P A L E S T I N A

Post Reply
King David
Posts: 19
Joined: 17/08/2005 01:14

#51

Post by King David »

zzzzz wrote:
King David wrote:Koje gluposti...
zzzzz wrote:Prvo je 1948 narod koji je cinio 30% stanovnistva dobio 67% zemlje Palestine
Sta je zemlja Palestina? To je tad bila Britanska kolonija. I Britanci su je podijelili - svakom svoje.
Ostale tacke necu ni komentarisati zbog neadekvatnog konteksta, ali cu spomenuti da je oko 1,500,000 Jevreja na potpuno isti nacin protjerano iz svih arapskih zemalja. Njihova oduzeta imovina je daleko skupocijenija buduci da su jevreji bili imucni. A rat u Izraelu 48 god. su palestinci zapoceli, al im nije krenulo za rukom.
Kakve ti gluposti pricas, znaci to sto je bila kolonija opravdava njeno parcanje.

Da bi za tvoj mozak bilo lakse da svari cinjenice, na teritoriji koju danas cini Izrael uz Z. Obalu i Gazu zivjelo je oko 30% jevreja a dobili su 67% zemlje.

Sta ti je nejasno u vezi sa ostalim cinjenicama???

Tesko objasniti CINJENICAMA kako jedna zemlja u 21 vijeku trazi da se oduzme pravo na povratak izbjeglicama kao i njihovo neprikosnoveno pravo na povrat imovine.

Ne postoje rijeci koje pljacku i otimacinu mogu uljepsati i napraviti od genocida "legalnu teznju za nacionalnom drzavom".

Kada treba traziti od Njemacke odstetu za logorase i zrtve holokausta onda je to legitimno a kad izbjeglica iz Jafe koji 50 godina cami u izbjeglickom logoru bez osnovnih uslova za zivot, trazi nazad svoju kucu vrijednu milion dolara, onda su to gluposti :oops: .

Bez obzira ko je poceo rat, negiranje prava na povratak izbjeglicama je nesto o cemu se ne moze pregovarati, bar ne zemlja koja bi da se naziva demokratskom i koja ima ambicije da bude prihvacena kao legitiman clan medjunarodne zajednice.

Izrael ima ambiciju da bude prvi legalni aparthejd. Ja se nadam da im to nikada nece poci za rukum, kao sto se nadam da je nemoguce graditi srecu na tudjoj nesreci.
Koji si ti bolid...

Ako je kolonija i ako Britanci odlaze, vide dva naroda i parcaju niciju zemlju na dva, sta je tu problem??? Za procente se obrati Britancima..
Cinjenica je da se pravo povratka ne dozvoljava zbog isto tako nedozvoljenog prava povratka Jevreja u arapske zemlje...
A usput kad si vec toliko neobrazovan... To drugo parce zemlje nije bila palestina vec Jordan. Palestina kao drzava nikada nije postojala.
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#52

Post by Qwert »

Imaju sansu za mir. Ako i ovo prokockaju bojim se nista od palestine.

A i vi bi mogli smanjit malo dozivljaje.
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#53

Post by zzzzz »

King David wrote:
Koji si ti bolid...

Ako je kolonija i ako Britanci odlaze, vide dva naroda i parcaju niciju zemlju na dva, sta je tu problem??? Za procente se obrati Britancima..
Cinjenica je da se pravo povratka ne dozvoljava zbog isto tako nedozvoljenog prava povratka Jevreja u arapske zemlje...
A usput kad si vec toliko neobrazovan... To drugo parce zemlje nije bila palestina vec Jordan. Palestina kao drzava nikada nije postojala.
Ma ti si mi plaho obrazovan a i argumenti su ti toliko smjesni da ne znam ima li smisla uopste naglabati s tobom.

Pravo povratka se ne dozvoljava jer se smatra da bi time jevreji izgubili nacionalnu drzavu i da time Izrael gubi svaki smisao.

