Otoka do Tokija

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Haris033
Posts: 3816
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#1 Otoka do Tokija

Post by Haris033 »

Morao sam otvoriti temu iz razloga što ne mogu više gledati kako papci mjenjaju imena naselja i da se jednom zauvijek zna da je Otoka naselje ispod zgrade Suda BiH (ex kasarna Viktor Bubanj), ispod Švrakinog sela, lijevo od od Čengić Vile 2 desno od depoa GRAS-a na Alipašinom Polju.

Otoka NIJE Alipašin Most, Čengić Vila 1, Dom zdravlja "Kumrovec", one nakaradne Tibrine zgrade, zgrada u šljokicama, buduća naselja Veneto i Dijamant, te kružni tok Kvadrant, buvlja pijaca p.p. naselja Kvadrant...

Image
Last edited by Haris033 on 11/04/2017 11:46, edited 2 times in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#2 Re: Otoka do Tokia

Post by Haris.ba »

Haris033 wrote:Morao sam otvoriti temu iz razloga što ne mogu više gledati kako papci mjenjaju imena naselja i da se jednom zauvijek zna da je Otoka naselje ispod zgrade Suda BiH (ex kasarna Viktor Bubanj), ispod Švrakinog sela, lijevo od od Čengić Vile 2 desno od depoa GRAS-a na Alipašinom Polju.

Otoka NIJE Alipašin Most, Čengić Vila 1, Dom zdravlja "Kumrovec", one nakaradne Tibrine zgrade, zgrada u šljokicama, buduća naselja Veneto i Dijamant, te kružni tok, buvlja pijaca...

Image
Za sve je krivo imenovanje tramvajskih stanica.

Nego, zar Otoka nije i taj dio gdje je džamija i stadion koji koristi Olimpik? Otoka - meandar? I zar i televizija nije na Alipašinom mostu?

Nego, grad je promjenio urbane granice. Jer urbane granice čine transferzale i saobraćajnice. Isto tako je moguće i da naselja dobiju nova imena, da granice budu promjenjene...

Pa tu su tok rijeke upravljali, pa je isto određeni dio naselja ostao preko rijeke.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3 Re: Otoka do Tokia

Post by uglavnomja »

za naslov :thumbup:

meni je otoka ono hepoka, bivseg :D
User avatar
Haris033
Posts: 3816
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#4 Re: Otoka do Tokia

Post by Haris033 »

Zelenim je zaokruženo naselje Otoka. Onaj dio gdje je Vistafon i stadion, te džamija, je takođe Otoka.
Crvenim je zaokruženo ono što danas papci zovu Otokom.
RTV Dom još nisu prekrstili u isto, mada me ne bi čudilo da u skorijoj budućnosti sve nazovu Otokom od Malte do Stupa. :-)
mahalik
Posts: 1916
Joined: 12/09/2009 16:48

#5 Re: Otoka do Tokia

Post by mahalik »

hajde to ali otokom zovu i onaj dio kod Bosmalovog mosta iako je to Cvila2
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#6 Re: Otoka do Tokia

Post by Haris.ba »

Haris033 wrote:Zelenim je zaokruženo naselje Otoka. Onaj dio gdje je Vistafon i stadion, te džamija, je takođe Otoka.
Crvenim je zaokruženo ono što danas papci zovu Otokom.
RTV Dom još nisu prekrstili u isto, mada me ne bi čudilo da u skorijoj budućnosti sve nazovu Otokom od Malte do Stupa. :-)
pa možda postane Otoka 2, ko Čvila 2. :D

Taj dio je bio industrijski, možda je bilo 20ak kuća kupno na tom području. Naravno da sada narod traži toponime radi orjentacije. Jer stanogradnja kreće. Šta je primamljivije? Reći djevojci da si na Otoci ili na Alipašinom mostu. Većina neće ni znati gdje je to. A ima prizvuk Alipašino. :D Odmah si narkoman ili diler. Treće nema. :D

A i stvar je marketinga investitora u stanogradnju. Piše li Veneto - Otoka? Piše li Stanovi Nova Otoka? Narodu to ljepše zvuči. A mi volimo lagati sebe.
User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#7 Re: Otoka do Tokia

Post by JedanOdBraceMorica »

Otoka ko Nokia :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8 Re: Otoka do Tokia

Post by Chmoljo »

ne znam što se postavljač buni kada na Tibrinim novim zgradama piše Nova Otoka :D

to je već prekršteno...

gdje će neko reći da živi na Alipašinu, a kvadrat plaća 2000 :D
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#9 Re: Otoka do Tokia

Post by sizifinho »

koja je to socijalna valuta granica otoke? Vidim ima dvije godine provlace kao vaznost granica Otoke, sta su i kako su - i kao sto vidimo postavljac teme smatra papcima svakog ko ne zna tacne granice.

Neshvatljivo.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: Otoka do Tokia

Post by Truba »

bio sam na otoci kupovao madrac u nobelu
pravo soc-kon-real naselje
ne znam gdje mu je tolika važnost da se o njemu priča :?
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#11 Re: Otoka do Tokia

Post by Nepass »

Ni ja ne govorim da zivim na stupskom brdu vec kazem 5-6 tramvajskih od otoke. Odma svi kontaju kako sam uspio, imam stan haman na granici sa centrom grada.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#12 Re: Otoka do Tokia

Post by sizifinho »

Black swan wrote:bio sam na otoci kupovao madrac u nobelu
pravo soc-kon-real naselje
ne znam gdje mu je tolika važnost da se o njemu priča :?
nije ni meni jasno

ko fol ono "gdje ce reci da na alipasinu stan kosta 2000 KM po kvadratu", biva ono otoka bolja od alipasina
ili tipa citam temu crna hronika i kaze lik "momka udarilo auto na otoci" i kraljoidiot mu odgovara nije na otoci vec "kod grasa" i tu se tema razvuce dokle otoka ide a momka sto je auto udarilo - jebat njega.

