Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#51 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by dulekrele »

Slazem se. Preskup je.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#52 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by ado-šampion »

Jest, ali Insignija je tijesna pozadi i za dvoje ako naprijed sjedi dvoje natprosjecno visokih, da ne spominjem prostor za glavu ako nije karavan. I ako hoces moje misljenje, ne znam kakav je ovaj Superb, ali Insignija je nidje veze auto za te pare i toliko km. Jedino sto drzi njenu cijenu tako visokom je sto je eto jos aktuelni model (donedavno). Za te pare se uzima A4 B8 s toliko km, prije FL, koji joj je generacija.

Svejedno, bez diskusije sta ima bolje za taj novac, za 9,5 k dabogda i Mondeo. Necu da kazem da je los, ne znam, ali je jeftiniji.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#53 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by amar1994 »

Tesko bilo sta iz te klase

edit: reno laguna decei :-D
https://www.olx.ba/artikal/23314020/ren ... 2-0-dizel/


Vizavi tog A4 , jos je manji od insignie :run:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#54 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by ado-šampion »

Ma znam da je manji, samo komentarisem cijenu. Ja kad gledam zadnju klupu na slikama ovog Superba, ne izgleda mi da troje moze sjediti komotno pozadi, ali eto makar ima prostora u duzinu, pa ovi sa strana ne moraju siriti noge. :D Sto nije slucaj ni kod Insignije ni kod A4.
User avatar
basicm
Posts: 10461
Joined: 16/01/2012 21:38

#55 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by basicm »

Vonomolumen ima vise prostora za tri osobe nazad od limuzine, ravni pod je tu velika stavka, nema centralnog tunela. Ako mu se ne gadi, pravi auti. Ja kad ostarim jos kupicu sebi :)
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#56 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by Travnički Noćni Šetač »

Kao što rekoh govorim iz ličnog iskustva...
Vozim Mondea MK4 FL 2011.g. i mogu reći da je jedan od najširih u klasi sa izuzetno velikim gepekom takođe...
Mondeo MK4 FL 2011 do 2012.g. se može naći za nekih 10 k eur sa 100 do 140 k km na satu...
Što se tiče vožnje po gradu pričamo o vozilu od 4,80 metara , opremljenog prednjim i zadniim senzorima i mogućnošću kamere za vožnju unazad u zavisnosti od nivoa opreme...
Predlažem da postavljač teme u nekom od salona potraži Mondeo pa da sjedne u njega i vidi da sigurno sa njim dobija vozilo sa više prostora nazad od Insignije, Passata a lično vjerujem ( vidio očima nisam mjerio) i od Superba, plus ogroman gepek bez obzira da li se radi o limuzinskoj , hatcback ili karavan verziji...
...
Znači ako je uslov širina klupe mislim da je za najmanje novca najudobnije auto... A ako postoje i drugi uslovi tipa Ford mi se ne svidja i slično onda ništa...

...
P.S. Za monovolumene se slažem po pitanju organizacije sjedišta , rasporeda , raznih opcija,ali konkretno za širinu S max nije ništa šiti od Mondea...
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#57 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by citroen xm »

sunceKOtepsija wrote: koji je tvoj prijedlog u kojem pravcu da nastavimo s temom?
Nemam prijedlog samo konstatovah da je tema tako široko postavljena da u igru možeš ubaciti od P301 do C6.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#58 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

brkox wrote:Osim Superb koja mi pada na pamet koji bi bio još u toj klasi novaca polovnih 2010-2014 a da je prostran i da tri odrasle osobe mogu ugodno putovati po par sati na stražnjem sjedalu a da se ne stisnu ko sardine.?
Passat? Škoda? Neki od Peugeot ili Renault modela, je li tko ima iskustva. U obzir dolaze i karavani i SUV modeli...
Znam da A6, Mercedesi S i sl..više klase imaju to šta trebam ali je kao i uvijek i novac faktor kojeg ne mogu zanemariti...

Scenic

Image
basicm wrote:Vonomolumen ima vise prostora za tri osobe nazad od limuzine, ravni pod je tu velika stavka, nema centralnog tunela. Ako mu se ne gadi, pravi auti. Ja kad ostarim jos kupicu sebi :)
Ja haman ostario i kupo jedan i onda skontaš koji si levat bio dok sam bio mlađi. :roll: Prostora k'o u priči, udobnost, sigurnost sve na nivou. :thumbup:

Ovaj zadnji model Scenica što je tek izašao perverzija živa ali bože zdravlja i on će leći za dvije-tri godine.

