Paljenje auta po sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#1 Paljenje auta po sarajevu

Post by staxx »

Ne znam jel bila tema, ali evo nek se prokomentariše...

u zadnje vrijeme su prečesti slučajevi nasumičnog paljenja automobila... Sinoć gorila još tri? Prije dvije sedmice gorio Scenic u komšiluku... iskreno šuhva mi je za auto! Kako to da se piroman ostane nezapažen i na slobodi nakon 15 zapaljenih auta??
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#2 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by Streptokok »

staxx wrote:Ne znam jel bila tema, ali evo nek se prokomentariše...

u zadnje vrijeme su prečesti slučajevi nasumičnog paljenja automobila... Sinoć gorila još tri? Prije dvije sedmice gorio Scenic u komšiluku... iskreno šuhva mi je za auto! Kako to da se piroman ostane nezapažen i na slobodi nakon 15 zapaljenih auta??
sad samo očekujem iznesu statistike i objasne nam kako smo 3x bolji i sigurniji od londona i sl., te kako je broj krivičnih djela u značajnom padu te kako nam se krađe i paljevine samo pričinjavaju.
Last edited by Streptokok on 25/01/2015 10:51, edited 1 time in total.
dadukaSa
Posts: 10
Joined: 12/07/2011 22:34

#3 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by dadukaSa »

Ne mogu da vjerujem da je ovo nasumicna paljevina vec 15-ti slucaj... , vjerovatno se radi o grupici vandala ili narkomana koji ne znaju šta će sa sobom..
Gledam one slike od juce-prekjucer izbusili gume i polupali stakla na "sirotinjskim autima", a sa nekih su poskidali i felge, znaci morali su se duze zadrzati oko tih auta... Pitanje je sta radi ta policija,..? :roll:
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#4 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by staxx »

problem je sto prolazevec X puta nekaznjeno, pa se ubezobraze... vidi da im prolazi... Nedavno sam bio u Guma M, pricaju mi ljudi tamo da je dosao covjek sa seatom, poskidali mu tockove i ostavili auto na diskovima, iskrivljeni blatobrani kako su cuvali rukama auto u zraku... sad zamisli koliko ih je moralo biti, i nikad niko nista ne vidi?! ja se kladim da policija potrazi poneki snimak na nadzornim kamerama po gradu da bi vidjeli nesto, ali nije iz njihovog dzepa...
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#5 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by pedeset »

Ljudi moji ovo se može spriječiti samo tako da se policiji vrati pendrek. Vjerujte vi meni da nema druge osim toga. Današnja policija se boji za posao (mogu ih razumiti, moraju i oni prehraniti djecu), ali moraju se osloboditi straha upotrebe pendreka, a mi građani moramo biti uz njih. Današnji klošari razumiju silu, sa njima nema priče na fino. Zato apelujem na građanstvo i policiju da udaraju dok se ovo nije skroz otelo kontroli. A sudstvo i tužiteljstvo koje takve osobe pušta nakon 24h direktno snosi krivicu za nesigurnost građana i prvi protesti koji budu bit će upravo ispred njihovih zgrada jer narodu je preko glave toga da nesmiju djecu poslati u školu od ovakvih.
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#6 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by pedeset »

Razumjeti, da se ispravim. Pisao sam brzo i uhvatili su me živci.
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#7 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by nostalgicar »

Da inspektori odu od psihijatra od psihijatra i da malo procunjaju imal kakva osoba koja se pokusala lijeciti od piromanije.
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#8 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by modem33 »

staxx wrote:Ne znam jel bila tema, ali evo nek se prokomentariše...

u zadnje vrijeme su prečesti slučajevi nasumičnog paljenja automobila... Sinoć gorila još tri? Prije dvije sedmice gorio Scenic u komšiluku... iskreno šuhva mi je za auto! Kako to da se piroman ostane nezapažen i na slobodi nakon 15 zapaljenih auta??

To SDP-ovcima krivo sto su izgubili izbore .... pa sad pale automobile ....

Ocekujem uskoro u buducnosti javljanje njihovim nevladinih-politickih organizacija povodom paljenja preko 50 automobila... 8-)
statixx
Posts: 8787
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#9 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by statixx »

Pitanje je sta radi ta policija,..?
Image
sickle_and_hammer
Posts: 389
Joined: 05/09/2012 20:27

#10 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by sickle_and_hammer »

statixx wrote:
Pitanje je sta radi ta policija,..?
https://www.youtube.com/watch?v=NUYp9tt_8qs

nije nasa policija, al ko da jest!!!
statixx
Posts: 8787
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#11 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by statixx »

:mrgreen:
User avatar
arman1
Posts: 5335
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#12 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by arman1 »

Ja znam ko pali auta,





























Pa neki piroman, naravno :run:
Bakir obečao 100.000 radnih mjesta, kad se prekontao rekao da će biti 100.000 manje ljudi na birou. I šta radi? briše ljude sa biroa. Ukida im zdravstveno.
Jusuf Bubica obečao da će riješiti problem parkinga. Ako nemožeš napraviti više parking mjesta možeš smanjiti broj auta. Jednostavno.
User avatar
Logovan
Posts: 94379
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#13 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by Logovan »

arman1 wrote:Ako nemožeš napraviti više parking mjesta možeš smanjiti broj auta. Jednostavno.
Logično, što bi rek'o Čombe. :D
User avatar
Better Man
Posts: 16770
Joined: 01/10/2006 20:10

