Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post Reply

Koja stranka ce po vama imati najbolji rezultat na opstim izborima 2018 godine?

SDA
23
40%
SDP
13
23%
DF
2
4%
SBB
0
No votes
SNSD
1
2%
SDS
1
2%
PDP
0
No votes
HDZ
2
4%
neko drugi...
15
26%
 
Total votes: 57

emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#51 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by emmir1 »

Ujedinjena ljevica bi sigurno dobila izbore...jer kod nas je tako.

SDP ponekad smjeni SDA i to je to, DF ih je zadnji put poremetio.

E ovaj put imaju i one nezavisne načelnike koji će ljevici odnijet glasove
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#52 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by Logovan »

"Neko drugi", s tim da je najrealnije da će SDA pobijediti. :roll:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#53 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by Roccohljup »

emmir1 wrote:Ujedinjena ljevica bi sigurno dobila izbore...jer kod nas je tako.

SDP ponekad smjeni SDA i to je to, DF ih je zadnji put poremetio.

E ovaj put imaju i one nezavisne načelnike koji će ljevici odnijet glasove
cisto sumnjam da ce oni naskoditi ljevici puno, prije da ce povući dio sda i sbb glasača.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#54 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by realna do boli »

Ovi izbori..sjasi Murta da uzjase Kurta...pa sve ponovo...isti ljudi u drugim glumackim kostimima.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#55 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by putokaz1 »

emmir1 wrote:
E ovaj put imaju i one nezavisne načelnike koji će ljevici odnijet glasove
Još jedna od Najboljih definicija izbora
uz onu
SDA bi da izgubi al im Opozicija neda.
-Opozicija dobiva u većim sredinama,a SDA u manjim
-Pod opozicijom mislim Razjedinjenju Ljevicu plus nezavisne načelnike plus neke ostale stranke koje prođu prag=razjedinja opozicija,tj ''OPOZICIJA''
-Prije izbora Opozicija poslije izbora prodaja OBRAZA,postaju PAPCI i SDA ostaje
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#56 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by seln »

putokaz1 wrote:
emmir1 wrote:
E ovaj put imaju i one nezavisne načelnike koji će ljevici odnijet glasove
Još jedna od Najboljih definicija izbora
uz onu
SDA bi da izgubi al im Opozicija neda.
-Opozicija dobiva u većim sredinama,a SDA u manjim
-Pod opozicijom mislim Razjedinjenju Ljevicu plus nezavisne načelnike plus neke ostale stranke koje prođu prag=razjedinja opozicija,tj ''OPOZICIJA''
-Prije izbora Opozicija poslije izbora prodaja OBRAZA,postaju PAPCI i SDA ostaje
Da "opozicija" zeli smijeniti SDA, to bi vec ucinila.No, mnogi opozicionari zapravo samo zele preuzeti kljuceve od sehare i zato svaki od njih osniva vlastitu strancicu, jer se nada ucescu u vlasti na bilo kojem nivou.
Dr Arsla
Posts: 1182
Joined: 05/01/2013 16:16

#57 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by Dr Arsla »

Najbolji rezultat će imati SDA ako ne budu oni imali onda će pobjediti SDA a ako slučajno ni oni ne pobjede onda definitivno će SDA pobjediti :mrgreen:
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#58 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by zbiljovski »

Zar je moguće da ovako mali broj forumaša glasa ? Predlažem moderaciji, da ovu anketu, odnosno temu zakači na vrh, ja se iznenadih, kad sam vidio ovu temu :-D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#59 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by JThomas »

smijeni ih i preuzmi ključeve od sehare, u kompletu. ali oni nemaju ambicija ni za to da kradu, oni bi da malo kraduckaju iz prikrajka... :mrgreen:

što sda savršeno odgovara, daće im mrvice a sve svaliti na njih.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#60 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by FreakyStyley »

Ko li ce pobijedit, hmm

Image
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#61 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by The 51st State »

za anketiranje se placa.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#62 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by Pandakonda »

Ljevica se ujedinjuje i Peđa postaje predsjednik. Slobodno me citirajte u oktobru
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#63 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 12:01, edited 1 time in total.
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#64 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by hekaton »

Glasam za hrvatskog clana predsjednistva koji nije dragan fasista covic. Toliko mogu da uradim za dobro svoje zemlje i pokusati cu prikupiti jos par glasova za opciju koja bude imala najvise sanse protiv njega (mozda Slavo Kukic mozda neko treci)

