Otkrivamo: Vok u Sarajevu???

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#1 Otkrivamo: Vok u Sarajevu???

Post by Hierarchia »

Zanima me da li neko zna gdje se moze kupiti gusani vok u Sarajevu? Postoji teflonski i emajlirani (U hipermarketima Mercator i VF) ali nigdje nisam nasla gusani. :(
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#2

Post by Svemirski_Jebach »

sta je gusani? A sta je vok? :D al fakat sta je vok i sta je gusani?
zelenooka blogerica
Posts: 85
Joined: 07/01/2007 21:28
Location: Sarajevo

#3

Post by zelenooka blogerica »

Svemirski_Jebach wrote:sta je gusani? A sta je vok? :D al fakat sta je vok i sta je gusani?
hahhahahahha :D

Ako si ijednom gledao Jamie-a kako kuha znao bi... zene u mojoj kuci su skroz poludile za tom spravicom, koja je u stvari tava sfericnog oblika, idealna za brzu obradu namirnica....
A gus je materijal od kojeg se pravi posudje i sve sto se od njega pravi je jako, jako tesko....

Hierarchia: Iskreno sumnjam da ces naci gusani vok, ali pogledaj u onoj dramaticno skupoj prodavnici sudja preko puta Cheke (bake) mozda tamo ima... mislim da u toj radnji ima i prepelicijih jaja.... po odgovarajucoj cijeni...
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#4

Post by Suicidal Siberian »

da nije mozda.....

roler-ruler?

:lol:

tesko da ces naci kod nas pravi vok....ja imam gusani kojeg sam kupio u slo....ali pored toga u sarajevu imam od teflona sa dodatkom kevlara...tako kad ne kuham, nosim ga umjesto pancira... :D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#5

Post by Svemirski_Jebach »

ja mislio bogzna sta je to...kad ono tava :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#6

Post by mamica papucarka »

mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#7

Post by mamica papucarka »

Suicidal Siberian wrote:da nije mozda.....

roler-ruler?

:lol:

tesko da ces naci kod nas pravi vok....ja imam gusani kojeg sam kupio u slo....ali pored toga u sarajevu imam od teflona sa dodatkom kevlara...tako kad ne kuham, nosim ga umjesto pancira... :D
i koljena ti klecaju kada ga drzis :oops:
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#8

Post by Hierarchia »

Vidjet cu u onoj prodavnici gore, ali bojim se vec cijene. Mora da je papreno. tamo je i kasika, meni se cini, 10 km. 8-)
Image

Image

Nesto ovako bi mi trebalo, Vjerujem da je skupo, ali sam spremna platiti. Mislim da je to posuda za sva vremena u kojoj se vrlo zdravo i brzo kuha. Zasto se peglati sa dinstanjem i pecenjem po dva sata u rerni. S druge strane, svi znaju da je svako maltretiranje namirnica manje zdravije.

Siberian, kupila sam si taj od teflona, nije losa hrana iz njega. Otprilike samo piletina sa povrcem. Za ostalo bi bio preslab.
Hajde mi prodaj taj svoj. :roll:
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#9

Post by Hierarchia »

Eh, i ovaj od celika nije los. Mislim da je jos skuplji od gusa. Valjda ce i to biti in kod nas jednog dana.

Image
User avatar
Saian
Posts: 15353
Joined: 08/04/2004 21:50

#10

Post by Saian »

Beatrix wrote:Hierarchia, molim te pomozi mi da skontam ... :D

je li se vUk ili vOk spustio u Sarajevo? :D:D:D:D:D

p.s. umalo ti ne napisah pp da je dupla tema :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... highlight=

:-) :-)
i ja krenuo da vidim dokle je bijeli ochnjak dosh'o :D :D :D
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#11

Post by zzzzz »

Hierarchia wrote:Vidjet cu u onoj prodavnici gore, ali bojim se vec cijene. Mora da je papreno. tamo je i kasika, meni se cini, 10 km. 8-)
Image

Image

Nesto ovako bi mi trebalo, Vjerujem da je skupo, ali sam spremna platiti. Mislim da je to posuda za sva vremena u kojoj se vrlo zdravo i brzo kuha. Zasto se peglati sa dinstanjem i pecenjem po dva sata u rerni. S druge strane, svi znaju da je svako maltretiranje namirnica manje zdravije.

