Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
tejko99
Posts: 4
Joined: 28/06/2017 15:32

#5176 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tejko99 »

Trebam uskoro dobit svoju Debit Master Card karticu u Unicredit pa me zanima jel mogu nju povezati na PayPal i primati novac na PAYPAL ali da ga povučem na Visu koju ću uskoro napravit u Raifaisenu, jer očito da na Master Card neće.

Znači svjestan sam da neću moći POVUĆI novac na Master Card karticu, ali me zanima hocu li moci PRIMATI UPLATE na taj PayPal račun preko kartice.

Jer kada odem na onaj link gdje odaberes zemlju da ti pokaze opcije za npr. Bosnu, tamo mi na Receive stoji MasterCard sličica i još mnogo drugih,
ali na WITHDRAW (povlačenje novca na tekući račun) stoji da se može povući samo na Visu ili račun u Americi, čega sam i sam svjestan.

Odmah da kazem da sam vec izdao zahtjev u Raifaisenu za Visu Electron i planiram ugasit račun u Unicredit banki koji je tek otvoren pa me zanima jel ima naknada za gasenje tekuceg racuna, koliko sam skuzio po onim njhovim PDF fajlovima piše BEZ NAKNADE, ali pošto je tek otvoren mozda ima neka fora da mi naplate?
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5177 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

tejko99 wrote:Trebam uskoro dobit svoju Debit Master Card karticu u Unicredit pa me zanima jel mogu nju povezati na PayPal i primati novac na PAYPAL ali da ga povučem na Visu koju ću uskoro napravit u Raifaisenu, jer očito da na Master Card neće.

Znači svjestan sam da neću moći POVUĆI novac na Master Card karticu, ali me zanima hocu li moci PRIMATI UPLATE na taj PayPal račun preko kartice.

Jer kada odem na onaj link gdje odaberes zemlju da ti pokaze opcije za npr. Bosnu, tamo mi na Receive stoji MasterCard sličica i još mnogo drugih,
ali na WITHDRAW (povlačenje novca na tekući račun) stoji da se može povući samo na Visu ili račun u Americi, čega sam i sam svjestan.

Odmah da kazem da sam vec izdao zahtjev u Raifaisenu za Visu Electron i planiram ugasit račun u Unicredit banki koji je tek otvoren pa me zanima jel ima naknada za gasenje tekuceg racuna, koliko sam skuzio po onim njhovim PDF fajlovima piše BEZ NAKNADE, ali pošto je tek otvoren mozda ima neka fora da mi naplate?
trebalo bi da može.
možeš registrovati više kartica na paypalu i onda isplaljuješ preko VISE.
za gasenje racuna ne znam. to nazovi i pitaj.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:54, edited 2 times in total.
tejko99
Posts: 4
Joined: 28/06/2017 15:32

#5178 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tejko99 »

Pa i ja nekom logikom misli da bi trebalo moci, jer ce se novac zadrzati na paypalu ali necu moci povuci na bankovni racun tj karticu.

Takodjer me zanima ima li neko iskustva sa dobivanjem limita na debitnoj kartica tj prekoracenja.
Zapocinjem sa prodajom na internetu a glupa platforma navodno ne prihvaca placanje mjesecne naknade (30$) DEBITNOM nego samo KREDITNOM što je zaista glupo al jebiga. Kazu mi da pokusam platit sa debitnom pa ako ne bude islo da razgovaram sa bankom (Unicredit) da odobre tu transakciju.

Jel imao neko sličnih problema i kako ste rješili?

