Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#5301 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kafanski_covjek »

Uradjen povrat novca za artikl koji je vracen prodavcu, pokusao da kupim nesto drugo na ebayu ali uvijek izbacuje poruku kao na slici...U pitanju je RF Visa kartica

Image
zokislav
Posts: 122
Joined: 17/01/2011 23:19
Location: http://bit.ly/povrat_novca
Contact:

#5302 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zokislav »

Nazovi call centar.
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#5303 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tnt-tunja »

Imam dva pitanja? Kako se mijenja auto withdrawal kartica, preko starog interface-a nema nigdje, preko novog imam opciju da postavim primary karticu, ali ne i autowithdrawal...

Drugo pitanje, da li se moze dodati bankovni racun, a da nije iz USA?
zokislav
Posts: 122
Joined: 17/01/2011 23:19
Location: http://bit.ly/povrat_novca
Contact:

#5304 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zokislav »

Ja nikako nisam uspio prebaciti auto-withdrawal sa stare na novu VISU pa sam morao zvati call centar. Prije toga sam im pisao mail, ali kažu ne može ovako, moraš zvati call centar. Uplatiš Skype credit i zvrcni ih...
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5305 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by boshniak »

tnt-tunja wrote:Imam dva pitanja? Kako se mijenja auto withdrawal kartica, preko starog interface-a nema nigdje, preko novog imam opciju da postavim primary karticu, ali ne i autowithdrawal...

Drugo pitanje, da li se moze dodati bankovni racun, a da nije iz USA?
Ne mozes promijeniti auto-withdrawal karticu, moras ih nazvati, ne moze se dodati bankovni racun.
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#5306 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tnt-tunja »

boshniak wrote:
tnt-tunja wrote:Imam dva pitanja? Kako se mijenja auto withdrawal kartica, preko starog interface-a nema nigdje, preko novog imam opciju da postavim primary karticu, ali ne i autowithdrawal...

Drugo pitanje, da li se moze dodati bankovni racun, a da nije iz USA?
Ne mozes promijeniti auto-withdrawal karticu, moras ih nazvati, ne moze se dodati bankovni racun.
Da sam sebe citiram, moze se promijeniti, ja sam uspjesno promijenio.

Pristupite sa https://www.paypal.com/businessexp/summary linka i idete tamo gdje su kartice mozete odabrati autowithdrawal, ukoliko ne moze, onda kliknite jednu karticu da izbrisete. Nece vam dopustiti da je izbrisete nego ce vam ponuditi da odaberete withdrawal karticu...

Eto ako nekome zatreba
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5307 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by boshniak »

tnt-tunja wrote:
boshniak wrote:
tnt-tunja wrote:Imam dva pitanja? Kako se mijenja auto withdrawal kartica, preko starog interface-a nema nigdje, preko novog imam opciju da postavim primary karticu, ali ne i autowithdrawal...

Drugo pitanje, da li se moze dodati bankovni racun, a da nije iz USA?
Ne mozes promijeniti auto-withdrawal karticu, moras ih nazvati, ne moze se dodati bankovni racun.
Da sam sebe citiram, moze se promijeniti, ja sam uspjesno promijenio.

Pristupite sa https://www.paypal.com/businessexp/summary linka i idete tamo gdje su kartice mozete odabrati autowithdrawal, ukoliko ne moze, onda kliknite jednu karticu da izbrisete. Nece vam dopustiti da je izbrisete nego ce vam ponuditi da odaberete withdrawal karticu...

Eto ako nekome zatreba
Preko tog linka ne mogu nigdje da nađem opciju za kartice, gdje se nalazi, mozes li napraviti neki screenshoot, bio bi ti zahvalan.
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#5308 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tnt-tunja »

boshniak wrote:
Da sam sebe citiram, moze se promijeniti, ja sam uspjesno promijenio.

Pristupite sa https://www.paypal.com/businessexp/summary linka i idete tamo gdje su kartice mozete odabrati autowithdrawal, ukoliko ne moze, onda kliknite jednu karticu da izbrisete. Nece vam dopustiti da je izbrisete nego ce vam ponuditi da odaberete withdrawal karticu...

Eto ako nekome zatreba
Preko tog linka ne mogu nigdje da nađem opciju za kartice, gdje se nalazi, mozes li napraviti neki screenshoot, bio bi ti zahvalan.[/quote]

Naravno, kada udjes, gore lijevo pored PayPal simbola klikni na "Money" , nakon toga ti se otvori "My Money" stranica, skrolaj na dno imas "Credit and Debit Cards" klikni na bilo koju od njih, otvara ti se slijedeci tab

Image

Odatle nastavljas kao sto sam ti govorio, mozda ti tu odmah ponudi auto withdrawal, ukoliko ne, klikni da izbrises karticu na kojoj ti je trenutno auto withdrawal. Nista se ne sikiraj neces je izbrisati nakon toga ce ti izbaciti da ne mozes izbrisati karticu dok ne odaberes novu za povlacenje novca, ali na slijedecem tabu moras potvrditi brisanje...