Siberian, kupila sam si taj od teflona, nije losa hrana iz njega. Otprilike samo piletina sa povrcem. Za ostalo bi bio preslab.
Hajde mi prodaj taj svoj. :roll:
Ovaj vise lici na fondu nego na vok...joj sta nam kinezi uradise :D
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#12

Post by Hierarchia »

Beatrix wrote:Hierarchia, molim te pomozi mi da skontam ... :D

je li se vUk ili vOk spustio u Sarajevo? :D:D:D:D:D

p.s. umalo ti ne napisah pp da je dupla tema :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... highlight=

:-) :-)
Preciznije - wok. 8-) Idem danas u potragu. Za wokom, a ne vukom. :lol:
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#13

Post by Vingo »

Hajd kad nemas pametnijeg posla...I javi gdje ima i koliko kosta.
:D
zelenooka blogerica
Posts: 85
Joined: 07/01/2007 21:28
Location: Sarajevo

#14

Post by zelenooka blogerica »

Hierarchia wrote:
Preciznije - wok. 8-) Idem danas u potragu. Za wokom, a ne vukom. :lol:

bas me zanima da li si ga nasla... i da li je gusani... aposto se ne jaljas bojim se nisi nastradala pod njegovom tezinom :lol:
bila u halila
Posts: 75
Joined: 27/12/2006 18:22

#15

Post by bila u halila »

Nedavno sam vidjela čelični wok u izlogu radnje u ulici Mis Irbina
(preko puta leđa Sarajke - ne znam kako drugačije da objesnim lokaciju).
Učinio mi se kvalitetan, a cijena je bila oko 60 KM.
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#16

Post by Hierarchia »

Eh, raja, evo me. Nije me poklopio wok :-) , nego posao. :D
Dakle. Jucer sam otisla do one radnje MakroVita na Cengic Vili, da nadjem neke sosove. Btw. radnja je ekstra, cijene paprene, ali proizvodi klasa. Imaju i bio-kozmetiku : paste bez fluora, uloske bez hemikalija, farbe za kosu bez kancerogena itditd. Ulazim s vrata s prijateljicom - kad prvo sto me na polici doceka - wok.
Pravi, gusani, stize im iz Japana. Kosta oko 100 km, mislim 120. Problem je u tome sto je u svojoj originalnosti zaobljenog dna. Nije prilagodjen sporetima, pa ga moras koristiti samo na otvorenom plamenu kojeg ja u kuci nemam. Razmisljam da kupim plinski set za to i taj wok. Ne dodje nista uz njega (ona mrezica, stapici niti poklopac), pa mi je to malo onako...ja bih radije sve including. Nije skup, s obzirom da je zaista kvalitetan. tezak je oko 4-5 kg, koliko sam mogla skontati. Bila_u_halila,hvala na info, trknem danas do Misirbine da to vidim. Moze biti da je emajlirani ako je samo 60. Hvala u svakom slucaju,cure.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#17

Post by shuriken »

gus je mense cini lijevano zeljezo
od toga se radi vrlo tesko posudje
i vrlo teski radijatori
kazu da je thebest za wok
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#18

Post by Vingo »

Hierarchia wrote:Eh, raja, evo me. Nije me poklopio wok :-) , nego posao. :D
Dakle. Jucer sam otisla do one radnje MakroVita na Cengic Vili, da nadjem neke sosove. Btw. radnja je ekstra, cijene paprene, ali proizvodi klasa. Imaju i bio-kozmetiku : paste bez fluora, uloske bez hemikalija, farbe za kosu bez kancerogena itditd. Ulazim s vrata s prijateljicom - kad prvo sto me na polici doceka - wok.
Pravi, gusani, stize im iz Japana. Kosta oko 100 km, mislim 120. Problem je u tome sto je u svojoj originalnosti zaobljenog dna. Nije prilagodjen sporetima, pa ga moras koristiti samo na otvorenom plamenu kojeg ja u kuci nemam. Razmisljam da kupim plinski set za to i taj wok. Ne dodje nista uz njega (ona mrezica, stapici niti poklopac), pa mi je to malo onako...ja bih radije sve including. Nije skup, s obzirom da je zaista kvalitetan. tezak je oko 4-5 kg, koliko sam mogla skontati. Bila_u_halila,hvala na info, trknem danas do Misirbine da to vidim. Moze biti da je emajlirani ako je samo 60. Hvala u svakom slucaju,cure.
Koordinate pls?
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#19

