Osiguranje - stakla i gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#1 Osiguranje - stakla i gume

Post by free_too »

Pozdrav,

evo danas mi neki kreten razbio sofer sajbu, tj neki klipan nadrogiran i naravno ne zna se ko je , sad ce to policija ganjati itd, uglavnom donji sam.

Osiguranje mi ne pokriva taj trosak, sto sam naravno sad saznao.

Zanima me da li se moze auto osigurati dodatno u smislu da se tako stakla osiguraju i gume, jer evo cujem da buse i gume onako iz dosade ljudima.

Svakakoc u otici do nekog osiguranja i pitati kako se to moze osigurati, ali eto ko ce cekati do sutra, mozda neko ima savjete il sta vec.

Znaci cisto da se osiguram od svakakvih sranja koja se mogu desit ispred zgrade na parkingu.


Hvala!
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2 Re: Osiguranje - stakla i gume

Post by un1ted »

Stakla mogu, da to znam, placa se 50-100KM vise.
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3 Re: Osiguranje - stakla i gume

Post by holowey »

ja sam to isto pitanje imao i rekose mi osiguranje stakla ide samo uz registraciju, naknadno nije moguce...to mi rekose u kuci koja mi obicno radi registraciju pa sad cekam sljedecu da i stakla osiguram...
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#4 Re: Osiguranje - stakla i gume

Post by commendatore »

holowey wrote:ja sam to isto pitanje imao i rekose mi osiguranje stakla ide samo uz registraciju, naknadno nije moguce...to mi rekose u kuci koja mi obicno radi registraciju pa sad cekam sljedecu da i stakla osiguram...
kakav moronluk cuj ide samo uz registraciju :lol: :lol: :lol: nasi debiloidi i ne znaju prodavat osiguranja cak i kad im trpas lovu u dzep.... :-)
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#5 Re: Osiguranje - stakla i gume

Post by kokuz_sa »

mislim da sam ja platio 40 ili 80KM kad sam registrovao auto dodatno za stakla osiguranje..
slikali stakla i to je bilo to..
kasnije u voznji auto ispred mene podigne kamen koj mi je pao na sajbu i napravio ostecenje..rupicu jednu..i
regularno naplatio i zamijenio novu u osiguranju..
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#6 Re: Osiguranje - stakla i gume

Post by Danguba »

Meni na autu vrisnula sajba sama od sebe. Zovem osiguranje i kaze da nije osigurana jer sam to trebao naglasiti ali eto pozuri da vidimo koliko je pa da probamo nesto napraviti. kada je covjek vidio kolika je pukotina kaze ''tu ne mogu nista napraviti jer se vidi a ja moram slikati kao da nije puknula''. Kaze da je 5 maraka mjesecno za staklo. Platim novu sajbu, prodam auto i kod slijedeceg auta kazem ''sve ali sve sto se moze osigurati''. Nemam nikakvih problema ali cini mi se da dodje da bi doslo i do problema ''znas ovo ono''. Ali eto, makar mi je mirna savjest.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#7 Re: Osiguranje - stakla i gume

Post by Bakir1 »

Stakla se mogu osigurati i to je smiješna cifra cca 50 70 KM godišnje.
Gume posebno od vandalizma bas i ne....
Naša osiguranja su malo inertna po pitanju novih usluga svi po ustaljenom šablonu rade
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#8 Re: Osiguranje - stakla i gume

Post by free_too »

Hvala Decki! Da sam znao ranije sad bi me manje glava bolila, auto uzeo prije mjesec dana. Prvo pa musko. :skoljka:

Nego ima li ovdje ikakve nade da se izvuce sta para, policajci i nisu nesto djevolali optimisticno. Postoji li iko ikad da je u ovoj drzavi uspio naplatit stetu od vandalizma ? :bih:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#9 Re: Osiguranje - stakla i gume

Post by un1ted »

Nema, zato i postoje osguranja, a posebno kasko.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10 Re: Osiguranje - stakla i gume

Post by condy »

Osiguranje stakala je dobra stvar. Mali kamenčić još ako je oštar razbija šajbu u vožnji.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#11 Re: Osiguranje - stakla i gume

Post by condy »

free_too wrote:Hvala Decki! Da sam znao ranije sad bi me manje glava bolila, auto uzeo prije mjesec dana. Prvo pa musko. :skoljka:

Nego ima li ovdje ikakve nade da se izvuce sta para, policajci i nisu nesto djevolali optimisticno. Postoji li iko ikad da je u ovoj drzavi uspio naplatit stetu od vandalizma ? :bih:
Od kakvog vandalizma ? Da nije bila kakva utakmica, navijači, protesti ....ili pojedinac kreten razbio tek tako ?
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#12 Re: Osiguranje - stakla i gume

Post by free_too »

condy wrote:
free_too wrote:Hvala Decki! Da sam znao ranije sad bi me manje glava bolila, auto uzeo prije mjesec dana. Prvo pa musko. :skoljka:

Nego ima li ovdje ikakve nade da se izvuce sta para, policajci i nisu nesto djevolali optimisticno. Postoji li iko ikad da je u ovoj drzavi uspio naplatit stetu od vandalizma ? :bih:
Od kakvog vandalizma ? Da nije bila kakva utakmica, navijači, protesti ....ili pojedinac kreten razbio tek tako ?
ma neki klosar loptom izgleda razbio, ev cekam policiju da mi javi sta ce, tj hoce li ista. Vidjela su ga djeca koja su bila na igralistu, naravno sve maloljetna, kontam se da nema nista od ovoga i da sam donji svakako. Neko mi nekakav fond spominje da od njega mogu trazit ali et saceka cu sta ce mi javit ovi iz policije.
soxx
Posts: 184
Joined: 18/06/2012 12:35

#13 Re: Osiguranje - stakla i gume

Post by soxx »

Ako je sajba imalo ostecena da li je mogu osigurati?
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#14 Re: Osiguranje - stakla i gume

Post by milann1971 »

soxx wrote:Ako je sajba imalo ostecena da li je mogu osigurati?

ako znas ljude u osiguranju sve moze...sigurno i provjereno :bih:
Post Reply