Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#1 Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by Simply_Red »

Pozdrav svima,

Zanima me da li neko ima provjerenu informaciju kako funkcioniše ovo pravilo po kojem se osoba moze osloboditi placanja 50% kazne u roku 8 dana. Zvao sam 3 policijske stanice i ni u jednoj nemaju pojma sta treba da se uradi. Jedni su rekli da uplatim pola pa donesem uplatnicu u stanicu, jedni kazu da samo uplatim...

Hvala lijepo
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#2 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by Altsa »

Simply_Red wrote:Pozdrav svima,

Zanima me da li neko ima provjerenu informaciju kako funkcioniše ovo pravilo po kojem se osoba moze osloboditi placanja 50% kazne u roku 8 dana. Zvao sam 3 policijske stanice i ni u jednoj nemaju pojma sta treba da se uradi. Jedni su rekli da uplatim pola pa donesem uplatnicu u stanicu, jedni kazu da samo uplatim...

Hvala lijepo
pa pise ti na papiru koji si dobio (rozi) sitnim slovima. mene su cak u posti upozorili da ne placam 100% vec 50% ako placam u roku od 8 dana od dospjeca plave koverte. uplati pola i sacuvaj uplatnicu
Last edited by Altsa on 06/11/2014 12:04, edited 3 times in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#3 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by Altsa »

Altsa wrote:
Simply_Red wrote:Pozdrav svima,

Zanima me da li neko ima provjerenu informaciju kako funkcioniše ovo pravilo po kojem se osoba moze osloboditi placanja 50% kazne u roku 8 dana. Zvao sam 3 policijske stanice i ni u jednoj nemaju pojma sta treba da se uradi. Jedni su rekli da uplatim pola pa donesem uplatnicu u stanicu, jedni kazu da samo uplatim...

Hvala lijepo
dupli
Last edited by Altsa on 06/11/2014 11:57, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81668
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by Truba »

nas su u srbiji zaustavili :D kazna za pojas 5000 dinara
kaže odmah sad ili na granici 5000 kad želimo

i dali nam uplatnicu s 2500 dinara i mi otišli u intesu i uplatili jer nismo mogli naći poštu
pretpostavljam da je i ovdje isto... dakle čim te ulovi odmah ti da uplatnicu i ideš u poštu
kad daš uplatnicu vrati ti dokumente :D

samo ne znam kako to funkcionira za kazne koje ti ne uruči policajac ( parking, kamera...)
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#5 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by mirzet87sa »

Ukoliko platis u roku od 8 dana placas pola. Sacuvaj uplatnicu i prekrsajni nalog.
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#6 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by Simply_Red »

Hvala na odgovorima. Znači samo uplatim a ne moram nositi u policiju ni uplatnicu ni ništa. Hvala
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#7 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by mirzet87sa »

Simply_Red wrote:Hvala na odgovorima. Znači samo uplatim a ne moram nositi u policiju ni uplatnicu ni ništa. Hvala
ne moras, placas ko i prije.. s tim da bi bilo dobro da sacuvas uplatnicu i prekrsajni nalog, cisto da se nadje
User avatar
makse seljanko makse
Posts: 392
Joined: 27/11/2013 14:10

#8 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by makse seljanko makse »

Kao sto gore vec napisase,u roku od 8 dana kad preuzmes nalog placas 50% a ako ne platis placas punu kaznu + 20km zatezne.
Takodjer cuvaj i nalogi uplatnici za svaki slucaj.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#9 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by eluna »

neki dan mom prijatelju drot kod doboja napisa odmah pola iznosa na uplatnicu, 15 umjesto 30 KM i tako je plaćeno

ali oni imaju naloge drugačijeg formata od ovih u federaciji pa ne znam u čemu je fol
skile
Posts: 46
Joined: 03/09/2008 20:39

