PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Woman
Posts: 314
Joined: 20/02/2010 17:45

#76 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Woman »

Sancho_de_Sancho wrote:
emisab1005 wrote:Mislim da ima dosta ljudi koje ce odgovarati na ovu temu jer biti vlasnik kucnog psa u Sarajevu i kretati se sa psom je jos uvijek tabu tema. Mi smo jos uvijek "cudaci", prljavi, neobazrivi prema drugima...ljudi se jos uvijek sklanjaju 3 metra kada prolazim sa psom na povodcu, tjeraju i plase vlastitu djecu..o zakonima i uredbama za drzanje psa da i ne govorim..mislim da je lakse javno nositi pistolj u ruci nego voditi psa. Sta mislite?
Zasto tabu tema !? :-) mozda papcima koji su poslije rata dosli u Sarajevo i ovim novokomponovanim muslimanima to jeste vehabijama koji se "ibrete" na sve i svasta pa i drzanja životinja u stanu/gradu psi, mačke itd. uvijek su se drzali bez problema i prije rata a i danas nesto sasvim normalno, ja dok sam imao psa njemačkog ovčara koji je bio bukvalno tele i dok sam šetao Vilsom s njim raja su uvijek prilazila da ga pomaze ili djeca pogotovo, dok papci koje mozes prepoznati na kilometar uvijek zaobilaze i mene i psa u širokom luku valjda je na selu pas sinonim za čuvanje kuće, pa ga drze na lancu dok ne pop..., kontaju da su svi takvi, sto se tice zakona oni su jasni hajmo reci "opasne vrste psa" kao sto su Rotvajler,Doberman i Pit Bul moraju se drzati za povodac/lanac i moraju imati obavezno brnjicu medjutim niko se toga ne pridrzava niti policija reaguje.
Sto se tice drzanja psa u stanu uvijek se nadju komšije ili predstavnik stanara koji s... medjutim ne postoji zakon ili bilo sta slično da nekome zabrani drzanje psa u stanu pa čak i kada prave probleme, tj. laju ili prave buku.
Sve u svemu nesto sasvim normalno očito za papke i doslje to nije .... :-D
Sancho_de_Sancho wrote:
emisab1005 wrote:Mislim da ima dosta ljudi koje ce odgovarati na ovu temu jer biti vlasnik kucnog psa u Sarajevu i kretati se sa psom je jos uvijek tabu tema. Mi smo jos uvijek "cudaci", prljavi, neobazrivi prema drugima...ljudi se jos uvijek sklanjaju 3 metra kada prolazim sa psom na povodcu, tjeraju i plase vlastitu djecu..o zakonima i uredbama za drzanje psa da i ne govorim..mislim da je lakse javno nositi pistolj u ruci nego voditi psa. Sta mislite?
Zasto tabu tema !? :-) mozda papcima koji su poslije rata dosli u Sarajevo i ovim novokomponovanim muslimanima to jeste vehabijama koji se "ibrete" na sve i svasta pa i drzanja životinja u stanu/gradu psi, mačke itd. uvijek su se drzali bez problema i prije rata a i danas nesto sasvim normalno, ja dok sam imao psa njemačkog ovčara koji je bio bukvalno tele i dok sam šetao Vilsom s njim raja su uvijek prilazila da ga pomaze ili djeca pogotovo, dok papci koje mozes prepoznati na kilometar uvijek zaobilaze i mene i psa u širokom luku valjda je na selu pas sinonim za čuvanje kuće, pa ga drze na lancu dok ne pop..., kontaju da su svi takvi, sto se tice zakona oni su jasni hajmo reci "opasne vrste psa" kao sto su Rotvajler,Doberman i Pit Bul moraju se drzati za povodac/lanac i moraju imati obavezno brnjicu medjutim niko se toga ne pridrzava niti policija reaguje.
Sto se tice drzanja psa u stanu uvijek se nadju komšije ili predstavnik stanara koji s... medjutim ne postoji zakon ili bilo sta slično da nekome zabrani drzanje psa u stanu pa čak i kada prave probleme, tj. laju ili prave buku.
Sve u svemu nesto sasvim normalno očito za papke i doslje to nije .... :-D
znači, svako ko tvog psa zaobiđe je papak i došljo. to je taj egoizam koji često susrećem kod vlasnika životinja.
ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#77 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by ActionWoman »