PS: Ne želim dizati kreditnu karticu niti sam u stanju jer sam nezaposlen trenutno.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#5179 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Horcrux »

tejko99 wrote:Pa i ja nekom logikom misli da bi trebalo moci, jer ce se novac zadrzati na paypalu ali necu moci povuci na bankovni racun tj karticu.
Mislim da ne bi moglo, jer smo mi u grupi zemalja koje ne mogu zadrzati novac na paypalu, nego se isti mora povuci, tj. moras imati povezanu i verificiranu visa karticu.
zokislav
Posts: 122
Joined: 17/01/2011 23:19
Location: http://bit.ly/povrat_novca
Contact:

#5180 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zokislav »

Koliku proviziju vam uzima Raiffeisen za isplate sa PayPal-a? (ne računajući najgori kurs i 1% za konverziju)
Trenutno mi NLB uzima 3KM po uplati. Prošli mjesec sam imao nešo $ i € na balansu i prvog mi uzeše 2x3KM, pa mi to nešto puno...
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5181 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by boshniak »

Da li je neko imao problem sa povlačenjem novca sa Paypal-a, prilikom pokusaja da povucem novac nakon što ukucam iznos i sve, izbaci mi poruku "Internal Server Error", automatsko prebacivanje radi normalno ali ručno povlačenje neće
tejko99
Posts: 4
Joined: 28/06/2017 15:32

#5182 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tejko99 »

boshniak wrote:Da li je neko imao problem sa povlačenjem novca sa Paypal-a, prilikom pokusaja da povucem novac nakon što ukucam iznos i sve, izbaci mi poruku "Internal Server Error", automatsko prebacivanje radi normalno ali ručno povlačenje neće
Ako pokusavas povuci novac na mastercard od toga nema nista - mozes povuci samo na Visu
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5183 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by boshniak »

tejko99 wrote:
boshniak wrote:Da li je neko imao problem sa povlačenjem novca sa Paypal-a, prilikom pokusaja da povucem novac nakon što ukucam iznos i sve, izbaci mi poruku "Internal Server Error", automatsko prebacivanje radi normalno ali ručno povlačenje neće
Ako pokusavas povuci novac na mastercard od toga nema nista - mozes povuci samo na Visu
VISA je u pitanju, i na njoj mi uredno radi automatski transfer svakog mjeseca, ali sad sam prvi put pokušao da povučem novac prije automatskog transfera i izbacuje mi grešku, pokusao sam sa razlicitih browsera i sa mobitela i sa različitih konekcija ali istu grešku izbacuje svugdje. Kontaktirao sam ih i nisu još odgovorili a inače su mi odgovarali ranije dosta brze.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#5184 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DON_eARL »

zokislav wrote:Koliku proviziju vam uzima Raiffeisen za isplate sa PayPal-a? (ne računajući najgori kurs i 1% za konverziju)
Trenutno mi NLB uzima 3KM po uplati. Prošli mjesec sam imao nešo $ i € na balansu i prvog mi uzeše 2x3KM, pa mi to nešto puno...
Samo 1% za konverziju uzimaju, nema drugih provizija, bar koliko sam ja primijetio za par godina korištenja PayPala preko RFB.

Ako imaš manje transakcije, isplati se sigurno, a već ako će biti iznosi preko 300KM, računaj sam. :)
zokislav
Posts: 122
Joined: 17/01/2011 23:19
Location: http://bit.ly/povrat_novca
Contact:

#5185 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zokislav »

Aha, super.
Ma biće možda godišnje toliko. :D
Luxor-Concorde
Posts: 213
Joined: 31/10/2014 15:18

#5186 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Luxor-Concorde »

Nisam nikad primao novac preko PP, samo slao i sad sam dosao u situaciju da bi trebao primiti odredjenu sumu na svoj PP i konkretno iz FR ne moze opcija Friends&Family? Sta da se uradi da dobijem full iznos na svoj racun?
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#5187 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Averus »

Pitanje, nešto sam očigledno propustio:

Uplatio mi čovjek 8€ na paypal. Urađena konverzija u $8.70 i stoji mi pending već mjesec i po'

Zašto više nema ono da se automatski povuče na banku 1. u mjesecu? I zašto mi tako dugo stoji na pending? :-)
EliasVeskot
Posts: 785
Joined: 16/05/2007 11:02