#10 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by skile »

prije pola godine sam dobio u lukavici kaznu od 30KM, dao mi samo uplatnicu i još nisam platio. Moram uplatiti ovih dana zbog registracije. Po novom sam nešto čuo da mi se obracunava kamata. Gdje da odem i da provjerim ?
User avatar
holowey
Posts: 8430
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#11 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by holowey »

skile wrote:prije pola godine sam dobio u lukavici kaznu od 30KM, dao mi samo uplatnicu i još nisam platio. Moram uplatiti ovih dana zbog registracije. Po novom sam nešto čuo da mi se obracunava kamata. Gdje da odem i da provjerim ?
sam radi registraciju ili ti neka autokuca to radi? obicno autokuce imaju mogucnost provjere neplacenih kazni za svoje klijente
User avatar
makse seljanko makse
Posts: 392
Joined: 27/11/2013 14:10

#12 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by makse seljanko makse »

Provjera kazne se radi u mupu,odes kod njih i das im jmbg i oni ti kazu koliko si ukupno duzan.
limenka2014
Posts: 161
Joined: 07/11/2014 23:02

#13 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by limenka2014 »

Evo ja upravo dobi kaznu od 30KM , dadose mi uplatnicu i prekrsajni nalog i kaze ako u roku od 8 dana platim onda je 15KM, nego mene vise muci zasto mi ljudi napisase kaznu..... Prilikom zaustavljanja im dajem vozacku dozvolu i saobracajnu, kad ovaj meni govori gdje ti je saobracajna i poce pisati kaznu, ja jbg neiskusan sutim :D nije mi jasno u cemu je fazon.....auto sam kupio prije 15tak dana i nije odjavljeno jer mi istice registracija za 15dana..znaci na prethodnom vlasniku je saobracajna....Da li je to razlog radi kojeg dobi 30KM ili je ipak punjenje budzeta nikako mi nije jasno :D....i zovu ljudi stanicu da provjere da li je registrovano auto a na saobracajnoj sve fino pise....P.S na prekrsajnom nalogu "skrabavim" slovima pise da nisam posjedovao potvrdu o registraciji...Stvarno se ne razumijem neka me neko uputi :D
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#14 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by drndalo »

limenka2014 wrote:Evo ja upravo dobi kaznu od 30KM , dadose mi uplatnicu i prekrsajni nalog i kaze ako u roku od 8 dana platim onda je 15KM, nego mene vise muci zasto mi ljudi napisase kaznu..... Prilikom zaustavljanja im dajem vozacku dozvolu i saobracajnu, kad ovaj meni govori gdje ti je saobracajna i poce pisati kaznu, ja jbg neiskusan sutim :D nije mi jasno u cemu je fazon.....auto sam kupio prije 15tak dana i nije odjavljeno jer mi istice registracija za 15dana..znaci na prethodnom vlasniku je saobracajna....Da li je to razlog radi kojeg dobi 30KM ili je ipak punjenje budzeta nikako mi nije jasno :D....i zovu ljudi stanicu da provjere da li je registrovano auto a na saobracajnoj sve fino pise....P.S na prekrsajnom nalogu "skrabavim" slovima pise da nisam posjedovao potvrdu o registraciji...Stvarno se ne razumijem neka me neko uputi :D
Kako nisi kad si je dao ? Nesto fali u ovoj prici...
limenka2014
Posts: 161
Joined: 07/11/2014 23:02

#15 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by limenka2014 »

Pa u tome drug i jeste kvaka dao sam mu saobracajnu cim me zaustavio trazio je i cijelo vrijeme su drzali sad jedan sad drugi jer ih je bilo 3 , a dobi kaznu za neposjedovanje saobracajn hahahah nije mi jasno nikako
Zato i pitam iskusnije da nije fazon u tome sto ta saobracajna nije na moje ime ili ne razumijem se stvarno
User avatar
hrusta
Posts: 485
Joined: 24/11/2006 15:01
Location: Per ardua ad astra....