Sto se tice Bosnjackog clana predsjednistva tu se uzdam da je nas narod opametnio i da su vidjeli da je Fahro jedan od najvecih dusmana ove zemlje te da ce on biti najveci gubitnik izbora.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#65 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by orinoco »

Pandakonda wrote:Ljevica se ujedinjuje i Peđa postaje predsjednik. Slobodno me citirajte u oktobru
Nisam sigurna da Pedja želi u ovu kombinaciju sa DF i SDP i GS
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by putokaz1 »

hekaton wrote:Glasam za hrvatskog clana predsjednistva koji nije dragan fasista covic. Toliko mogu da uradim za dobro svoje zemlje i pokusati cu prikupiti jos par glasova za opciju koja bude imala najvise sanse protiv njega (mozda Slavo Kukic mozda neko treci)

Sto se tice Bosnjackog clana predsjednistva tu se uzdam da je nas narod opametnio i da su vidjeli da je Fahro jedan od najvecih dusmana ove zemlje te da ce on biti najveci gubitnik izbora.
glasaš za Lijanović
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#67 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by El_comadante »

kod Hrvata Hdz faktički nemaju opoziciju kod srba SNSD ili SzP trebalo bi biti opet tijesno. SDA kod bošnjaka sa tim što kao i do sada trebat če im koalicioni partner da bi formirali vlast. ostaje da se vidi ko če to biti
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#68 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by hekaton »

putokaz1 wrote:
hekaton wrote:Glasam za hrvatskog clana predsjednistva koji nije dragan fasista covic. Toliko mogu da uradim za dobro svoje zemlje i pokusati cu prikupiti jos par glasova za opciju koja bude imala najvise sanse protiv njega (mozda Slavo Kukic mozda neko treci)

Sto se tice Bosnjackog clana predsjednistva tu se uzdam da je nas narod opametnio i da su vidjeli da je Fahro jedan od najvecih dusmana ove zemlje te da ce on biti najveci gubitnik izbora.
glasaš za Lijanović
ma on je lopov (cuj mene lopov kao da drugi nisu), ali nema on realne sanse i neki broj glasova od strane hrvata, nadam se Slavi :)
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#69 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by kockakockica »

Svi su vec bili vlast i svi su podbacili. Ne znam, mescini jedino NS nisu bili u vlasti. Zadnje dvije godine realno ima pozitivnih pomaka, ali to su uglavnom privatnici u realnom sektoru. SDA to naravno pripisuje sebi, kao sto i sve ostale stranke rade i radile su.

Najvaznije sto sam ja mogao primjetiti nakon zadnjih izbora do danas, je izuzetno pokvarena i destruktivna politika HDZ-a. Mnogi ce reci niko ne moze izaci na kraj sa SDA, ali ja smatram da su ih u ovom mandatu dobro nasadili iz HDZ-a. Nekad sam iskreno mislio da treba ici ravnopravno u vlast sa Hrvatima (HDZ), ali danas vidim da je to jednostavno nemoguce.Ti ljudi ne smiju vise nikad u vlast, to je gore od kuge. Glasat cu za svakog kandidata koji ne bude iz HDZ

Ako se stranke "opozicije" ujedine, nastupe po jednim NOVIM imenom (ogromnom broju ljudi se sve zgadilo), u prvi plan izbace neko novo ime umjesto visetruko potrosenih Komsica i Niksica, onda bi mogli imati neke sanse za pobjedu. SBB i SDA nece nastupiti zajedno.

Ja bih licno volio kad bi sve "pro-bosanske" stranke nastupile zajedno u manjem entitetu, ali tu se jasno vidi da su mnogima vazniji licni interesi od drzavnih.


