Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
severing77
Posts: 4
Joined: 07/08/2017 10:18
Location: GB
Contact:

#5226 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by severing77 »

Želim otvoriti račun u jednoj od banaka, uzeti Visa karticu i povezati je sa PayPal računom. Dvoumim se između NLB banke i Unicredit. Zamolio bih vas da mi pomognete pri odabiru i da podijelite vaša iskustva (procedura, postoje li problemi prilikom povlačenja novca i sl.?).

Unaprijed hvala. Pozdrav
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#5227 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by perfect_guy »

severing77 wrote:Želim otvoriti račun u jednoj od banaka, uzeti Visa karticu i povezati je sa PayPal računom. Dvoumim se između NLB banke i Unicredit. Zamolio bih vas da mi pomognete pri odabiru i da podijelite vaša iskustva (procedura, postoje li problemi prilikom povlačenja novca i sl.?).

Unaprijed hvala. Pozdrav
unicredit svakako ne izdaje visa kartice.
severing77
Posts: 4
Joined: 07/08/2017 10:18
Location: GB
Contact:

#5228 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by severing77 »

E, hvala ti. Sada sam baš skontao da su bratu dali novu karticu u Unicredit jer mu je stara istekla i radi se o Mastercardu. :) Znači ostaje samo NLB? Šta je sa ostalim bankama, da li one podržavaju povezivanje i povlačenje novca na karticu?
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5229 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

severing77 wrote:E, hvala ti. Sada sam baš skontao da su bratu dali novu karticu u Unicredit jer mu je stara istekla i radi se o Mastercardu. :) Znači ostaje samo NLB? Šta je sa ostalim bankama, da li one podržavaju povezivanje i povlačenje novca na karticu?
Može i Raiffeisen,
Last edited by victom on 01/03/2021 05:54, edited 2 times in total.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5230 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Moze i intesa :)
User avatar
pringless
Posts: 267
Joined: 14/08/2009 13:11

#5231 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by pringless »

ma_zdra'o wrote:
pringless wrote:Moze, to sam i ja isto uradio, legle pare bez problema.
Jel kod tebe ovaj visa tekuci?
Ja danas bila u Intesi, kaze nece mi leci na moj tekuci studentski racun. Kaze moram imat devizni.
Ne znam tacno. Ja sam usao u banku i rekao treba mi VISA da je mogu povezati sa paypalom i povlaciti pare. Otvorili su odgovarajuci racun. Nemam nikakav paket.
ambition
Posts: 469
Joined: 17/02/2013 18:58

#5232 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ambition »

Da bih imao pare odmah dostupne nakon završenog posla jel sad trebam klijentu poslati prvo invoice pa onda on plati? Da izbjegnem ono čekanje od 20-30 dana. Prije je bila confirm receipt opcija, sad nema.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#5233 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by agent_zero »

Jeli iko od vas vezao paypal račun sa karticom za tekući račun (visa electron) na koju prima platu?

Koliko je sigurna takva opcija ili je bolje izbjeći je i kako?

Hvala!
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#5234 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Nogatrans »

Pozdrav ljudi,

Situacije je sljedeca ja radim u inostranstvu trenutno zena je u Bosni jos neki period. Posto vecinom neke pare saljem mislio sam posto imam pay pal registrovan, da i supruga isto to uradi kod nas da bi joj lakse pare prebacivao. Iskreno nemam nekog iskustva pa me zanima koje kartice i banke su najbolje i koliko sam svatio da bi trebala otvoriti devizni racun. Ako ima neko iskustva i par savjeta kolike su provizije bio bi zahvalan.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#5235 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_sar »

Nogatrans wrote:Pozdrav ljudi,

Situacije je sljedeca ja radim u inostranstvu trenutno zena je u Bosni jos neki period. Posto vecinom neke pare saljem mislio sam posto imam pay pal registrovan, da i supruga isto to uradi kod nas da bi joj lakse pare prebacivao. Iskreno nemam nekog iskustva pa me zanima koje kartice i banke su najbolje i koliko sam svatio da bi trebala otvoriti devizni racun. Ako ima neko iskustva i par savjeta kolike su provizije bio bi zahvalan.
Ako ces slati vise od 500KM u komadu, najbolje bi bilo da ona otvori devizni racun i da joj saljes tako. Manja je provizija nego na paypalu. Od deviznih racuna, preporucio bih vam unicredit banku.

