Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Locked
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#401 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

_BataZiv_0809 wrote: 07/03/2020 17:22 Upravo to. Ali boli Banjalucanina rackas, oslobodi garazu i sad salje pozdrav iz zemlje safari :run:
Prijatelju bio sam banovan sa ovog foruma... Evo sad mi je ban istekao i ja sam dosao da objasnim o cemu se radi, i zasto se nisam mogao javiti
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#402 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

moonca wrote: 07/03/2020 21:06 :thumbup:

Treba biti dobar s komsijama.... :wink:
Cestitam... Dobro si mi ban smjestila... Nisam mogao ljudima ovdje da odgovorim.. Danas mi je tek istekao ban koji si mi namjestila... Puno ljudi si ovdje zajebala... Mene nisi nista osim sto nisam mogao ljudima odgovoriti, a ljudi imaju problem...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#403 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca »

Vrbaslija-BL wrote: 04/04/2020 15:34
moonca wrote: 07/03/2020 21:06 :thumbup:

Treba biti dobar s komsijama.... :wink:
Cestitam... Dobro si mi ban smjestila... Nisam mogao ljudima ovdje da odgovorim.. Danas mi je tek istekao ban koji si mi namjestila... Puno ljudi si ovdje zajebala... Mene nisi nista osim sto nisam mogao ljudima odgovoriti, a ljudi imaju problem...
Kvotaj kako se to desilo-- :wink: i sta si napisao--i sta sam ja tebi napisala. :)

vidish - uvijek je netko drugi kriv za tvoje postupke.. :-D a, fino smo se druzili..
..imash li jos uvijek isti problem?? 8-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#404 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by _BataZiv_0809 »

Ko? moonca?
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#405 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

_BataZiv_0809 wrote: 04/04/2020 15:49 Ko? moonca?
ma ja... trolovala me ovdje dugo vremena, a onda mi ban smjestila..
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#406 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

moonca wrote: 04/04/2020 15:42
Vrbaslija-BL wrote: 04/04/2020 15:34
moonca wrote: 07/03/2020 21:06 :thumbup:

Treba biti dobar s komsijama.... :wink:
Cestitam... Dobro si mi ban smjestila... Nisam mogao ljudima ovdje da odgovorim.. Danas mi je tek istekao ban koji si mi namjestila... Puno ljudi si ovdje zajebala... Mene nisi nista osim sto nisam mogao ljudima odgovoriti, a ljudi imaju problem...
Kvotaj kako se to desilo-- :wink: i sta si napisao--i sta sam ja tebi napisala. :)

vidish - uvijek je netko drugi kriv za tvoje postupke.. :-D a, fino smo se druzili..
..imash li jos uvijek isti problem?? 8-)
sta imam ja kvotati.. namjestila si mi ban.. tamo si me navukla na drugu temu, i onda su me poceli vrijedjati i podjebavati neki balavci.. navukla si me dobro tamo.. ja nemam dlake na jeziku.. majstorski si me navukla... ali mene nisi nista zajebala... samo si zajebala ove ljude ovdje koji imaju slican problem, pa ljudima nisam mogao odgovoriti na ovoj temi nekoliko sedmica
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#407 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca »

Vrbaslija-BL wrote: 04/04/2020 16:10
moonca wrote: 04/04/2020 15:42
Vrbaslija-BL wrote: 04/04/2020 15:34

Cestitam... Dobro si mi ban smjestila... Nisam mogao ljudima ovdje da odgovorim.. Danas mi je tek istekao ban koji si mi namjestila... Puno ljudi si ovdje zajebala... Mene nisi nista osim sto nisam mogao ljudima odgovoriti, a ljudi imaju problem...
Kvotaj kako se to desilo-- :wink: i sta si napisao--i sta sam ja tebi napisala. :)

vidish - uvijek je netko drugi kriv za tvoje postupke.. :-D a, fino smo se druzili..
..imash li jos uvijek isti problem?? 8-)
sta imam ja kvotati.. namjestila si mi ban.. tamo si me navukla na drugu temu, i onda su me poceli vrijedjati i podjebavati neki balavci.. navukla si me dobro tamo.. ja nemam dlake na jeziku.. majstorski si me navukla... ali mene nisi nista zajebala... samo si zajebala ove ljude ovdje koji imaju slican problem, pa ljudima nisam mogao odgovoriti na ovoj temi nekoliko sedmica

.
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#408 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

Entropio wrote: 07/03/2020 17:06
semirsar wrote: 07/03/2020 16:47
Entropio wrote: 07/03/2020 14:49 Napisalo se 16 stranica, svi su pokusali nekim prijedlozima pomoci... i covjek rijesi problem, a nece da kaze kako. U najmanju ruku nekorektno, da ne kazem nesto gore. Ja sam mu napisao i poruku, opet tajnovitost.

