PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#51 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by roki »

Volim cuke i mace ali ima vlasnika za koje nisu kućni ljubimci.Izvede ga u parkić on se pokaki i ostavi kakicu da je ostali mirišu,ugaze u nju itd.Dalje,vidim malog cukicu na 20 metara kako laje,malo ga obiđem kako i na mene nebi lajao kad on skače oko mene ko divljak a vlasnik naravno ponavlja,ma nece vam nista sta se bojite,ne nebojim se ali cu ga zgaziti,toga se bojim.Trčim na Vilsu,gospođa sa cukicom me vidi da idem prema njoj al nece da uvuce onaj povodac na kojem joj je dzukela a rastego se maksimalno,nego je moram obici u punom luku.Ima i dobrih primjera.Bio je na Vilsu jedan krupniji momak sa ogromnim misicavim bijelim cukom,stvarno onako opasno izgleda,ali uvijek uredo stavljena brnjica,uredno cuva cuku,ovaj mirno pored vlasnika hoda.Sad da mene neko vidi da npr. udaram cuku rekao bi joj kretena.Pa moram reagovati,sta trebam ga pomilkiti ako me ujede a sve sto ga vlasnik nije dresirao i sto je pas gazda a ne obratno.
ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#52 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by ActionWoman »

Dje si Roki :) sad ces iznervirati one sa nedresiranim cukama :) Sreca pa ima vlasnika koji znaju da se ne vrti svijet oko njih i njihovog Fide vec da ako zivimo u ovom gradu zajedno onda se trebamo medjusobno i uvazavati. Cuj ja da obilazim da bi cuko mogo divljat po trotoaru. Pa treba ga dresirati. Lakse njega nego ove arogantne vlasnike. Zivotinje su divne. Feler je u nekim ljudima.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#53 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pirpa »

DA, al sa povodcom i brnjicom !
Napad psa tipa njemacki ovcar, rotvajler, pitbull, itd. je pokusaj ubistva prema tome svako ima pravo na samoodbranu u tom slucaju ne sekiram se. :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#54 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Cholina_Lokica »

ActionWoman wrote:Dje si Roki :) sad ces iznervirati one sa nedresiranim cukama :) Sreca pa ima vlasnika koji znaju da se ne vrti svijet oko njih i njihovog Fide vec da ako zivimo u ovom gradu zajedno onda se trebamo medjusobno i uvazavati. Cuj ja da obilazim da bi cuko mogo divljat po trotoaru. Pa treba ga dresirati. Lakse njega nego ove arogantne vlasnike. Zivotinje su divne. Feler je u nekim ljudima.
E ovo boldirano je najveci problem, je velika vecina onih koji zive sad u ovom gradu nece da uvazavaju ljude sa psima, nego sa 20 metara ospe salvu psovki i uvreda bukvalno nicim izazvani
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#55 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by roki »

Ma nema me sta ko napadati.Divno je vidjeti cuke npr. na Vilsonovom kako se igraju,trče,skacu,vidim i gazde se okupe pored Muzeja,sve je to meni OK ali ako njihov cuko ne ugrozava mene,kao pojedinca.Isto cu reci i za recimo vozace koji se naprave pametni pa Vilsom produ recimo u 18.00 sati autom.Bio sam ocevidac da je otac jedne male djevojcice gotovo pretukao majmuna za volanom.Sad sam ja trebao reci,ma de nemoj ga tuci,ma tuci ga,sta da je udario neko djete.

Cim vidim da je cuko onako fin i umiljat cesto ga i pomilujem narucito one zlatne retrivere ili onoga čau čau.Al sta da radim kad on na mene skace jer je gazda nesposoban da posjeduje takvog cuku
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#56 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pakica_ »

roki wrote: Cim vidim da je cuko onako fin i umiljat cesto ga i pomilujem narucito one zlatne retrivere ili onoga čau čau.Al sta da radim kad on na mene skace jer je gazda nesposoban da posjeduje takvog cuku
eh pa vidis, i taj čau čau jeste sladak i cupav i sve, ali je i on agresivan pas, ako mu se to ne sprijeci treningom i socijallizacijom, kao i kod drugih pasa.. nije nista manje agresivan od "krvolocnih" rasa tipa dober, pit, rot i sl, ali ih raja gotivi jer izgledaju milo i flafi :D i nisu im bas djeca draga :D cak je u americi bio proglasen najopasnijim nekad tamo :-) to sam bas gledala na dogs101 :)
a taj bijeli ogromni pas o kojem pricas je ili bruk, argentinska doga, ili pasa, americki buldog :D obojica su *grlimmmm*
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#57 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by roki »

