Oslobodjenje

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#1 Oslobodjenje

Post by Prenj »

Ima li nade da Oslobodjenje povrati nekadasnji kvalitet?
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#2

Post by edu »

vec duze vremena povracam od tekstova u oslobodjenju.. :D :D :D


da li ce oslobodjenje vratiti stari sjaj..to je vec pravo pitanje..a odgovor bi bio..koliko para toliko muzike!
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#3

Post by Stitch__ »

Evo na ovoj temi se jasno vidi ona stvar o SDP koja se meni toliko gadi, a koja jasno obiljezava politiku ove stranke :o

Nije bitno raditi na svome - nego pljuvati tudje. Tema o oslobodjenju? 1 odgovor!! JEDAN! Tema o avazu, svi jurisaju da pljuju, desetine, na nekima i stotine odgovora!

Zasto malo ne pometu ispred svojih vrata? :roll:
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#4

Post by edu »

fahrin..oslobodjenje nema para..zato i nema muzike..a avaz ima para..ima i muzike samo je gadno slusati..tj. citati.. :D :D :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#5

Post by Prenj »

edu wrote:fahrin..oslobodjenje nema para..zato i nema muzike..a avaz ima para..ima i muzike samo je gadno slusati..tj. citati.. :D :D :D
Pare jesu jako bitne, ali nisam siguran da je ovdje sve u parama i kad je Oslobodjenje i kad je Avaz u pitanju.
Tuzna je cinjenica da jako malo kvalitetnih novinara, a pogotovo onih mladjih, radi i u jednoj i u drugoj novini.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#6

Post by edu »

prenj..pare su kljuc..vjeruj mi..dzaba tebi sto ti pises idealne tekstove i objavljujes ih u oslobodjenju a dijete ti nema sta jesti...
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#7

Post by Stitch__ »

moj edu, ti nisi oslobodjenje kupio 2put u zivotu, a avaz kupujes svaki dan :D zato i mozes toliko o avazu laprdat, a o oslobodjeju ne znas sastavit dvije...
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#8

Post by vedderedi »

Jel' ovo onaj edu sto ga zezate za Deena? :D
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#9

Post by Stitch__ »

ne zezamo ga :D pomazemo mu :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#10

Post by Prenj »

edu wrote:prenj..pare su kljuc..vjeruj mi..dzaba tebi sto ti pises idealne tekstove i objavljujes ih u oslobodjenju a dijete ti nema sta jesti...
Gdje se onda toliki kvalitetni komentatori i analiticari kriju?
Valjda negdje pisu i zaradjuju pare?
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#11

Post by Stitch__ »

Prenj wrote:
edu wrote:prenj..pare su kljuc..vjeruj mi..dzaba tebi sto ti pises idealne tekstove i objavljujes ih u oslobodjenju a dijete ti nema sta jesti...
Gdje se onda toliki kvalitetni komentatori i analiticari kriju?
Valjda negdje pisu i zaradjuju pare?
pusti ga ba, vidis da sam sebe puca u nogu :D

po ovoj njegovoj teoriji, svi najbolji rade u avazu, jer tu imaju i najbolje plate :D sto je, naravno, i tacno :D a on je to samo potvrdio :D
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#12

Post by edu »

greska fahrin..ne kupujem dnevnu stampu uopste..zato ni ne mogu diskutovati o kvaliteti oslobodjenja..ali ako prenj kaze da su u kurcu onda vjerujem..a da bi se dobilo na kvaliteti trebaju ti pametni novinari..pametne novinare mozes privuci jedno parama..imas opciju da za male pare radis u oslobodjenju i pises o politici..komentare pm..ili da udaris brigu na veselje i pises za recimo graciju..koja garant bolje placa..a puno lakse je napisati tekst o hankinom ormaru negoli o lopovskoj privatizaciji neke firme..to je ona moralna (i(li) zivotna!?) dilema..da li biti novinarska kurva i zivjeti ugodno ili ostati dostojan svojim shvatanjima i prezivljavati..nekako!


ps. avaz ne citam takodjer..ali..njihovi su biseri nadaleko poznati.. :D :D :D
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#13

Post by vedderedi »

Ja maloprije otiso na stranicu Avaza, i muka mi bila nakon pola minute. Nevjerovatno kakvo gadjenje izaziva taj list kod mene. :)
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#14

Post by Stitch__ »

meni je najlegendarniji onaj iz O. sa "skupa neofashista u zenici" :lol:

@vedde...


