Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

brkox
Posts: 187
Joined: 16/08/2013 21:54

#1 Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by brkox »

Osim Superb koja mi pada na pamet koji bi bio još u toj klasi novaca polovnih 2010-2014 a da je prostran i da tri odrasle osobe mogu ugodno putovati po par sati na stražnjem sjedalu a da se ne stisnu ko sardine.?
Passat? Škoda? Neki od Peugeot ili Renault modela, je li tko ima iskustva. U obzir dolaze i karavani i SUV modeli...
Znam da A6, Mercedesi S i sl..više klase imaju to šta trebam ali je kao i uvijek i novac faktor kojeg ne mogu zanemariti...
Last edited by brkox on 08/08/2017 18:11, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by amar1994 »

Citroen C6 :-D
brkox
Posts: 187
Joined: 16/08/2013 21:54

#3 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by brkox »

Hehehe, bila bi fora provozati se i takvim, 2.7, V6 motoric, , spustiti stakla i nek' se nadje da zavidnici i komsije vide kako se vozi gazda :-)
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#4 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by Better Man »

amar1994 wrote:Citroen C6 :-D
C6 ima na zadnjoj klupi više prostora nego neke limuzine na prednjoj.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#5 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by tempuser »

Renault Scenic ima nazad 3 odvojena sjedala iste velicine, znaci sto se toga tice je ok, ne znam kakav je prostor za koljena ali buduci da je moovolumen i da se poviseno sjedi moglo bi i to biti ok. Prosetaj do nekog autosalona koji ga ima na stanju i probaj.
Seawolf
Posts: 7685
Joined: 14/06/2012 22:59

#6 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by Seawolf »

brkox wrote:Osim Superb koja mi pada na pamet koji bi bio još u toj klasi novaca polovnih 2010-2014 a da je prostran i da tri odrasle osobe mogu ugodno putovati po par sati na stražnjem sjedalu a da se ne stisnu ko sardine.?
Passat? Škoda Rapid? Neki od Peugeot ili Renault modela, je li tko ima iskustva. U obzir dolaze i karavani i SUV modeli...
Znam da A6, Mercedesi S i sl..više klase imaju to šta trebam ali je kao i uvijek i novac faktor kojeg ne mogu zanemariti...
Ford S-Max.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32140
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#7 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by Bobi »

Koji god onaj treći u sredini će najebat :D
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15609
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#8 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by problemnatravunu »

Bobi wrote:Koji god onaj treći u sredini će najebat :D
Shodno tome, potrazi po netu dimenzije potencijalnih auta, i obrati paznju na unutrašnju širinu na zadnjoj klupi, za to što tebi treba to je jako bitan podatak, uz , naravno prostor za noge, i donekle visinu od sjedišta do krova
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#9 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by drunken tiger »

brkox wrote:Osim Superb koja mi pada na pamet koji bi bio još u toj klasi novaca polovnih 2010-2014 a da je prostran i da tri odrasle osobe mogu ugodno putovati po par sati na stražnjem sjedalu a da se ne stisnu ko sardine.?
Passat? Škoda Rapid? Neki od Peugeot ili Renault modela, je li tko ima iskustva. U obzir dolaze i karavani i SUV modeli...
Znam da A6, Mercedesi S i sl..više klase imaju to šta trebam ali je kao i uvijek i novac faktor kojeg ne mogu zanemariti...
Ford mondeo karavan!!
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#10 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by SHTEVELEC »

Kad kupujem auto to mi je maltene najbitnija stvar (prostor na zadnjoj klupi). Elem, vozim Scenica, prilicno je prostran samo sto je srednje zadnje sjediste malo uze od druga dva, tako da ne znam kako bi bilo za 5 ljudi na duzim relacijama, meni kao vozacu je odlican (cesto znam otici do Bihaca recimo, odem i vratim se kad zavrsim pos'o, maltene ne osjetim put). Od auta koje sam gled'o prostora ima Vel Satis, Peugeot 508, iznenadio me Peugeot 307 karavan (ne znam jel' razlog sto je bio karavan, al' stvarno puno prostora nazad), kod 308-ice karavana se (kako sam vidio) mogu zadnja sjedista pomjeriti malo u gepek, tako da se dobije jos mjesta, C4 Picasso isto tako ima dosta prostora... Ako ti je bitan gepek kod Scenica gledaj grand verziju, kod obicne i nije nesto
User avatar
ElRe
Posts: 10798
Joined: 12/12/2011 11:28

#11 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by ElRe »

Peugeot 5008, Ford Mondeo IV
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#12 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by SHTEVELEC »

ElRe wrote:Peugeot 5008, Ford Mondeo IV
Jel' fakat u Monedu ima mjesta? Nisam gled'o ove zadnje modele, stariji su potanki...Vrijeme mijenjat' auto pa i ja gledam sta bi se moglo, potrefi me tema
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by konektovan »

