Osjetljiva koža

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
berlin123
Posts: 6
Joined: 02/08/2013 14:26

#1 Osjetljiva koža

Post by berlin123 »

Pozdrav svima. Imam problem sa osjetljivom kožom, sklona bubuljicama, crvenilu, suhi obrazi i masna T zona. Ne mogu da nadjem nikakvu odgovarajucu hidratantnu kremu, od svake mi bude jos gore stanje, od svake bukne jos vise. Ako neko ima slicnu situaciju ili zna kako ju rijesiti, pisite plss.
Hvala unaprijed! :)
Last edited by berlin123 on 09/07/2017 13:23, edited 2 times in total.
Santi
Posts: 58
Joined: 04/07/2014 21:11

#2 Re: Osjetljiva koza

Post by Santi »

Meni se savršenom pokazala Avon Anew Clinical Hydra Recovery Overnight Mask:
http://www.avon.ba/PRSuite/static/p/bs. ... e/p/0964-7
Nimalo ne začepljuje pore, ne izaziva nikakvu iritaciju i odlično hidrira. Često bude snižena 50% u katalogu.
User avatar
xima
Posts: 73
Joined: 16/12/2013 11:55

#3 Re: Osjetljiva koža

Post by xima »

ogulis krastavac i ona kora sto ti ostane njom utrljas lice i to je citava filozfija 8)
User avatar
lmo
Posts: 7811
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#4 Re: Osjetljiva koža

Post by lmo »

pokušaj sa pantenol kremom... imam osjetljivu kožu sklonu alergijskim osipima...dermatolog mi je preporučio pantenol..odlično hidrira i prija mojoj koži (kombinovana, masna T zona)...
cijena kreme oko 3-4 KM.
berlin123
Posts: 6
Joined: 02/08/2013 14:26

#5 Re: Osjetljiva koža

Post by berlin123 »

lmo wrote:pokušaj sa pantenol kremom... imam osjetljivu kožu sklonu alergijskim osipima...dermatolog mi je preporučio pantenol..odlično hidrira i prija mojoj koži (kombinovana, masna T zona)...
cijena kreme oko 3-4 KM.
Hvala, a kako je koristis na dnevnoj bazi ili? I koju hidratantnu kremu koristis prije pudera?
Hvalaaa :)
berlin123
Posts: 6
Joined: 02/08/2013 14:26

#6 Re: Osjetljiva koža

Post by berlin123 »

xima wrote:ogulis krastavac i ona kora sto ti ostane njom utrljas lice i to je citava filozfija 8)
Hehe, i to djeluje? :P
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#7 Re: Osjetljiva koža

Post by ¤ jelena ¤ »

berlin123 wrote:
lmo wrote:pokušaj sa pantenol kremom... imam osjetljivu kožu sklonu alergijskim osipima...dermatolog mi je preporučio pantenol..odlično hidrira i prija mojoj koži (kombinovana, masna T zona)...
cijena kreme oko 3-4 KM.
Hvala, a kako je koristis na dnevnoj bazi ili? I koju hidratantnu kremu koristis prije pudera?
Hvalaaa :)
+1

Uh...i ja imam sličan problem, doduše bez bubuljica, pa ću i ja probati. Dosad sam koristila onu Garnierovi bb kremu ispod pudera...zimi može, bolja od bilo koje obične hidratantne kreme, ali ljeti ne fercera...u T zoni mi se lice pretjerano znoji, a ostatak se isuši... :-?

Evo, čitam na netu da postoji nešto što se zove Pantenol rastvor i može se koristiti za njegu kose i lica... pretpostavljam kao nekakav tonik za lice ili tako nešto, uz navedenu kremu.