Ako se odlucite preko paypala, onda joj ne treba devizni racun, obicni tekuci racun sa visa karticom u npr sparkasse banci je sasvim dovoljan.

Paypal je nekada imao mogucnost slanja bez provizije za "friends and family" ali mi se cini da je to ukinuto. Ako nije, onda je to dobra opcija
el gancho
Posts: 479
Joined: 29/09/2015 14:05

#5236 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by el gancho »

Imam tri pitanja.

1. Da li neko zna kolika je konkretno provizija kada se sa Paypal-a povlači na a Visa-e karticu, a kolika je provizija kad se šalje direktno na račun? Da li to zavisi od banke do banke?

2. Pretpostavimo da je neka osoba na Paypal računu imala povezanu Visa karticu i devizni račun. Nakon toga otvori novi Paypal račun. Da li može izbrisati Visa karticu sa ranijeg Paypal računa i dodati ga na novi, a da na starom ostane samo devizni račun.

3. Može li neko objasniti proceduru povezivanja paypal računa i Visa-e kartice? Gledao sam na ranijim postovim,a ali sve je vezano za stari interface Paypal-a. Čuo sam da se i nakon verifikacije Visa-e kartice mora ponovo telefonski zvati Paypal kako bi oni ručno oključili neku opciju primanja novca i automatskog prebacivanja 1. u mjesecu. Može li se ovo nekako naštimati na Paypal računu bez zvanja podrške? Ne bi volio da mi pare nestanu negdje u putu samo zbog ovoga! Kako se na novom intreface-u naštima da konverziju vrši Paypal?

Molio bih da mi ne odgovaraju ljudi koji nisu 100 % sigurni i samo pišu da bi nešto napisali. Hvala svima i ugodan dan.
zokislav
Posts: 122
Joined: 17/01/2011 23:19
Location: http://bit.ly/povrat_novca
Contact:

#5237 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zokislav »

Nogatrans wrote:Pozdrav ljudi,

Situacije je sljedeca ja radim u inostranstvu trenutno zena je u Bosni jos neki period. Posto vecinom neke pare saljem mislio sam posto imam pay pal registrovan, da i supruga isto to uradi kod nas da bi joj lakse pare prebacivao. Iskreno nemam nekog iskustva pa me zanima koje kartice i banke su najbolje i koliko sam svatio da bi trebala otvoriti devizni racun. Ako ima neko iskustva i par savjeta kolike su provizije bio bi zahvalan.
Ne znam o kojoj količini novca se radi, ali možeš pogledati na netu western union preko njihovog sajta da pošalješ, a ona preuzme u BiH na bilo kojem šalteru. Npr. ako šalješ iz Njemačke 200€ u Bosnu, provizija je 5€. Šalješ sa svog računa, a primalac dobija keš.
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#5238 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Nogatrans »

zokislav wrote:
Nogatrans wrote:Pozdrav ljudi,

Situacije je sljedeca ja radim u inostranstvu trenutno zena je u Bosni jos neki period. Posto vecinom neke pare saljem mislio sam posto imam pay pal registrovan, da i supruga isto to uradi kod nas da bi joj lakse pare prebacivao. Iskreno nemam nekog iskustva pa me zanima koje kartice i banke su najbolje i koliko sam svatio da bi trebala otvoriti devizni racun. Ako ima neko iskustva i par savjeta kolike su provizije bio bi zahvalan.
Ne znam o kojoj količini novca se radi, ali možeš pogledati na netu western union preko njihovog sajta da pošalješ, a ona preuzme u BiH na bilo kojem šalteru. Npr. ako šalješ iz Njemačke 200€ u Bosnu, provizija je 5€. Šalješ sa svog računa, a primalac dobija keš.