Woman wrote:
Sancho_de_Sancho wrote:
emisab1005 wrote:Mislim da ima dosta ljudi koje ce odgovarati na ovu temu jer biti vlasnik kucnog psa u Sarajevu i kretati se sa psom je jos uvijek tabu tema. Mi smo jos uvijek "cudaci", prljavi, neobazrivi prema drugima...ljudi se jos uvijek sklanjaju 3 metra kada prolazim sa psom na povodcu, tjeraju i plase vlastitu djecu..o zakonima i uredbama za drzanje psa da i ne govorim..mislim da je lakse javno nositi pistolj u ruci nego voditi psa. Sta mislite?
Zasto tabu tema !? :-) mozda papcima koji su poslije rata dosli u Sarajevo i ovim novokomponovanim muslimanima to jeste vehabijama koji se "ibrete" na sve i svasta pa i drzanja životinja u stanu/gradu psi, mačke itd. uvijek su se drzali bez problema i prije rata a i danas nesto sasvim normalno, ja dok sam imao psa njemačkog ovčara koji je bio bukvalno tele i dok sam šetao Vilsom s njim raja su uvijek prilazila da ga pomaze ili djeca pogotovo, dok papci koje mozes prepoznati na kilometar uvijek zaobilaze i mene i psa u širokom luku valjda je na selu pas sinonim za čuvanje kuće, pa ga drze na lancu dok ne pop..., kontaju da su svi takvi, sto se tice zakona oni su jasni hajmo reci "opasne vrste psa" kao sto su Rotvajler,Doberman i Pit Bul moraju se drzati za povodac/lanac i moraju imati obavezno brnjicu medjutim niko se toga ne pridrzava niti policija reaguje.
Sto se tice drzanja psa u stanu uvijek se nadju komšije ili predstavnik stanara koji s... medjutim ne postoji zakon ili bilo sta slično da nekome zabrani drzanje psa u stanu pa čak i kada prave probleme, tj. laju ili prave buku.
Sve u svemu nesto sasvim normalno očito za papke i doslje to nije .... :-D
Sancho_de_Sancho wrote:
emisab1005 wrote:Mislim da ima dosta ljudi koje ce odgovarati na ovu temu jer biti vlasnik kucnog psa u Sarajevu i kretati se sa psom je jos uvijek tabu tema. Mi smo jos uvijek "cudaci", prljavi, neobazrivi prema drugima...ljudi se jos uvijek sklanjaju 3 metra kada prolazim sa psom na povodcu, tjeraju i plase vlastitu djecu..o zakonima i uredbama za drzanje psa da i ne govorim..mislim da je lakse javno nositi pistolj u ruci nego voditi psa. Sta mislite?
Zasto tabu tema !? :-) mozda papcima koji su poslije rata dosli u Sarajevo i ovim novokomponovanim muslimanima to jeste vehabijama koji se "ibrete" na sve i svasta pa i drzanja životinja u stanu/gradu psi, mačke itd. uvijek su se drzali bez problema i prije rata a i danas nesto sasvim normalno, ja dok sam imao psa njemačkog ovčara koji je bio bukvalno tele i dok sam šetao Vilsom s njim raja su uvijek prilazila da ga pomaze ili djeca pogotovo, dok papci koje mozes prepoznati na kilometar uvijek zaobilaze i mene i psa u širokom luku valjda je na selu pas sinonim za čuvanje kuće, pa ga drze na lancu dok ne pop..., kontaju da su svi takvi, sto se tice zakona oni su jasni hajmo reci "opasne vrste psa" kao sto su Rotvajler,Doberman i Pit Bul moraju se drzati za povodac/lanac i moraju imati obavezno brnjicu medjutim niko se toga ne pridrzava niti policija reaguje.
Sto se tice drzanja psa u stanu uvijek se nadju komšije ili predstavnik stanara koji s... medjutim ne postoji zakon ili bilo sta slično da nekome zabrani drzanje psa u stanu pa čak i kada prave probleme, tj. laju ili prave buku.
Sve u svemu nesto sasvim normalno očito za papke i doslje to nije .... :-D
znači, svako ko tvog psa zaobiđe je papak i došljo. to je taj egoizam koji često susrećem kod vlasnika životinja.
Ma nije raja zaobilazila psa vec tog vlasnika. Jos malo cemo uvesti zakon o zastiti vlasnika pasa, a psi ce grohnuti na drugo mjesto na listi ugrozenih. Ljudi imaju razlog sto zaobilaze vlasnika i psa jer se npr. boje, ne poznaju psa, vidjeli su mozda na tv ili uzivo napad psa, ujeo ih pas u djetinjstvu, ne znaju ima li pas bube, vjernici su pa ne zele izgubiti abdest i sijaset jos razloga. Ja ne izbjegavam pse jer ih volim, ali mi ne pada na pamet da pomazim psa cije ponasanje ne poznajem. Ono sto radim jeste da ubijam pogledom vlasnike pasa koji su potencijalne ubice, a koje lole vodaju po vilsonovom bez brnjice. Takav vlasnik je nesigurni jad koji nema pojma kakvu zivotinju vodi. Zivotinje u svoj ovoj prici nisu krive vec jedino neodgovorni vlasnici. Drzanje psa u stanu je egoizam vlasnika i tiha patnja psa. Vlasnik koji drzi psa u kuci vise ne primjecuje vonj koji je normalno da zivotinja uzrokuje, a sustanari u zgradi, ma ko njih pita, ima da trpe taj vonj kada cuko prodje kroz haustor. Nije zivotinjama lako kakvih ljudi ima.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#78 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Cholina_Lokica »