Izgleda ovako:

Image
User avatar
xima
Posts: 73
Joined: 16/12/2013 11:55

#8 Re: Osjetljiva koža

Post by xima »

berlin123 wrote:
xima wrote:ogulis krastavac i ona kora sto ti ostane njom utrljas lice i to je citava filozfija 8)
Hehe, i to djeluje? :P
sto ne bi djelovalo na prirodnoj bazi nema iritaciaja kao kod krema i ostale hemije :D
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#9 Re: Osjetljiva koža

Post by graue_maus »

:roll:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#10 Re: Osjetljiva koža

Post by Connaisseur Karlin »

berlin123 wrote:Pozdrav svima. Imam problem sa osjetljivom kožom, sklona bubuljicama, crvenilu, suhi obrazi i masna T zona. Ne mogu da nadjem nikakvu odgovarajucu hidratantnu kremu, od svake mi bude jos gore stanje, od svake bukne jos vise. Ako neko ima slicnu situaciju ili zna kako ju rijesiti, pisite plss.
Hvala unaprijed! :)
Eucerin :)
User avatar
LolaLola
Posts: 314
Joined: 07/05/2013 22:57

#11 Re: Osjetljiva koža

Post by LolaLola »

Connaisseur Karlin wrote:
berlin123 wrote:Pozdrav svima. Imam problem sa osjetljivom kožom, sklona bubuljicama, crvenilu, suhi obrazi i masna T zona. Ne mogu da nadjem nikakvu odgovarajucu hidratantnu kremu, od svake mi bude jos gore stanje, od svake bukne jos vise. Ako neko ima slicnu situaciju ili zna kako ju rijesiti, pisite plss.
Hvala unaprijed! :)
Eucerin :)
Najbolja.
Ruke, stopala, lica i tijelo su mi se preporodili. Za sve imam posebnu eucerin.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#12 Re: Osjetljiva koža

Post by Connaisseur Karlin »

LolaLola wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
berlin123 wrote:Pozdrav svima. Imam problem sa osjetljivom kožom, sklona bubuljicama, crvenilu, suhi obrazi i masna T zona. Ne mogu da nadjem nikakvu odgovarajucu hidratantnu kremu, od svake mi bude jos gore stanje, od svake bukne jos vise. Ako neko ima slicnu situaciju ili zna kako ju rijesiti, pisite plss.
Hvala unaprijed! :)
Eucerin :)
Najbolja.
Ruke, stopala, lica i tijelo su mi se preporodili. Za sve imam posebnu eucerin.
:) :thumbup:

cak koristim kremu za vrat Eucerin za bebe :)
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#13 Re: Osjetljiva koža

Post by Mariella »

berlin123 wrote:Pozdrav svima. Imam problem sa osjetljivom kožom, sklona bubuljicama, crvenilu, suhi obrazi i masna T zona. Ne mogu da nadjem nikakvu odgovarajucu hidratantnu kremu, od svake mi bude jos gore stanje, od svake bukne jos vise. Ako neko ima slicnu situaciju ili zna kako ju rijesiti, pisite plss.
Hvala unaprijed! :)
Probaj bez ikakve kreme :)
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#14 Re: Osjetljiva koža

Post by male_okice »

ako je bas jako osjetljiva koza ili imaju problemi mozda naci dobrog dermatologa za neku dijagnozu ili njegovu preporuku. i generalno ja bih izbacila neke hemijske kreme ili tome slicno.

weleda proizvodi su organskog porijekla i uglavnom su na bazi biljaka, ja isto imam jako suhu kozu i za lice koristim njihov skinfood, doduse ne cijelo lice nego obraze i ne svakodnevno nego jednom u dva dana navecer pred spavanje.
isto dobra opcija je kokosovo ulje ali ono organsko sto se moze i jesti, ili maslinovo ulje...uglavnom sto manje hemije da manje iritira.


iz apoteke mogu preporuciti a-dermu jer su isto cini mi cak u vlasnistvu vichy ili eucerina. ne mogu se sad tacno sjetiti ali njihov sapun sam koristila za tijelo, i mlijeko za skidanje sminke.
vichy mi je bio prejak iako je recimo isto ta kozmetika sa posebnom namjenom.

od eucerina nisam koristila nista jer su mi poskupi bili za eksperimentisanja a tesko je doci do testera jer to nedaju u nasim apotekama vec pokupe sebi one tamo sto rade tako da nista od toga...

trenutni rezim mi je sledeci skinem sminku kokosovim uljem na blaznici, operem lice cistom vodom i opet nekad malo ulja stavim ili skinfood i to je to...puder, bb kreme ovo ili one nista ne koristim jer to samo zaceplja pore i pravi mi goru situaciju (mada ja nemam problem sa bubuljicama nego mi se pojave velike crvene fleke suhog svukuda).


Image
Post Reply