Partibrejkersi - kraj putovanja

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1 Partibrejkersi - kraj putovanja

Post by radostan dan »

Ćao ragaci, bilo je lepo dok je trajalo...
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2 Re: Partibrejkersi - kraj putovanja

Post by radostan dan »

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4 Re: Partibrejkersi - kraj putovanja

Post by insomnia78 »

Svakako to nije to vec duze vrijeme
User avatar
dulekrele
Posts: 3841
Joined: 10/04/2014 18:25

#5 Re: Partibrejkersi - kraj putovanja

Post by dulekrele »

Image
"Apsolutna je laž da Partibrejkersi više ne postoje"

Partibrejkersi se ne raspadaju - izričit je Nebojša Antonijević Anton, čuveni gitarista ovog kultnog beogradskog benda i šire, prilično iznerviran zbog netačnog naslova koji je osvanuo danas u beogradskoj štampi Taj naslov, u kojem stoji da Brejkersi više ne postoje, bezočna je laž, kaže Anton, a isto misli i Cane, s kojim se čuo jutros.

Beograd 09. maj 2017. 21:25

"Apsolutna je laž da Partibrejkersi više ne postoje"
- Samo smo se čuli jutros. Ja zapanjen, a i on. Dobro, dugo se mi bavimo ovim poslom, pa znamo da se to dešava, jer je ovaj posao mnogo prljav. Kada to kažem, mislim isključivo na one ljude koji su spremni da zarad svojih interesa plasiraju laž na svojim naslovnim stranama, napominje Anton.
On pojašnjava kako je "žešći problem" ispao zbog naslova intervjua, iako je sve što je o njemu rekao autorizovao.

- Sve što stoji u tom intervjuu je okej, međutim taj naslov: "Partibrejkersi više ne postoje" i ta priča da kao ja i Cane sad krećemo svako svojim putem, ja to nigde nisam rekao. Upravo suprotno. Objasnio sam da ja sada radim svoju ploču, naravno s punim pravom, kao što se i Cane bavi Škrticama i koji je uradio svoju ploču. Ali, to važi samo za ovaj trenutak sada. Brejkersi su u kontaktu i dogovaramo se šta ćemo i kada da radimo. Dakle, apsolutna je laž da bend više ne postoji. Kroz ceo intervju govorim o dobroj saradnji sa Canetom, iako trenutno radimo svako na svom projektu, uzajamno se podržavamo. To je potpuno normalno, priča Anton i dodaje:

- Ne mogu da verujem da ljudi namerno rade takve stvari da bi potpuno rasturili nešto, bilo šta, što opstaje tokom vremena i što daje dobar plod. Taj način je za mene odvratan.
Anton smatra da su u ovom slučaju najviše krivi urednici Blica, ali i da misli da bi i novinari od početka do kraja trebalo da budu odgovorni za ono što rade, pa tako i ispod kojeg naslova će se potpisati.

- Imati takav stav prema Brejkersima. Pa, Brejkersi su veliki. To je bend koji traje 35 godina, čoveče, i sad to hoće neko da razbuca s netačnim naslovom, šta, kao to je vest nema Brejkersa? Pa, mislim, odvratno. Šta da kažem osim žuta štampa. Grozno, eto..., konstatuje Anton, koji je, inače, mimo incidenta u medijima, dobro raspoložen, jer je potpuno posvećen muzici.

- Trenutno završavam svoj album koji će najverovatnije da se pojavi na jesen. Tad ćemo verovatno malo i da ga promovišemo, ali meni je bitno to što sada radim na albumu i super se zbog toga osećam. Šta će posle toga da bude - ne znam, nije ni bitno. Ono što je meni važno jeste da završim muziku, jer je to ono što me čini srećnim - napominje Anton.

