Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#51 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Zoya »

Sta je oduvijek postojalo? Mobitel?
Ja ne osporavam 'emocionalno pražnjenje' :-) te vrste ali ne mislim da je svako mjesto pogodno za to pražnjenje.
Otkad je to tišina uznemiravajuća u javnom prijevozu? Ljudima nije ni do čega prije i poslije posla i svako utonem u neki svoj mir.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#52 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by supercali »

ćiribiribela wrote:
supercali wrote:
ćiribiribela wrote:Jel sad i pricanje na telefon problem? :lol:

Pricam u javnom prevozu, pricam dok hodam kroz grad, video call isto tako.
Kakva je razlika izmedju pricanja na telefon u javnom prevozu i pricanja face to face?
Naravno da je problem
U javnom prevozu ne moram slusati kako si juce bila kod pedikira i kako ti nije sredila domali prst
Nadjite se pa pricajte
Pa ne moras uopste slusati sta ljudi oko tebe pricaju.
Znaci nije problem ako sjedim s drugaricom u tramvaju i pricam o pedikiru ali je problem ako to isto pricam na telefon?
Prvo zar sa prijateljicom pricas o tome u tramvaju?
Te price se ostave za kafic kucu i sl
Odnosi se i na to sta je komsinica radila i sl
Drugo a vec je pomenuto ljudi uvijek glasnije pricaju na mobitel nego licem u lice tako da je vrlo vjerovatno da kad pricas na mobitel cujes se vise nego kad bi cak pricala i sa prijateljicom
Tramcaj je javni prostor koji dijelis sa ostalima i valjda se treba voditi paznja i na druge ljude
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#53 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Connaisseur Karlin »

Zoya wrote:Sta je oduvijek postojalo? Mobitel?
Ja ne osporavam 'emocionalno pražnjenje' :-) te vrste ali ne mislim da je svako mjesto pogodno za to pražnjenje.
Otkad je to tišina uznemiravajuća u javnom prijevozu? Ljudima nije ni do čega prije i poslije posla i svako utonem u neki svoj mir.
uvijek je postjala glasna ili normlana komuniakcija mejdu ljudima u javnom prevozu :)

eh pa sad, ne bira svako mjesto i vrijeme kad i kako ce ce eksplodirati

znam osobe koje esklopdiraju na svaku sitnicu u javnosti,ali to je vec problem divlje nekulutre i bezobraznosti , ljudi su negdje nauceni da se bolj ekontorliraju,a negdje nisu, to je tako, ne mogu u javnom prevozu ockivati da se svako isto ponasa kao ja

tisina moze biti uznemirajvaju u javnom prevozu ,ali u specificnim usolovima

mene vise iritiraju neciji smrad ili kad mi neko gazi noge dok stojim u subway , ili kad neko pokusaa imati konveraziju sa mnom ,a ne znas kako da ga/je ignorises
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#54 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Zoya »

Šta hoćeš sad? Bronzanu bistu za post? Kao da smo mi retardirani pa ćeš nam ti objašnjavati kakvih sve ljudi ima. Što ne pokušaš da vodiš konverzaciju sa ljudima koje ne poznaješ jer je komunikacija među ljudima, normalna?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#55 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Connaisseur Karlin »

Zoya wrote:Šta hoćeš sad? Bronzanu bistu za post? Kao da smo mi retardirani pa ćeš nam ti objašnjavati kakvih sve ljudi ima. Što ne pokušaš da vodiš konverzaciju sa ljudima koje ne poznaješ jer je komunikacija među ljudima, normalna?
pa ne zelim uvijek imati konverzaciju sa strancima, znaci ja izaberem ako zelim napraiti komunikaciju sa strancem

pa tema ti je smijesna, vrlo je ozbilniji problem koristena maobitela od strane pjesaka u gradu , ne gledaju smijer hodanja :)

meni nije jasno sto tebe nesto odjendom iritira, kao da si prvi u usla u autobus prije par dana :lol:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#56 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Zoya »

Nije to odjednom, to se nakupilo :lol: :lol: Moram ljude pitati kako i šta, da ne bude da sam samo ja mimo svita :D
Pješake ne moram trpiti jer mogu jednostavno ih izbjeći a javni prijevoz, ne.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#57 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Niemand »

Daj ba zoya, ne zezaj ni ti. Napisi knjigu. :D Toliko se knjiga ispisalo o scenama sa ulica i tudjim razgovorima, ono, samo kazem.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#58 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Connaisseur Karlin »