Kako su glupi nasi politicari moze se vidjeti na primjeru lokalnih izbora. Tu bi apsolutno sve stranke mogle nastupiti zajedno, a onda da svi daju podrsku onom nacelniku koji po validnoj anketi ima najvise sanse za pobjedu. Tako bi recimo SDA podrzala SDP, i obratno tamo gdje su sanse najvece za onog kandidata kojeg podrzavaju. Dok se oni medjusobno kolju, HDZ im otima na finjaka nacelnicke i gradonacelnicke pozicije. Da su se svi ujedinili protiv HDZ-a (sto je potpuno legalno), danas bi recimo SDP, SDA, DF imali 7-8 nacelnickih pozicija vise, a HDZ 7-8 manje.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#70 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by sabina1 »

seln wrote: Da "opozicija" zeli smijeniti SDA, to bi vec ucinila.No, mnogi opozicionari zapravo samo zele preuzeti kljuceve od sehare i zato svaki od njih osniva vlastitu strancicu, jer se nada ucescu u vlasti na bilo kojem nivou.
Bravo u ovom je sva sustina :thumbup:
Manje stranke ljevice sada traze "ukrupnjavanje" iz razloga sto su infrastrukturno inferiorne a politicki dovoljno profilisane sa odredjenim brojem glasova tako da mogu izboriti vise sigurnih mjesta na zajednickim listama nego sto bi same izborile a u najvecoj mjeri uz koristenje SDP strukture.

Sutra je zajednicka sjednica glavnih odbora SDP I DF....sta je glavni odbor ? Najvaznije tijelo jedne stranke , cemu doprinosi zajednicka sjednica dva najvaznija tijela dvije stranke ? Pa ujedinjenju , cijenim u prvom kvartalu 2018.
Na kraju obje strane imaju interes (da ne pisemo zasto).
Zeljko Komsic se izvukao...jer da nije napustio SDP da je cekao pad Lagumdzije sada bi bio neprikosnoveni lider SDP-a uz mnogo , mnogo manji gubitak glasova i degradaciju. Pitanje je samo kako bi to opet operativno izgledalo jer vidimo kako je DF zavrsio no SDP je i ideoloski i infrastrukturno mnogo stabilniji. Komsic se izvukao jer nije dozivio politicki debakl koji je zasluzio...
U svakom slucaju sad ce sve manje stranke ici u ovo jer donosi korist a promjena strana je u prednosti....
orinoco wrote:
Pandakonda wrote:Ljevica se ujedinjuje i Peđa postaje predsjednik. Slobodno me citirajte u oktobru
Nisam sigurna da Pedja želi u ovu kombinaciju sa DF i SDP i GS
Ne želi ali mora. Razlozi su u najvećoj mjeri više puta navedeni na forumu , Naša Stranka izvjesno izlazi sama tamo gdje može no svakako će postizborno sarađivati sa SDP-DF-GS.

Mislim da Peđa vise razmislja o posljedicama saradnje sa pomenuto troje i kako se najbolje izvuci iz tog svega nego sto misli o izborima :D
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#71 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by Roccohljup »

vala ako bi ikad došlo do ujedinjenja ljevice kroz te 4 stranke (DF, NS, SDP, GS), ja bih radije volio vidjeti Peđu ili Reufa kao lidere te koalicije nego Komšića i Nikšića. Sanjam ali eto.... :D
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#72 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by El_comadante »

nove stranke (one kojima su ovo prvi izbori na drzavnom nivou) GS, Šepičevi i nezavisni bi trebali ući u par kantona i federaciju da li imaju kapacitet za državnu vidjet čemo. u KS bi trebali ući i GS i Nezavisni a za šepiča neznam e sad umjesto koji stranka i od kojih stranaka? ovaj put bi mogl iizvan ostati USD, SDU itsl mal stranke
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#73 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by putokaz1 »

Trka za Predsjedništvo iz FBIH
Bošnjaci:
Zvizdić ili Šepić
(izgleda da je D Bećirević otpao)
Hrvati
Čović ili Komšić
(S Kukić otpao)
U ovakvoj opciji moj izbor bi bi
Teškom rukom Šepić
Nažalost
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#74 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by kiligonzales »

Roccohljup wrote:vala ako bi ikad došlo do ujedinjenja ljevice kroz te 4 stranke (DF, NS, SDP, GS), ja bih radije volio vidjeti Peđu ili Reufa kao lidere te koalicije nego Komšića i Nikšića. Sanjam ali eto.... :D
Dajte nekog kojeg neko nece oboriti pukim povlacenjem nazad. Recimo najbolje bi bilo da na celu takve ljevice bude Becirovic.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#75 Re: Opsti izbori u BiH 2018 / Očekivanja / Anketa

Post by putokaz1 »

Godinu dana prije izbora
Bošnjaci
25% SDA
10-15 % SDP DF
7 % Nezavisni
3-5% ASDA,BPS,SBB
2% GS,NS,SBIH
53% NISU IZAŠLI
Slažete li se ILI?
Post Reply