I sad ovaj @semirsar kaze ima zakon, samo treba naci nekog ko zna citati i ko ce sprovesti. Nemoj srat... ima zakon koji kaze da ako prodjes 100 na sat kroz crveno, ides u zatvor, pa lik seta po gradu i nije u zatvoru. Znamo mi svi da nije po zakonu da ti se neko parkira ispred garaze, ali sprovodjenje je problem. I vi bas to krijete.

Budale smo mi svi sto smo uopste ucestvovali na ovoj temi. Tipicni bosnjo... nek je meni sad dobro, ostale ko yebe.
Ono boldano i ofarbato u tvom postu ostavi za kuce i tamo se prosipaj kuzis?!
Nije moje da javno objavljujem ime i prezime insana koji je u toj struci i zna sta i kako treba uradit' da bidne sve cakum-pakum.
Co'jk radi u privatnoj firmi i nejma se kad zajbavat po forumu i rjesavati probleme onima koji bi da hin se sve na tacni isporuci, kuzis?
Ima guglj, tako sam ga i ja opet nasao, pa bujrum, i pomagaj seb', dje problem?
Samo sreca je to sto ja naletih na ovije PDF i sjetih se moguceg, poenta je u onom "moguceg" rjesenja, pa @Vrbaslija-BL dobi link gdje da kontaktira insana koji bi "mogao" pomoci, ispostavilo se na kraju da jeste pomogao.
Halo ba, niko ne trazi nikakva imena, nego samo nacin. Kazes nasao sam advokata koji je jak u tom polju i zavrsio je sve. Kazes nasao sam vezu u policiji i instalirali su kucicu pored moje garaze i pucaju ko parkira. Kazes angazovao sam Milenka Lakica da strazari, kad neko parkira, Lakija prenese. Kazes nasao sam vezu u opstini. Ne trebas spominjati imena ni telefone ni adrese.
Ma nisam nasao nikakvu vezu, pa objasnio ti je covjek gore... Ima zakon o tome, covjek koji poznaje zakon me uputio.. Evo ti ga gore, zove se semirsar i obrati se njemu pa ce ti covjek sve objasniti ponovo..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#409 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by _BataZiv_0809 »

Blokiraj ba mooncu lave.
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#410 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

PM72 wrote: 07/03/2020 20:36 Prošle godine ,negdje u ljeto,krenem na posao i dođem pred garaža kad tamo - parkirano vozilo njemačkih tablica.Naiđe jedan komšija i reče mi da je tu na drugom spratu-došao kod tetke sinoć ...ja gore,blinda vrata-nema zvona.Lupaj ,kuca-nigdje nikog.Spavaju-jadna majko-umorni od puta.

U meni se već termostat upalio..

Zovnem policiju,kažu doći će za pola sata.Nemam ja vremena čekati...

Nego,skinem mu obje registarske tablice i ostavim u garažu.I odem na posao komercijalom.

Dođem s posla-nema auta.Otišao.Uđem u garažu ,taman nešto čeprkam kad eto ti bošnje.Izlazi,mi merhaba ni dobar dan nego - komšija ,jesi li mi ti skinuo tablice,vidio te onaj sa drugog sprata kako odšarafljuješ tablice.

-Jesam-kažem mu ja.
-Išao sam u policiju i oni su mi rekli da se prvo s tobom popričam pa da njih zovem-kaže meni rumeni bošnjo sa dojč naglaskom.

-Pa zar ti misliš da se ja bojim policije?-kažem mu ja već upaljen.
-pa došao sa sinoć kod tetke a njena je garaža pored ,šta ima veze što sam parkirao - nisam ti je odnio.
Onda sam se ja pravo upalio...reko jebem ti i tetku i majku i policiju,hoćeš sad da ti ih bacim u šaht od kanalizacije...i krenem prema njemu.
Uleti rumenko u auto,zaključa se i taman da mu puknem štocom od šajbu kad vidim dvoje male djece u autu.

Ja gotov.Ispuho ko dušica.

Okrenem se i put garaže a rumeni vidi da sam se "curikno" radi djece ,otvori malo prozor i pita me može li izaći da fino popriča...

