Opel Astra - Vase iskustvo.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#201 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

Sve se slažem sa tobom.
User avatar
otacxxl
Posts: 166
Joined: 16/03/2012 08:19

#202 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by otacxxl »

ado-šampion wrote:
drugi profil wrote:
ado-šampion wrote:15-20 da se uklopi i plin i gume, pretpostavljam i servis ako treba, a gledas auta od 22-23? Bolje gledaj do cca 17 k. Gdje je registracija, gdje je eventualno kasko, zastita, ...

Po meni za 17 k da ti neko da tu Astru s do 50 k, mladju od 6 godina, dizel ili turbo-benzin, mora biti bas gola, ili lose servisirana, ili ima ulaganja, ili sve zajedno. Cak i uzevsi u obzir da ljudi spustaju ispod cijene jer narod nema para.

Ova Astra koja vec ima ugradjen plin po meni izgleda kao najbolja opcija. Taman ti se uklapa u budzet, odgovara motor, kilometraza, godiste, registrovana, ima kasko, ima plin. Protegnes se jos 6-7 stoja za set guma i eto ga.
Ma vidi mogu ja trznut i 30 milja, nije ta vrsta ogranicenja, ali mi pravo glupo toliko potrošit. Imao sam ponudu za novu iz salona 1,4 NET za 25,900 i da mi oni ugrade Landi Renzo instalaciju za 1500, ukupno nova Enjoy sa sitnim dodacima 27,400. Zamalo kaparisao pa odustao jer mi je besmiselno toliko para dati za auto i ostaviti ga haharima da grebu, bacaju smece, krhaju... A kasko.... ma kasko je pljacka obicna, ali kad imas novo moras i to platit. Nijednom kad sam platio kasko ni marke od toga koristi nisam imao.
Haha, jeste kasko skup, ali kad uzmes takvo auto, 3-4 godine staro, pa te ti "hahari" zviznu na parkingu i naprave ti stetu onda ti je drago da imas kasko. :) Ili kad te zvizne neko s neosiguranim autom. Mada sam ga i ja placao 2 godine i nisam marke vidio, vise ne placam jer nisam u BiH.

Te stvari rijesis tako sto uzmes sebi garazu i parkiras gdje je sigurno, tj. na obiljezenim parkinzima.

Ako auto planiras voziti 10 godina (a sam pises da planiras vise od 7), kupovina takvog novog je dobra opcija. Mozda da pogledas i neko demo auto ako imaju da prodaju. Obicno dodje dosta opreme, a cijena bude dosta niza.

Dao 20 hiljada pa ostavio da grebu ili dao 25 pa ostavio da grebu je meni isto. Jedino sto igra ulogu izmedju novog i polovnog je to sto ako dodjes u situaciju da moras prodati nakon 3-4 godine, racunaj da si na novom izgubio pola para i to pola od dosta vece cifre jer ga za 20 novog ne mozes kupiti.
Dzaba ti druze i garaza kad te kreteni opale vratima na parkingu u gradu (licno iskustvo). Inace vozim od decembra Opel Astru J kao ova sa oglasa iz Tuzle, samo je moja 1.6 CDTi kupljena u Grand Autu sa 25K na satu. Sa autom sam super zadovoljan, odličan porodični auto. Inače poznajem i ovog momka što prodaje ovu Astru iz Tuzle (1.7 dizel) auto je u super stanju.