Woman wrote: znači, svako ko tvog psa zaobiđe je papak i došljo. to je taj egoizam koji često susrećem kod vlasnika životinja.
Jok papak je kad pocne da psuje, vristi i sta sve ne kad me vidi da sasvim normalno setam :mrgreen:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#79 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by KatarinaKosaca »

ActionWoman wrote: Drzanje psa u stanu je egoizam vlasnika i tiha patnja psa. Vlasnik koji drzi psa u kuci vise ne primjecuje vonj koji je normalno da zivotinja uzrokuje, a sustanari u zgradi, ma ko njih pita, ima da trpe taj vonj kada cuko prodje kroz haustor. Nije zivotinjama lako kakvih ljudi ima.
Da nemaš tako primitivne predrasude rekla bih ti dođi kod mene na kafu... pa vidi da li smrdi :-) :-) :-)
I još i haustor smrdi :lol: :lol:
Dakle, pošto su moji roditelji imali Unu kad sam se rodila ja smrdim od rođenja.. Pa, bona, moja je kuja čistija od puno mojih komšija... miriše na šampon. Ima plivanje, trčanje, i jako sreetan život.. Gdje je tu egoizam? Koje je to prirodno okruženje psa pa je egoizam držati ga u stanu? Lanac? :run:
Imam nove komšije koji su popravljali kupatilo, pa valjda da bi uštedjeli nešto oni sami radili, helem napravili poplavu svima. Naravno, rekli su da je od nas je "kupamo psa" :lol: :lol: Dakle, nije im promaklo kako je čista.. :D
Umjesto kod mene na kafu, da odeš kod njih, mislim istomišljenici ste.. :-?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#80 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Cholina_Lokica »

Udjes u trolu/tramvaj i sve ti se samo kaze :mrgreen:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#81 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pakica_ »

jeste, psi smrde, mi koji imamo pse smrdimo, nase kuce smrde, avlije nam smrde, moja ulica smrdi, a Boga mi i kvart jer imamo 20ak pasa u mahali, pa plus lutalice koje smrde..
MRŠ od moje kuce svi oni kojima psi smrde, kojima samo u njihovim nosinama nase avlije i haustori smrde na pse, odjebite i ne dolazite mi ni na kafu, ni na kolac, jer poBogu tu ima kerečih dlaka kol'ko ti Bog hoce i mi, njihovi vlasnici, se ne kupamo, nego se valjamo po travi da ubijemo miris koji imamo i tako setamo kroz zivot! MRŠ jebem vas jednostrane!
prodji malo kroz carsiju, pa ces vidjet sta je smrad, kad se seljandure nataknu na stiklu od 12 centi i obuku sinteticku majicu na plus besvijest.. pitat cu te ja je li vam moj ker smrdi.. majko moja mila, s kakvim ja nehljebima i uhljupima i papcima i nedokaznim ljudima dijelim zrak..
Woman
Posts: 314
Joined: 20/02/2010 17:45

