Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#76 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Heller »

Danas u busu sjeda neki zlipo od 50 kila cviljavi do mene, zove nekog i govori "da vidiš kolko je baba izbacio na bencu danas" ustanem i oden stojat kod izlaznih vrata
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#77 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by moonca »

:evil:
Ima nesto gore od mobilnog i glasnog pricanja---- djecje igrice - danas sam to iskusila --koji uzas od zvukova-

Zamisljam u avionu :shock:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#78 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by triconja »

jeza u ledja wrote:
azurna_obala wrote:
jeza u ledja wrote:Ako nije glasniji od ostalih sto tu pricaju medjusobno, ne vidim zasto bi bio problem? Ako svi sute i samo se cuje taj ciko, to je vec drugo, ali to bi onda bila biblioteka ili tako nesto.

Pa i govorim o ovima koji su glasniji od svih zajedno u tramvaju. Pričam i ja tramvaju kad sam u društvu, ali ne tako da me i vozač čuje.
Ma ja, neki ljudi kad pricaju na telefon ne cuju dobro ove druge, ili obratno, pa kontaju da se moraju dernjati. :D
Kad odem kod dide moram se derat da se cuje dva sprata ispod i iznad jer slabo cuje. To je opravdano. Imao sam i ja nekad problem sa sluhom pa otprilike mogu da empatisem :thumbup: .
User avatar
jao_situacije
Posts: 17946
Joined: 29/03/2014 19:20

#79 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by jao_situacije »

ćiribiribela wrote:Jel sad i pricanje na telefon problem? :lol:

Pricam u javnom prevozu, pricam dok hodam kroz grad, video call isto tako.
Kakva je razlika izmedju pricanja na telefon u javnom prevozu i pricanja face to face?
ooo ćirko
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#80 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Jack Be Nimble »

Obično prespavam većinu vožnje pa i ne čujem nista.
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#81 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by arslanica »

azurna_obala wrote:
arslanica wrote:
azurna_obala wrote:Hajd pričanje preko telefona, čuješ samo jednu osobu, ali kad se počnu smijati tamo neke srednjoškolke u tramvaju, busu, troli...pa vriska, galama.
Sve da privuku pažnju.
Nikakvog odgoja.
to su djeca .... lude godine :-) nije do odgoja ...
Ne slažem se.
Jeste do odgoja, jer ima i jako pristojne djece, koja obraća paznju na ponašanje u javnom prijevozu, prostoru također, a koji pri tome ustaju starijim, bolesnim, trudnim...itd. Ako te slučajno gurne, izvini se...I slično.
Lude godine su samo izgovor za divljanje i bezobrazluk.
nikoga ja ne branim ... ali svi smo prošli te neke godine ... pogotovo ponašanje kad nisi na oku roditelja ...
slučajno imam jednog takvog pubertetliju ... pa kad se dvoje sastanu, haos nastaje ...

ovdje nije priča o ponašanju ... nego o pričanju na mobitel, koliko sam ja razumjela :-D
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#82 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by vješalica »

ponasanje i godine balavurdije koja je jedva krenula u srednju i sadrzina price je daleko od ludih godina i onoga sta smo mi pricali
User avatar
SmokingMan
Posts: 18696
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#83 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by SmokingMan »

Jack Be Nimble wrote:Obično prespavam većinu vožnje pa i ne čujem nista.
Slušanje muzike,audio-predavanja,knjiga,ponekada drijemež u prevozu.Čisto da ne slušam šuplju,a još mi je draže ići pjehe kada sam god u mogućnosti. :thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#84 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by triconja »

SmokingMan wrote:
Jack Be Nimble wrote:Obično prespavam većinu vožnje pa i ne čujem nista.
Slušanje muzike,audio-predavanja,knjiga,ponekada drijemež u prevozu.Čisto da ne slušam šuplju,a još mi je draže ići pjehe kada sam god u mogućnosti. :thumbup:
Nedavno sam iso autobusom i nije mi se spavalo a iza mene dvojica pricaju o kamenu u bubregu. Opisase citavu situaciju sa medicinske strane a bogami i tehnicke i citav proces i oporavak. I jos su o necemu pricali ali nisam cuo jer je uslo jos putnika. Znaci zanimljivo :lol: .

Jednom je bio neki lola koji se bori za alimentaciju nesta i prica sa nekim koji kao ima pozadinu u pravu i 45 minuta samo o tom pricaju. :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18696
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#85 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by SmokingMan »

triconja wrote:
SmokingMan wrote:
Jack Be Nimble wrote:Obično prespavam većinu vožnje pa i ne čujem nista.
Slušanje muzike,audio-predavanja,knjiga,ponekada drijemež u prevozu.Čisto da ne slušam šuplju,a još mi je draže ići pjehe kada sam god u mogućnosti. :thumbup:
Nedavno sam iso autobusom i nije mi se spavalo a iza mene dvojica pricaju o kamenu u bubregu. Opisase citavu situaciju sa medicinske strane a bogami i tehnicke i citav proces i oporavak. I jos su o necemu pricali ali nisam cuo jer je uslo jos putnika. Znaci zanimljivo :lol: .

Jednom je bio neki lola koji se bori za alimentaciju nesta i prica sa nekim koji kao ima pozadinu u pravu i 45 minuta samo o tom pricaju. :lol:
U prevozu se uvijek mogu čuti destruktivne priče,čitava atmosfera u gradskome prevozu odiše nekim sivilom. :D
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#86 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Truba »

najmoćnije mi je bilo kad sam se jednom s forumašicom možda 2004-2007 vraćao tramvajom kući sasvim slučajno se sreli
navečer
ide prosjak i vjerske poruke daj para pa 15 vjerskih poruka

a onda kakva je sva čudna svi je znaju s TVa i onih radionica i sa različitih fakulteta
lako je zapaziti

a ona glasno i dugo i naširoko
znanstveno objasni prosjaku svoje antivjerske i ateističke stavove ali u pluralu :D

zemljo otvori se

raja gleda ko su ovi, prosjak se izgubio

vidim sad na fejsu da živi u americi :D
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#87 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Heller »

Ženturače, kone, snaše iz državnih firmi :(
Post Reply