Izašao je on,lagano prilazi ali promjenio ton i gard.Kaže,ne može izaći iz Bosne bez tablica :izet: ,zvao je neko osiguravajuće društvo i da to ne može biti brzo a njemu se žuri jer je već trebao biti u Hrvatskoj,kod tetke samo prespavao.

Kaže,nadoknadiću štetu.

Može.

Izvadi 100 eura a ja njemu tablice i još me zove na piće.

Bježi mi reko s očiju i drugi put ću ti tablice baciti u šakt od kanalizacije.

Rezime svega.Ta njegova tetka i tetak me od tada poprijeko gledaju.Zaboli me.Nek se papak nauči kulturi i ponašanju.
Pa znam, jebiga naljuti te.. Jos tako kad je bezobrazan.. Sto je trazio to je i dobio po meni.. A sad zamisli da svaki dan moras tako ko ja :-)
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#411 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

_BataZiv_0809 wrote: 04/04/2020 16:46 Blokiraj ba mooncu lave.
Ma pusti bolan.. Djecija posla.. Nego gdje smo stali ono mi?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#412 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca »

Vrbaslija-BL wrote: 04/04/2020 16:48
_BataZiv_0809 wrote: 04/04/2020 16:46 Blokiraj ba mooncu lave.
Ma pusti bolan.. Djecija posla.. Nego gdje smo stali ono mi?
Kvotaj -ili suti .
Nisi u stanju ni izvinuti se.... ;-)
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#413 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

moonca wrote: 04/04/2020 16:53
Vrbaslija-BL wrote: 04/04/2020 16:48
_BataZiv_0809 wrote: 04/04/2020 16:46 Blokiraj ba mooncu lave.
Ma pusti bolan.. Djecija posla.. Nego gdje smo stali ono mi?
Kvotaj -ili suti .
Nisi u stanju ni izvinuti se.... ;-)
Pa to si mogla traziti prije nego sto si mi ban smjestila.. Ja sam odlezo kaznu, nema izvinjenja sada :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#414 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by seoBIH »

Vrbaslija-BL wrote: 04/04/2020 16:42 Ima zakon o tome, covjek koji poznaje zakon me uputio..
Trazio si pomoc na forumu, dobio je. Sada je red da i drugima pomognes i napises šta i kako.

Ne kontam stvarno, je li to način na koji treba svi da funkcionišemo? Da molimo za rješenje, kada isto dobijemo, ne dijelimo ga?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#415 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca »

Vrbaslija-BL wrote: 04/04/2020 17:01 Pa to si mogla traziti prije nego sto si mi ban smjestila.. Ja sam odlezo kaznu, nema izvinjenja sada
ne mozes tako- Image cuj smjestila.. :zzzz:


.... odlezati i izvinuti se .. zbilja - ti nije trebalo - vidis da nisam ljuta- dok pisem s tobom- ali, sad imam sliku o tebi, i tvom problemu- parkinga..Image
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#416 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

seoBIH wrote: 04/04/2020 17:02
Vrbaslija-BL wrote: 04/04/2020 16:42 Ima zakon o tome, covjek koji poznaje zakon me uputio..
Trazio si pomoc na forumu, dobio je. Sada je red da i drugima pomognes i napises šta i kako.

Ne kontam stvarno, je li to način na koji treba svi da funkcionišemo? Da molimo za rješenje, kada isto dobijemo, ne dijelimo ga?
Pa nekoliko puta smo objasnili vec.. Jel ti citas ove gore postove?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#417 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by seoBIH »

Pročitao sam zadnje dvije stranice i ne vidim da si napisao kako si riješio problem?
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#418 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

moonca wrote: 04/04/2020 17:05
Vrbaslija-BL wrote: 04/04/2020 17:01 Pa to si mogla traziti prije nego sto si mi ban smjestila.. Ja sam odlezo kaznu, nema izvinjenja sada
ne mozes tako- Image cuj smjestila.. :zzzz:


.... odlezati i izvinuti se .. zbilja - ti nije trebalo - vidis da nisam ljuta- dok pisem s tobom- ali, sad imam sliku o tebi, i tvom problemu- parkinga..Image
jasta si.. smjestila i te kako :-D
gdje ce meni neki balavac reci tako nesto.. puko bi mu samarcinu da sjedne na guzicu.. ali jebiga ovo je internet, ovdje te klinci mogu podjebavati koliko hoce, a nemozes mu cak ni odgovoriti... odmah te banuju :D
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#419 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

seoBIH wrote: 04/04/2020 17:09 Pročitao sam zadnje dvije stranice i ne vidim da si napisao kako si riješio problem?
Eeh jebiga ja ne znam sta si ti citao.. Ima zakon, procitaj sta je gore napisao ovaj covjek semirsar... Procitaj malo njegove postove, sve je objasnio, i meni je on objasnio, i uputio me.. Tako sam rijesio.. Ima zakon
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#420 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by seoBIH »