Tih 30% jevreja je zivjelo izmjesano sa arapima i nisu imali nikakve preduslove za stvaranje jevrejske drzave jer nisu imali kompaktne, etnicki ciste teritorije. Te preduslove su ostvarili tek kasnije, etnickim ciscenjem i naseljavanjem jevrejskih doseljenika.

Ne znam sta je sa jevrejima iz ostalih arapskih zemalja a to ionako nema nikakve veze sa pravom prognanih Palestinaca na povratak i povrat privatne svojine. Ljudi normalnih rezona ne mogu povezivati ta dva slucaja, bar ne na taj nacin.

Po tebi bi neki Palestinac trebao da namiruje imovinu nekog jevreja u Egiptu :? Daj da tvojom imovinom ovdje kompenziramo nekog Palestinca :-)

ps.
znam da si redovan na ovom forumu pod drugim nickom, vjerovatno i ovo skrivanje najbolje govori koliko drzi vodu ovo sto govoris
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#54

Post by Harrys »

abdulmelik wrote:Kuku onom kojem vi pomazete !
Na svu srecu ima dosta Sarajlija koji to nece zaboraviti.
Jevrejske zajednice iz cijelog svijeta su dopremile lijekova vise nego sve Arapske zemlje zajedno,koje su dijeljenje besplatno gradjanima.
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#55

Post by xon_sa »

A Davide da nisi mozda malo pretjerao s tim milion i po? Pa i zastupnici najekstremnijih cionistickih stavova tvrde da je ta cifra maximalno 850.000, a cak 600.000 je naseljeno u Palestini.
King David
Posts: 19
Joined: 17/08/2005 01:14

#56

Post by King David »

xon_sa wrote:A Davide da nisi mozda malo pretjerao s tim milion i po? Pa i zastupnici najekstremnijih cionistickih stavova tvrde da je ta cifra maximalno 850.000, a cak 600.000 je naseljeno u Palestini.
Cifra sadrzi i pokoljenja, kao sto i palestinci racunaju. Nista specijalno.
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#57

Post by xon_sa »

King David wrote:
xon_sa wrote:A Davide da nisi mozda malo pretjerao s tim milion i po? Pa i zastupnici najekstremnijih cionistickih stavova tvrde da je ta cifra maximalno 850.000, a cak 600.000 je naseljeno u Palestini.
Cifra sadrzi i pokoljenja, kao sto i palestinci racunaju. Nista specijalno.
Budimo onda do kraja politicki korektni pa dodajmo onda i brojku od 4,7 miliona palestinskih izbjeglica. Nista specijalno? :roll:
Solomon
Posts: 101
Joined: 07/06/2004 19:22

#58

Post by Solomon »

Pripazite na nacin izrazavanja i budite svjesni mogucnosti banovanja pojedinaca koji propagiraju diskriminaciju i medjunacionalnu mrznju.
King David
Posts: 19
Joined: 17/08/2005 01:14

#59

Post by King David »

Solomon wrote:Pripazite na nacin izrazavanja i budite svjesni mogucnosti banovanja pojedinaca koji propagiraju diskriminaciju i medjunacionalnu mrznju.
Izgleda da se brisu i uredni postovi.. Imao sam zadnji pristojan upucen zzzzz al izgleda cenzura malo i potkaci..
Solomon
Posts: 101
Joined: 07/06/2004 19:22

#60

Post by Solomon »

Aha. Potkaci.
King David
Posts: 19
Joined: 17/08/2005 01:14

#61

Post by King David »

xon_sa wrote:
King David wrote:
xon_sa wrote:A Davide da nisi mozda malo pretjerao s tim milion i po? Pa i zastupnici najekstremnijih cionistickih stavova tvrde da je ta cifra maximalno 850.000, a cak 600.000 je naseljeno u Palestini.
Cifra sadrzi i pokoljenja, kao sto i palestinci racunaju. Nista specijalno.
Budimo onda do kraja politicki korektni pa dodajmo onda i brojku od 4,7 miliona palestinskih izbjeglica. Nista specijalno? :roll:
Palestinskih izbjeglica sa pokoljenjima ima oko mil i pol, bas otprilike kao i izraelskih. Provjeri zvanicne stavove iz pregovora u Camp David-u mislim 2000 god.
To sto su se Jevreji prilagodili Izraelu i svakom mjestu gdje ih je sudbina poslala, a Palestinci posljednja izbjeglicka skupina od WW2, pa se nisu prilagodili niti u bratskim zemljama, to stvarno ne moze biti Izraelski problem. Izvini. A ako mjeris vrijednost imovine, mislim da bi jos pokoljenja i pokoljenja radila da to vrate.
Tako ti ga to dodje kvit.
King David
Posts: 19
Joined: 17/08/2005 01:14