#82 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Woman »

Cholina_Lokica wrote:
Woman wrote: znači, svako ko tvog psa zaobiđe je papak i došljo. to je taj egoizam koji često susrećem kod vlasnika životinja.
Jok papak je kad pocne da psuje, vristi i sta sve ne kad me vidi da sasvim normalno setam :mrgreen:
e pa ne susretoh se sa takvim ponašanjem još, a baš počesto izvodim psa u šetnju. bude ljudi koji ga zaobiđu, zakolutaju očima ako ih ponjuška u prolazu, neki ga se možda boje ili misle da je nečist. ne mislim da je takvo njihovo ponašanje papansko i za osuđivanje, možda jer ja nisam vlasnik tog psa. ali znam koliko se sama vlasnica nađe uvrijeđena u takvim slučajevima, ko da je joj je neko djetetu nešto uradio. shvatam ja da vlasnici vole svoje pse, haman ko članove porodice, ali to ne znači da čitav svijet mora da dijeli s njima te osjećaje.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#83 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by KatarinaKosaca »

Cholina_Lokica wrote:Udjes u trolu/tramvaj i sve ti se samo kaze :mrgreen:
Ja ne smijem ništa reći, upravo sam saznala da smrdim od rođenja :lol: :lol:

@pakice, bona, smanji doživljaj.. Ne voliš psa.. ne dolazi mi u kuću... Hoće li ujest...hoće... Samo onaj ko me hrani, oblači i izdržava ima pravo da mi kaže kako ću sebi urediti život i šta ću imati u kući.
A još mi se nađu :x :x da ne imenujem da pametuju, kad moja kuja ima sve vakcine svijeta, pasoš sa slikom :D , a da li sam ja egoista a ona nesretna to se po njoj najbolje vidi.. Tako da duđebrižnici :zzzz: i pametnjakovići :zzzz: :zzzz:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#84 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Cholina_Lokica »

Woman wrote:
Cholina_Lokica wrote:
Woman wrote: znači, svako ko tvog psa zaobiđe je papak i došljo. to je taj egoizam koji često susrećem kod vlasnika životinja.
Jok papak je kad pocne da psuje, vristi i sta sve ne kad me vidi da sasvim normalno setam :mrgreen:
e pa ne susretoh se sa takvim ponašanjem još, a baš počesto izvodim psa u šetnju. bude ljudi koji ga zaobiđu, zakolutaju očima ako ih ponjuška u prolazu, neki ga se možda boje ili misle da je nečist. ne mislim da je takvo njihovo ponašanje papansko i za osuđivanje, možda jer ja nisam vlasnik tog psa. ali znam koliko se sama vlasnica nađe uvrijeđena u takvim slučajevima, ko da je joj je neko djetetu nešto uradio. shvatam ja da vlasnici vole svoje pse, haman ko članove porodice, ali to ne znači da čitav svijet mora da dijeli s njima te osjećaje.
Juh meni bi bilo super kad bi me zaobilazili bez komentara :mrgreen: doduse, sto jes jes, u zadnjih par mjeseci svi nest sute, moRe bit jer ovi klasicni sto jebu i grebu vec ispricali mi sta imaju, a i ja njima...
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#85 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Cholina_Lokica »

KatarinaKosaca wrote:
Cholina_Lokica wrote:Udjes u trolu/tramvaj i sve ti se samo kaze :mrgreen:
Ja ne smijem ništa reći, upravo sam saznala da smrdim od rođenja :lol: :lol:

@pakice, bona, smanji doživljaj.. Ne voliš psa.. ne dolazi mi u kuću... Hoće li ujest...hoće... Samo onaj ko me hrani, oblači i izdržava ima pravo da mi kaže kako ću sebi urediti život i šta ću imati u kući.
A još mi se nađu :x :x da ne imenujem da pametuju, kad moja kuja ima sve vakcine svijeta, pasoš sa slikom :D , a da li sam ja egoista a ona nesretna to se po njoj najbolje vidi.. Tako da duđebrižnici :zzzz: i pametnjakovići :zzzz: :zzzz:
Sta se zalis, vidis da imaju pravo da te napadaju i verbalno i fizicki a ti treba da sutis, ne smijes reagovati na to :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#86 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pakica_ »

pa kako da smanjim dozivljaj i kako da objasnis nekome da psi NE SMRDE (osim kad pokisnu :lol: al' mi smo tu da ih cistimo..) ah da, pa i mi smrdimo na pse.. fuj! ja necu vise sa sobom da se druzim!
ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#87 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by ActionWoman »

