Passat B6 - Mišljenja???

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

proud
Posts: 45
Joined: 21/04/2010 13:23

#1 Passat B6 - Mišljenja???

Post by proud »

Znam znam.. milion istih tema.

Volio bih čuti mišljenja prije svega ljudi koji su vozili, ili voze ovo auto.
Nije mi prvo auto, doduše jest dizel, samo nisam ranije vozio 'narodna auta' :mrgreen: a ukazala se prilika za ovo..

Znači..

Passat B6, limuzina.
Godina: 2006.
Motor: 1.9 105 KS
Na satu oko 200.000 km.
Ostalo: Zeder, navigacija..

Eh sad.. Čuo sam da je ovaj motor neprevaziđen, ali..

Ono što me zanima, kakva su iskustva i koliko je to isplativa investicija u odnosu na stanje sata??
Šta su mane, a šta prednosti?? Znam da će neki reći, zavisi ko je i gdje vozio, i to uzimam u obzir.

Cijena uopće nije bitna, bitno je koliko je pouzdano auto i čemu da se nadam.
Kakva je realna potrošnja, vuča, udobnost, održavanje, sve što bi moglo biti korisno..


Nadam se da će biti kvalitetnih odgovora.

Pozz. :bih:
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#2 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by Nabucco »

Šta si to ti do sada vozao, pa ti je Passat narodno auto ?
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#3 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by Matijevic_Vlado »

joj ismire odjavi se sam hljeba ti
proud
Posts: 45
Joined: 21/04/2010 13:23

#4 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by proud »

ismir123 wrote:Šta si to ti do sada vozao, pa ti je Passat narodno auto ?
Vid' fakat, nisam CV okačio.

Jarane, kako da ti kažem.. :roll:
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#5 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by hopi »

pa o autu ne znam puno lično, ali je taj motor od 105 KS dobar provjeren , potrošnja mala, neki će možda reći slab za pasata pa treba ići na 2.0 od 140KS, mišljenja sam da nije slab da je dovoljan, to je do tebe
inače lijep auto, vozio sam se udobnost isto dobra
još jedan važan faktor koji treba uračunati je krađa pa ili kasko uzeti ili ostale sisteme protiv krađe ugraditi
proud
Posts: 45
Joined: 21/04/2010 13:23

#6 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by proud »

hopi wrote:pa o autu ne znam puno lično, ali je taj motor od 105 KS dobar provjeren , potrošnja mala, neki će možda reći slab za pasata pa treba ići na 2.0 od 140KS, mišljenja sam da nije slab da je dovoljan, to je do tebe
inače lijep auto, vozio sam se udobnost isto dobra
još jedan važan faktor koji treba uračunati je krađa pa ili kasko uzeti ili ostale sisteme protiv krađe ugraditi

Šta je ba ovo, pun grad pasata, a niko se ne javlja.
Kod ovog je Zeder trenutno, tako da bi za početak trebalo biti dovoljno.
Ne treba mi trulja, više pouzdano auto bez da mi je Bihamk prvi u imeniku. Al' tanko ovo nešto, slabo raja to izgleda vozi.
Standard je malo bolji kod nas haman..

Hvala ti na odgovoru.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#7 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by johntra »

rekao ti je čovjek sve otprilike, samo što se ja ne bi složio sa ovim detaljom oko udobnosti, bar ne za vozačkom pozicijom...
User avatar
Slo Burner
Posts: 5358
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#8 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by Slo Burner »

Matijevic_Vlado wrote:joj ismire odjavi se sam hljeba ti
Ojjj :lol:



:thumbup:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#9 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by mali_milojica »

Obavezno ici na model sa 1.9 TDI motorom. Jeste mozda da mu fali snage,ali je za klasu bolji od 2.0 TDI. Jedina mana,ako je uopste mozemo tako nazvati,jeste to da auto dolazi iskljucivo sa mjenjacem sa 5 brzina.
Po meni odlican auto. Udoban. Lijepo se vozi i salta. Ima prostora i gepeka. Tesko da se bolji auto ima kupiti za nekih 15-20 hiljada.
proud
Posts: 45
Joined: 21/04/2010 13:23

#10 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by proud »

mali_milojica wrote:Obavezno ici na model sa 1.9 TDI motorom. Jeste mozda da mu fali snage,ali je za klasu bolji od 2.0 TDI. Jedina mana,ako je uopste mozemo tako nazvati,jeste to da auto dolazi iskljucivo sa mjenjacem sa 5 brzina.
Po meni odlican auto. Udoban. Lijepo se vozi i salta. Ima prostora i gepeka. Tesko da se bolji auto ima kupiti za nekih 15-20 hiljada.
:thumbup:

Jel se meni učinilo, ili si editovao brzine?
I čuo sam da se ovaj motor može čipovati, ne znam koliko je to pouzdano..
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#11 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by citroen xm »