#62

Post by King David »

Solomon wrote:Aha. Potkaci.
Al zasto bas zadnji? Cekao sam da mi covjek odgovori na sasvim uredne komentare.. Moze li se to kako vratiti?
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#63

Post by xon_sa »

King David wrote: Palestinskih izbjeglica sa pokoljenjima ima oko mil i pol, bas otprilike kao i izraelskih. Provjeri zvanicne stavove iz pregovora u Camp David-u mislim 2000 god.
To sto su se Jevreji prilagodili Izraelu i svakom mjestu gdje ih je sudbina poslala, a Palestinci posljednja izbjeglicka skupina od WW2, pa se nisu prilagodili niti u bratskim zemljama, to stvarno ne moze biti Izraelski problem. Izvini. A ako mjeris vrijednost imovine, mislim da bi jos pokoljenja i pokoljenja radila da to vrate.
Tako ti ga to dodje kvit.
Moram te razocarati, palestinskih izbjeglica ima preko 4 miliona, a moju tvrdnju mozes provjeriti na stranici UNRWA http://www.un.org/unrwa/refugees/whois.html

Znaci izbjeglice su krive sto hoce da se vrate kuci??? Prepoznajes li fasizam u toj svojoj izjavi??? Nema bolje zemlje od svoje zemlje!!! To je itekako izraelski problem jer ne dozovoljavaju ljudima da se vrate na svoje!!!
gandhi
Posts: 201
Joined: 23/07/2005 23:11

#64

Post by gandhi »

King David wrote:
Jesmol' sami? wrote:PITANJE ZA GAVRILA I takozvanog KING DAVIDA;

Sta mislite jeli u redu da Izrael posjeduje atomsko oruzije a da se u isto vrijeme zabranjuje isto Iranu. Ima li tu logike, ili je ipak na djelu stara metoda "americki prijatelj"!!??
Definitivno..
Kao prvo, Izrael nije dobila atomsko oruzje od amerike uopste. Ne znam kakve veze ima amerika sa tim.
Kao drugo i bitnije, Izrael je uredjena i stabilna zemlja u kojoj je rizik od nekontrolisanog koristenja ovakvog oruzja ravna nuli, za razliku od Irana u kojoj je vlast ektremna desnica danas koja reaguje na malo naoblacenje i mozda napravi nepromisljen korak u kojem ce stradati citavo covjecanstvo.



??? :? :? :?
Mislim da si ovime sve rekao. :-?
King David
Posts: 19
Joined: 17/08/2005 01:14

#65

Post by King David »

xon_sa wrote:
King David wrote: Palestinskih izbjeglica sa pokoljenjima ima oko mil i pol, bas otprilike kao i izraelskih. Provjeri zvanicne stavove iz pregovora u Camp David-u mislim 2000 god.
To sto su se Jevreji prilagodili Izraelu i svakom mjestu gdje ih je sudbina poslala, a Palestinci posljednja izbjeglicka skupina od WW2, pa se nisu prilagodili niti u bratskim zemljama, to stvarno ne moze biti Izraelski problem. Izvini. A ako mjeris vrijednost imovine, mislim da bi jos pokoljenja i pokoljenja radila da to vrate.
Tako ti ga to dodje kvit.
Moram te razocarati, palestinskih izbjeglica ima preko 4 miliona, a moju tvrdnju mozes provjeriti na stranici UNRWA http://www.un.org/unrwa/refugees/whois.html