KatarinaKosaca wrote:
Cholina_Lokica wrote:Udjes u trolu/tramvaj i sve ti se samo kaze :mrgreen:
Ja ne smijem ništa reći, upravo sam saznala da smrdim od rođenja :lol: :lol:

@pakice, bona, smanji doživljaj.. Ne voliš psa.. ne dolazi mi u kuću... Hoće li ujest...hoće... Samo onaj ko me hrani, oblači i izdržava ima pravo da mi kaže kako ću sebi urediti život i šta ću imati u kući.
A još mi se nađu :x :x da ne imenujem da pametuju, kad moja kuja ima sve vakcine svijeta, pasoš sa slikom :D , a da li sam ja egoista a ona nesretna to se po njoj najbolje vidi.. Tako da duđebrižnici :zzzz: i pametnjakovići :zzzz: :zzzz:

Tvoj cuko bi bio sretniji da vise vremena provodi u igri u prirodi. I mi se pomirimo sa uslovima u kojima zivimo pa tako i cuko.
Sancho_de_Sancho
Posts: 148
Joined: 23/06/2012 17:08
Location: Dolina Ćupova bb.

#88 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Sancho_de_Sancho »

:lol: :lol: :lol: :D jao komentara dokaz da su ljudi obične životinje a životinje da imaju vise ljudskosti nego sami ljudi !!! smijesno fakat :-D , meni vise smrde pojedinci u tramvajima i trolejbusu nego životinje koje se osjete jedino ako im krzno pokisne i normalno ako gazda/rica ne vode racuna o njima, nikada necu zaboraviti situaciju na Malti od prije dvije godine, šetam ja sa psom koji je bio na povodcu tada i ispred mene žena sa sinom i ujednom trenutku žena poče urlati na sred ulice "Nu nu bježi sine ujest ce te, bježi mami, dodji vamo" !! :-) :-)

Nije papak ili seljak onaj ko dodje iz provincije ili sela u grad vec onaj koji ponese kulturu i nacin ponašanja provincije i sela u grad, a došljo ko došljo ko god dodje sa strane je dosljo, pa nakon par godina je "rodjeni Sarajlija" :D
ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#89 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by ActionWoman »

pakica_ wrote:pa kako da smanjim dozivljaj i kako da objasnis nekome da psi NE SMRDE (osim kad pokisnu :lol: al' mi smo tu da ih cistimo..) ah da, pa i mi smrdimo na pse.. fuj! ja necu vise sa sobom da se druzim!
Imaju specifican miris iz njuske koji je normalno da ti vise ne registrujes isto kao pusacima sto ne smeta dim. Ja kao nepusac odmah osjetim ako je neko pusac i isto tako osjetim da li neko ima psa ili ne u kuci u koju udjem bez obzira koliko uredni vlasnici bili. To je tako realno i logicno. Nije mi cilj da vrijedjam vlasnike psa, samo iznosim cinjenice. Zaista, svaki covjek ima pravo na izbor sve dok njegov izbor ne ugrozava tudje pravo. U svojoj kuci drzi sta zelis. Moj je izbor hocu li ja ici u tu kucu. Mirna Bosna.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#90 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by KatarinaKosaca »

ActionWoman wrote:Tvoj cuko bi bio sretniji da vise vremena provodi u igri u prirodi. I mi se pomirimo sa uslovima u kojima zivimo pa tako i cuko.
:lol: :lol:
Nije tema da ti postavljam slike.... Uglavnom moj cuko provodi u prosjeku 5 sati dnevno na treningu. Da nije tako ne bi bila razvijena kao mužjak :D LJeti je to plivanje, zimi i u jesen trčanje.. Tako da, živa bila, nemoj ti brinuti o meni, mom smradu, smradu u mom haustoru, ustvari da, kad je to tako... krivičnu prijavu za maltretiranje životinja.
Najbolji su mi ovi, kao moja prijateljica iz gimnazije koja nikad nije imala životinju u kući, ali je najveći expert za to, i najbolje zna da je cuki mučenje živjeti u porodici :-) :-)
Jedno je pomiriti se sa uvjetima, a drugo biti sretan. A cuko sreću ne može isfolirati. Ljudi da.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#91 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by KatarinaKosaca »