pakica_ wrote:
roki wrote: Cim vidim da je cuko onako fin i umiljat cesto ga i pomilujem narucito one zlatne retrivere ili onoga čau čau.Al sta da radim kad on na mene skace jer je gazda nesposoban da posjeduje takvog cuku
eh pa vidis, i taj čau čau jeste sladak i cupav i sve, ali je i on agresivan pas, ako mu se to ne sprijeci treningom i socijallizacijom, kao i kod drugih pasa.. nije nista manje agresivan od "krvolocnih" rasa tipa dober, pit, rot i sl, ali ih raja gotivi jer izgledaju milo i flafi :D i nisu im bas djeca draga :D cak je u americi bio proglasen najopasnijim nekad tamo :-) to sam bas gledala na dogs101 :)
a taj bijeli ogromni pas o kojem pricas je ili bruk, argentinska doga, ili pasa, americki buldog :D obojica su *grlimmmm*
E to je taj,argentinska doga,bas onako opasan ali ga gazda ocito zna kako i sta,a neko nemoze ni sapekinezerom
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#58 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pakica_ »

roki wrote:
E to je taj,argentinska doga,bas onako opasan ali ga gazda ocito zna kako i sta,a neko nemoze ni sapekinezerom
bruk je jedan veliki dingospo :D divimo mu se iz daljine, da se ne pokolje s mojim gospodinom haha :D
User avatar
kneginjica Mery
Posts: 47
Joined: 12/05/2012 16:52

#59 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by kneginjica Mery »

kojeime wrote:1.

"Šetam ja svog najboljeg prijatelja kojem ne stvaljam brnjicu prije svega jer su ga par puta napale lutalice pa se nije mogao braniti."

To sto zakon kaze da pas mora biti na povodcu i imati brnjicu kada je vani je nebitno, jer ko sljivi zakon. Mozda ti se ne svidja ali dok se ne promijeni, takav je.

2.
"Sreca da je sa mnom bila jos jedna djevojka sa psom koja je potvrdila moju pricu,policija kaze da se vidi da covjek nije ok."

Zamisli ja policajac i vozio sam brzo i od pozada udario autom u auto koji je cekao na crvenom. Mozda tvoj auto. Seca pa mi je kolega namjestio uvidjaj tako da vozac u autu ispred ispao kriv.

Nekako mu dodje na isto, zar ne :)
Meni se desilo isto moj pas je imao brnjicu, i šetali smo, dan super, sve OK, odjednom 10-tak lutalica stvori, i nastade đumbus :shock: na sreću tu je prolazio neki čiko sa štapom , i to nas je spasilo, otjerao ih je, mada sam i ja pokušavala. Uglavnom neugodna situacija, hmm u jednom trenutku sam mom Badiju htjela skinuti brnjicu, pa da im pokaže :) ali sreća pa nisam. Uglavnom parola je Volite, čuvajte, mazite svoje pse :-D bez obzira na sve čak i na prokleti komšiluk .
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#60 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by jaca-maca »

Vi bi da pricate o brnjicama i tome da "svaki" pas treba da je ima, a zaboravljate da vecina ljudi voda svoje pse i bez povodca... :lol:
User avatar
almireto
Posts: 1
Joined: 11/03/2011 22:55

#61 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by almireto »

Mislim da brnjicu jedino treba da nose malo opasniji i ne socijalizovani psi :D i to na prometnim mjestima tipa vils, ferhadija dariva :-D Bas me nervira sto ima ovih majmuna sto vodaju svoje kuce bez povodca, ajd razumijem pustit labradora, zlatnog retrivera ili tako nekog pitomog psa. Ja imam labradora od godinu beba jos :D i tako smo setali jednom i kod vijecnice se stvori vucijak s ogrlicom pusten, veci od mene i blekija skupa :roll: bleki pobjeg'o iza mene a ovaj saban ispred mene i tako se vrti hoce na blekija a ja u nekim tenama ko od papira nemogu ga ni nogom nabit nogu ce mi odgrist :D i sva sreca tu bila policijska patrola neka tako da nam je policajac neki uskocio u pomoc i zvekno tog kera onom svojom policijskom cokulom 8-) i uglavnom cuo sam da je taj isti cuko izujedao nekog covjeka nedavno :-? ja bi vlasnicima tih pasa zabranio zakonom da drze i ribice a kamo li psa.. :shock:
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#62 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by ludacha »

sasvim sam slučajno nabasala na ovu temu. šokirana sam. nisam ni pomisljala da bi vlasnici pasa mogli primati svakojake ružne riječi i doživljavati scene. barem ne ovi uredni (povodac).