Na pitanje da li misli da će novi album Partibrejkersa biti bolji zato što su i on i Cane osvežili radeći u odvojenim projektima, Anton odgovara: "Naravno i to je potpuno normalno u svakom kolektivu. Više je zadovoljnijih, ukoliko svako može više da uradi. I, naravno, da će kolektiv ili zajednica tada biti bolji. To bi trebalo da bude moto cele naše zajednice. Ljudi bi tako trebalo da razmišljaju, a ne kao da jedva čekaju situaciju - ovaj radi ovo, ovaj ono. Ako sam ja bolji za sebe, biću bolji i za druge. Zar nije tako."
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#6 Re: Partibrejkersi - kraj putovanja

Post by radostan dan »

Kraj Partibrejkersa!

Objavljeno: 16:39, 09.05.2017

– Brejkersi su velika stvar mog života, zaista. Ali ako se samo za to vežeš, onda si opet promašio – izjavio je Nebojša Antonijević Anton, gitarista ovog kultnog benda.
– Cane i ja smo radili zajedno i apsolutno je bilo nebitno ko je šta napisao. Pa zato smo bend! Čim krene dijeljenje na titule, čim krene ego da se naduvava… To je bolest ovog svijeta u ovom trenutku – rekao je u razgovoru za kulturni dodatak Blica “Pop&Kultura” Anton.

Poslije 35 godina uspješne karijere u Partibrejkersima, pjevač Zoran Kostić Cane već uveliko radi sa bendom Škrtice, a Anton, druga osovina grupe, nedavno je oformio svoj bend sa dva preostala člana Brejkersa.
– Sada su sve pjesme moje, ali moram da imam ekipu koja je dio mene. Onda su bend i publika jedno – rekao je Anton dodavši da je u tome tajna muzike.
Dodaje da sam čovjek nije ništa.
– Možda baš zato do sada to nisam nikad radio. Uvijek sam bio u fazonu da Cane i ja to radimo. Moguće je da je trebalo da sazri vrijeme i za ovo, a sada mi se pokazuje da jeste.

Sa Canetom se, kako je rekao, međusobno podržava.
– Kako da kažem, svašta je bilo između nas i to je dobro da čovjek skapira da se nikad ne veže za jednu stvar. Brejkersi su velika stvar mog života, zaista. Ali ako se samo za to vežeš, onda si opet promašio – istakao je.
Imao je prilike i da čuje Canetove Škrtice.
– Putovali smo jednom negdje i onda je Cane htio da se pohvali, donio je i pustio pjesme sa probe. Meni je to bilo super – ispričao je.
Na pitanje kako će se zvati nova grupa i album na kojem trenutno radi, Anton je rekao da će ime benda ići uz njegovo ime, jer je to njegov prvi album.
– Biće nešto. Stalno se zezamo, zovem ih Teški hipici, svi smo se zabradili i svi smo fantastično raspoloženi – dodao je.
Na albumu će biti devet pjesama koje će otpjevati upravo Anton, iako je u Brejkersima uglavnom bio prateći vokal.
– Sada sam postao pjevač, naučio sam da slušam svoj glas i to mi je otkrovenje. Čak je počelo da mi se sviđa kako pjevam u nekim pjesmama – rekao je.
Kad imaš to uzbuđenje koje te pokreće i koje te sustiže sve vrijeme, istakao je, ono ti daje povod da kreneš i vodi te.
– Muze su na djelu sve vrijeme, samo da ti je radar dovoljno otvoren. Početak je davno bio, ovo je samo nastavak – zaključio je.
anton opet promjenio dilera... 8-)

dok se ne ustabili, uživajmo u - ŠKRTICAMA-(live snimak, emisija -tri boje zvuka-)...
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#7 Re: Partibrejkersi - kraj putovanja

Post by radostan dan »

User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#8 Re: Partibrejkersi - kraj putovanja

Post by Better Man »

Raspad demantovan od strane Antona. Partibrejkersi su jedan od rijetkih bendova ex Yu koji su ostali dosljedni sebi i koji su držali visoko kvalitetu. Zadnji album Sirotinjsko Carstvo je pomeni jedna od najboljih rock'n'nrol ploča na ovim prostorima ikad. Škrtice su isto genijalne i sramota je da nije bilo interesa za i da je koncert otkazan. Mediji vole senzaciju.
Post Reply