Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#5251 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by [Emma] »

Uzela sam BBI prepaid, ali sam počela zarađivat puno ranije nego sam očekivala tako da se nadam da se nisam zajebala. Iznenadilo me što uzimaju 0.5% za dizanje novca sa VLASTITOG bankomata :roll: pa 1.5% konverzija u BAM :-? znači 2% odmah u minusu. Bar sam na paypalu čekirala opciju da mi paypal ne konvertuje. Ima li još nekih lopovskih caka za koje ne znam? I jel i dalje vrijedi da prvog u mjesecu paypal ne naplaćuje povlačenje novca? I hoće mi BBI naplatit i održavanje računa? Mislim već su mi uzeli cenera za karticu. Na kraju će mi pola zarade lihvarima otići. :D
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#5252 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_sar »

[Emma] wrote:Uzela sam BBI prepaid, ali sam počela zarađivat puno ranije nego sam očekivala tako da se nadam da se nisam zajebala. Iznenadilo me što uzimaju 0.5% za dizanje novca sa VLASTITOG bankomata :roll: pa 1.5% konverzija u BAM :-? znači 2% odmah u minusu. Bar sam na paypalu čekirala opciju da mi paypal ne konvertuje. Ima li još nekih lopovskih caka za koje ne znam? I jel i dalje vrijedi da prvog u mjesecu paypal ne naplaćuje povlačenje novca? I hoće mi BBI naplatit i održavanje računa? Mislim već su mi uzeli cenera za karticu. Na kraju će mi pola zarade lihvarima otići. :D
Na zalost, tako je. Svi su lihvari. Ako imas transakcije od 500KM u komadu, onda razmisli o deviznom racunu u banci. Na tolike iznose bude povoljnije nego paypal. Interesantna opcija je payoneer
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5253 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by boshniak »

Da li je neko imao slučaju da mu je automatski povučen novac samo u jednoj valuti a da su sredstva u drugoj valuti ostala na računu.
Imao sam na paypal računu eure i dolare, jučer su automatski prebačeni samo euri, a dolari su ostali na balance-u.
Sav novac je available nije "on hold", i da li se automatski prebacuje samo 01. u mjesecu, ili je nekome prebačeno u prva tri dana, jer stoji tamo da se novac automatski prebacuje u prva 3 dana u mjesecu, pitam iz razloga što su mi dosad prebacivali uvijek 01. u mjesecu.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#5254 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_sar »

boshniak wrote:Da li je neko imao slučaju da mu je automatski povučen novac samo u jednoj valuti a da su sredstva u drugoj valuti ostala na računu.
Imao sam na paypal računu eure i dolare, jučer su automatski prebačeni samo euri, a dolari su ostali na balance-u.
Sav novac je available nije "on hold", i da li se automatski prebacuje samo 01. u mjesecu, ili je nekome prebačeno u prva tri dana, jer stoji tamo da se novac automatski prebacuje u prva 3 dana u mjesecu, pitam iz razloga što su mi dosad prebacivali uvijek 01. u mjesecu.
Ja vec mjesecima imam CAD i USD, i uvijek mi se prebace obje valute i to uvijek prvog u mjesecu.
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#5255 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by [Emma] »

ado_sar wrote:
[Emma] wrote:Uzela sam BBI prepaid, ali sam počela zarađivat puno ranije nego sam očekivala tako da se nadam da se nisam zajebala. Iznenadilo me što uzimaju 0.5% za dizanje novca sa VLASTITOG bankomata :roll: pa 1.5% konverzija u BAM :-? znači 2% odmah u minusu. Bar sam na paypalu čekirala opciju da mi paypal ne konvertuje. Ima li još nekih lopovskih caka za koje ne znam? I jel i dalje vrijedi da prvog u mjesecu paypal ne naplaćuje povlačenje novca? I hoće mi BBI naplatit i održavanje računa? Mislim već su mi uzeli cenera za karticu. Na kraju će mi pola zarade lihvarima otići. :D
Na zalost, tako je. Svi su lihvari. Ako imas transakcije od 500KM u komadu, onda razmisli o deviznom racunu u banci. Na tolike iznose bude povoljnije nego paypal. Interesantna opcija je payoneer
Nažalost aplikacija za koju radim dozpušta smao isplate preko paypala, jesam bar prvog oslobođena plaćanja 5$?
Znači povlačenje para i sa paypala i sa bankomata samo kad se baš mora. :D
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#5256 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Kiki_Musampa »

Samo da se sjetim svima matere koji stvari naručuju pa traže refund.Više ništa ne možeš naručiti,sad smo i kinezima na srnoj listi.... :skoljka:
User avatar
mobsterc
Posts: 2322
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#5257 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mobsterc »