ja nemam psa. generalno ih se prilično bojim na prvu, pa ih zaobilazim u širokom luku. (jedan me napao i ugrizao kad sam bila dijete.) ali nikom ništa. bilo bi suludo uputiti vlasniku bilo kakav prigovor..

mozda ja imam ovakav stav, jer u biti volim životinje - iako mi treba vječnost za uspostavljanje prijateljstva s psom ;)

pozdrav svim vlasnicima pasa i ne obazirite se na budale.
User avatar
demode
Posts: 53
Joined: 23/11/2011 12:38
Location: anamo onamo

#63 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by demode »

Kao roditelj a kao i vlasnik psa odgovorno tvrdim, ovo je nazalost Bosna. Kazem nazalost, jer s jedne strane mnogi ljudi neznaju ni vlastitu djecu voditi po javnim povrsinama a kamoli pse. S druge strane ovo je nazalost Bosna u svoj svojoj primitivnoj ljepoti gdje se dosta ljudi sa sela dokopalo asfalta pa ga svaka zivotinja potsjeca na vukojebinu odakle je dosao te misli da s njom nemoze dijeliti asfalt.
Moja supruga i ja smo dozivljavali komentare kad smo vodili psa po Ferhadiji da nam je bolje da vodamo djecu nego psa. Pa kad smo oboje djece i psa koji je veci od djece vodali onda bi nas cudno gledali, kao cudake, pogotovo na planinama kad bi pas vukao djecu na sankama. Moj je pas odrastao s mackom, agresivan 0 poena. krenemo u stenju i macka sa nama, pa naidju nane iz dzamije maca pobjegne od njih ispod auta, ja i moj cuko cekamo da se one odmaknu da je ne bi koji avlijaner zaganjao, jer je pas bio jako zastitnicki nastrojen prema macki, mene nane napadnu kakav sam olos, cekam macku da pustim psa na nju itd. Takodjer sklanjaju se metrima kad ga vodim, i ako je izdresiran da hoda k nozi i gotovo da mu netreba povodnik. Brnjicu mu vise nestavljam jer nas napadaju copori pasa pa se nemoze braniti. Jednom sam se i s glupim drotom posvadjao zbog toga i objasnjavao mu da to nije agresivna vrsta Grenendal. Zena je jedno vrijem isla pred skolu po sina (na opste odusevljenje druge djece jer jako voli djecu) da bi se neki roditelji zalili i sad su u dvoristu napisali Zabranjen ulaz psima. A dvoriste puno avlijanera. Vrh vrhova je kad se na granici pojavimo a u kolima i kolima pas dvoje djece, bicikli, sator i umjesto Halida drma Bob Marley, zacudzeni pogledi nasih granicara, kao da smo izrod od tipicnog bosanca.
To je Bosna, sa svojim primitivnim svijetom kao neoprani supak sto godinama nije vidio svijetla a misli da je glava i mozak.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#64 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by kojeime »

Znaci imamo dvije vrste ljudi:

1. oni sto misle da treba barem zatvoriti ako ne i pobiti sve pse i njihove vlasnike

2. oni sto misle da samo sato sto imaju psa svi ostali, propisi i zakoni, sve, treba da se prilagodi njima i njihovim psima
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#65 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Pasiflora »

kojeime wrote:Znaci imamo dvije vrste ljudi:

1. oni sto misle da treba barem zatvoriti ako ne i pobiti sve pse i njihove vlasnike

2. oni sto misle da samo sato sto imaju psa svi ostali, propisi i zakoni, sve, treba da se prilagodi njima i njihovim psima
Zapravo postoji i treca vrasta ljudi:

3. Oni koji imaju psa, postuju zakone i propise i trude se da nikoga ne ugroze ni na koji nacin. Istovremeno ocekuju da okruzenje postuje odluku da neko ima kucnog ljubimca i ne ugrozava tu osobu i njegovog psa ni na koji nacin.
maxuz_svratila
Posts: 20
Joined: 05/05/2012 08:05