#14 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by Better Man »

Ovo se ne bi dešavalo da policija radi svoj posao. Naša policija je saučesnik raznaznih piromana, automafije itd. Mi smo jedno bolesno društvo ke godinama dopušta da ga mafiozi od političara lažu, varaju, pljačkaju itd. Nema kod nas svijesti da se sve ovo prekine i kaže dosta i da se bagra linčuje i da se krene praviti jedna normalna držžava sa sposobnim,a ne podobnim ljudima.
Last edited by Better Man on 24/01/2015 23:51, edited 1 time in total.
User avatar
arman1
Posts: 5335
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#15 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by arman1 »

Better Man wrote:Ovo se ne bi dešavalo da policija radi svoj posao. Naša policija je saučesnik raznaznih piromana, automafije itd. Mi smo jedno bolesno društvo ke godinama dopušta da ga mafiozi od politzičara lažu, varaju, pljačkaju itd. Nema kod nas svijesti da se sve ovo prekine i kaže dosta i da se bagra linčuje i da se krene praviti jedna normalna držžava sa sposobnim,a ne podobnim ljudima.
Sve je to slika našeg mentalite-stanjasvijesti.
Koje se auto ne pali, auto sa blinkerima.
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#16 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by avetinja »

staxx wrote:Ne znam jel bila tema, ali evo nek se prokomentariše...

u zadnje vrijeme su prečesti slučajevi nasumičnog paljenja automobila... Sinoć gorila još tri? Prije dvije sedmice gorio Scenic u komšiluku... iskreno šuhva mi je za auto! Kako to da se piroman ostane nezapažen i na slobodi nakon 15 zapaljenih auta??
Nisu to piromani, nego mafija. Razni dugovi, reketi, mafijaški obračuni i prepucavanja na ovaj način. Šta misliš da sada Sarajevom hoda neki piroman u pola noći i pali auta od naselja do naselja.
Zastavnik_dzemo
Posts: 349
Joined: 27/08/2014 12:29

#17 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by Zastavnik_dzemo »

Zasto se za svakiproblem krive politicari? Jedini i iskljucivi krivac za sve probleme u drustvu je narod. Niko narodu nece pomoci dok on sam sebi ne pomogne.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#18 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by Zviz »

staxx wrote:Ne znam jel bila tema, ali evo nek se prokomentariše...

u zadnje vrijeme su prečesti slučajevi nasumičnog paljenja automobila... Sinoć gorila još tri? Prije dvije sedmice gorio Scenic u komšiluku... iskreno šuhva mi je za auto! Kako to da se piroman ostane nezapažen i na slobodi nakon 15 zapaljenih auta??
Ja bi prije rekao da je rijec o vise ljudi koji su nezadovoljni situcaijom, kojom i nebi nagadjao, ali sigurno nekom u gradu, kantonu ili cak drzavi pa zele na ovaj nacin postici neku "paznju" bar da se nesto ucini. Pronaci te koji pale je tesko. Jer oni zapale kockicu na tocku i to na prvi pogled je i tesko primjetiti, a u po noci ko hoda i drzi strazu? Busenje guma, paljena auta, obijanje i sl. Da to sve vrsi jedna osoba tesko mi zamisliti. Da vise osoba isto prave ko u nekoj povezanoj grupi isto mi tesko povjerovati. Mozda po dvoje ili vise individualaca koji nemaju ni jedan sa drugim nista. Sta uciniti, u prinicupu nemozes nista uciniti, jer on samo zna gdje ce i kad to ponovo uciniti. Mozda isti nece vise uciniti a naci ce se drugi recimo na Stupu. Ili na Ildzi itd. pa ce za koji dan gore kod Koseva se neko naci itd. I tako opet mozda u Blazuju itd. Znaci po noci bi policija morala da patrolira, patrole da se vozaju non stop- po 15-20 auta da kruze ko ajkule po gradu. Sad je pitanje da li je efektivno, da li puza neku vrstu sigurnosti, sigurno da, ali opet da li ce uhvatiti na dejelu nekoga ili uzbrzo nakon pocinjenog djela... ko zna. Da li ima volje da se plati i mobilise 40-60 policajaca da patroliraju nocu itd. Ipak Sarajevo ima svoju velicinu i brojcanost.
User avatar
diason
Posts: 487
Joined: 13/05/2008 12:08
Location: Na putu prema dole

#19 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by diason »

Malo je cudno da mu se ne udje u trag.Ima prilicno dosta kamera po gradu, sto od privatnih kuca, kafica, banki.
Nazalost jos jedan dokaz da nasa policija osim zapisivanja kazni nista ne radi.A i taj bi posao obicni redari mogli raditi.
PM72
Posts: 17769
Joined: 30/04/2012 16:54

#20 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by PM72 »

