa limitom od 30km po transakciji)
Sberbank - DA (Limit od 500 KM po transakciji sa PayPal-a, u slucaju veceg iznosa vracaju sredstva na Pay-Pal)
Nova Banka - DA
Sparkasse - DA
Intesa Sanpaolo - DA
Addiko - NE
Evo, neko nam je sve lijepo poredao banke. Sad koja od ovih je najbolje za PRIMANJE love? Ako sam
razumijela dobro RFB i BBI ne baš zbog provizije. Šta mislite o npr. Intesi?


Hvala još jednom
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#5381 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Bronco_Billy »

Moze li neko potvrditi da li je dostupno za nas iz BiH placanje sa paypal bal. ako je novac available?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5382 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Nije moguce placanje
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#5383 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tnt-tunja »

Je li postoji neki problem prilikom povlacenja novca na Visa karticu UniCredit banke? Dosad nisam imao nikakvih problema sa prvim u mjesecu, a danas mi pise pending...
Jest da je u pitanju preko 500USD, dosad nisam imao povlacenja preko 250USD
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#5384 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by free_too »

tnt-tunja wrote:Je li postoji neki problem prilikom povlacenja novca na Visa karticu UniCredit banke? Dosad nisam imao nikakvih problema sa prvim u mjesecu, a danas mi pise pending...
Jest da je u pitanju preko 500USD, dosad nisam imao povlacenja preko 250USD
Nekad bude random da novac bude u pendingu, mozda svako 4 5 povlacenje, kao neka dodatna verifikacija bude. U roku 48h-72h ce preci u completed.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#5385 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Velkoski »

Može li se liftati ovaj limit od 500 dolara dnevno? Sve verifikovano odavno, a i dalje to stoji :roll:
Nikola P
Posts: 2
Joined: 30/08/2017 00:38

#5386 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Nikola P »

Pozdrav ljudi, kao sto mozete vidjeti - nov sam na forumu.

Elem, imam jedan problem sa PayPalom vec skoro godinu dana, pare nisu nesto ni male (skoro 300 dolara) a ne mogu ih nikako dobiti.

Ukratko - radim kao freelancer za jedan legitiman sajt/portal, prije nego sto su me poceli placati, raspitao se kod drugih koji rade za njih - kazu sve perfektno, jest da pare legnu tipa pocetkom aprila za februar ali sta sad, kad krenes raditi to i ne primjetis.

Elem, u februaru sam zaradio prve pare, na kraju mjeseca mi posalju svoju formu i sve fino uredno ispunim, PayPal sam vec imao ali sam ga koristio za placanje preko banke, odnosno skidao bi pare sa banke. I dodje april, i ne stignu pare, i tako svaki mjesec saljemo medjusobno bar 2 mail-a, stalno nesto pokusavamo skontati sta je reci.

Pitam jarana da pokusa poslati sta bilo - pokusa poslati 2 dolara i ne moze. Hajd kontam, mozda nece iz Bosne u Bosnu, pitam rodjaka iz danke Deutchland, nece ni njemu. Reko je*o vas PayPal, i nastavim ja raditi, zaradjivati pare koje nikako da dodju. I prije nekih eto, mjesec dana dodjem ovdje i naidjem na neki odgovor koji me vodi na neki drugi paypal link da nesto aktiviram, i dobijem potvrdni mail od paypal-a da mogu primati pare.

Slika mail-a: https://i.imgur.com/hqxWyXJ.png

znam da mi se vidi prezime, sta bi sad, svoji smo :-) :-)

I opet nakon nekog vremena dobijem odgovor od poslodavca, pokusali su opet slati pare i dobiju sledecu gresku:

https://i.gyazo.com/3c1ecc9a6747a729d4d ... e92d0c.png

Eto, to je manje vise sve. Kartica je verifikovana, uzeo sam je u nlb-u, znam da ima posebna kartica za internet, imam tu karticu.

Nikad prije nisam primao pare preko paypal-a. Zadnja opcija mi je da pitam da mi posalju preko IBAN-a ali tu ce me banka odrati samo tako.