Pa za 15000 teško da možeš kupiti B6 a da nije odvaljen od života. A za 20000 je već izbor veliki i može se naći bolje auto.
User avatar
sirocco
Posts: 661
Joined: 03/06/2009 21:00
Location: tu i tamo

#12 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by sirocco »

Vozim tog passata vec 3 godine , doduse 2.0 TDI , sad mu je oko 195000 na satu , kupljen je sa 120000 , do sada nikakvih kvarova nije bilo , samo standardni servisi , sto se tice udobnosti , zavisi na sta si navikao , auto je sasvim solidno , ako neces stavljati neke vece felge, onda je odlican , zimi na 195/55/R16 ne osjeti se na rupama , ljeti na 215/40/R17 pomalo se cuje na vecim rupama , ali moze se trpiti , potrosnja se krece oko 6.1 gradske , otvorene se moze spustiti i ispod 5 ali obicno je oko 5.3-5-4. To bi bilo otprilike to , ako te jos nesto zanima slobodno reci
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#13 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by mali_milojica »

proud wrote:
mali_milojica wrote:Obavezno ici na model sa 1.9 TDI motorom. Jeste mozda da mu fali snage,ali je za klasu bolji od 2.0 TDI. Jedina mana,ako je uopste mozemo tako nazvati,jeste to da auto dolazi iskljucivo sa mjenjacem sa 5 brzina.
Po meni odlican auto. Udoban. Lijepo se vozi i salta. Ima prostora i gepeka. Tesko da se bolji auto ima kupiti za nekih 15-20 hiljada.
:thumbup:

Jel se meni učinilo, ili si editovao brzine?
I čuo sam da se ovaj motor može čipovati, ne znam koliko je to pouzdano..
Jesam,jer sam nasao da je uz 1.9 motor dolazio iskljucivo mjenjac sa 5 brzina,a ja sam mislio da nije bila opcija sa 6,kao npr na Golfu.
Moze se cipovati na pristojnih 130 KS,bez nekih vecih problema za sam motor uz pravilno koristenje i odrzavanje.
citroen xm wrote:Pa za 15000 teško da možeš kupiti B6 a da nije odvaljen od života. A za 20000 je već izbor veliki i može se naći bolje auto.
A sto bi bilo tesko. Mislim da auto star 8 godina,sa realnom kilometrazom od 200k km ne bi smio biti skuplji od nekih 15-16 hiljada.
sirocco wrote:Vozim tog passata vec 3 godine , doduse 2.0 TDI , sad mu je oko 195000 na satu , kupljen je sa 120000 , do sada nikakvih kvarova nije bilo , samo standardni servisi , sto se tice udobnosti , zavisi na sta si navikao , auto je sasvim solidno , ako neces stavljati neke vece felge, onda je odlican , zimi na 195/55/R16 ne osjeti se na rupama , ljeti na 215/40/R17 pomalo se cuje na vecim rupama , ali moze se trpiti , potrosnja se krece oko 6.1 gradske , otvorene se moze spustiti i ispod 5 ali obicno je oko 5.3-5-4. To bi bilo otprilike to , ako te jos nesto zanima slobodno reci
Ne znam u kojem si gradu,ali ovo bold mi lici na naucnu fantastiku.
User avatar
sirocco
Posts: 661
Joined: 03/06/2009 21:00
Location: tu i tamo

#14 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by sirocco »

sirocco wrote:Vozim tog passata vec 3 godine , doduse 2.0 TDI , sad mu je oko 195000 na satu , kupljen je sa 120000 , do sada nikakvih kvarova nije bilo , samo standardni servisi , sto se tice udobnosti , zavisi na sta si navikao , auto je sasvim solidno , ako neces stavljati neke vece felge, onda je odlican , zimi na 195/55/R16 ne osjeti se na rupama , ljeti na 215/40/R17 pomalo se cuje na vecim rupama , ali moze se trpiti , potrosnja se krece oko 6.1 gradske , otvorene se moze spustiti i ispod 5 ali obicno je oko 5.3-5-4. To bi bilo otprilike to , ako te jos nesto zanima slobodno reci
Ne znam u kojem si gradu,ali ovo bold mi lici na naucnu fantastiku.[/quote]


po sarajevu normalne voznje , kad upadnem u guzvu i kad ga cijepam na startu tad skoci na 7.5
jedne prilike sam ga uspio s vjecnice do ilidze spustiti na 4.7
p.s. klimu nikad ne palim , j**u me sinusi
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#15 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by mali_milojica »

Svaka ti cast.
Gorane,koliko trosi tvoja Octavia?
skuterista
Posts: 234
Joined: 10/03/2013 11:51

#16 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by skuterista »

pa napiši da troši 7,5 po gradu ,a ne 6.1 , to 6.1 moze samo po noci kad nema guzve , haj sto lazes narod ,al sto lazes sebe :D
User avatar
sirocco
Posts: 661
Joined: 03/06/2009 21:00
Location: tu i tamo