SHTEVELEC wrote:
ElRe wrote:Peugeot 5008, Ford Mondeo IV
Jel' fakat u Monedu ima mjesta? Nisam gled'o ove zadnje modele, stariji su potanki...Vrijeme mijenjat' auto pa i ja gledam sta bi se moglo, potrefi me tema
Kolega ima mondeo, limuzina, 2009 godiste, i na zadnjoj klupi ima sasvim dovoljno mjesta i za one visocije. Doduse, ne smihem garantovati za samu sirinu, i da li bi mogle tri odrasle osobe komotno putovati, ali izgleda obecavajuce i u tom pogledu.
User avatar
ElRe
Posts: 10798
Joined: 12/12/2011 11:28

#14 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by ElRe »

Mislim na ovog

Image

Osobe od 60 i 2x 70-80kg su se bez problema smjestile.
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#15 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by SHTEVELEC »

e tog zadnjeg jos ne vidjeh, ce potrazim
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by amar1994 »

Vala samo izostavi scenice , ovo ostalo samo sto bolji primjerak :thumbup:

C max i mondeo po meni , skroz ok auta :)
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#18 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by Travnički Noćni Šetač »

Ford Mondeo MK4 FL .... 2011 - 2012 .g. ... iz ličnog iskustva govorim... jedan od najvećih u klasi po više elemenata uključujući i mjesto na zadnjoj klupi... a u nabavci normalnih cijena..
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#19 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by gurabija78 »

vw sharan/seat alhambra
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#20 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by Altsa »

brkox wrote:Osim Superb koja mi pada na pamet koji bi bio još u toj klasi novaca polovnih 2010-2014 a da je prostran i da tri odrasle osobe mogu ugodno putovati po par sati na stražnjem sjedalu a da se ne stisnu ko sardine.?
Passat? Škoda Rapid? Neki od Peugeot ili Renault modela, je li tko ima iskustva. U obzir dolaze i karavani i SUV modeli...
Znam da A6, Mercedesi S i sl..više klase imaju to šta trebam ali je kao i uvijek i novac faktor kojeg ne mogu zanemariti...
I ako nije ista klasa skoda Rapid ima mnogo prostora pozada + ogroman gepek.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#21 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by ado-šampion »

Sharan je ogroman, ali nisam siguran da je u tom cjenovnom rangu, plus on ima klizna vrata koja ne odgovaraju svakome. Inace, odlican auto i strasno prostran. Pogledaj i Touran, nisam siguran kakav je on s prostorom u sirinu, mada mi se cini da je srednje sjediste kod njega nesto uze od ostalih.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#22 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by amar1994 »

Mislim da covjek hoce auto a ne kutiju :D
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15609
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#23 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by problemnatravunu »

Altsa wrote:
brkox wrote:Osim Superb koja mi pada na pamet koji bi bio još u toj klasi novaca polovnih 2010-2014 a da je prostran i da tri odrasle osobe mogu ugodno putovati po par sati na stražnjem sjedalu a da se ne stisnu ko sardine.?
Passat? Škoda Rapid? Neki od Peugeot ili Renault modela, je li tko ima iskustva. U obzir dolaze i karavani i SUV modeli...
Znam da A6, Mercedesi S i sl..više klase imaju to šta trebam ali je kao i uvijek i novac faktor kojeg ne mogu zanemariti...
I ako nije ista klasa skoda Rapid ima mnogo prostora pozada + ogroman gepek.
Mislim da Rapid tu nema sta da trazi, eto samo ako uzmemo u obzir da postavljač teme u startu pominje Superb, dakle nebo i zemlja, jednostavno nije u tom fazonu
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#24 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by salik79 »

Seawolf wrote:
brkox wrote:Osim Superb koja mi pada na pamet koji bi bio još u toj klasi novaca polovnih 2010-2014 a da je prostran i da tri odrasle osobe mogu ugodno putovati po par sati na stražnjem sjedalu a da se ne stisnu ko sardine.?
Passat? Škoda Rapid? Neki od Peugeot ili Renault modela, je li tko ima iskustva. U obzir dolaze i karavani i SUV modeli...
Znam da A6, Mercedesi S i sl..više klase imaju to šta trebam ali je kao i uvijek i novac faktor kojeg ne mogu zanemariti...
Ford S-Max.
+1

Komotno ta trojica mogu i fudbala "na male" raspalit'.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#25 Re: Osim skode Superb koji još ima mjesta na stražnjoj klupi?

Post by Altsa »

problemnatravunu wrote:
Altsa wrote:
brkox wrote:Osim Superb koja mi pada na pamet koji bi bio još u toj klasi novaca polovnih 2010-2014 a da je prostran i da tri odrasle osobe mogu ugodno putovati po par sati na stražnjem sjedalu a da se ne stisnu ko sardine.?
Passat? Škoda Rapid? Neki od Peugeot ili Renault modela, je li tko ima iskustva. U obzir dolaze i karavani i SUV modeli...
Znam da A6, Mercedesi S i sl..više klase imaju to šta trebam ali je kao i uvijek i novac faktor kojeg ne mogu zanemariti...
I ako nije ista klasa skoda Rapid ima mnogo prostora pozada + ogroman gepek.
Mislim da Rapid tu nema sta da trazi, eto samo ako uzmemo u obzir da postavljač teme u startu pominje Superb, dakle nebo i zemlja, jednostavno nije u tom fazonu
I rekao sam da nije ista klasa ali njega interesuje prostor pozada (a i sam je spomenuo Rapid) a u rapidu ga ima dosta.
Post Reply