#66 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by maxuz_svratila »

almireto wrote: ja u nekim tenama ko od papira nemogu ga ni nogom nabit nogu ce mi odgrist :D i sva sreca tu bila policijska patrola neka tako da nam je policajac neki uskocio u pomoc i zvekno tog kera onom svojom policijskom cokulom 8-) i uglavnom cuo sam da je taj isti cuko izujedao nekog covjeka nedavno :shock:
Vjerovano nije bio dovoljno istraumiran od policijskih cokula i tvojih nogu i od onih tebi slicnim :roll:
User avatar
RedJohn
Posts: 320
Joined: 17/12/2011 22:48

#67 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by RedJohn »

Kućne Ljubimce DA,Lutalice NE
:wink:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#68 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pakica_ »

RedJohn wrote:Kućne Ljubimce DA,Lutalice NE
:wink:
e onda cemo takve zaposlit da testiraju ko je sve podoban da ima kucnog ljubimca i za kojeg cete vi garantovat da taj kucni ljubimac sutra nece postat lutalica :roll: nisu ni lutalice s marsa pale..
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#69 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by jaca-maca »

RedJohn wrote:Kućne Ljubimce DA,Lutalice NE
:wink:
Sto je najgore, mnogi ljudi ne vide razliku...
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#70 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by luna09 »

jaca-maca wrote:
RedJohn wrote:Kućne Ljubimce DA,Lutalice NE
:wink:
Sto je najgore, mnogi ljudi ne vide razliku...
Ljudi vide ali "ljudi" ili ti oni koji samo imaju ljudsko tjelo :-x :x i da vide nije ih briga a kako stvari stoje slijepi su kod očiju
rapsodi
Posts: 12
Joined: 23/03/2012 01:26

#71 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by rapsodi »

kojeime wrote:1.

"Šetam ja svog najboljeg prijatelja kojem ne stvaljam brnjicu prije svega jer su ga par puta napale lutalice pa se nije mogao braniti."

To sto zakon kaze da pas mora biti na povodcu i imati brnjicu kada je vani je nebitno, jer ko sljivi zakon. Mozda ti se ne svidja ali dok se ne promijeni, takav je.

2.
"Sreca da je sa mnom bila jos jedna djevojka sa psom koja je potvrdila moju pricu,policija kaze da se vidi da covjek nije ok."

Zamisli ja policajac i vozio sam brzo i od pozada udario autom u auto koji je cekao na crvenom. Mozda tvoj auto. Seca pa mi je kolega namjestio uvidjaj tako da vozac u autu ispred ispao kriv.

Nekako mu dodje na isto, zar ne :)
S obzirom da država prisvaja sve što napusti čovjek tipa kuće,auta i slično,onda treba da prisvoji i napuštene pse.Pa kad mog psa napadne lutalica i ja dajem pare za veterinara to nikome nista,tužit državu nemogu,tražit odštetu nemogu.Kad ti obiju kuću,auto,otmu telefon i slično poziv da daš izjavu dođe za 2 god,oni to polako bez žurbe šalju a kad je kazna za brnjicu u pitanju od 500 KM onda dođe za 5 dana jer je to za njih lahka para da uzmu od naroda.Veća je šansa dakle da će me pojest neki pas nego da će me ubiti pjan maloljetnik za volanom i proći sa kaznom od 200 KM najviiišeee.I neznam o kakvom namještanju uviđaja pričaš,ja dadoh i izjavu i na sud a gospodin namjesti sebi svjedoke kojih na mapi nije bilo...Toliko o zakonu i državi i baladi da smo svi isti pred zakonom :run:
User avatar
jos_uvijek_sanjam
Posts: 424
Joined: 11/06/2012 23:27

#72 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by jos_uvijek_sanjam »