Znaci izbjeglice su krive sto hoce da se vrate kuci??? Prepoznajes li fasizam u toj svojoj izjavi??? Nema bolje zemlje od svoje zemlje!!! To je itekako izraelski problem jer ne dozovoljavaju ljudima da se vrate na svoje!!!
Milioni palestinaca u gazi i zapdnoj obali se nazivaju izbjeglicama, tako da se broj izbjeglica van teritorije Izraela svodi na oko mil i pol. Nema ovdje nikakvog fasizma, stvar je u paraleli, ni Jevrejske izbjeglice se ne mogu vratiti svojim kucama niti dobiti svoju imovinu, zasto bi palestinske to mogle?
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#66

Post by Toozla »

....King David.....mozel' se znati koji je tvoj drugi nick pod kojim se javljas na ovome forumu.....ovako izgleda malo ne principijelno sve to o cemu pricas i za sta se zalazes....
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#67

Post by danas »

King David wrote:Nema ovdje nikakvog fasizma, stvar je u paraleli, ni Jevrejske izbjeglice se ne mogu vratiti svojim kucama niti dobiti svoju imovinu, zasto bi palestinske to mogle?
sad vidim briljantnu logiku na djelu...
ali zaboravio si da dodas -- i zasto bi se i bosanske izbjeglice mogle vratiti u RS i dobiti svoju imovinu nazad... zaokruzi sve, da nema dileme... sta propovjedas, i koja ti je politika...
King David
Posts: 19
Joined: 17/08/2005 01:14

#68

Post by King David »

Toozla wrote:....King David.....mozel' se znati koji je tvoj drugi nick pod kojim se javljas na ovome forumu.....ovako izgleda malo ne principijelno sve to o cemu pricas i za sta se zalazes....
Nema drugog nicka... Valjda ti ne zvuci principjelno cim priznajem Izrael kao drzavu.. Ili uopste sta si htio tim reci? Sta ti izgleda il ne izgleda 'principjelno'?
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#69

Post by JBT »

Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#70

Post by Toozla »

King David wrote:
Toozla wrote:....King David.....mozel' se znati koji je tvoj drugi nick pod kojim se javljas na ovome forumu.....ovako izgleda malo ne principijelno sve to o cemu pricas i za sta se zalazes....
Nema drugog nicka... Valjda ti ne zvuci principjelno cim priznajem Izrael kao drzavu.. Ili uopste sta si htio tim reci? Sta ti izgleda il ne izgleda 'principjelno'?
....nije principijelno ako koristis jedan nick na temama o Izraelu, a drugi na svim ostalim.....
....pogledaj post "zzzzzz".....
znam da si redovan na ovom forumu pod drugim nickom, vjerovatno i ovo skrivanje najbolje govori koliko drzi vodu ovo sto govoris
....ja ne vidjeh da si demantovao....
...kako ocekujes da neko drugi postuje tvoj stav, cak i ako se ne slaze sa istim, kad nemas hrabrosti da stanes iza njega....
gandhi
Posts: 201
Joined: 23/07/2005 23:11

#71

Post by gandhi »

King David wrote:
Toozla wrote:....King David.....mozel' se znati koji je tvoj drugi nick pod kojim se javljas na ovome forumu.....ovako izgleda malo ne principijelno sve to o cemu pricas i za sta se zalazes....
Nema drugog nicka... Valjda ti ne zvuci principjelno cim priznajem Izrael kao drzavu.. Ili uopste sta si htio tim reci? Sta ti izgleda il ne izgleda 'principjelno'?
Tvoj stil pisanja mi je pravo poznat, imaš ti itekako drugi nick na ovom forumu. Za početak, karakteristične su ti tri tačkice(...) na kraju većine rečenica, kao i ova uzrečica 'koji si ti bolid', ali nikako da skontam kod koga sam to ranije viđao. :D U svakom slučaju, Toozla je upravu, ionako je nick 'maska', pa zašto se sad dvostruko skrivaš?! :roll:
King David
Posts: 19
Joined: 17/08/2005 01:14