...sreca pa ima 50.000 onih koji svaki dan misle suprotno :D
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#15

Post by edu »

Prenj wrote:
edu wrote:prenj..pare su kljuc..vjeruj mi..dzaba tebi sto ti pises idealne tekstove i objavljujes ih u oslobodjenju a dijete ti nema sta jesti...
Gdje se onda toliki kvalitetni komentatori i analiticari kriju?
Valjda negdje pisu i zaradjuju pare?
"toliki"? nisam rekao da ih ima puno..od starije generacije tu je beric koji je u oslobodjenju..(valjda je jos uvijek?!)..(tu je i hamza baksic..koji nekad zna ubosti..tj. procitao sam svega nekoliko njegovih tekstova..tako da za njegov rad ne mogu suditi samo na osnovu toga..mislim da je smijesno da senka bude glavni urednik..ili sta vec..kako rekoh..ne citam dnevnu stampu..ali pokusavam dati odgovor na tvoje pitanje:"Ima li nade da Oslobodjenje povrati nekadasnji kvalitet?"..ima..ako bude para..dajte avdicu platu tricu i odmah ce preci.. :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#16

Post by Prenj »

edu wrote:greska fahrin..ne kupujem dnevnu stampu uopste..zato ni ne mogu diskutovati o kvaliteti oslobodjenja..ali ako prenj kaze da su u kurcu onda vjerujem..a da bi se dobilo na kvaliteti trebaju ti pametni novinari..pametne novinare mozes privuci jedno parama..imas opciju da za male pare radis u oslobodjenju i pises o politici..komentare pm..ili da udaris brigu na veselje i pises za recimo graciju..koja garant bolje placa..a puno lakse je napisati tekst o hankinom ormaru negoli o lopovskoj privatizaciji neke firme..to je ona moralna (i(li) zivotna!?) dilema..da li biti novinarska kurva i zivjeti ugodno ili ostati dostojan svojim shvatanjima i prezivljavati..nekako!
...
Da je to tacno, to bi znacilo da su dobri novinari pobjegli iz ozbiljnih u neozbiljne teme, koje se ko bolje placaju, pa da je kvalitet neozbiljnih tema koje izlaze u Graciji i slicnim novinama, puno bolji.
Nazalost, nije tako.
Nije to vise samo Avaz, novinarstvo u BiH uopste je spalo na niske grane :(
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#17

Post by edu »

Prenj wrote:
edu wrote:greska fahrin..ne kupujem dnevnu stampu uopste..zato ni ne mogu diskutovati o kvaliteti oslobodjenja..ali ako prenj kaze da su u kurcu onda vjerujem..a da bi se dobilo na kvaliteti trebaju ti pametni novinari..pametne novinare mozes privuci jedno parama..imas opciju da za male pare radis u oslobodjenju i pises o politici..komentare pm..ili da udaris brigu na veselje i pises za recimo graciju..koja garant bolje placa..a puno lakse je napisati tekst o hankinom ormaru negoli o lopovskoj privatizaciji neke firme..to je ona moralna (i(li) zivotna!?) dilema..da li biti novinarska kurva i zivjeti ugodno ili ostati dostojan svojim shvatanjima i prezivljavati..nekako!
...
Da je to tacno, to bi znacilo da su dobri novinari pobjegli iz ozbiljnih u neozbiljne teme, koje se ko bolje placaju, pa da je kvalitet neozbiljnih tema koje izlaze u Graciji i slicnim novinama, puno bolji.
Nazalost, nije tako.
Nije to vise samo Avaz, novinarstvo u BiH uopste je spalo na niske grane :(
e jebi ga sad..ne citam ni graciju pa ne mogu odgovoriti.. :D ..zar nije imamovic presao u graciju?..(znam..ista kuca..)..ali nemam drugog objasnjenja zasto on vise ne pise za dane...
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#18

Post by Prenj »

edu wrote:
Prenj wrote:
edu wrote:prenj..pare su kljuc..vjeruj mi..dzaba tebi sto ti pises idealne tekstove i objavljujes ih u oslobodjenju a dijete ti nema sta jesti...
Gdje se onda toliki kvalitetni komentatori i analiticari kriju?
Valjda negdje pisu i zaradjuju pare?
"toliki"? nisam rekao da ih ima puno..od starije generacije tu je beric koji je u oslobodjenju..(valjda je jos uvijek?!)..(tu je i hamza baksic..koji nekad zna ubosti..tj. procitao sam svega nekoliko njegovih tekstova..tako da za njegov rad ne mogu suditi samo na osnovu toga..mislim da je smijesno da senka bude glavni urednik..ili sta vec..kako rekoh..ne citam dnevnu stampu..ali pokusavam dati odgovor na tvoje pitanje:"Ima li nade da Oslobodjenje povrati nekadasnji kvalitet?"..ima..ako bude para..dajte avdicu platu tricu i odmah ce preci.. :D
Po meni, Oslobodjenje ima tri velika imena: Berica, Baksica, Sagolja, ali sta to sve vrijedi kada je ostatak novine kombinacija vijesti skinutih sa interneta i lose napisanih i prezentiranih lokalnih vijesti.
I Oslobodjenje se pocelo baviti lobiranjem (Energopetrol), ali jos nema taj nivo bezobraznog lobiranja kao sto je to slucaj u Avazu.
Sta i da npr. Avdic predje? Imacemo cetiri imena i bljak ostatak novine.
Novina nije samo zbir nekoliko kvalitetnih komentatora, potrebno je puno vise.
Propast1
Posts: 444
Joined: 24/02/2005 09:39