#17 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by sirocco »

skuterista wrote:pa napiši da troši 7,5 po gradu ,a ne 6.1 , to 6.1 moze samo po noci kad nema guzve , haj sto lazes narod ,al sto lazes sebe :D
slabo kad idem u udarnim terminima , ujutro od 7-9 i poslijepodne 4-6 , tako da ga moze 6.1
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#18 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by mali_milojica »

Znam par ljudi koji idu u udarnim terminima na posao. I svi isto kazu,nema sanse ispod 9 lit.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#19 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by TheGodfather001 »

mali_milojica wrote:Znam par ljudi koji idu u udarnim terminima na posao. I svi isto kazu,nema sanse ispod 9 lit.
Ne govore istinu. 2.0 TDI 4motion 8.5l/100km gradske voznje, sa klimom 9-9.5 l, dok Golf sa istim motorom trosi oko 7-7.5l po najvecoj spici ujutro i poslijepodne. Za Golfa mogu i dokazati, Passat prodan.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#20 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by goran16v »

mali_milojica wrote:Svaka ti cast.
Gorane,koliko trosi tvoja Octavia?
Ja sam postedjen voznje kroz spicu i potrosnja mi je obicno na 2 (ukupna) gdje se kombinovano vrti izmedju 5,5 - 6,5, tako da nisam bas upucen puno u cisto gradsku potrosnju, ali kad se sjetim pogledati poslije gradske voznje na 1 (od zadnjeg kretanja) ili kad se 2 resetuje na 2k km onda je onda je redovno nesto preko 7 lit, a mislim da bi se u zestokoj spici i guzvi popelo nar za 2 lit vise. Takodjer kad uhvatim zeleni val npr od Grbavice do TAT-a van guzve zna pasti i ispod 6.
Sto se tice otvorene ceste nekom umjerenom voznjom se moze drzati bez problema na 5, a ako bas pazis i manje, tako da je kod mene nekaka generalna potrosnja u zavisnosti od toga koliko vam vani, a koliko u gradu ranije pomenutih 5,5 - 6,5 lit.
EDIT: Kad se poklopi onda se poklopi! :-D Bijah primoran da udjem u najvecu spicu autom, ajd reko da premjerim, potrosnja 8,8 lit/100km
proud
Posts: 45
Joined: 21/04/2010 13:23

#21 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by proud »

E ovo su već konkretne stvari!

Otprilike sam dobio odgovore koji mi trebaju.
Dosad sam vozio isključivo benzince 2.5+ kubika, a ovo bi mogao biti prvi dizel i slabiji motor, pa me zanimalo čisto s praktične strane.
Uglavnom, nije zahmetli auto, a to mi je najbitnije.

@sirocco i @mali milojica :thumbup: :thumbup:

Neka teme, ako bi ga 'priveo', može zatrebat.

Hvala svima!
aServis
Posts: 46
Joined: 11/02/2010 21:22

#22 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by aServis »

malo veće auto, malo ti je 1.9, standard za to auto je 2.0 i 140... mislim da najviše ima tih modela, tu samo treba obratiti pažnju na godinu ja mislim do 2007 da su bili neki problemi, nije sad na svakom modelu ali su bili, mislim da je riječ o diznama.

kilometraža je velika, trebaš iščekirati zamajc lamemu....turbinu...neko će reći nije to neka kilometraža ali zavisi ko je vozio..

Kupuješ dizela i pitaš za potrošnju :) ugl ništa spek zaboravi na priče od 3-4 l i sl gluposti računaj da od 5-8 u prosjeku6,5-7za normalnu vožnju..

Auto na većim felgama je ljepše ali i neudobnije dosta, sad sve zavisi šta preferiraš...neka mjera je 16 već na 17 ide na tvrdo...
tony montana
Posts: 212
Joined: 30/11/2012 21:07

#23 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by tony montana »

Dobar auto,ovaj 1.9 TDI sa 105 KS je vrlo pouzdan,međutim sa njim nema puno trkanja i preticanja jer je to malo konja za ovu težinu auta.Ima dobru liniju i sve,ali je udobnost sjedišta s obzirom na ovakvu limuzinu vrlo loša.
Elmin Kadric
Posts: 1
Joined: 16/07/2014 11:18

#24 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by Elmin Kadric »

Imama passata 6 2.0 TDI 4MOTION kada vozim na 4 hiljade obrtaja bruji nesto nazad ko da je auspuh ali nije ??? Mozeteli mi ikako pomoci
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#25 Re: Passat B6 - Mišljenja???

Post by _mufljuz_ »

Elmin Kadric wrote:Imama passata 6 2.0 TDI 4MOTION kada vozim na 4 hiljade obrtaja bruji nesto nazad ko da je auspuh ali nije ??? Mozeteli mi ikako pomoci

de ti prvo provjeri sto mozes sam, diskove, tockove - je l zategnuto dotegnuto, pakne?
jesi l sta radio na autu u posljednje vrijeme nazad....
meni je npr brujalo nesto u krivinama pa sam skont'o da je nesto pogodilo unutrasnji blatobran i odvalilo komad :D
Post Reply