#16 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by hrusta »

pa sta jesi li sutio cijelo vrijeme, nekontam, pa jesi li reko "eto ti je u ruci" mogo ti je jos napisati kaznu za ne posijedovanje dokumenata a ti mu ih dao. fakat nekontam kako ces primiti kaznu a da nisi pito zasto? :-)
limenka2014
Posts: 161
Joined: 07/11/2014 23:02

#17 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by limenka2014 »

hrusta wrote:pa sta jesi li sutio cijelo vrijeme, nekontam, pa jesi li reko "eto ti je u ruci" mogo ti je jos napisati kaznu za ne posijedovanje dokumenata a ti mu ih dao. fakat nekontam kako ces primiti kaznu a da nisi pito zasto? :-)

Smijesno zvuci stvarno ali jesma sutio sam ko zadnji levat :D jer sam se zbunio kad pocese da govore nema saobracajne i pitaju gdje ti je saobracajna hahah a ja govorim kuci a on je drzi u ruci .... prvi put mi je da me zaustave pa sutim i gledam jer nisam ni skontao da ce me kazniti jer su me zaustavili tu od zgrade 100m,kontam nesto samo provjeravaju dok ne rece da se potpisem..... i dodjem kuci jedva uspijem procitati za sta pise " Taj i taj je upravljao motornim vozilom a da kod sebe nije posjedovao potvrdu o registraciji (i jos nesto sto ne vidim dobro ali mislim da pise M55) ili tako nekako i dole 30KM.....
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#18 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by mirzet87sa »

Drogiras li se ?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15616
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#19 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by problemnatravunu »

mirzet87sa wrote:Drogiras li se ?
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#20 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by drndalo »

Pa jadan sto potpisujes nesto sto ne znas sta je ???? Priznao si da nemas dokument iako si ga imao, pa se sad ne mozes ni zaliti da su ti pogresno pisali... Ima li na tom nalogu ijedan podatak koji oni ne bi mogli napisati na nalog da nije bilo saobracajne... Tipa broj motora, mada znam da nema na nalozima ta rubrika, nego bilo sta sto ti ne bi mogli napisati da saobracajne nije bilo...? Da nisu pisali ime starog vlasnika, bilo sta, pa da se zalis da su kreteni...?

Nisu te mogli kazniti za saobracajnu sa tudjim imenom... Mogao ti je jaran dati auto na pola sata da nesto prevezes, ako je registrovano, ispravno, vazeca vozacka, nisi napravio prekrsaj, ima auto svu opremu, nemaju te za sta kazniti... Jedino da nisi napravio kakav prekrsaj, pa ti pisali taj clan zakona za dokumente jer je jeftiniji od npr. parkiranja, i prestrojavanja... Kao sto nekada pojas napisu umjesto nekog jaceg prekrsaja, da te ipak kazne, ali da te ne za*ebu za vozacku, ako si fin i priznas gresku...?
limenka2014
Posts: 161
Joined: 07/11/2014 23:02

#21 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by limenka2014 »

drndalo wrote:Pa jadan sto potpisujes nesto sto ne znas sta je ???? Priznao si da nemas dokument iako si ga imao, pa se sad ne mozes ni zaliti da su ti pogresno pisali... Ima li na tom nalogu ijedan podatak koji oni ne bi mogli napisati na nalog da nije bilo saobracajne... Tipa broj motora, mada znam da nema na nalozima ta rubrika, nego bilo sta sto ti ne bi mogli napisati da saobracajne nije bilo...? Da nisu pisali ime starog vlasnika, bilo sta, pa da se zalis da su kreteni...?

Nisu te mogli kazniti za saobracajnu sa tudjim imenom... Mogao ti je jaran dati auto na pola sata da nesto prevezes, ako je registrovano, ispravno, vazeca vozacka, nisi napravio prekrsaj, ima auto svu opremu, nemaju te za sta kazniti... Jedino da nisi napravio kakav prekrsaj, pa ti pisali taj clan zakona za dokumente jer je jeftiniji od npr. parkiranja, i prestrojavanja... Kao sto nekada pojas napisu umjesto nekog jaceg prekrsaja, da te ipak kazne, ali da te ne za*ebu za vozacku, ako si fin i priznas gresku...?

Nisam napravio ama bas nista....gledam prekrsajni nalog nema takvih podataka...i ovo je jedva procitati...Kako god nije mi krivo kazne i onako mi je 15KM u roku ako platim, nego mi je komedija za sta dobi :) ali eto kako god ..ona je meni napisana
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#22 Re: Oslobodjenje od 50% kazne za prekrsaj

Post by zrakomlat »

Da ti njima nisi dao potvrdu o vlasništvu vozila iliti vlasničku? Pa te zbog toga pitali a đe ti je potvrda o registraciji?
Post Reply