Upravo sam to sada gledao i ne cini mi se kao losa opcija.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5239 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by boshniak »

Koliko ste najduze cekali da vam novac koji ste povukli sa paypala legne na račun u banci, kod mene je to uglavnom bilo do 3 dana, a evo sada čekam već peti dan i nema još ništa, i koja banka je najbolja po tom pitanju ako je uopšte do banke i ako ima razlike.
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#5240 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

boshniak wrote:Koliko ste najduze cekali da vam novac koji ste povukli sa paypala legne na račun u banci, kod mene je to uglavnom bilo do 3 dana, a evo sada čekam već peti dan i nema još ništa, i koja banka je najbolja po tom pitanju ako je uopšte do banke i ako ima razlike.
Ja zadnji put čekao 7 dana, taman se spremao da ih zovem kad vidim leglo. Inače prije je uvijek lijegalo u roku od dan-dva, ne znam šta je ovo sad. UniCredit banka.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5241 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

heal wrote: Povežite bankovni račun
Možete povezati svoj bankovni račun s PayPalom kako biste ga koristili za online kupovinu, prebacivali novce s PayPal računa na bankovni račun i slali ili primali uplate. Kako biste to učinili morate se samo ulogirati na svoj PayPal račun i kliknuti Add Bank Account.
To zaboravi, to je samo za SAD. Samo američki bankovni računi se mogu povezati sa paypalom, sve ostale zemlje samo kartice, a ovo je tema za BiH.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#5242 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by agent_zero »

agent_zero wrote:Jeli iko od vas vezao paypal račun sa karticom za tekući račun (visa electron) na koju prima platu?

Koliko je sigurna takva opcija ili je bolje izbjeći je i kako?

Hvala!
Iko? :? :roll:
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#5243 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zakasnila »

agent_zero wrote:
agent_zero wrote:Jeli iko od vas vezao paypal račun sa karticom za tekući račun (visa electron) na koju prima platu?

Koliko je sigurna takva opcija ili je bolje izbjeći je i kako?

Hvala!
Iko? :? :roll:
Kod mene je povezan 3 godine i nikakvih problema nije bilo. Mozes naravno i da izbjegnes to i otvoris drugi racun u drugoj banci.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#5244 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by agent_zero »

zakasnila wrote: Kod mene je povezan 3 godine i nikakvih problema nije bilo. Mozes naravno i da izbjegnes to i otvoris drugi racun u drugoj banci.
Znači nikakvih problema nije bilo?

Hvala za info. :wink:
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#5245 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zakasnila »

agent_zero wrote:
zakasnila wrote: Kod mene je povezan 3 godine i nikakvih problema nije bilo. Mozes naravno i da izbjegnes to i otvoris drugi racun u drugoj banci.
Znači nikakvih problema nije bilo?

Hvala za info. :wink:
Uredno i placanje i primanje novca, kupovina preko neta, sve ok. Ja nisam imala problema.
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#5246 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

Mehemed wrote:
heal wrote: Povežite bankovni račun
Možete povezati svoj bankovni račun s PayPalom kako biste ga koristili za online kupovinu, prebacivali novce s PayPal računa na bankovni račun i slali ili primali uplate. Kako biste to učinili morate se samo ulogirati na svoj PayPal račun i kliknuti Add Bank Account.
To zaboravi, to je samo za SAD. Samo američki bankovni računi se mogu povezati sa paypalom, sve ostale zemlje samo kartice, a ovo je tema za BiH.
Nije samo za SAD, i neke druge zemlje mogu normalno povezati bankovni račun sa PayPal-om i povlačiti pare direktno na račun u toj zemlji. BiH ne može, odnosno može ako imaš račun u USA.
Sunca Sin
Posts: 110
Joined: 07/05/2011 09:17
Location: Psi nam se dive, svinje nas smatraju jednakim, a mačke nas preziru.

#5247 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Sunca Sin »

PayPal i Visa dogovorili izdavanje debitnih kartica u Evropi

http://bih.banke-biznis.com/finansije/i ... a-u-evropi
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#5248 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by [Emma] »

Koja je trenutno najbolje kartica za povlačenje novca sa PayPal-a? Odgovaralo bi mi nešto gdje uzimaju novac za održavanjesamo u mjesecu kad ima transakcija obzirom da nikakvih primanja još nemam, a vjerovatno ni neću zadugo. :D
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5249 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Moraš samo VISU uzeti jer mislim da samo VISA dozvoljaje povlačenje para sa paypala, ostale ne.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#5250 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_sar »

[Emma] wrote:Koja je trenutno najbolje kartica za povlačenje novca sa PayPal-a? Odgovaralo bi mi nešto gdje uzimaju novac za održavanjesamo u mjesecu kad ima transakcija obzirom da nikakvih primanja još nemam, a vjerovatno ni neću zadugo. :D
Onda jedino da probas sa prepaid visom iz bbi banke. Sve ostale imaju mjesecno odrzavanje, ali manje provizije...
Post Reply