Parking u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

wildflower
Posts: 273
Joined: 25/11/2008 21:14

#1 Parking u Sarajevu

Post by wildflower »

Pozdrav svima,
kao prvo, unaprijed se izvinjavam ako slična tema postoji, ali pretrazivac ne radi pa nisam mogla nista naci.
Treba mi savjet. Za vikend dolazim u Sarajevo, prvi put autom, i planiram auto parkirati kada stignem i ne koristiti dok ne krenem nazad. Znaci, od petka predvece do nedjelje popodne. Zanima me gdje je po vasem misljenju najpametnije ostaviti auto? Odgovarao bi mi neki parking ili garaza u kojoj nije preskupo, i nije bas preopasno. Auto nije bas posebno atraktivno za kradju, pa se ne brinem puno za to, samo zelim da tih dva dana budem propisno parkirana i da ne platim previse (pretpostavljam da je besplatan parking utopija?) :)
I da, boravit cu na potezu Marijin Dvor-Skenderija, pa ne bi trebalo biti predaleko od toga.

Posto mi ovo zadaje dosta glavobolje ovih dana, nadam se savjetima onih koji raspolazu informacijama, a sigurno ce savjeti biti korisni i drugima koji putuju u Sarajevo.

Unaprijed hvala.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2 Re: Parking u Sarajevu

Post by johntra »

M. Dvor kod PU Centar, na tom potezu gledaj...blizu grada i džaba je parking, a može se i naći mjesto, pogotovo petkom kada se raja razbježi sa posla...a i relativno ti je sigurno tu... :D
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#3 Re: Parking u Sarajevu

Post by AmADin_gospo »

@wildflower koji dio grada bi ti najviše odgovarao ?
wildflower
Posts: 273
Joined: 25/11/2008 21:14

#4 Re: Parking u Sarajevu

Post by wildflower »

johntra, je li mislis na onaj dio preko puta kampusa Univerziteta, ili sam na pogresnom tragu? Tamo gdje je parking kao na trotoaru, uz cestu?

Palo mi je na pamet sad, kakvo je stanje sa parkingom u Importanne Centru? Za BBI sam racunala, iako je preko noci jeftinije, ipak kosta dosta, to mi je zadnja opcija.
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#5 Re: Parking u Sarajevu

Post by Meshtar »

Idi u BBI centar. Za tih par dana doći će te parkinga oko 50 KM (oko 25 eura), a auto ostavljaš u bezbjednu garažu, na suhom i zatvorenom prostoru. Neki npr.razbijeni prozor od strane nekog narkomana bi te koštao puno više. Nemoj to gledati kao trošak nego kao investiciju za miran san u Sarajevu. :wink:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#6 Re: Parking u Sarajevu

Post by zonbirile »

wildflower wrote:Pozdrav svima,
kao prvo, unaprijed se izvinjavam ako slična tema postoji, ali pretrazivac ne radi pa nisam mogla nista naci.
Treba mi savjet. Za vikend dolazim u Sarajevo, prvi put autom, i planiram auto parkirati kada stignem i ne koristiti dok ne krenem nazad. Znaci, od petka predvece do nedjelje popodne. Zanima me gdje je po vasem misljenju najpametnije ostaviti auto? Odgovarao bi mi neki parking ili garaza u kojoj nije preskupo, i nije bas preopasno. Auto nije bas posebno atraktivno za kradju, pa se ne brinem puno za to, samo zelim da tih dva dana budem propisno parkirana i da ne platim previse (pretpostavljam da je besplatan parking utopija?) :)
I da, boravit cu na potezu Marijin Dvor-Skenderija, pa ne bi trebalo biti predaleko od toga.

Posto mi ovo zadaje dosta glavobolje ovih dana, nadam se savjetima onih koji raspolazu informacijama, a sigurno ce savjeti biti korisni i drugima koji putuju u Sarajevo.