#19

Post by Propast1 »

da su pare uzrok nekvalitetnim novinama vjerujem da nisu.

Uzmite primjer Hajata. Pa oni placaju senadu minimalno 5.000 pa djaba opet nista.

Sto je oslobodjenje nekvalitetno jeste zasto sto su svi novinari u Bosni nekvalitetni. Od koga ocekujete da nauci neki novi mladi pamenan i inteligentan novinar?

ja sam prije 20 tak dana procitao novogodisnje izdanje newsweeka od korice do korice. Pa ljudi cast svakome, ali i oslobodjenje, Dani, Bosna.... to je sve Avaz u odnosu na ono sto je profesionalno novinarstvo koje mi ocekujemo od Oslobođenja ili Dana na primjer.

Avaz jest najgori po meni pa naredna stepenica oslobodjenje ili nezavisne pa 100 stepenica pa Le monde na primjer....

U svemu su krivi novinari koji od reda (svaki iskljucivo samo za sebe i za svoje 'kucne prijatelje') misle da su naj naj naj u svemu i svacemu od poljoprivrede i politike do astro/metafizike.

A oni koji bi da brane i novinare stoji pitanje kome ljudi da pisu? Moze neko i pisati ali ako nema sposobnih da čitaju ništ.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#20

Post by edu »

uz dobru organizaciju se sve moze..ali kako ti rece:"Nije to vise samo Avaz, novinarstvo u BiH uopste je spalo na niske grane "..a ja cu dodati..nije to vise samo novinarstvo..nego je SVE u kurcu..nije toliki problem kad novinar na guzove zavrsi fax..problem je kada neko medicinu zavrsi preko stele..njemu ces sutra pod noz.. :D
meatoverhere
Posts: 415
Joined: 09/03/2005 05:47

#21

Post by meatoverhere »

Sve je vezano za potrebe trzista. Kakvo citalastvo-takve i novine. Broj ljudi u Bosni koji je zainteresovan za toleranciju, dijalog i citanje ozbiljnih novina je otprilike ravan tirazu Oslobodjenja. A sto se same novine tice, ne bi im bilo lose da kutarisu Senku Kurtovic uredniceke funkcije.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#22

Post by Prenj »

Propast1 wrote:
Sto je oslobodjenje nekvalitetno jeste zasto sto su svi novinari u Bosni nekvalitetni. Od koga ocekujete da nauci neki novi mladi pamenan i inteligentan novinar?
...
Odakle? Internet u sake, pa na rad: BBC, Guardian, Independent, NY Times,... sve besplatno i dostupno svakome.
Ali valjda je lakse pisati clanke od tri reda ... :(
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#23

Post by edu »

Propast1 wrote:Sto je oslobodjenje nekvalitetno jeste zasto sto su svi novinari u Bosni nekvalitetni. Od koga ocekujete da nauci neki novi mladi pamenan i inteligentan novinar?

A oni koji bi da brane i novinare stoji pitanje kome ljudi da pisu? Moze neko i pisati ali ako nema sposobnih da čitaju ništ.
svi nisu nekvalitetni..ocekujem da neke stvari koje su osnovne nauci na fakultetu..a ne na nekim kursevima..i njegova uloga pored informiranja je edukacija..a ne podilazenje niskom ukusu!
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#24

Post by Prenj »

edu wrote:uz dobru organizaciju se sve moze..ali kako ti rece:"Nije to vise samo Avaz, novinarstvo u BiH uopste je spalo na niske grane "..a ja cu dodati..nije to vise samo novinarstvo..nego je SVE u kurcu..nije toliki problem kad novinar na guzove zavrsi fax..problem je kada neko medicinu zavrsi preko stele..njemu ces sutra pod noz.. :D
A novinar bi to trebao da onda zabiljezi, zar ne?
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#25

Post by edu »

zabiljezit ce on to..ukoliko isti dan ne bude koncert burhana sabana.. :D :D :D
Post Reply