#5188 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by EliasVeskot »

Za pending ne znam, al se desi se propust da ne povuce prvog pa moras sam to uraditi, posaljes mail kad zavrsis I oni ti vrate 5$ koje ti odbiju
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#5190 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by undefined007 »

Jedno brzinsko pitanje ... Pošto već imam godinu i pol PP i na njemu spojenu unicreditovu master card, znam da pare na nju ne mogu povuci sa paypala, pa sam mislio otvoriti racun u intesi ovaj studetnski START i tamo pise da se dobija Visa "inspire" kartica, pa me zanima mogu li na nju onda pare sa PP povlaciti ?! Mislim neće biti problema sto je ovo "inspire" ? bitno je da je VISA :D
User avatar
pringless
Posts: 267
Joined: 14/08/2009 13:11

#5191 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by pringless »

Moze, to sam i ja isto uradio, legle pare bez problema.
EliasVeskot
Posts: 785
Joined: 16/05/2007 11:02

#5192 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by EliasVeskot »

Ima li iko Bussiness paypal sa racunom od firme, treba mi par info????
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#5193 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

EliasVeskot wrote:Ima li iko Bussiness paypal sa racunom od firme, treba mi par info????
Imam ja, šta te zanima?
EliasVeskot
Posts: 785
Joined: 16/05/2007 11:02

#5194 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by EliasVeskot »

Poslala sam PP, a za ostale da li neko radi prodaju preko paypala sa bussines accountom preko firme, sta je povoljnije to ili prihvat kartica. Ima li ijedan servis da se moze integrisati za prihvat kartica mimo ovih nasih PikPay i sl...Nudi li PayPal placanje karticom bez registracije? Ima li to smisla
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#5195 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

EliasVeskot wrote:Poslala sam PP, a za ostale da li neko radi prodaju preko paypala sa bussines accountom preko firme, sta je povoljnije to ili prihvat kartica. Ima li ijedan servis da se moze integrisati za prihvat kartica mimo ovih nasih PikPay i sl...Nudi li PayPal placanje karticom bez registracije? Ima li to smisla
PayPal nudi plaćanje karticom bez registracije ali ne za BiH račune. Treba ti tzv. merchant account za to, ja (osim PayPal-a) koristim 2Checkout.com, pa pogledaj i to.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#5196 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by seoBIH »

Mozes dodati business account i da ti fizicko lice placa. Bez potrebne registracije. Pogledaj kako je to pik.ba odradio.
EliasVeskot
Posts: 785
Joined: 16/05/2007 11:02

#5197 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by EliasVeskot »

http://zverko.rs/2016/09/paypal-kako-po ... iz-srbije/

Ovo je recimo zanimljivo, medjutim kod njih je problem ove uplate uplate u devizama. Imamo li i mi isti problem? Imam unicredit visa bussines karticu
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#5198 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ma_zdra'o »

pringless wrote:Moze, to sam i ja isto uradio, legle pare bez problema.
Jel kod tebe ovaj visa tekuci?
Ja danas bila u Intesi, kaze nece mi leci na moj tekuci studentski racun. Kaze moram imat devizni.



I imam jos jedno pitanje za sve.

Koliko cekate da vam paypal prebaci pare na racun? Ja budala nisam znala da sama moram sebi prebacit. Jel se ceka dugo ili bude brzo?
Stajalo mi danima available -.-, i ja ni habera. Kontam samo ce od sebe. :skoljka:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#5199 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by seoBIH »

Samo od sebe se povuce prvog u mjesecu, bez naknade.
EliasVeskot
Posts: 785
Joined: 16/05/2007 11:02

#5200 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by EliasVeskot »

seoBIH wrote:Samo od sebe se povuce prvog u mjesecu, bez naknade.
Zadnjih par mjeseci se desavalo da ne povuce, u tom slucaju kontaktiras Paypal,oni ti kazu da rucno uradis povlacenje i vrate ti 5$
Post Reply