Unaprijed hvala.
----------------------------------------
prođi ispred vojne bolnice i prva desno prema MUP-u.Možeš naći mjesto,dozvoljeno i relativno sigurno.
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#7 Re: Parking u Sarajevu

Post by Blobi »

Parkiras u BBI-u, ostavis auto tu par dana, "izgubis" kartu i platis 30 KM izgubljenu kartu :)
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#8 Re: Parking u Sarajevu

Post by citroen »

Blobi wrote:Parkiras u BBI-u, ostavis auto tu par dana, "izgubis" kartu i platis 30 KM izgubljenu kartu :)
100% ,nemere jeftinije od ovoga, auto na suhom i toplom mjestu za tri dana :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#9 Re: Parking u Sarajevu

Post by drndalo »

To majstore ! :thumbup:
shpanac
Posts: 6
Joined: 18/04/2006 23:33

#10 Re: Parking u Sarajevu

Post by shpanac »

Parkiraj kod mene u garažu, tri dana i plati meni 50 KM. :D
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#11 Re: Parking u Sarajevu

Post by gurabija78 »

svi parkinzi na otvorenom u centru su dzaba od 20 h do 07 radnim danima i subotom, i citavu nedjelju, tako da i da parkiras bilo gdje na otvorenom gdje se placa, samo ces platiti u subotu od 07-20 x 2 KM/h = 26 KM, maksimalno... ako ti auto nije atraktivno za kradju, parkiraj ovako, samo nemoj nista ostavljat u autu na vidnom mjestu....
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#12 Re: Parking u Sarajevu

Post by 1946 »

Ako je auto na stranim tablama svejedno je ima li išta u njemu ili ne, razvaliće staklo da oni to sami pretraže. Najbolje ti je neki parking/garažu sa čuvarom.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#13 Re: Parking u Sarajevu

Post by Jimmy_The_Saint »

citroen wrote:
Blobi wrote:Parkiras u BBI-u, ostavis auto tu par dana, "izgubis" kartu i platis 30 KM izgubljenu kartu :)
100% ,nemere jeftinije od ovoga, auto na suhom i toplom mjestu za tri dana :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Direktore, ipak si ti veliki majstor biznisa u Bošnjaka! :-D
wildflower
Posts: 273
Joined: 25/11/2008 21:14

#14 Re: Parking u Sarajevu

Post by wildflower »

Auto je na nasim tablama, onako bas nije posebno privlacno, nema ni neku posebnu 'muziku' :lol:
Zasad mi se najvise svidja ova opcija sa izgubljenom kartom u BBI :)
A sto se blizine stana tice, a na otvorenom, najvise mi odgovara ulica Valtera Perica, samo ne sjecam se kakva je situacija sa parkiranjem tamo, ona je jednosmjerna pa je parking na jednoj strani?
Sad kad pokusavam da rekonstruisem u glavi sarajevske saobracajnice, nikako ne mogu da skontam kako je najlakse uci u V. Perića, moze li se skrenuti iz Hiseta u neku od onih bocnih ulicica?

Al ce mi se napsovati majke sarajevski soferi, dok se ja tamo snadjem bit ce zastoj u gradu :lol:
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#15 Re: Parking u Sarajevu

Post by Blobi »

Jimmy_The_Saint wrote:
citroen wrote:
Blobi wrote:Parkiras u BBI-u, ostavis auto tu par dana, "izgubis" kartu i platis 30 KM izgubljenu kartu :)
100% ,nemere jeftinije od ovoga, auto na suhom i toplom mjestu za tri dana :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Direktore, ipak si ti veliki majstor biznisa u Bošnjaka! :-D
:D
wildflower
Posts: 273
Joined: 25/11/2008 21:14

#17 Re: Parking u Sarajevu

Post by wildflower »

olensoner wrote:http://www.montis.com.ba/index.html
eto ga ;-)
cula sam za tu garazu, ali to mi se cini bas onako predaleko, sad sam provjeravala na mapi...
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#18 Re: Parking u Sarajevu

Post by 1946 »

wildflower wrote:Auto je na nasim tablama, onako bas nije posebno privlacno, nema ni neku posebnu 'muziku' :lol:
Zasad mi se najvise svidja ova opcija sa izgubljenom kartom u BBI :)
A sto se blizine stana tice, a na otvorenom, najvise mi odgovara ulica Valtera Perica, samo ne sjecam se kakva je situacija sa parkiranjem tamo, ona je jednosmjerna pa je parking na jednoj strani?
Sad kad pokusavam da rekonstruisem u glavi sarajevske saobracajnice, nikako ne mogu da skontam kako je najlakse uci u V. Perića, moze li se skrenuti iz Hiseta u neku od onih bocnih ulicica?