Uvijek u zivotu :). Uvijek sam voljela zivotinje, ali dok i sama nisam kupila psa, nisam ni slutila kako se to stvorenje moze zavoljeti. Zivot je jednostavno ljepsi. E sad, u pocetku sam tesko podnosila kad neko pocne da bjezi, vristi, zaobilazi, gleda poprijeko. Ili ne daj Boze kad mu nesto ruzno kaze. Oni koji imaju cuku, znaju da je osjecaj kao da vodis dijete, pa ti dijete neko napada, ili bjezi od njega. Sad sam prilicno poravnila, pa se vise ne svadjam, nego i ne reagujem kad se neko prepadne. Nastavim setati sa psom, sjednem u bastu, nas dvoje popijemo kafu :), odmorim mozak dok njega gledam kako skakuce i igra se oko mene. I bude mi drago kad neko sa malim djetetom pridje i pusti ga da pomiluje mog svrcu, a moj crkne od dragosti :). Sto se kakice tice, kad ne zaboravim ponijeti spremnik sa vrecicama, pokupim, jer uvijek ima neka kanta u blizini, ali iskrena da budem ne radim to svaki put. Znam da je nekulturno :oops: .
U svakom slucaju, apsolutno me ne zanima ko ne voli pse i kome smetaju, ko se buni. I ne pada mi na pamet da ja svom ljubimcu uskratim setnju gdje pozelim, ili da idemo nekim sporednim putevima, jer nekom cuke smetaju. Nek taj neko sjedi kuci, mene sto se tice 8-). To se voli, to se mazi, to te cuva, dao bi covjek zivot za njih, kao za najrodjenijeg clana porodice. Moj je jos i dobar inspektor, pa znam koga trebam da se klonim. Ako na nekog na prvu zarezi ili se sakrije iza mene, iako taj hoce da ga pomiluje, nesto opasno nije ok..a ako pocne mahati repicem, skakati i vrtiti se u krug i sapama prema toj osobi, znaci da sam sigurna :).
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#73 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by KatarinaKosaca »

demode wrote:Kao roditelj a kao i vlasnik psa odgovorno tvrdim, ovo je nazalost Bosna. Kazem nazalost, jer s jedne strane mnogi ljudi neznaju ni vlastitu djecu voditi po javnim povrsinama a kamoli pse. S druge strane ovo je nazalost Bosna u svoj svojoj primitivnoj ljepoti gdje se dosta ljudi sa sela dokopalo asfalta pa ga svaka zivotinja potsjeca na vukojebinu odakle je dosao te misli da s njom nemoze dijeliti asfalt.
:thumbup:
Sancho_de_Sancho
Posts: 148
Joined: 23/06/2012 17:08
Location: Dolina Ćupova bb.

#74 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Sancho_de_Sancho »

emisab1005 wrote:Mislim da ima dosta ljudi koje ce odgovarati na ovu temu jer biti vlasnik kucnog psa u Sarajevu i kretati se sa psom je jos uvijek tabu tema. Mi smo jos uvijek "cudaci", prljavi, neobazrivi prema drugima...ljudi se jos uvijek sklanjaju 3 metra kada prolazim sa psom na povodcu, tjeraju i plase vlastitu djecu..o zakonima i uredbama za drzanje psa da i ne govorim..mislim da je lakse javno nositi pistolj u ruci nego voditi psa. Sta mislite?
Zasto tabu tema !? :-) mozda papcima koji su poslije rata dosli u Sarajevo i ovim novokomponovanim muslimanima to jeste vehabijama koji se "ibrete" na sve i svasta pa i drzanja životinja u stanu/gradu psi, mačke itd. uvijek su se drzali bez problema i prije rata a i danas nesto sasvim normalno, ja dok sam imao psa njemačkog ovčara koji je bio bukvalno tele i dok sam šetao Vilsom s njim raja su uvijek prilazila da ga pomaze ili djeca pogotovo, dok papci koje mozes prepoznati na kilometar uvijek zaobilaze i mene i psa u širokom luku valjda je na selu pas sinonim za čuvanje kuće, pa ga drze na lancu dok ne pop..., kontaju da su svi takvi, sto se tice zakona oni su jasni hajmo reci "opasne vrste psa" kao sto su Rotvajler,Doberman i Pit Bul moraju se drzati za povodac/lanac i moraju imati obavezno brnjicu medjutim niko se toga ne pridrzava niti policija reaguje.
Sto se tice drzanja psa u stanu uvijek se nadju komšije ili predstavnik stanara koji s... medjutim ne postoji zakon ili bilo sta slično da nekome zabrani drzanje psa u stanu pa čak i kada prave probleme, tj. laju ili prave buku.
Sve u svemu nesto sasvim normalno očito za papke i doslje to nije .... :-D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#75 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Pasiflora »

Sancho_de_Sancho wrote:Sve u svemu nesto sasvim normalno očito za papke i doslje to nije .... :-D
Zasto su papci i doslje u istoj recenici? :x Stvarno ste vise pretjerali!!!!!!!!!!!!
Ja sam dosljo i imam psa. Doduse, doselila sam prije rata pa valjda vise nisam dosljo... Ili mozda jesam?
Ovo je retoricko pitanje i ne zahtjeva nikakav odgovor. Hvala.
Post Reply