Mislim da generalno nećeš sa Astrom pogriješiti šta god da kupis, dizel ili benzin. I ja sam imao istu dielmu, ali sam na kraju uzeo dizela jer sam je dobio prilično povoljno.
gtamoding
Posts: 61
Joined: 10/09/2007 02:24
Location: BiH, Sarajevo

#203 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by gtamoding »

Ned071 wrote:
gtamoding wrote: Ne mozes porediti Bosh pumpu od 200-400 Km kao sto ti rece sa onom koja je reparirana kod majstora koji je jedini kvalificiran da uopce je i otvori a kamo li reparira. Takvu cijenu mozes jedino naci kol lole na Ilidji kod kojeg nasi kokuzaneri rade pumpe pa poslije kukaju kao da im je netko mazno cokoladcu. Oces pumpu da ti valja narednih 100k? Odes ili je posaljes u Uzice i lik ti je napravi za 500 eurica i onda si miran a tko bi u danasnji vakat dao milju maraka da ti je netko reparira? Ukratko niko.
Btw ne kupujem krseve nego te pumpe polako krenu odlaziti nakon 100k kilometraze i necujno ti mogu sjargati pola auta. Do tada ces da se cudis i ides po majstorima koji su svi nekakvi doktori i magistri pa imaju raznorazne teorije sta bi moglo biti sto auto nece da ti upali....previse sam toga vidio.
Zato brate dragi vozam Astru Bertone 2.2 benzinjaru punog djepa bez dodatnih popravki osim potrosnog materijala evo ima cetiri godine. Milinica.
Kako lupetas to je milina citat... U Uzicu se repariraju turbine a ne bosh pumpe. Kod bosh pumpe se popravljaju njeni dijelovi i najskuplja reparacija kod aida u zenici kosta 400 km...
U Uzicama se repariraju bosh pumpe I turbine. Nisam turbinu nosio tamo sigurno. Toliko o tvom informisanju. Aid radi elektroniku bosh pumpi i najbolji je u tome. Ne uci starog opelasha novim glupostima kad ti ne ide.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#204 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by Ned071 »

Tebi stari opelas kaze da si krpio groba i da nisi znao gdje da ga krpis...
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7312
Joined: 12/03/2012 18:04

#205 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

drugi profil wrote:Tražim astru J da je kilometraže ispod 80K. Godišta ne starije od 2012.
Poželjno je 1,4 NET motor 140 hp. Teško naći. Evo sad mi ispade ovaj oglas, ali malo mi ova plinska instalacija pravi upitnik. Nije fabrički.
STAG QNEXT. Gdje se u Sarajevu može raditi servis za ovo? Vidio sam da za Q generaciju daju 5 godina garancije, ako sam u pravu?
https://www.olx.ba/artikal/26454993/ope ... lin-140ks/

A onda je poredim sa ovom gdje ima više opreme pa nisam pametan:
https://www.olx.ba/artikal/25897390/ope ... k-58500km/
Dizel motore uopšte nisam nikad razmatrao jer ih jednostavno ne volim, tako da ne znam ništa o konkretnom 1,7 od 130hp. Ima li neke svoje boljke, i uopšte o dizelima koji se ugrađuju u Astru J 1,7 sa 110, 120 i 130 hp, obzirom da dizelske imaju obično i bolju opremu jer su inicijalno kupljene od ljudi dubljeg džepa.

Cijenim mišljenje nekih forumaša pa bih volio da čujem šta bi odabrali iz gornjeg.
Ako mogu da se uključim u priču, ako već daješ cca 18.000-20.000 za vozilo, dodaj još malo pa kupi novo. Polovno je polovno, može pričati ko šta hoće, nije isto kad si ti prvi vlasnik ili druga-treća ruka. Iz dvanestogodišnjeg iskustva rada sa automobilima i to sa mnogo različitih vozila zaključak kaže da se svako vozilo može pokvariti nakon pređenih 100.000 kilometara i da nema garancije das se to neće desiti. Ne valja nam gorivo, ne valjaju ceste, majstori, u suštini, nemaju pojma ili ih ne zanima pa nekome urade posao, a nekome ne urade. Ovlasteni servisi nisu puno bolji ili pouzdaniji.