Zoya wrote:Nije to odjednom, to se nakupilo :lol: :lol: Moram ljude pitati kako i šta, da ne bude da sam samo ja mimo svita :D
Pješake ne moram trpiti jer mogu jednostavno ih izbjeći a javni prijevoz, ne.
tvoj stav je pravilan, ali evo mene vise neviraju guzve i kupovanje karte do ulaska u javnni trasport ,ali jedva cekam da pocnem ponnovo koristiit avni prevoz u Evropi, ovo koristenje auta u americi je vjeruj mi vece zlo :-D udrasi jelena, platis kaznu, udarsi pjesakca je je na mogitelu,platis kaznu, hoces da nastavim niz :D :lol:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#59 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Zoya »

Nastavi niz slobodno jer ja ništa nisam razumijela zadnja dva reda. Udrasi jelena, udrasi pjesakca, je je na mogitelu :shock:
Niemand wrote:Daj ba zoya, ne zezaj ni ti. Napisi knjigu. :D Toliko se knjiga ispisalo o scenama sa ulica i tudjim razgovorima, ono, samo kazem.
Kakva knjiga ba, hajmo pričati :D
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#60 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by azurna_obala »

Hajd pričanje preko telefona, čuješ samo jednu osobu, ali kad se počnu smijati tamo neke srednjoškolke u tramvaju, busu, troli...pa vriska, galama.
Sve da privuku pažnju.
Nikakvog odgoja.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#61 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Connaisseur Karlin »

Zoya wrote:Nastavi niz slobodno jer ja ništa nisam razumijela zadnja dva reda. Udrasi jelena, udrasi pjesakca, je je na mogitelu :shock:
da ponovim niz:

udaris jelena, platis kaznu i imas ostecen automobil
udaris pjesaka na zebri jer je na mobitelu , platis kaznu
vozac automobia na mobiteu, se prikljucuje u saboracaj iz sporedne ulice

:D

javni prevoz je Blagoslov , dar Boziji :thumbup:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#62 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Niemand »

Zoya wrote:
Kakva knjiga ba, hajmo pričati :D
Ja sam forumasica, ne pricam ni fejs tu fejs ni na mobitel, neg pisem po forumu ako bi progovorila s kim. Trudim se da ne lupam glasno po tastaturi i ne ometam nikog.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#63 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Zoya »

Niemand wrote:
Zoya wrote:
Kakva knjiga ba, hajmo pričati :D
Ja sam forumasica, ne pricam ni fejs tu fejs ni na mobitel, neg pisem po forumu ako bi progovorila s kim. Trudim se da ne lupam glasno po tastaturi i ne ometam nikog.
:srce: ti si primjer prave forumašice :thumbup:

@ljubavi, otkud sad jelen?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#64 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by moonca »

:lol: :lol:
Niko se ne zna derati kao Jevrejke. Imam prijatelja on nije Jevrej - :lol: samo kuka na zenu zasto to radi na javnom mjestu u kuci je sasvim ok.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#65 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by moonca »

Moj muz dobacuje kada se neko dernja -kaze - hej -use the phone. :lol: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#66 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by triconja »

Vidim ostarilo se :lol: , svaka sitnica smeta. Ko bi rekao da cete sutra postati ona cangrizava osoba koju ste poznavali a ne bas pretjerano voljeli :lol: .
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#67 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by RtrnOfSalisbury »

men je to bas kul, more se cut interesantnije stvari a ponekad se more i aktivno ucestvovat, ko rijaliti. tako jednom neki brajo prico kako je bio sa nekom lijepom djevom koja je gle slucajnosti imala isto ime ko slusaoceva supruga :shock: i on se valjda zainteresovo, sudbina je bas scela zakomplikovat stvari
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#68 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by arslanica »

azurna_obala wrote:Hajd pričanje preko telefona, čuješ samo jednu osobu, ali kad se počnu smijati tamo neke srednjoškolke u tramvaju, busu, troli...pa vriska, galama.
Sve da privuku pažnju.
Nikakvog odgoja.
to su djeca .... lude godine :-) nije do odgoja ...
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#69 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by ovo_mi_je_nick »