Image
brkox
Posts: 187
Joined: 16/08/2013 21:54

#59 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by brkox »

Slažem se, kad ih "napucaju" (i opremom i cijenom) onda stvarno imaš osjećaj kao da si u nekom svemirskom brodu. Naravno, "mlađarija koja gleda za "koliko do sto" potegne do kampusa niz ulicu ovakve neće ni gledati ...

http://proauto.ba/test-citroen-c4-picas ... -115-etg6/
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#60 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

brkox wrote:Slažem se, kad ih "napucaju" (i opremom i cijenom) onda stvarno imaš osjećaj kao da si u nekom svemirskom brodu. Naravno, "mlađarija koja gleda za "koliko do sto" potegne do kampusa niz ulicu ovakve neće ni gledati ...

http://proauto.ba/test-citroen-c4-picas ... -115-etg6/
Imao sam priliku da sjedim u jednom ovakvom novom, preparkirao ga, strašan auto. :thumbup:

A mlađarija k'o mlađarija, da im staviš Audi 3.0 sa 400.000km na satu iz 2008 godine i novog C4 i Scenica oni bi za Audi. :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#61 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by amar1994 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Imao sam priliku da sjedim u jednom ovakvom novom, preparkirao ga, strašan auto. :thumbup:

A mlađarija k'o mlađarija, da im staviš Audi 3.0 sa 400.000km na satu iz 2008 godine i novog C4 i Scenica oni bi za Audi. :lol:
budale :D

ja ih cijenim ta auta ko dobra prevozna sredstva , inace mi nisu interesantni ali su sigurno bolji od tih sa 300-400 hiljada :thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#62 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by condy »

Danas sam vidio jednog audija a4 tacnije s4 tih godina mozda 2007/08 godiste, na putu iz pravca Mostara prema Jablanici plavi, kako je auto dotjerano i sredjeno, svaka cast covjeku, perfekcija, laganini ga vozi i uziva, ma mogao je malo po gasu .... a drugi krkan sa Octavijom rs, bijelim na autoputu, sve mu po spisku od a do z i ponovo, stopedeset puta je blicao da se sklonim i ljepo se sklonim i gas do poda i onda kad nije mogao proc, mase rukama i prijeti ko stani ako si mangup :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#63 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by amar1994 »

1 od 1000 A4 da je sredjen :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#64 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by condy »

Ma znam ali mi nekako ljepo vidjeti starije auto nevezano koje a da je ono ko sebi dotjerano i sredjeno :)
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#65 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by citroen xm »

Čuj starije 2008. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#66 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by amar1994 »

pa jasta je :D , sve preko 5 god je i meni staro , al eto dobar auto moze proci :D
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#67 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by citroen xm »

Šalim se, ali nekako kada neko spomene "fino sređeno starije auto" ja u najmanju ruku pomislim na nešto iz 90-ih. :thumbup:

Meni nije iznenađenje vidjeti takvo auto u dobrom stanju jer se od njega manje više to i očekuje. Veća bi mi fascinacija bilo vidjeti Audi 80 B2 tip-top sređen. :izet:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#68 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by amar1994 »

:thumbup:

Joj bio je jedan prije par god sa 2 vrata , onaj coupe , mozda je cak i petak bio :)
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#69 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by madner »

ado-šampion wrote:Jest, ali Insignija je tijesna pozadi i za dvoje ako naprijed sjedi dvoje natprosjecno visokih, da ne spominjem prostor za glavu ako nije karavan. I ako hoces moje misljenje, ne znam kakav je ovaj Superb, ali Insignija je nidje veze auto za te pare i toliko km. Jedino sto drzi njenu cijenu tako visokom je sto je eto jos aktuelni model (donedavno). Za te pare se uzima A4 B8 s toliko km, prije FL, koji joj je generacija.

Svejedno, bez diskusije sta ima bolje za taj novac, za 9,5 k dabogda i Mondeo. Necu da kazem da je los, ne znam, ali je jeftiniji.
Samo korekcija, Insignije je bolja od A4 sto se tice prostora pozadi. Samo ne dolazi u obzir za 3 odraslih pozadi jer ima 2 perforirana mjesta nazad i tunel. Prostor za glavu je ok i kod coupe verzije. Inace je samo 20% ovih glavoproblematicnih prodano. :D
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#70 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by citroen xm »

amar1994 wrote::thumbup:

Joj bio je jedan prije par god sa 2 vrata , onaj coupe , mozda je cak i petak bio :)
Taj je tek rijetkost. Ja sam viđao jednog običnog četverovratnog u fantastičnom stanju, poznat kao CC. :)
User avatar
konektovan
Posts: 40550
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#71 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by konektovan »

INSIGNIA je smece od auta kad je zadnja klupa u pitanju, blago receno. :mrgreen:
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#72 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by junior3 »

amar1994 wrote:pa jasta je :D , sve preko 5 god je i meni staro , al eto dobar auto moze proci :D
Gospodine, ja ne znam ko ste vi i zašto se javljate. :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#73 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by Qler »

Ja sam nedavno iz Pule do Sarajeva sa Insigniom dosao... vala auto nije za duzeg puta nikako, Mondeo iste generacije je mnogo udobniji. Jos ova Insignia ima svu mogucu opremu, one 18'' 245/45 felge i gume, i giganti uzeli 2.0cdti sa 81kW... patnja...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#74 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by amar1994 »

junior3 wrote:
amar1994 wrote:pa jasta je :D , sve preko 5 god je i meni staro , al eto dobar auto moze proci :D
Gospodine, ja ne znam ko ste vi i zašto se javljate. :lol:
:lol: :lol:
User avatar
basicm
Posts: 10461
Joined: 16/01/2012 21:38

#75 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by basicm »

amar1994 wrote::thumbup:

Joj bio je jedan prije par god sa 2 vrata , onaj coupe , mozda je cak i petak bio :)
Zar je vazno koji je dan bio?
Post Reply