Sto ne mogu tih preseravanja.
Last edited by sizifinho on 03/04/2017 11:11, edited 1 time in total.
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#13 Re: Otoka do Tokia

Post by drag_gost »

Haris033 wrote:Morao sam otvoriti temu iz razloga što ne mogu više gledati kako papci mjenjaju imena naselja i da se jednom zauvijek zna da je Otoka naselje ispod zgrade Suda BiH (ex kasarna Viktor Bubanj), ispod Švrakinog sela, lijevo od od Čengić Vile 2 desno od depoa GRAS-a na Alipašinom Polju.

Otoka NIJE Alipašin Most, Čengić Vila 1, Dom zdravlja "Kumrovec", one nakaradne Tibrine zgrade, zgrada u šljokicama, buduća naselja Veneto i Dijamant, te kružni tok Kvadrant, buvlja pijaca p.p. naselja Kvadrant...

Image
Otkud ti znas koje su granice Otoke??
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#14 Re: Otoka do Tokia

Post by sizifinho »

Nepass wrote:Ni ja ne govorim da zivim na stupskom brdu vec kazem 5-6 tramvajskih od otoke. Odma svi kontaju kako sam uspio, imam stan haman na granici sa centrom grada.
ja obicno kazem da zivim na Polju do Otoke a ne na Alipasinom polju. Cisto da se z.a
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#15 Re: Otoka do Tokia

Post by johntra »

Black swan wrote:bio sam na otoci kupovao madrac u nobelu
pravo soc-kon-real naselje
ne znam gdje mu je tolika važnost da se o njemu priča :?
kakve veze ima izgled naselja sa ovom temom?
naučio vas je čovjek nečemu novom, što do sada niste znali...budite zahvalni...
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#16 Re: Otoka do Tokia

Post by Nepass »

Fino mu google oznacio da je otoka kod opstine, on granice crta.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#17 Re: Otoka do Tokia

Post by Haris.ba »

sizifinho wrote:koja je to socijalna valuta granica otoke? Vidim ima dvije godine provlace kao vaznost granica Otoke, sta su i kako su - i kao sto vidimo postavljac teme smatra papcima svakog ko ne zna tacne granice.

Neshvatljivo.
Prije je "grad" bio do Marin Dvora (Marijin Dvora) , pa onda do Malte. Pa je onda malo nategnuto do Otoke (jer je tu bio prekid velikih stambenih naselja). Neće ljudi sa se mješaju. :D
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#18 Re: Otoka do Tokia

Post by rumenige_brajtner »

ako smijem pitat, kako se zove ono gdje je dom zdravlja "kumrovec"? mislim ok, nije otoka, al šta je? nije ni č. vila, da jebe rak raka...

inače, mislim da su granice otoke jako bitna tema, trebalo bi je aktuelizirati na višem nivou, bar jedan prilog o trome na kantonalnoj televiziji da se snimi, ako ne i na federalnoj...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#19 Re: Otoka do Tokia

Post by agent_zero »

rumenige_brajtner wrote: inače, mislim da su granice otoke jako bitna tema, trebalo bi je aktuelizirati na višem nivou, bar jedan prilog o trome na kantonalnoj televiziji da se snimi, ako ne i na federalnoj...
:D
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: Otoka do Tokia

Post by Truba »

johntra wrote:
Black swan wrote:bio sam na otoci kupovao madrac u nobelu
pravo soc-kon-real naselje
ne znam gdje mu je tolika važnost da se o njemu priča :?
kakve veze ima izgled naselja sa ovom temom?
naučio vas je čovjek nečemu novom, što do sada niste znali...budite zahvalni...
općenito nas ne interesira :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21 Re: Otoka do Tokia

Post by Truba »

otoka je meni samo naselje do kojeg bih se mogao pješke svaki dan vraćati iz grada

to je to ništa više :D
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#22 Re: Otoka do Tokia

Post by johntra »

Black swan wrote:
općenito nas ne interesira :thumbup:
ima vjerovatno onih koje zanima... :thumbup:
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#23 Re: Otoka do Tokia

Post by holowey »

meni su merkur i okretaljka trole - otoka, ali sve zgrade okolo cvila...kino kumrovec tj onaj neboder otoka, ali neboderi i okolne zgrade velana, dok je preko ceste od skole do pijace cvila kvadrant...sve ispod viktor bubnja otoka ukljucujuci dzamiju i olimpikov stadion, ali bazen je "preko puta grasa"...dom zdravlja je otoka ali ono ostalo prema grasu ovisi cemu je blize, grasu ili domu zdravlja :D alipasin most mi je ono iza dzemala bijedica prije zice...a zica je zica :D
onaj dio kod bosmalovog mosta treska sa desne strane milje, hrasno sa druge...sa druge strane pruge je cvila :D jbg, nisam iz tog komsiluka da znam precizne nazive, ali ovako to ja nazivam kad nekome objasnjavam lokacije...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24 Re: Otoka do Tokia

Post by _BataZiv_0809 »

Nekad nije bilo ni Marijin Dvor, pa se prozva. Mislim znam da ovo bode oci, ali savremenici smo transformacije grada u svakom smislu, pa i u ovom.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#25 Re: Otoka do Tokia

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote:Nekad nije bilo ni Marijin Dvor, pa se prozva. Mislim znam da ovo bode oci, ali savremenici smo transformacije grada u svakom smislu, pa i u ovom.
Ma ljudi bi da je sve statično u životu.

Nego, ko zna arapski skontaće. Neće se uskoro zvati ni Otoka, zvaće se Al - Džezira. :run:
Post Reply