Opel Astra - Vase iskustvo.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

inflames
Posts: 11
Joined: 18/03/2024 17:33

#2551 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by inflames »

Aha, vidjeću onda i tu kombinaciju. Imam još nekih 2-3k km do zamjene pa ću istražiti šta da uzmem.

Zanimljivo mi je kako su kod nas cijene za neke brendove skroz normalne, dok su neke 30-40% skuplje nego vani. Ali, slično mi dođe kad dijelovi izađu 450 ili 550.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13632
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#2552 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by Evolution_IV »

supacko-seljacka politika :thumbup:
User avatar
topcam
Posts: 5093
Joined: 08/07/2007 12:49

#2553 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by topcam »

kabal1337 wrote: 29/04/2024 20:26

dobar je bosch za diskove, febi bi zaobisao. Ovo ti je cijena za 1 disk trebaju ti dva.

Pogledaj u unitrade za Brembo, oni su jeftiniji a vjerujem da im je i Bosch povoljniji nego na autohubu

Plocice febi su ok
Ate super dobar. Odgovoran majstor, i sve 5.
artur morgan
Posts: 2872
Joined: 30/04/2020 19:47

#2554 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by artur morgan »

Nisam ni ja nikad sa ATE bio nezadovoljan. I od mene preporuka, ali sve u kompletu od njih.

Trenutno mi je ATE i zadovoljan sam. Jedino sto je obicno skuplji kod nas od drugih proizvodjaca. Zasto je to tako ne znam jer bi trebao kostati slicno kao TRW. Vani nije toliko poskup.

Najpovoljniji ATE u ponudi kad sam ja kupovao kod nas je bio kod autobox.ba od koga sam kupio.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13632
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#2555 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by Evolution_IV »

ATE vise ne pravi svoje, nego prepakuje i udaraju zig za njih, sto se mene tice trw ili textar, ATE jednostavno ne vrijedi onih para ;-)
User avatar
kabal1337
Posts: 8313
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#2556 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by kabal1337 »

trw je oem za dosta njemackih proizvodjaca sto se plocica tice

ipak je to nebitno, ko ponudi bolju ponudu radi
artur morgan
Posts: 2872
Joined: 30/04/2020 19:47

#2557 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by artur morgan »

Ja kupujem ATE vec treci put i nemam nikakvih primjedbi. Cuo sam da su se navodno pokvarili u zadnje vrijeme ali ja nemam tih primjedbi. Forsiram ih jer su prva ugradnja u mome autu. ATE proizvodi diskove u Kini, a plocice mislim u Slovackoj ili Ceskoj, ovo sto se kod nas prodaje. Nisam siguran da li ima kupiti ista da je proizvedeno u Njemackoj
User avatar
konektovan
Posts: 40957
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2558 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by konektovan »

kabal1337 wrote: 30/04/2024 20:53 trw je oem za dosta njemackih proizvodjaca sto se plocica tice

ipak je to nebitno, ko ponudi bolju ponudu radi
Na C4 trw je oem..
User avatar
topcam
Posts: 5093
Joined: 08/07/2007 12:49

#2559 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by topcam »

kabal1337 wrote: 30/04/2024 20:53 trw je oem za dosta njemackih proizvodjaca sto se plocica tice

ipak je to nebitno, ko ponudi bolju ponudu radi
Kocnice se rade na vrijeme. Ko je uslovljen ponudom moze izabrati nesto sto mu je povoljno.
Ja to unaprijed planiram i na vrijeme zavrsim.
User avatar
nitro_90
Posts: 484
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#2560 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by nitro_90 »

sarajlija_11 wrote: 25/02/2024 20:04 Evo nađoh vremena da pišem..
Ne nisam ništa dodatno platio poštaru iz DHL-a, a obzirom koliko sam platio dostavu i ne čudi me.
Jučer sam lično sam postavio displej, i nakon sat sam skontao da ne funkcionira najbolje, tipka back na displeju nije reagovala, tako da sam morao danas probati ponovno, skontao da je u dio gdje se mora kabal preklopiti ušao komadić prašine ili šta već. :skoljka:
Napisat ću šta sam ja opazio, pa ako se odlučiš raditi isto da imaš neku predstavu..
Radio sam generalno po ovome yt klipu, ako budeš njega pratio ne bi trebao imati problema.
Preko onoga linka odakle sam naručio, uz displej dobiješ ono plastično čudo da skineš maske,i trebati će ti još ključ 7 ako se ne varam.

Moj ti je savjet da kad budeš stavljao novi displej prvo odvojiš plastični dio sa rama i onda u utor ubaci traku tako ti je puno sigurnije inače bez toga ćeš imati problema sa postavljanjem trake, na yt minuta 3:50 lijeva slika, i napomena nemoj slučajno oštetiti srebrenu traku sa starog displeja, 3:08 minuta na yt, jer trebaš je iskoristiti za taj novi displej, jer izgleda da ne dolazi uz novi..
Meni je na prvu dosta svijetliji prikaz boja, ali evo večeras sam smanjio preko onih krugova sa lijeve strane (gdje se pale duga/kratka svijetla) i dosta bolje je izgledalo.

Sve u svemu radi odlično bez problema pa ćemo vidjeti za dalje.
Stigao mi je novi display jucer, danas ga zamijenio. Skidanje one plastike na instrument tabli je bila nocna mora, dugo sam se peglao s tim pazeci da nesto ne slomim, ali na nekim kopcama se mora upotrijebiti poprilicna sila da skines, pogotovo ona oko brzinomjera. Ekran sam zamijenio za 5 min, kao i ponovno sve sastavio u roku 10 min. Troskovi - 115 £ ekran (cca 250 KM), zamjena 0 KM (sam sam mijenjao). Radi sve kako treba.
Post Reply