Dobio sam mail od paypala da su mi automatski prebacena sredstva prvog u mjesecu, medjutim danas dobijam mail da je to uradjeno dana (opet)?
Na banku mi jos nije leglo, jesu li vama legle pare ili moram banku kontaktirati, mozda oni zahebaju, ili da sacekam jos koji dan, u pitanju je sparkasse.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#5258 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

mobsterc wrote:Dobio sam mail od paypala da su mi automatski prebacena sredstva prvog u mjesecu, medjutim danas dobijam mail da je to uradjeno dana (opet)?
Na banku mi jos nije leglo, jesu li vama legle pare ili moram banku kontaktirati, mozda oni zahebaju, ili da sacekam jos koji dan, u pitanju je sparkasse.
isti slučaj i kod mene, zvao PayPal kaže banka odbila, nazovem banku kaže javiće se neko dok provjere ali već je bilo kasno tako da očekujem sutra. Meni recimo prošli Euri regularno dok USD se vratili.
User avatar
holowey
Posts: 8432
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#5259 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by holowey »

zamijenio karticu, dodam novu na paypal... novu sam verifikovao... na staroj mi i dalje stoji automatic withdrawal i ne mogu da je izbrisem... nemam opciju da na novu karticu dodam da mi bude primary i da mi na nju bude automatic withdrawal... wtf?
ovaj novi design me sludi...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5260 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

holowey wrote:zamijenio karticu, dodam novu na paypal... novu sam verifikovao... na staroj mi i dalje stoji automatic withdrawal i ne mogu da je izbrisem... nemam opciju da na novu karticu dodam da mi bude primary i da mi na nju bude automatic withdrawal... wtf?
ovaj novi design me sludi...

Novi dizajn je pun grešaka, koje i ne pokušavaju da otklone.
Nisu mi jasni. Izgleda da i kod njih pada kvalitet usluge čim ih malo krene biznis. Kao i kod nas u BiH :)
Ako šta je kritično, najbolje je uvijek nazvati telefonom u UK.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:54, edited 2 times in total.
User avatar
mobsterc
Posts: 2322
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#5261 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mobsterc »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
mobsterc wrote:Dobio sam mail od paypala da su mi automatski prebacena sredstva prvog u mjesecu, medjutim danas dobijam mail da je to uradjeno dana (opet)?
Na banku mi jos nije leglo, jesu li vama legle pare ili moram banku kontaktirati, mozda oni zahebaju, ili da sacekam jos koji dan, u pitanju je sparkasse.
isti slučaj i kod mene, zvao PayPal kaže banka odbila, nazovem banku kaže javiće se neko dok provjere ali već je bilo kasno tako da očekujem sutra. Meni recimo prošli Euri regularno dok USD se vratili.
Imaju dnevni limit od 2000KM na uplate, zato je odbijeno, sada sam pricao sa bankom.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#5262 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

mobsterc wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
mobsterc wrote:Dobio sam mail od paypala da su mi automatski prebacena sredstva prvog u mjesecu, medjutim danas dobijam mail da je to uradjeno dana (opet)?
Na banku mi jos nije leglo, jesu li vama legle pare ili moram banku kontaktirati, mozda oni zahebaju, ili da sacekam jos koji dan, u pitanju je sparkasse.
isti slučaj i kod mene, zvao PayPal kaže banka odbila, nazovem banku kaže javiće se neko dok provjere ali već je bilo kasno tako da očekujem sutra. Meni recimo prošli Euri regularno dok USD se vratili.
Imaju dnevni limit od 2000KM na uplate, zato je odbijeno, sada sam pricao sa bankom.
Ma i meni su isto rekli i kaže morate do banke. Tamo niko ništa ne zna ali su kao uzeli podatke pa će provjeriti. :?

Update: Navodno su podigli dolazni limit, kao to je bio problem.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 06/09/2017 15:11, edited 1 time in total.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5263 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by boshniak »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
mobsterc wrote:Dobio sam mail od paypala da su mi automatski prebacena sredstva prvog u mjesecu, medjutim danas dobijam mail da je to uradjeno dana (opet)?
Na banku mi jos nije leglo, jesu li vama legle pare ili moram banku kontaktirati, mozda oni zahebaju, ili da sacekam jos koji dan, u pitanju je sparkasse.
isti slučaj i kod mene, zvao PayPal kaže banka odbila, nazovem banku kaže javiće se neko dok provjere ali već je bilo kasno tako da očekujem sutra. Meni recimo prošli Euri regularno dok USD se vratili.
I meni se slicno desilo pisao sam vec 02.09., euri su legli a dolari nisu ni prebaceni već su ostali na racunu, kontaktirao sam ih mailom, i dobio poruku da je ubuduce najbolje da uradim "merge currency", odnosno da na accountu uradim spajanje razlicitih valuta u jednu, izgleda da su problemi do njih, jer smo u razlicitim bankama a problemi su skoro isti.
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#5264 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by goibos »

