Passat B6 1.9 TDI - Oil Pressure Warning

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
irfanh94
Posts: 6
Joined: 21/04/2014 08:42

#1 Passat B6 1.9 TDI - Oil Pressure Warning

Post by irfanh94 »

Pozz društvo.

Naime, imam problem za kojeg zapravo ne znamo ni šta je problem.
Prilikom vožnje ili (u zadnje vrijeme) kada auto radi u leru, na 1.8k (najčešće) obrtaja na glavnom monitoru počne mi izbacivati upozorenje: Oil Pressure. Engine Off. Owner's manual.

Išao sam danas na servis, međutim ni oni nisu uspjeli pronaću problem ni za 7 sati rada na autu. Mijenjali su: prekidač (amupulu) na uljnom kućištu, senzor na karteru, filter za ulje, ulje (sa 5W-30 na 5W-40), očistili su i cijelo kućište ulja. Provjeravali su da li radi uopšte uljna pumpa mada nismo sumnjali u to jer auto ne bi radilo, ali radi i uljna pumpa i pritisak je kakav treba biti.

Da li je ikad imao ikakvo iskustvo sa tim?

Detaljnije možete pogledati što sam snimio:
https://www.youtube.com/watch?v=sK8Smj7KKBY
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#2 Re: Passat B6 1.9 TDI - Oil Pressure Warning

Post by commendatore »

jesi ti siguran da su ti provjerili pritisak ulja na turbini jer ti senzor aktivira upozorenje na nesto vecoj turazi kada se aktivira i turbina?
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#3 Re: Passat B6 1.9 TDI - Oil Pressure Warning

Post by LeKo »

Pogledaj funkcionalnost oduška uljnih para.
NediM17
Posts: 21680
Joined: 05/11/2009 11:49

#4 Re: Passat B6 1.9 TDI - Oil Pressure Warning

Post by NediM17 »

Koliko ima km? Ne bi me cudilo da si se "usrecio" sa nekim na kojem su vec leteci lezajevi pred kraj zivota. :)

Nadati se ipak da je neka banalnost.
User avatar
irfanh94
Posts: 6
Joined: 21/04/2014 08:42

#5 Re: Passat B6 1.9 TDI - Oil Pressure Warning

Post by irfanh94 »

Sutra (pošto danas niko ne radi) idem kod čovjeka da radim mehanički manometar pritiska, pa ću viditi šta ću poslije.

Auto je kupljeno sa pređenih 170k kilometara prije 7 godina, nikad se ništa nije desilo. Danas već ima 233k pređenih kilometara i ovo je greška za koju niko ne može pronaći šta je problem.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#6 Re: Passat B6 1.9 TDI - Oil Pressure Warning

Post by commendatore »

irfanh94 wrote:Sutra (pošto danas niko ne radi) idem kod čovjeka da radim mehanički manometar pritiska, pa ću viditi šta ću poslije.

Auto je kupljeno sa pređenih 170k kilometara prije 7 godina, nikad se ništa nije desilo. Danas već ima 233k pređenih kilometara i ovo je greška za koju niko ne može pronaći šta je problem.
ja mogu samo reci ukoliko jos motor ne lupa - da je jos koliko toliko bezbolan kvar.... i ukoliko je moguce da ne vozas auto....

s druge strane dao si sture informacije o motoru - koji je to motor tacno koji mu je kod i slicno....
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#7 Re: Passat B6 1.9 TDI - Oil Pressure Warning

Post by dgL_ »

commendatore wrote:
irfanh94 wrote:Sutra (pošto danas niko ne radi) idem kod čovjeka da radim mehanički manometar pritiska, pa ću viditi šta ću poslije.

Auto je kupljeno sa pređenih 170k kilometara prije 7 godina, nikad se ništa nije desilo. Danas već ima 233k pređenih kilometara i ovo je greška za koju niko ne može pronaći šta je problem.
ja mogu samo reci ukoliko jos motor ne lupa - da je jos koliko toliko bezbolan kvar.... i ukoliko je moguce da ne vozas auto....

s druge strane dao si sture informacije o motoru - koji je to motor tacno koji mu je kod i slicno....
Ne u koliko je moguce nego NE SMIJE vozati auto a da ne zna zasto se pali lampica od ulja...ima taxi obavi sve sto imas a auto odslepaj na servis koji ce malo bolje ispitati uljne senzore, izmjerit pritisak u leru, na 1.800 rpm, na 3000 itd... Moze biti glupost, moze biti zajebancija ali ja nebi rizikovao i kajao se poslije ako motor bez podmazivanja pocne lupati ili slicno... Sretno
User avatar
irfanh94
Posts: 6
Joined: 21/04/2014 08:42

#8 Re: Passat B6 1.9 TDI - Oil Pressure Warning

Post by irfanh94 »

dgL_ wrote:
commendatore wrote:
irfanh94 wrote:Sutra (pošto danas niko ne radi) idem kod čovjeka da radim mehanički manometar pritiska, pa ću viditi šta ću poslije.