Post by Pearl »

Vingo wrote:
Hierarchia wrote:Eh, raja, evo me. Nije me poklopio wok :-) , nego posao. :D
Dakle. Jucer sam otisla do one radnje MakroVita na Cengic Vili, da nadjem neke sosove. Btw. radnja je ekstra, cijene paprene, ali proizvodi klasa. Imaju i bio-kozmetiku : paste bez fluora, uloske bez hemikalija, farbe za kosu bez kancerogena itditd. Ulazim s vrata s prijateljicom - kad prvo sto me na polici doceka - wok.
Koordinate pls?
referentna tacka - otvorena pijaca :) iza Dayton mesare, tacnije u kvadrantu iza nekadasnjeg Twina (prosla sam neki dan a twina nema :shock: ) radnja je kao u podrumu, ali se vidi naziv cim udjes u kvadrant..

imaju i web stranicu, pa i na njoj ima mapa kako da ih nadjes :D
http://www.makrovita.ba/

Hierarchia je dobro rekla, cijene su i vise nego paprene, ali je to cijena zdravog zivota :D ja kod njih uzimam higijenske uloske i ostale potrepstine, od kako sam se istraumirala izvjestajima o stetnosti obradjenog i hlorisanog Alwaysa, Ob-a i slicnih siroko reklamiranih proizvoda :shock:
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#20

Post by Vingo »

Cure kad smo kod higijenskih ulozaka, preporucujem platnene!
(odoh OT.....)
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#21

Post by Pearl »

Vingo wrote:Cure kad smo kod higijenskih ulozaka, preporucujem platnene!
(odoh OT.....)
platnene? :D:D
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#22

Post by Vingo »

Pa da...i moja je prva reakcija bila :roll: :shock:
Poslije postanes ovisna o uzorcima "e danas sam raspolozena za ljubicaste krave"....Nikad vise ne bih nista drugo koristila.
npr. http://www.yoni.com/wemoon/index.shtml
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#23

Post by Pearl »

Vingo wrote:Pa da...i moja je prva reakcija bila :roll: :shock:
Poslije postanes ovisna o uzorcima "e danas sam raspolozena za ljubicaste krave"....Nikad vise ne bih nista drugo koristila.
npr. http://www.yoni.com/wemoon/index.shtml
gdje ovo ima kupiti? samo mi reci: aaa meni donio neko iz amerike/engleske/whatever pa da te gadjam necim ::D:D:D:D

kad rece "platnene" prva asocijacija mi je bila rat i sta se koristilo u nedostatku ulozaka :) amda je to u sustini to, samo sa ljepsim dezenom :)

meni su odlicni novi Vir-ovi ulosci sa krilcima..nisam ih vidjela svugdje kod nas, valjda su tek pusteni u prodaju..mada su malo deblji, maltene se ne osjete i bar ne potparis kao sa glupim Alwaysom :D a 100% pamucni su.. toplo peporucujem ;)

ovo malo da zachatamo temu (sa korisnim savjetima) dok se H. ne vrati iz kupovine :D:D
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#24

Post by shuriken »

Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#25

Post by Kwaheri »

Vingo wrote:Pa da...i moja je prva reakcija bila :roll: :shock:
Poslije postanes ovisna o uzorcima "e danas sam raspolozena za ljubicaste krave"....Nikad vise ne bih nista drugo koristila.
npr. http://www.yoni.com/wemoon/index.shtml
;)

zanimljivo... nista protiv ovoga... fakat :)

mislim, da ce mi dame oprostiti, ali me ovo podsjeca malkice na onu epizodu South Parka...

Yeah. And these here are Cherokee hair tampons. They're, like, tampons made with all-natural hair from the Cherokee people.

Ooh, a tampon made from Cherokee hair—now that sounds natural.

Native Americans are more in tune with the earth than we are.

Oh yeah. We love the earth, man.

Oh yeah, the earth is great.


sorry klix :D
Post Reply