pakica_ wrote:pa kako da smanjim dozivljaj i kako da objasnis nekome da psi NE SMRDE (osim kad pokisnu :lol: al' mi smo tu da ih cistimo..) ah da, pa i mi smrdimo na pse.. fuj! ja necu vise sa sobom da se druzim!
Niti možeš objasniti, niti treba objašnjavati.. Oduvjek ljudi koje ne vole životinje u moju kuću nisu dobro došli. BIlo je pokušaja.. kao skloni ga, zatvori ga itd. Moj cuko je u svojoj kući, u svom autu... u svom na svom.. ko to neće da prihvati i ne treba... uostalom i bolje mi je u životu bez takvih.
Samo ne razumijem potrebu da se dolazi na pdf ljubitelja životinja da im se kaže da smrde, ali da toga nisu svjesni :lol: :lol:
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#92 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by jaca-maca »

Ja sam vise poludila s ovim ljudima u ovoj drzavi. Kako je smjesno da mi se u istom danu dese par slicnih situacija.

Ne bih da pricam sta je bilo, nego cu da kazem da nemam vise snage vucarat se sa psom na povodcu od po metra po travi, iza grmova i drveca dalje od ljudi i pogotovo djece koje setaju po setalistima, kao da sam kuga.

Zaboli me ona stvar vise KO SE BOJI, KOGA JE UJEO PAS U DJETINJSTVU, KOME PAS SMRDI ILI SE GADI...ja svog psa NIKADA vise necu vezati na povodac, setacu u po setalista, po najvicim guzvama, *ebe mi se za djecurliju, mame, tate, nene i slicno...nemam ja vise zivaca sklanjati se, gurkati se, bjezati, setati samo kada nema ljudi i slicno. Dosta vise!!!

A vi mislite sta hocete :dance:
User avatar
jos_uvijek_sanjam
Posts: 424
Joined: 11/06/2012 23:27

#93 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by jos_uvijek_sanjam »

ActionWoman wrote: Drzanje psa u stanu je egoizam vlasnika i tiha patnja psa. Vlasnik koji drzi psa u kuci vise ne primjecuje vonj koji je normalno da zivotinja uzrokuje, a sustanari u zgradi, ma ko njih pita, ima da trpe taj vonj kada cuko prodje kroz haustor. Nije zivotinjama lako kakvih ljudi ima.
[/quote]


Prvo, nemas psa, pa nemas ni pravo da komentarises one koji ga imaju. Drugo, sto neko rece, pas je nerijetko cisci i uredniji i ljepse mirise od mase ljudi, pored kojih prodjem. Prestala sam da se vozim javnim prevozom, jer hocu da se ispovracam od raznih ljudskih smradova, pesinluka i prizora prljave kose, neurednih noktiju, koze itd. I to ranim jutrom, sto znaci da ti ljudi takvi ocito idu i na posao i gdje su vec krenuli. Moj pas se kupa cesce nego mozda ti. Ide cak i na friziranje, mozda i to cesce nego ti. Postoji cak i cudo koje glodje, da bi ocistio zube, al da ti ja ne bih nabrajala stvari..bolje ti je da se malo educiras, pa onda dodji i argumentuj ono sto tvrdis.

Cuj tiha patnja psa :lol: :lol: . Odavno vecu glupost ne procitah. A to sto su ljudi prljavi i sto ti haustor smrdi svejedno, nije ti kriv komsijin pas.
Sancho_de_Sancho
Posts: 148
Joined: 23/06/2012 17:08
Location: Dolina Ćupova bb.

#94 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Sancho_de_Sancho »

jaca-maca wrote:Ja sam vise poludila s ovim ljudima u ovoj drzavi. Kako je smjesno da mi se u istom danu dese par slicnih situacija.

Ne bih da pricam sta je bilo, nego cu da kazem da nemam vise snage vucarat se sa psom na povodcu od po metra po travi, iza grmova i drveca dalje od ljudi i pogotovo djece koje setaju po setalistima, kao da sam kuga.