Kod nas odmah krenu neke teorije o zavjerama.Kako vam nije jasno da je ovo obračunavanje među ljudima,zakrvio si sa nekim komšijom ili poznanikom,nesmiješ mu ništa reći u facu ali zato daš nekom 50 ili 100 KM i taj mu zapali auto.Tebi drago,smiješ mu se u facu a policija i da te privede (jer sa u zavadi sa XY osobom) imaš alibi,bio si kući ili na nekom sijelu.
Ko od nas ne zna kakvog klošara ili narkomana koji bi zapalili vlastitu kuću za 50 ili 100 Km? Vi baš mislite da je u pitanju neki kult,sekta ili tal kakvog političara koji je organizovao ove paljevine radi dizanja tenzija? Ma jok,nova moda obračuna među dušmanima.Za sto maraka sjebeš svog "dušmana",ti čist a sve ovce na broju.A komšiji crkla krava ili ergela od 100-tinjak konja ispod haube.
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#21 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by golman »

PM72 wrote:Kod nas odmah krenu neke teorije o zavjerama.Kako vam nije jasno da je ovo obračunavanje među ljudima,zakrvio si sa nekim komšijom ili poznanikom,nesmiješ mu ništa reći u facu ali zato daš nekom 50 ili 100 KM i taj mu zapali auto.Tebi drago,smiješ mu se u facu a policija i da te privede (jer sa u zavadi sa XY osobom) imaš alibi,bio si kući ili na nekom sijelu.
Ko od nas ne zna kakvog klošara ili narkomana koji bi zapalili vlastitu kuću za 50 ili 100 Km? Vi baš mislite da je u pitanju neki kult,sekta ili tal kakvog političara koji je organizovao ove paljevine radi dizanja tenzija? Ma jok,nova moda obračuna među dušmanima.Za sto maraka sjebeš svog "dušmana",ti čist a sve ovce na broju.A komšiji crkla krava ili ergela od 100-tinjak konja ispod haube.
Sve si ti to lijepo nama objasnio,ali.....

znači,posvađam se sa komšijom,opalim mu šamarčinu,a on mi ne smije pisnuti,jer je slabiji od mene...pa ti kaže ono kao "zapamtiću ti ovo..."
i poslije 2-3 dana tebi plane auto ispred zgrade...i niko nije kriv,ne zna se ko je ...aha,jest da ima budala...ne treba meni murija da dokazuje ko je to uradio,znam ja...pa mu onda odigram igranku na bubrezima i naplatim štetu da zapamti :o
PM72
Posts: 17769
Joined: 30/04/2012 16:54

#22 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by PM72 »

To možeš u crtanim filmovima.Nemaš dokaza ni za šta osim što sumnjaš.A sumnja nije relevantan dokaz na sudu kad te komšija prijavi muriji jer si ga zgazio.Još ćeš platiti kaznu što si ga napao.Plus tužba za nanošenje povreda.

A što se tiče teme,ti i dalje misli kako iza ovih paljevina stoji Radončić ili Kebo,ISIS ili Vatikan.
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#23 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by golman »

PM72 wrote:To možeš u crtanim filmovima.Nemaš dokaza ni za šta osim što sumnjaš.A sumnja nije relevantan dokaz na sudu kad te komšija prijavi muriji jer si ga zgazio.Još ćeš platiti kaznu što si ga napao.Plus tužba za nanošenje povreda.

A što se tiče teme,ti i dalje misli kako iza ovih paljevina stoji Radončić ili Kebo,ISIS ili Vatikan.
Znaš šta---sjedim pijem kafu i gledam sa kauča kako šajbu mog ljubimca lagano prekriva snijeg...i sad da neko pođe da ga zapali na moje oči,ne bi mu pomoglo ni cijelo ministarstvo,ni sve sudije ovoga svijeta :D
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#24 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by Stjui »

pedeset wrote:Ljudi moji ovo se može spriječiti samo tako da se policiji vrati pendrek.
ma pendrek je zastario.ameri su zakon što se toga tiče

Image
PM72
Posts: 17769
Joined: 30/04/2012 16:54

#25 Re: Paljenje auta po sarajevu

Post by PM72 »

golman wrote:
PM72 wrote:To možeš u crtanim filmovima.Nemaš dokaza ni za šta osim što sumnjaš.A sumnja nije relevantan dokaz na sudu kad te komšija prijavi muriji jer si ga zgazio.Još ćeš platiti kaznu što si ga napao.Plus tužba za nanošenje povreda.

A što se tiče teme,ti i dalje misli kako iza ovih paljevina stoji Radončić ili Kebo,ISIS ili Vatikan.
Znaš šta---sjedim pijem kafu i gledam sa kauča kako šajbu mog ljubimca lagano prekriva snijeg...i sad da neko pođe da ga zapali na moje oči,ne bi mu pomoglo ni cijelo ministarstvo,ni sve sudije ovoga svijeta :D
Pa nisu ni oni levati,kad je auto planulo u sred dana? A da dežuraš i po noći,kao na liniji 2 - 4 ,ne bi dugo izdržao.
Post Reply