Image

Nadam se da sam ti pomogao
Papucarec
Posts: 111
Joined: 06/12/2016 21:34

#5309 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Papucarec »

Raja u kojoj banci je trenutno najbolje otvoriti racun za visa karticu, koja uzma najmanje za vodjenje racuna i tako te zezancije. Istice mi visa kartica u unikredit banci pa sad trazim neku drugu da valja ko ova. Koja je sad banka popularna za pravljenje vise za paypal. Hvala na odgovorima.
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#5310 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by [Emma] »

Jedna firma iz inostranstva mi je pokusala uplatit novac na paypal ali kazu da su dobili refund. Imam bbi prepaid karticu koju sam povezala sa paypalom. Poslije toga nisam nista dirala samo opciju da mi paypal ne konvertuje novac u marke. Ima li neko ideju sta moze biti?
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#5311 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_sar »

Papucarec wrote:Raja u kojoj banci je trenutno najbolje otvoriti racun za visa karticu, koja uzma najmanje za vodjenje racuna i tako te zezancije. Istice mi visa kartica u unikredit banci pa sad trazim neku drugu da valja ko ova. Koja je sad banka popularna za pravljenje vise za paypal. Hvala na odgovorima.
Diskutovano na ovoj temi jedno hiljadu puta
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#5312 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tnt-tunja »

[Emma] wrote:Jedna firma iz inostranstva mi je pokusala uplatit novac na paypal ali kazu da su dobili refund. Imam bbi prepaid karticu koju sam povezala sa paypalom. Poslije toga nisam nista dirala samo opciju da mi paypal ne konvertuje novac u marke. Ima li neko ideju sta moze biti?
Da bi mogla primit novac na svoju karticu mislim da je moras potvrditi. To je ona procedura gdje ti PayPal naplati 1,95 USD i nakon sto ukucas pin koji ti dodje na mjesecnom izvodu oni ti refundiraju i verifikovana ti je kartica.
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#5313 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by [Emma] »

tnt-tunja wrote:
[Emma] wrote:Jedna firma iz inostranstva mi je pokusala uplatit novac na paypal ali kazu da su dobili refund. Imam bbi prepaid karticu koju sam povezala sa paypalom. Poslije toga nisam nista dirala samo opciju da mi paypal ne konvertuje novac u marke. Ima li neko ideju sta moze biti?
Da bi mogla primit novac na svoju karticu mislim da je moras potvrditi. To je ona procedura gdje ti PayPal naplati 1,95 USD i nakon sto ukucas pin koji ti dodje na mjesecnom izvodu oni ti refundiraju i verifikovana ti je kartica.
To sam uradila, ukucala onaj kod sa izvoda od 4 cifre I pise mi na nalogu da je sve verifikovano. Poslije toga sam samo namjestila da mi paypal ne radi automtski konverziju nego moja banka jedino da nis tu nesto pogrijesila ili se negdje mozda mora namjestiti da dozvolim uplate na svoj paypal od drugih?
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#5314 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by shadowchaser »

[Emma] wrote:
tnt-tunja wrote:
[Emma] wrote:Jedna firma iz inostranstva mi je pokusala uplatit novac na paypal ali kazu da su dobili refund. Imam bbi prepaid karticu koju sam povezala sa paypalom. Poslije toga nisam nista dirala samo opciju da mi paypal ne konvertuje novac u marke. Ima li neko ideju sta moze biti?
Da bi mogla primit novac na svoju karticu mislim da je moras potvrditi. To je ona procedura gdje ti PayPal naplati 1,95 USD i nakon sto ukucas pin koji ti dodje na mjesecnom izvodu oni ti refundiraju i verifikovana ti je kartica.
To sam uradila, ukucala onaj kod sa izvoda od 4 cifre I pise mi na nalogu da je sve verifikovano. Poslije toga sam samo namjestila da mi paypal ne radi automtski konverziju nego moja banka jedino da nis tu nesto pogrijesila ili se negdje mozda mora namjestiti da dozvolim uplate na svoj paypal od drugih?
vidi jeli ti podeseno automatsko prebacivanje novca na ovom linku https://www.paypal.com/eg/cgi-bin/websc ... icked=card , prvo se loguj, pa klikni na ovaj link, ako ti ponudi da postavis karticu potvrdi, ako te ovaj link preusmjeri samo na home page onda je nesto drugo, pisi Paypalu
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#5315 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by [Emma] »

Ponudio mi je da linkam karticu I kad sam kliknula continue izbacilo mi onu cestitku da sad kao mogu placat I primat novac. Onda su mi poslali ail da sada mogu primati uplste I da je pending period 30 dana.Sad kad kliknem opet ovaj link odvede me na home page. I dole u listi kartica povezanih sa paypalom preko kartice pise zelenom bojom Auto withdrawal. Pretpostavljam da je sad ok zamolila sam da mi opet probaju poslat novac pa vidjet cemo. Nadam se da mi sad nisu vratili stari nacin konverzije preko paypala.
Papucarec
Posts: 111
Joined: 06/12/2016 21:34