Hvala unaprijed! :bih:
zongo
Posts: 105
Joined: 28/12/2010 22:12

#5387 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zongo »

Nikola P wrote:.
na linku ispod imas odgvor od paypal-a, drugi post po redu, koje metode da probas, al' ne izgleda obecavajuce.
moguce je da, zbog tih par transakcija koje nisu uspjele, sad njihov sistem tvoj racun gleda kao rizican i zato stopira bilo kakve transakcije.

https://www.paypal-community.com/t5/Abo ... d-p/727451
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#5388 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Horcrux »

Horcrux wrote:
ma_zdra'o wrote:Ne mogu da primim novac sa Paypala. Jučer sam imala prvu kupovinu i ova žena mi je rekla da paypal ne radi, tj. ne mogu primiti novac.

Kartica mi je kreditna Visa Intesa, verifikovala e mail i dobila kod.

Ali na paypalu pise:
If you have a Business account, you also need to set up a payment solution that will enable you to receive payments from eBay, your own website or by simply sending an invoice.

The payments you received will be available in your PayPal balance. You need to add a bank account to your PayPal account for future withdrawals.

Here’s how to add a bank account:
Login to your PayPal account.
Click Profile near the top right corner of the page.
Click Profile and settings.
Click Financial information.
Click Add my bank beside "Bank accounts".
Enter the requested information and then click Continue.
Review your information and click Save.


Kad pokušam dodati Bank account pojavi se US card formular, i svaki put tako.

Ne znam šta da radim, jel neko imao ovaj problem?
Pokusaj ovo, meni je nedavno uspjelo.
Horcrux wrote: Uspio! :D Paypal podrska mi je odgovorila da trebam setupovati automatic withdrawl, da bi mogao primati novac, medjutim nigdje na ovom novom UI-u nema podrske za automatic withdrawl - barem koliko sam ja uspio vidjeti, niti sam uspio pratiti njihove stepove koje su naveli da bi se to rijesilo. Svejedno sam uspio, tako sto sam nasao link na netu.

Koliko sam ja shvatio, da bi primali novac mi iz BiH, potrebno je:
- verifikovati email
- imati visa karticu
- verifikovati karticu
- imati automatic withdrawal - ovo mozete setupovati trenutno samo ako odete na https://www.paypal.com/eg/cgi-bin/websc ... icked=card. Ako otvorite taj link i ako vas preusmjeri na paypal home page, onda je sve ok, ako vam otvori nesto drugo, pratite te korake (Continue etc). Setupovao sam to, povukao novac sa Upworka i sve je proslo ok. :)
Nikola P wrote:Pozdrav ljudi...
Ovo gore je do sad radilo, pokusaj. :)
Sretno!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5389 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Herr P..... probaj ovo iznad ....ako ne bude idi na skrill i zavrsi pricu a i lova bude odmah dostupna :)
Nikola P
Posts: 2
Joined: 30/08/2017 00:38

#5390 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Nikola P »

Horcrux wrote:
Horcrux wrote:
Ovo gore je do sad radilo, pokusaj. :)
Sretno!
Upravo taj link sam i pratio kad sam prvi put naisao na ovu temu, to je i dovelo do mail-a od njih.

U svakom slucaju, cekacu da se jave iz podrske, ako nema 'ljeba od tog, probacu neki drugi servis.
ajrolina
Posts: 89
Joined: 31/10/2016 15:17

#5391 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ajrolina »

BadSanta wrote:Joj ljudi....wtf HELP

Listala sam nekih 15-20 strana i sva sam ko' žensko sluđena.

Zadnje 2 godine sam imala Visu Unicreditovu i sve najnormalnije mi je povlačilo automatski
početkom mjeseca sa pp računa na nju.
Visa istekla i oni u Unicreditu mi uvalili Mastercard iako sam im lijepo spomenula
da mi treba za paypal.