Auto je kupljeno sa pređenih 170k kilometara prije 7 godina, nikad se ništa nije desilo. Danas već ima 233k pređenih kilometara i ovo je greška za koju niko ne može pronaći šta je problem.
ja mogu samo reci ukoliko jos motor ne lupa - da je jos koliko toliko bezbolan kvar.... i ukoliko je moguce da ne vozas auto....

s druge strane dao si sture informacije o motoru - koji je to motor tacno koji mu je kod i slicno....
Ne u koliko je moguce nego NE SMIJE vozati auto a da ne zna zasto se pali lampica od ulja...ima taxi obavi sve sto imas a auto odslepaj na servis koji ce malo bolje ispitati uljne senzore, izmjerit pritisak u leru, na 1.800 rpm, na 3000 itd... Moze biti glupost, moze biti zajebancija ali ja nebi rizikovao i kajao se poslije ako motor bez podmazivanja pocne lupati ili slicno... Sretno
Sad ne bi znao reći koji mu je kod jer mi je auto ostalo doma, ali je 1.9, 77 kW (105 KS) - 2007-mo godište.

I ne vozam ga, jer znam koliki je to rizik i znam šta znači kada se motor ne podmazuje. Čekam sutra ponedjeljak pa da vidim šta će manometar reći.
Uglavnom danas sam sazno da ima još jedna ampula (senzor) na glavi motora, pa ću i to sutra provjeriti. A došli smo i do špekulacije da bi moglo biti začepljeno sito na ulju (tvrdi filter), jer predzadnji mali servis kad sam radio, radnici su zbrzili i kako su zavrtali poklopac od filtera za ulje, previše stegli i popucali svi zubci na tome, pa kontamo da može bit da je ta plastika-zubci zastali na situ, tako da sam promijenio servisera.
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#9 Re: Passat B6 1.9 TDI - Oil Pressure Warning

Post by UterivacDugoga »

Jesam ja imao i imam svaki put isti problem kada operem motor vozila. Samo sto sam ja skontao da je negdje neki problem na instalaciji/prekidacu pa ga zajepava. Ruzno za vidjeti jel javlja istu tu gresku. I ne trudim se da otkrijem gdje je kvar.

Ali danas sam fasovao jedan drugi problem. Puknuli mi sarafi koji drze nosac alternatora i kompresora klime,odnosno koji drze nosac motora. Motor haman ispao dole :D

Daj Boze da uspijem popraviti bez vadjenja motora :-)
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#10 Re: Passat B6 1.9 TDI - Oil Pressure Warning

Post by commendatore »

irfanh94 wrote: Uglavnom danas sam sazno da ima još jedna ampula (senzor) na glavi motora, pa ću i to sutra provjeriti. A došli smo i do špekulacije da bi moglo biti začepljeno sito na ulju (tvrdi filter), jer predzadnji mali servis kad sam radio, radnici su zbrzili i kako su zavrtali poklopac od filtera za ulje, previše stegli i popucali svi zubci na tome, pa kontamo da može bit da je ta plastika-zubci zastali na situ, tako da sam promijenio servisera.
jebo ga ti ja sam mislio da ti je sito kartera vec pregledano kolko kazes da su pregledali :roll: :-)
User avatar
irfanh94
Posts: 6
Joined: 21/04/2014 08:42

#11 Re: Passat B6 1.9 TDI - Oil Pressure Warning

Post by irfanh94 »

commendatore wrote:
irfanh94 wrote: Uglavnom danas sam sazno da ima još jedna ampula (senzor) na glavi motora, pa ću i to sutra provjeriti. A došli smo i do špekulacije da bi moglo biti začepljeno sito na ulju (tvrdi filter), jer predzadnji mali servis kad sam radio, radnici su zbrzili i kako su zavrtali poklopac od filtera za ulje, previše stegli i popucali svi zubci na tome, pa kontamo da može bit da je ta plastika-zubci zastali na situ, tako da sam promijenio servisera.
jebo ga ti ja sam mislio da ti je sito kartera vec pregledano kolko kazes da su pregledali :roll: :-)
Nisu nisu pregledali sito, nego senzor ispod kartera (senzor za viskoznost i nivo ulja mislim)
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#12 Re: Passat B6 1.9 TDI - Oil Pressure Warning

Post by dgL_ »

Pa ako je pritisak ulja zadovoljavajuci onda nebi trebalo biti sito jer ocigledno da pumpa postize pritisak i da je do nekog od uljnih senzora...
Post Reply