#5316 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Papucarec »

ado_sar wrote:
Papucarec wrote:Raja u kojoj banci je trenutno najbolje otvoriti racun za visa karticu, koja uzma najmanje za vodjenje racuna i tako te zezancije. Istice mi visa kartica u unikredit banci pa sad trazim neku drugu da valja ko ova. Koja je sad banka popularna za pravljenje vise za paypal. Hvala na odgovorima.
Diskutovano na ovoj temi jedno hiljadu puta
Dok si ovo napisao mogo si napisat ime banke, isao sam dosta unazad i nista konkretno, koja je banka sad popularna u bih za paypal posto unicredit ne daje vise vize. Zar toliko tesko napisat jebeni odgovor.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#5317 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_sar »

Papucarec wrote:
ado_sar wrote:
Papucarec wrote:Raja u kojoj banci je trenutno najbolje otvoriti racun za visa karticu, koja uzma najmanje za vodjenje racuna i tako te zezancije. Istice mi visa kartica u unikredit banci pa sad trazim neku drugu da valja ko ova. Koja je sad banka popularna za pravljenje vise za paypal. Hvala na odgovorima.
Diskutovano na ovoj temi jedno hiljadu puta
Dok si ovo napisao mogo si napisat ime banke, isao sam dosta unazad i nista konkretno, koja je banka sad popularna u bih za paypal posto unicredit ne daje vise vize. Zar toliko tesko napisat jebeni odgovor.
Zato sto je odgovor nspisan hiljadu puta. Nije ti ovo call centar pa da ti postavljas pitanja. Tebi treba pomoc, odgovor je tu, investiraj par minuta da ga protumacis
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#5318 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by [Emma] »

Ja sam uzela bbi prepaid. Ni sama nisam sigurna je li to bio najbolji odabir. :-D
arelinho
Posts: 304
Joined: 23/06/2012 16:15

#5319 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by arelinho »

[Emma] wrote:Ja sam uzela bbi prepaid. Ni sama nisam sigurna je li to bio najbolji odabir. :-D
I ja sam uzeo tu pa ćemo vidjeti da li je dobar odabir ili nije.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5320 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

Papucarec wrote:Raja u kojoj banci je trenutno najbolje otvoriti racun za visa karticu, koja uzma najmanje za vodjenje racuna i tako te zezancije. Istice mi visa kartica u unikredit banci pa sad trazim neku drugu da valja ko ova. Koja je sad banka popularna za pravljenje vise za paypal. Hvala na odgovorima.
U Raiffeisen ide VISA. Ali je žera sa provozijama. Uzima 1% i na uplate i na isplate.
Unikredit je najbolja, ali nedaju više nova VISA kartice. Moja istice za godinu.
Te dvije ja koristim.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:54, edited 2 times in total.
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#5321 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by [Emma] »

arelinho wrote:
[Emma] wrote:Ja sam uzela bbi prepaid. Ni sama nisam sigurna je li to bio najbolji odabir. :-D
I ja sam uzeo tu pa ćemo vidjeti da li je dobar odabir ili nije.
Mene su iznenadili kad sam vidjela da plaćaš proviziju od 0.5% na dizanje novca sa NJIHOVOG bankomata :lol: i još 1% konverzija, sad još ne znam hoće li biti i održavanje računa u mjesecima kad ima transakcija, ako i to bude onda fkt pretjeruju.

A htjela kod njih i devizni da otvorim, kaže teta u banci uzimamo vam 10 maraka za svaku uplatu na račun :lol: nadam se da se samo zbunila :D
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#5322 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by free_too »

Je li jos neko ima problema s paypalom, nestala mi kartica s profila (nema je nikako odjednom). Htio povuci neku sicu kad ono nema... Kartica nije istkela niti je blizu isteka (tek za par godina). Da li se ikad ikome ovo desilo vec ili je ovo neki server problem trenutno s PayPalom? wtf :izet:

edit : evo pojavila se nazad... provjerim kasnije jos jednom, izgleda neki bug u systemu njihovom bio (inace rijetkost da on imaju neke bugove )
Papucarec
Posts: 111
Joined: 06/12/2016 21:34

#5323 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Papucarec »

Valja li ova Visa Inspirie od Intesa san paolo banke za za paypal, uzmaju li ista provizije kad ti legne uplata sa paypala na karticu i tako tih detalja... Ima li skrivenih troskova i konverzije i ostalo....
User avatar
mobsterc
Posts: 2311
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#5324 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mobsterc »

Jel bila 'pemzija'?
Jos mi nije automatski povuklo, inace do treceg u mjesecu legne...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5325 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Sucur allllahu pemzija povucena i legla :mrgreen:
Post Reply