Mastercard verificirala, onaj kod sa 4 znamenke dodala i sve najnormalnije, ali sada vidim da
se navodno novac ne može povlačiti na Mastarcard.
Šta se onda dešava sa novcem koji je već na pp računu, a ne može otići?

I koju bi mi onda karticu preporučili? Vidim ljudi spominju Intesu i RFB

Napominjem pp mi služi samo za primanje novca sa honorarnog posla, a zvanično
sam nezaposlena.

Hvalaaaaaaaaaaaaaa onme ko mi odgovori!
Imala sam identicnu situaciju s Unicredit, poslije njih otvoriim racun u Sberbank ali oni imaju limit od 500km po transakciji tako da sam nakon nekih godinu presla u Sparkasse i jos uvijek sam kod njih, isto sam zvanicno nezaposlena a paypal mi sluzi iskljucivo za primanje novca, dok sam bila u raskoraku izmedju ubjedjivanja s Unicredit da (ne) moze MasterCard, prelaska u Sberbank i njihovog odbijnja uplata, PayPal podrske i svega ostalog novac mi je na PayPal-u bio dobra tri mjeseca, jedino se ne sjecam da li sam u ta tri mjeseca prebacivala platu na PayPal ili nisam :-)
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#5392 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by BadSanta »

ajrolina wrote: Imala sam identicnu situaciju s Unicredit, poslije njih otvoriim racun u Sberbank ali oni imaju limit od 500km po transakciji tako da sam nakon nekih godinu presla u Sparkasse i jos uvijek sam kod njih, isto sam zvanicno nezaposlena a paypal mi sluzi iskljucivo za primanje novca, dok sam bila u raskoraku izmedju ubjedjivanja s Unicredit da (ne) moze MasterCard, prelaska u Sberbank i njihovog odbijnja uplata, PayPal podrske i svega ostalog novac mi je na PayPal-u bio dobra tri mjeseca, jedino se ne sjecam da li sam u ta tri mjeseca prebacivala platu na PayPal ili nisam :-)

Hej hvala ti na odg :-D , sutra cu se konačno odlučiti baš izmedju Sparkasse (jer imaju poseban paket za nezaposlene)
i Intese (jer imaju poseban paket za studente). A novac definitivno ne može leći na paypal dok je povezan s MasterCardom nazalost.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#5393 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mirsek »

BadSanta wrote:
ajrolina wrote: Imala sam identicnu situaciju s Unicredit, poslije njih otvoriim racun u Sberbank ali oni imaju limit od 500km po transakciji tako da sam nakon nekih godinu presla u Sparkasse i jos uvijek sam kod njih, isto sam zvanicno nezaposlena a paypal mi sluzi iskljucivo za primanje novca, dok sam bila u raskoraku izmedju ubjedjivanja s Unicredit da (ne) moze MasterCard, prelaska u Sberbank i njihovog odbijnja uplata, PayPal podrske i svega ostalog novac mi je na PayPal-u bio dobra tri mjeseca, jedino se ne sjecam da li sam u ta tri mjeseca prebacivala platu na PayPal ili nisam :-)

Hej hvala ti na odg :-D , sutra cu se konačno odlučiti baš izmedju Sparkasse (jer imaju poseban paket za nezaposlene)
i Intese (jer imaju poseban paket za studente). A novac definitivno ne može leći na paypal dok je povezan s MasterCardom nazalost.
Ja koristim Intesinu VISA electron karticu na PayPal-u i imam dnevni limit od 500USD.
2.5 KM mjesecno placam za odrzavanje racuna.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5394 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

Stiže mi mail od Paypala. Kaže : "You have funds in your Paypal account" (i nije lažni mail, već stvarno od Paypal-a)

Image


Odem u Paypal account, kad tamo balance 0 EUR.

Image

Meni nije jasno zašto se ovako igraju osjećajima siromašnih ljudi :roll:
Last edited by victom on 01/03/2021 05:53, edited 2 times in total.
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#5395 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by free_too »

victom wrote:Stiže mi mail od Paypala. Kaže : "You have funds in your Paypal account" (i nije lažni mail, već stvarno od Paypal-a)

Image


Odem u Paypal account, kad tamo balance 0 EUR.