Al ce mi se napsovati majke sarajevski soferi, dok se ja tamo snadjem bit ce zastoj u gradu :lol:
U V.Perića naplaćuje JKP Rad, 7-20h (čitaj: nosi pauk ako ne platiš :D ). A u nju možeš ući ili na Skenderiji namotati skoro pa polukružno ili skrenuti lijevo na raskrsnici Hiseta i Kotromanićeve (semafor prije Skenderije) u onu ulicu gdje je Sarajevska berza.
bordo_boy
Posts: 634
Joined: 26/07/2005 13:30

#19 Re: Parking u Sarajevu

Post by bordo_boy »

Koje preseravanje... Kao da parkira Boeing 737-400... :D

Da se kakav muškarac javio sa istim pitanjem, bila bi šprdancija godine... :mrgreen:
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#20 Re: Parking u Sarajevu

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Otiđi u Skenderiju, ulaz iz ulice Tekija i dogovori se. Ne bi trebalo biti skupo...
wildflower
Posts: 273
Joined: 25/11/2008 21:14

#21 Re: Parking u Sarajevu

Post by wildflower »

bordo_boy wrote:Koje preseravanje... Kao da parkira Boeing 737-400... :D

Da se kakav muškarac javio sa istim pitanjem, bila bi šprdancija godine... :mrgreen:

eto javi se 15 ljudi sa normalnim i konstruktivnim savjetima, i jedan kojemu to smeta
je li toliko tesko zaobici temu ako nije zanimljiva?

ne bih ja pitala i brinula se da mi nije sarajevo predstavljeno (od strane samih sarajlija) kao grad u kojem je saobracaj i parking teska kriza, a u sata sam se djelimicno i sama uvjerila, srecom dosad samo kao posmatrac.

a svima ostalima hvala na savjetima, mislim da imam dosta informacija, pa cu neku od opcija vec odabrati, a ako se javi neko sa jos nekom idejom super :)
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#22 Re: Parking u Sarajevu

Post by mayab »

U Skenderiji, tacnije ispod zgrade, izlaz je u nivou sa privrednim gradom, parking 1 KM sat,a 5 KM cijeli dan.Ne znam kako to "hoda" nocu, jel ti rece da bi auto ostao par dana i noci , prakticno.
Pitaj tamo
wildflower
Posts: 273
Joined: 25/11/2008 21:14

#23 Re: Parking u Sarajevu

Post by wildflower »

mayab wrote:U Skenderiji, tacnije ispod zgrade, izlaz je u nivou sa privrednim gradom, parking 1 KM sat,a 5 KM cijeli dan.Ne znam kako to "hoda" nocu, jel ti rece da bi auto ostao par dana i noci , prakticno.
Pitaj tamo
:thumbup:
ovo nije lose, lokacija odgovara savrseno, nasla sam i neki broj telefona na stranici centra pa cu provjeriti unaprijed...

odakle se ulazi na taj parking? Pretpostavljam da iz ul. Terezija skrenem u ul.Tekija, pa je to tu negdje blizu?

Jeste ovo mozda malo smjesno, cinjenica jeste da kao pjesak poznajem Sarajevo odlicno, ali kao vozac nemam pojma, a samo zelim da izbjegnem nesporazume i nerviranje, da postedim zivce i sebi i ostalim soferima :)
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#24 Re: Parking u Sarajevu

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Iz Terezije u Tekiju, parking je lijevo, drugo skretanje, nemoj na ono prvo dobro strmo...
wildflower
Posts: 273
Joined: 25/11/2008 21:14

#25 Re: Parking u Sarajevu

Post by wildflower »

Hvala!
Post Reply