Ok, hvala na odgovoru :)

Naredni put kada otvoris temu, vjerujem da ćemo te svi uputiti da googlaš, sigurno ima neki čovjek koji ti može pomoći.
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#421 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

seoBIH wrote: 04/04/2020 17:17 Ok, hvala na odgovoru :)

Naredni put kada otvoris temu, vjerujem da ćemo te svi uputiti da googlaš, sigurno ima neki čovjek koji ti može pomoći.
Pa covjece nemogu 100 puta objasnjavati svakome pojedinacno... Procitaj postove od ovog covjeka koji se zove semirsar... Covjek je sve objasnio, postoji zakon, pozoves se na taj zakon i obratis opcini.. Tako sam rijesio... Pa necu valjda sad svakome ponaosob svaki put iz pocetka ponavljati..
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#422 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by seoBIH »

Pa evo jednostavn, edituj prvi post i napisi tu nesto kao:
30.03.2020
EDIT: Konačno, pronađeno rješenje, evo za sve one koji budu u sličnoj situaciji šta treba da rade:

1. __________
2. __________
3- __________

Ovo je tačan proces na koji način možete zaštiti svoje živce, ali i prilaz imovini. Hvala svim forumašima što su nesebično učestvovali u rješavanju problema koji sam imao.
:sax:
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#423 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by megaribi1 »

Ispada da je rješenje: "Sačekaj vanredno stanje u kome će zatvoriti školu.", pa neće niko parkirati kada dolazi po djecu :)
User avatar
semirsar
Posts: 7570
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#424 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by semirsar »

Vrbaslija-BL wrote: 04/04/2020 17:20
seoBIH wrote: 04/04/2020 17:17 Ok, hvala na odgovoru :)

Naredni put kada otvoris temu, vjerujem da ćemo te svi uputiti da googlaš, sigurno ima neki čovjek koji ti može pomoći.
Pa covjece nemogu 100 puta objasnjavati svakome pojedinacno... Procitaj postove od ovog covjeka koji se zove semirsar... Covjek je sve objasnio, postoji zakon, pozoves se na taj zakon i obratis opcini.. Tako sam rijesio... Pa necu valjda sad svakome ponaosob svaki put iz pocetka ponavljati..
navuk'o te curetak koji umisli da je cheerleadersica

a ti se priFatio... samo tako :mrgreen:
Sto se tice tvog problema, nije red sad da mene stavljas u opticaj. Zahvaljujuci forumasu koji je spomenuo da "za sve ima zakon samo treba malo proroviti" i u tvom slucaju spomenu "zakon o bjezbednosti saobracaja" iliti ZOBS, meni bi logicno da potrazim strucnjaka iz te branse. Tvoja je sreca sto bas i znam licno jednog takvog i proslijedih ti link njegove stranice, a koju je on sad, normalno, izbris'o. Saznao sam u medjuvremenu da je u ministarstvu za saobracaj i vjerovatno nema vremena za neke druge zanimacije. Kao sto rekoh, ti si sreckovic pa si rjesio problem.
E sad, red bi bilo da ljudima ovdje napises po kojim clanovima zobsa i koje korake si poduzeo, kojim sluzbama si se obratio i sta si postigao.
To su ipak javne sluzbe i rade po zakonu a to se ipak moze napisati sta i kako si postupio. Siguran sam da te osoba kojoj sam te uputio ni na koji nacin ne bi savjetovala da ides na crnjaka i ispod stola da se radi, jer on niposto nije od tih.
Koliko kao laik znam, i prije za onog vakta je bilo rijesen pristup privatnom vlasnistvu i pristup skolama pa i kroz zakon o saobracaj, vjerujem da je i sad tako.
Dakle, bujrum, do tebe je :mrgreen:
P.S. Mani se danasnjih curica, prenamazano je to... :-)
User avatar
Entropio
Posts: 7834
Joined: 21/11/2010 21:49

#425 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Entropio »

Ma ja sad znam gdje cu parkirati na Grbavici...
Locked