Image

Meni nije jasno zašto se ovako igraju osjećajima siromašnih ljudi :roll:
meni stigla poruka da je automatski transfer prosao a 0 na racunu bilo :D (ovaj mjesec to bilo).


BTW znam da nekad novac koji manuelno povuces ode u pending pa moras cekati nekih 48-72h, ali izgleda da su izbacili i neku genericnu poruku uz to: "Your transfer is delayed" --- "For security reasons, we need a bit more time to review this transaction. This can take up to 24 hours, but we'll email you as soon as we have an update."

Jos nekom se desavalo? :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5396 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Nije paypal al nema veze
Danas mi javila agencija da nazalost prelaze na paypal jer je skrill ukinuo placanje za pravna lica...zna li neko nesto o tome ....jbg ipak je na skrilu lova za DZ bila odmah i cim povucem bude na deviznom
TINspire
Posts: 3
Joined: 30/10/2015 15:25

#5397 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by TINspire »

pozdrav svima,

Imam problem pa vas molim koji imate vise iskustva sa Paypalom da mi pomognete,

Naime javio mi se neki momak i Amerike za zahtjevom da kupi auto od mene, trazio mi je Paypal racun
da uplati novac, i kao navodno ja moram da uplatim 1200 KM na adresu kako bi prosla njegova transakcija
od 9000 KM, i ako ja ne uplatim tih 1200 KM da ce me krivicno goniti , također dosao mi je mail sa servisa paypala kako
moram u narednih 24 sata uplatiti novac na racun koji su mi dali , ili ce protiv mene podnijeti prijavu i da se transakcija ne moze ponistiti

da li je neko imao slicnih iskustava??
da li je sigurno uplatiti tih 1200 KM?
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#5398 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

TINspire wrote:pozdrav svima,

Imam problem pa vas molim koji imate vise iskustva sa Paypalom da mi pomognete,

Naime javio mi se neki momak i Amerike za zahtjevom da kupi auto od mene, trazio mi je Paypal racun
da uplati novac, i kao navodno ja moram da uplatim 1200 KM na adresu kako bi prosla njegova transakcija
od 9000 KM, i ako ja ne uplatim tih 1200 KM da ce me krivicno goniti , također dosao mi je mail sa servisa paypala kako
moram u narednih 24 sata uplatiti novac na racun koji su mi dali , ili ce protiv mene podnijeti prijavu i da se transakcija ne moze ponistiti

da li je neko imao slicnih iskustava??
da li je sigurno uplatiti tih 1200 KM?
Zajebavaš se? Nisi nikad čuo za Nigerian letter?
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#5399 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

victom wrote:Stiže mi mail od Paypala. Kaže : "You have funds in your Paypal account" (i nije lažni mail, već stvarno od Paypal-a)

Image


Odem u Paypal account, kad tamo balance 0 EUR.

Image

Meni nije jasno zašto se ovako igraju osjećajima siromašnih ljudi :roll:
Jednostavno - jeste lažni mail.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#5400 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_sar »

TINspire wrote:pozdrav svima,

Imam problem pa vas molim koji imate vise iskustva sa Paypalom da mi pomognete,

Naime javio mi se neki momak i Amerike za zahtjevom da kupi auto od mene, trazio mi je Paypal racun
da uplati novac, i kao navodno ja moram da uplatim 1200 KM na adresu kako bi prosla njegova transakcija
od 9000 KM, i ako ja ne uplatim tih 1200 KM da ce me krivicno goniti , također dosao mi je mail sa servisa paypala kako
moram u narednih 24 sata uplatiti novac na racun koji su mi dali , ili ce protiv mene podnijeti prijavu i da se transakcija ne moze ponistiti

da li je neko imao slicnih iskustava??
da li je sigurno uplatiti tih 1200 KM?
Cista prevara.
Post Reply