Zaboli me ona stvar vise KO SE BOJI, KOGA JE UJEO PAS U DJETINJSTVU, KOME PAS SMRDI ILI SE GADI...ja svog psa NIKADA vise necu vezati na povodac, setacu u po setalista, po najvicim guzvama, *ebe mi se za djecurliju, mame, tate, nene i slicno...nemam ja vise zivaca sklanjati se, gurkati se, bjezati, setati samo kada nema ljudi i slicno. Dosta vise!!!

A vi mislite sta hocete :dance:
:thumbup: :thumbup:
User avatar
jos_uvijek_sanjam
Posts: 424
Joined: 11/06/2012 23:27

#95 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by jos_uvijek_sanjam »

KatarinaKosaca wrote:
pakica_ wrote:pa kako da smanjim dozivljaj i kako da objasnis nekome da psi NE SMRDE (osim kad pokisnu :lol: al' mi smo tu da ih cistimo..) ah da, pa i mi smrdimo na pse.. fuj! ja necu vise sa sobom da se druzim!
Niti možeš objasniti, niti treba objašnjavati.. Oduvjek ljudi koje ne vole životinje u moju kuću nisu dobro došli. BIlo je pokušaja.. kao skloni ga, zatvori ga itd. Moj cuko je u svojoj kući, u svom autu... u svom na svom.. ko to neće da prihvati i ne treba... uostalom i bolje mi je u životu bez takvih.
Samo ne razumijem potrebu da se dolazi na pdf ljubitelja životinja da im se kaže da smrde, ali da toga nisu svjesni :lol: :lol:
:thumbup:

A iskreno nije ni meni jasno zbog cega se javljaju ovi mrzitelji pasa i zivotinja na pdf ljubitelja zivotinja :? Dokle je to doslo, da neko ko mrzi pse i nikad ga nije u kuci imao, OBJASNJAVA nama koji imamo da nam psi pate, da smo mi egoisticni.
User avatar
jos_uvijek_sanjam
Posts: 424
Joined: 11/06/2012 23:27

#96 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by jos_uvijek_sanjam »

ActionWoman wrote:
Imaju specifican miris iz njuske koji je normalno da ti vise ne registrujes isto kao pusacima sto ne smeta dim. Ja kao nepusac odmah osjetim ako je neko pusac i isto tako osjetim da li neko ima psa ili ne u kuci u koju udjem bez obzira koliko uredni vlasnici bili. To je tako realno i logicno. Nije mi cilj da vrijedjam vlasnike psa, samo iznosim cinjenice. Zaista, svaki covjek ima pravo na izbor sve dok njegov izbor ne ugrozava tudje pravo. U svojoj kuci drzi sta zelis. Moj je izbor hocu li ja ici u tu kucu. Mirna Bosna.

Ajd ne lupetaj vise ziva bila :-) . Nije mi se jednom desilo da mog cuku pomaze ljudi, koji nemaju psa i da ga uzmu u naramak i da me pitaju: a kako ne smrdi? ili jaooo kako mirise. Kakva njuska i kakvo registrovanje i kakvo poredjenje pusaci-nepusaci :-). I ko to ugrozava tvoje pravo? Na koji nacin?
User avatar
jos_uvijek_sanjam
Posts: 424
Joined: 11/06/2012 23:27

#97 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by jos_uvijek_sanjam »

KatarinaKosaca wrote:A cuko sreću ne može isfolirati. Ljudi da.

:thumbup: :) evo ga pored mene, okupan, mirisan, prije toga bio u setnji, izigrao se sa svojim psecim drustvom, a sad bezbrizno spava :). Neprocjenjivo..
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#98 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by roki »

Koliko vlasnika pasa pokupi kakicu( govno,zasto ne) svog ljubimca kada se ovaj istrese.Ja koliko vidim po Sarajevu niko to ne radi a to me najvise iritira.Sta ko radi u kuci me ne zanima ali kada ugazim u govno me itekako ljuti.Ili onaj dio meni najbolji,laje cuko ne mene i to onako bijesno,ali gazda neda na njega te govori kako mi neće nista.Meni je to isto da moje djete danas-sutra ufati neku tetu za guzove i ja kazem ma on je samo djete nece vam on nista,primitivno i nevaspitano u najmanju ruku.Il nedo Bog da se pokaki na sred vilsonovog tamo u onoj travi,vikali bi svi vidi papaka.Imas cuku dresiraj ga,nemozes nemoj ga ni imati.Ko sto onaj Cezar kaze,nije svaki cuko za svakoga
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#99 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by KatarinaKosaca »