I mene sad nervira isto ono što sam sâm radio kad sam bio mlađi. Sad živci oslabili, rodni list čini svoje pa tako da ...sve je to 'normalno'.
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#70 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by Bluemore »

azurna_obala wrote:Hajd pričanje preko telefona, čuješ samo jednu osobu, ali kad se počnu smijati tamo neke srednjoškolke u tramvaju, busu, troli...pa vriska, galama.
Sve da privuku pažnju.
Nikakvog odgoja.
na to se svodi na kulturu na javnom mjestu, bonton
sad koliko ko poznaje isti i postuje do njega je
ako ga ignorise ne moze tvrditi da je kulturan :-D

po meni svaki preglasan i zustar razgovor na javnim mjestima koji drugi oko tebe moraju da slusaju je jedino odraz nekulture i nikakvog emotivnog praznjenja, komuniciranja i slicno. sve sto nije umjereno za javnost nije


ljudi koji se izgube pojam o drugima i okolini gdje se nalaze kao da su sami na svijetu

zanimljivo kad takvom pocnes praaviti "smetnje" zvucne ili opticke...
ono malo se zijane kao otkud sada ovaj pored nesto pjevusi govori mase gesikulira uzdise.... :lol: :lol: :lol:

:bih:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#71 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by supercali »

Bluemore wrote:
azurna_obala wrote:Hajd pričanje preko telefona, čuješ samo jednu osobu, ali kad se počnu smijati tamo neke srednjoškolke u tramvaju, busu, troli...pa vriska, galama.
Sve da privuku pažnju.
Nikakvog odgoja.
na to se svodi na kulturu na javnom mjestu, bonton
sad koliko ko poznaje isti i postuje do njega je
ako ga ignorise ne moze tvrditi da je kulturan :-D

po meni svaki preglasan i zustar razgovor na javnim mjestima koji drugi oko tebe moraju da slusaju je jedino odraz nekulture i nikakvog emotivnog praznjenja, komuniciranja i slicno. sve sto nije umjereno za javnost nije


ljudi koji se izgube pojam o drugima i okolini gdje se nalaze kao da su sami na svijetu

zanimljivo kad takvom pocnes praaviti "smetnje" zvucne ili opticke...
ono malo se zijane kao otkud sada ovaj pored nesto pjevusi govori mase gesikulira uzdise.... :lol: :lol: :lol:

:bih:
Znao sam ja da si ti za kafu stvorena
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#72 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by azurna_obala »

arslanica wrote:
azurna_obala wrote:Hajd pričanje preko telefona, čuješ samo jednu osobu, ali kad se počnu smijati tamo neke srednjoškolke u tramvaju, busu, troli...pa vriska, galama.
Sve da privuku pažnju.
Nikakvog odgoja.
to su djeca .... lude godine :-) nije do odgoja ...
Ne slažem se.
Jeste do odgoja, jer ima i jako pristojne djece, koja obraća paznju na ponašanje u javnom prijevozu, prostoru također, a koji pri tome ustaju starijim, bolesnim, trudnim...itd. Ako te slučajno gurne, izvini se...I slično.
Lude godine su samo izgovor za divljanje i bezobrazluk.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45290
Joined: 29/12/2005 01:20

#73 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by jeza u ledja »

Ako nije glasniji od ostalih sto tu pricaju medjusobno, ne vidim zasto bi bio problem? Ako svi sute i samo se cuje taj ciko, to je vec drugo, ali to bi onda bila biblioteka ili tako nesto.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#74 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by azurna_obala »

jeza u ledja wrote:Ako nije glasniji od ostalih sto tu pricaju medjusobno, ne vidim zasto bi bio problem? Ako svi sute i samo se cuje taj ciko, to je vec drugo, ali to bi onda bila biblioteka ili tako nesto.

Pa i govorim o ovima koji su glasniji od svih zajedno u tramvaju. Pričam i ja tramvaju kad sam u društvu, ali ne tako da me i vozač čuje.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45290
Joined: 29/12/2005 01:20

#75 Re: Palamuđenje mobilnim na javnom mjestu

Post by jeza u ledja »

azurna_obala wrote:
jeza u ledja wrote:Ako nije glasniji od ostalih sto tu pricaju medjusobno, ne vidim zasto bi bio problem? Ako svi sute i samo se cuje taj ciko, to je vec drugo, ali to bi onda bila biblioteka ili tako nesto.

Pa i govorim o ovima koji su glasniji od svih zajedno u tramvaju. Pričam i ja tramvaju kad sam u društvu, ali ne tako da me i vozač čuje.
Ma ja, neki ljudi kad pricaju na telefon ne cuju dobro ove druge, ili obratno, pa kontaju da se moraju dernjati. :D
Post Reply