#72

Post by King David »

danas wrote:
King David wrote:Nema ovdje nikakvog fasizma, stvar je u paraleli, ni Jevrejske izbjeglice se ne mogu vratiti svojim kucama niti dobiti svoju imovinu, zasto bi palestinske to mogle?
sad vidim briljantnu logiku na djelu...
ali zaboravio si da dodas -- i zasto bi se i bosanske izbjeglice mogle vratiti u RS i dobiti svoju imovinu nazad... zaokruzi sve, da nema dileme... sta propovjedas, i koja ti je politika...
Hajde malo se fokusiraj i ostavi RS na tren. Sta ti tacno nije jasno u ovoj paraleli? Sta tebi (koja ne volis ugnjetavanje) ne smeta u milion i pol prognanih Jevrejskih izbjeglica iz arapskih zemalja?? Mozda nisi ni znala za njih? Al nema veze, sad znas... Vidis... Moj dobar drug je iz ugledne bogate egipatske porodice, koja je jedva zivu glavu izvukla iz Kaira prije tridesetak godina. Dosli su u Tel Aviv bosi, ali sretni sto su prezivjeli.
Daj jednu rijec o njima... Znam da nisu muslimani, al valjda su i oni zasluzili koju od tebe. I sta cemo sa svim takvima? Ili te samo 'jadni' Palestinci zanimaju a ove ko sljivi?
King David
Posts: 19
Joined: 17/08/2005 01:14

#73

Post by King David »

Toozla wrote:
King David wrote:
Toozla wrote:....King David.....mozel' se znati koji je tvoj drugi nick pod kojim se javljas na ovome forumu.....ovako izgleda malo ne principijelno sve to o cemu pricas i za sta se zalazes....
Nema drugog nicka... Valjda ti ne zvuci principjelno cim priznajem Izrael kao drzavu.. Ili uopste sta si htio tim reci? Sta ti izgleda il ne izgleda 'principjelno'?
....nije principijelno ako koristis jedan nick na temama o Izraelu, a drugi na svim ostalim.....
....pogledaj post "zzzzzz".....
znam da si redovan na ovom forumu pod drugim nickom, vjerovatno i ovo skrivanje najbolje govori koliko drzi vodu ovo sto govoris
....ja ne vidjeh da si demantovao....
...kako ocekujes da neko drugi postuje tvoj stav, cak i ako se ne slaze sa istim, kad nemas hrabrosti da stanes iza njega....
Odgovorio sam vec isto, al mi je ta poruka izbrisana od strane ForumAllaha... Jebiga iskreno vam govorim nit se imam cega bojati... Niste vi tako strasni..
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#74

Post by giordania »

to sto je Jordan zatvorio granice i vise ne prima izbjeglice je sasvim uredu,jer toliko je Palestinaca koji vise i ne misle da se vrate ni oni ni njihova djeca a bogami ni unuci.Pa i sto bi,dobro im je ovdje,snasli su se,bolje nego da se tamo otimaju o komad zemlje.E sad su bili navalili i Iracani pa da se i oni isto tako ukorijene,pa sta bi onda bilo.Jordan je mozda napravio neke greske u proslosti,tacnije neke odluke kralja Huseina nisu bile ok,ali boze moj.Sto je dosta dosta je,na kraju ce izgleda najmanje biti Jordanaca tu.Zato je skroz ok sto se vise ne primaju izbjeglice.Nije tu u pitanju dobar los susjed,jednostavno Jordan nije u stanju primati masu izbjeglica kad god se gdje zarati,na stetu Jordanaca.Toliko je Palestinskih kampova tu koji vjerovatno nece nikad nestati,masa Iracana se seta Jordanom,ulazu pare u bilo sta da bi ostali.Treba sve uciniti da se svako vrati na svoje ako je to ovdje ikako moguce.Sumnjam.
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#75

Post by Toozla »

King David wrote: Odgovorio sam vec isto, al mi je ta poruka izbrisana od strane ForumAllaha... Jebiga iskreno vam govorim nit se imam cega bojati... Niste vi tako strasni..
....nisam upratio brisanje......hvala na odgovoru.....
Post Reply