roki wrote:Koliko vlasnika pasa pokupi kakicu( govno,zasto ne) svog ljubimca kada se ovaj istrese.Ja koliko vidim po Sarajevu niko to ne radi a to me najvise iritira.
Ovo i ono boje djete nego psa i to nametnuto uspoređivanje sa djecom je fakat više dosadno. Kao prvo većina vlasnika pokupi za svojim psom. Kao drugo u žbunju punom prezervativa, prljavih papira i kesa to baš i nema smisla za cukom kupiti, ali eto, to se ne spominje nikad. Kao mi u Švici, svi kupe iza sebe sve, samo vlasnici cuka ne kupe.. Ovu priču nekom drugom.
roki wrote:Sta ko radi u kuci me ne zanima ali kada ugazim u govno me itekako ljuti.Ili onaj dio meni najbolji,laje cuko ne mene i to onako bijesno,ali gazda neda na njega te govori kako mi neće nista.Meni je to isto da moje djete danas-sutra ufati neku tetu za guzove i ja kazem ma on je samo djete nece vam on nista,primitivno i nevaspitano u najmanju ruku.Il nedo Bog da se pokaki na sred vilsonovog tamo u onoj travi,vikali bi svi vidi papaka.Imas cuku dresiraj ga,nemozes nemoj ga ni imati.Ko sto onaj Cezar kaze,nije svaki cuko za svakoga
Pas regira lajanjem... I jako osjeti ko ga ne voli, oh, puno bolje to osjeti nego ljudi.. Tako da :zzzz: Jedno je lajati, ali ako ga ja držim na povodcu, ja odgovaram za njega. I ako ujede ili tebe (opet zloupotreba djeteta u temi o cukama) ja ću odgovarati...
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#100 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Jay Gatsby »

Sancho_de_Sancho wrote:
emisab1005 wrote:Mislim da ima dosta ljudi koje ce odgovarati na ovu temu jer biti vlasnik kucnog psa u Sarajevu i kretati se sa psom je jos uvijek tabu tema. Mi smo jos uvijek "cudaci", prljavi, neobazrivi prema drugima...ljudi se jos uvijek sklanjaju 3 metra kada prolazim sa psom na povodcu, tjeraju i plase vlastitu djecu..o zakonima i uredbama za drzanje psa da i ne govorim..mislim da je lakse javno nositi pistolj u ruci nego voditi psa. Sta mislite?
Zasto tabu tema !? :-) mozda papcima koji su poslije rata dosli u Sarajevo i ovim novokomponovanim muslimanima to jeste vehabijama koji se "ibrete" na sve i svasta pa i drzanja životinja u stanu/gradu psi, mačke itd. uvijek su se drzali bez problema i prije rata a i danas nesto sasvim normalno, ja dok sam imao psa njemačkog ovčara koji je bio bukvalno tele i dok sam šetao Vilsom s njim raja su uvijek prilazila da ga pomaze ili djeca pogotovo, dok papci koje mozes prepoznati na kilometar uvijek zaobilaze i mene i psa u širokom luku valjda je na selu pas sinonim za čuvanje kuće, pa ga drze na lancu dok ne pop..., kontaju da su svi takvi, sto se tice zakona oni su jasni hajmo reci "opasne vrste psa" kao sto su Rotvajler,Doberman i Pit Bul moraju se drzati za povodac/lanac i moraju imati obavezno brnjicu medjutim niko se toga ne pridrzava niti policija reaguje.
Sto se tice drzanja psa u stanu uvijek se nadju komšije ili predstavnik stanara koji s... medjutim ne postoji zakon ili bilo sta slično da nekome zabrani drzanje psa u stanu pa čak i kada prave probleme, tj. laju ili prave buku.
Sve u svemu nesto sasvim normalno očito za papke i doslje to nije .... :-D
Kršenje kućnog reda u jednoj zgradi nije "nešto sasvim normalno". U mom ulazu ima više pasa, ali jedan (u stanu do mene) izgleda pati od nesanice jer zna lajati u svako doba noći. Ne znam zašto to radi, ali nezgodno je to.
Post Reply