Mehemed wrote:
goibos wrote: prodao sam oko 8-9 naloga za jednu igru, zaradio sam na tome oko 650$ ukupno.
Pod ovim nalog se podrazumjeva da nekome dam username i password za pristup toj igri i pripadajuću email adresu za koju je nalog vezan... ti to čekiraš da se "poslao" ali u suštini bi kupcima nakon uplate porukom poslao podatke potrebne za pristup... ne moraš ništa fizički slati(ako govorimo o username i pw) zadnji sam prodao prije skoro godinu dana, ne vjerujem da se nešto moglo promijeniti...
Probaj sam jednom prodati key za igru i ebay je tražio tracking broj od mene kao dokaz da sam fizički poslao key. Naravno prekinuo sam transakciju.
Samo označiš ono "Marked as shipped" to odabir pošte i tracking samo preskočiš.
neki dan sam još jedan nalog prodao, sve ok prošlo
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5265 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Nije se tada moglo izbjeći, ima možda i dvije godine kako sam probao, više od godine i po je sigurno prošlo, možda su sada promijenili pravila.
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#5266 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by hekaton »

Koliko vremena mora proci izmedju dva povlacenja sa paypal-a na bankovnu karticu.
Ima onaj limit od 500$ (jel mogu to da zaobidjem).
Povukao sam sinoc kasno 500$ (07.09.) i racunao sam da cim predjemo u novi dan (danas) moci cu da napravim novo povlacenje, medjutim kad pokusam dobijem poruku:
"You've exceeded your withdrawal limit. Please increase the limit and try again."
Ako kliknem da povecam limit pise mi da je 500$ Remaining.

Ovaj paypall je tako frustrirajuci ponekad, a tek ove nase banke i uzmianje procenta od svega zivog uzas, samo na izvodu vidis minus par KM za ovu konverziju minus par KM za onu.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#5267 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by phillie »



:D
PS. Ono kad imas posla sa supportom (i banke i PP) koji je u pet deka, i koji jedino zna reci "nije do nas" :D Nadam se Amire (ako si clan i ako citas) da si rijesio problem...ako nisi, probaj povuci pare preko nekih exchangera (npr PP->Skrill) pa onda povuci na devizni racun pare.
Saka
Posts: 2595
Joined: 25/02/2011 11:49

#5268 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

phillie wrote:

:D
PS. Ono kad imas posla sa supportom (i banke i PP) koji je u pet deka, i koji jedino zna reci "nije do nas" :D Nadam se Amire (ako si clan i ako citas) da si rijesio problem...ako nisi, probaj povuci pare preko nekih exchangera (npr PP->Skrill) pa onda povuci na devizni racun pare.
Ne moze nikakav exchanger za BiH. On pare koje ima na balance-u ne moze koristiti, nista platiti, nikome poslati, samo povuci na VISA karticu, sto mu ocito ne funkcionise.
Ne znam o kom iznosu se radi, ali znam da VISA blokira vece iznose. U svakom slucaju treba biti uporan i strpljiv i rijesice problem.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5269 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by boshniak »

phillie wrote:

:D
PS. Ono kad imas posla sa supportom (i banke i PP) koji je u pet deka, i koji jedino zna reci "nije do nas" :D Nadam se Amire (ako si clan i ako citas) da si rijesio problem...ako nisi, probaj povuci pare preko nekih exchangera (npr PP->Skrill) pa onda povuci na devizni racun pare.
Ma imao sam i ja ovaj problem nekad ranije, desi se jednostavno, nije nikakva urota nikakvi laminati i parketi što kaže amir, proradilo je tako što sam dodao drugu karticu a tu na kojoj nije radilo obrisao, pa je kroz par dana ponovo dodao, evo sad rade obje, iako opet ponekad zeza paypal.
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#5270 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by [Emma] »

Ako već smatra da je nekakva urota :D nek mu neko blizak otvori visu u banci i nek preko nje povuče.
ambition
Posts: 469
Joined: 17/02/2013 18:58

#5271 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ambition »

Jel treba 21 ili 30 dana da mi uplata predje sa on hold u available balance?
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5272 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by boshniak »

Zna li neko kako se može promijeniti kartica za automatsko povlačenje novca, imam dvije kartice i htio bi da prebacim auto-withdrawal na drugu karticu ali u ovom novom paypalu nemam te opcije nigdje.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5273 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

ambition wrote:Jel treba 21 ili 30 dana da mi uplata predje sa on hold u available balance?
nekad 21, nekad 30

Ovako ćeš tačno vidjeti kada će ti pare biti dostupne:

Image
Last edited by victom on 01/03/2021 05:54, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5274 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

boshniak wrote:Zna li neko kako se može promijeniti kartica za automatsko povlačenje novca, imam dvije kartice i htio bi da prebacim auto-withdrawal na drugu karticu ali u ovom novom paypalu nemam te opcije nigdje.
primjetio sam i ja. paypal je pun rupa što se tiče tih dodatnih funkcija.

a što se tiče Amira, i ja mislim da je neki tehnički probem. briga VISU za nas.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:54, edited 2 times in total.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5275 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by boshniak »

Danas sam razgovarao sa paypal podrškom i nešto su mi čačkali po accountu, i kad tokom otvaranja dobio sam potpuno novi izgled paypal-a, ali samo kad se logujem i onda otvorim preko ovog linka, nije mi business account, može li neko provjeriti da li je i kod vas novi design preko ovog linka:
https://www.paypal.com/businessexp/summary
Post Reply