U tom cjenovnom razredu ( do 23.000 BAM, ako imaš keš možeš ih dobro i spustiti, prodaja vozila su klasična pijaca ) :D možeš kupiti novu Kia Ceed ( urban ili fun oprema ), benzinjare, 1.4, lijene, trome, al neuništive, idelne za naše ceste i gorivo ili Opel Astru ( enjoy ). Novo je novo, ako već ideš da koristiš vozilo 5-7 godina. Prvih pet godina ne bi trebao imati problema, a takva vozila ćeš kasnije mnogo lakše prodati ( prodavati vozilo koje je staro 5 ili 9 godina, logično, pravi veliku razliku ).

ps-. znam, heureka Kolumbo, više platiš i dobiješ bolje vozilo, al mislim da se isplati dati nekoliko hiljada više i uzeti novo vozilo :D


Pozz
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#206 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

Cijenim tvoje misljenje ali sam potpuno suprotnog stanovista. Novo se ne isplati nikako. Necu auto sa startnom opremom. Necu slabasan motor.
Tu se vec nalazimo na 30+ K.
Potisom ugovora gubim odmah 5000.
Ja ne trazim i ne zelim pohabane pregazene polovnjake sa lizinga. Trazim OPEL Astra J sa jakim benzincem malom kilometrazom i solidnom opremom. Pored nje samo jos Vitara moze doci u obzir.
Napisao sam da sam mao ponudu sa 4000 popusta na novo. Odvagao i jok. Cak i tako gubim puno. veliki je jaz izmedju nabavne i moguce prodajne za 7 godina. Za razliku od toga kad uzmem 3-4 godine staro.
Vidis ove linkove gore. Ljudi daju 11-12000 jeftinije nego sto je njih kostalo. Za 3 godine i 50.000 km. Onaj ko je kupio onu astru u Bihacu za 3 godine je moze prodati za 15-16000 i preci isto 50K do tad. Taj ceif ce ga kostati 4000 maraka vjerovatno bez ozbiljnijeg servisa.
Last edited by drug_profi on 16/08/2017 22:41, edited 1 time in total.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#207 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by 530i »

Ne znam koliko iskustva imaš i kakvi su ti kriteriji, ali auto od 3 godine i 40.000 km (recimo) nije isto kao novo...to objašnjava uostalom i razlika u cijeni. Bolje je svakako od nekog pregaženog groba iz uvoza, ali nije baš kao novo...
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#208 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

530i wrote:Ne znam koliko iskustva imaš i kakvi su ti kriteriji, ali auto od 3 godine i 40.000 km (recimo) nije isto kao novo...to objašnjava uostalom i razlika u cijeni. Bolje je svakako od nekog pregaženog groba iz uvoza, ali nije baš kao novo...
Ni 12000 KM u dzepu nije isto sto i 1 KM
Sta vise volis? Novo auto i marku u dzapu i auto sa 40K na satu i 12 milja u dzepu?
Last edited by drug_profi on 16/08/2017 22:45, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#209 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by amar1994 »

drugi profil wrote:Cijenim tvoje misljenje ali sam potpuno suprotnog stanovista. Novo se ne isplati nikako. Necu auto sa startnom opremom. Necu slabasan motor.
Tu se vec nalazimo na 30+ K.
Potisom ugovora gubim odmah 5000.
Ja ne trazim i ne zelim pohabane pregazene polovnjake sa lizinga. Trazim OPEL Astra J sa jakim benzincem malom kilometrazom i solidnom opremom. Pored nje samo jos Vitara moze doci u obzir.
Napisao sam da sam mao ponudu sa 4000 popusta na novo. Odvagao i jok. Cak i tako gubim puno. veliki je jaz izmedju nabavne i moguce prodajne za 7 godina. Za razliku od toga kad uzmem 3-4 godine staro.
Vidis ove linkove gore. Ljudi daju 11-12000 jeftinije nego sto je njih kostalo. Za 3 godine i 50.000 km. Onaj ko je kupio onu astru u Bihacu za 3 godine je moze prodati za 15-16000 i preci isto 50K do tad. Taj ceif ce ga kostati 4000 maraka vjerovatno bez ozbiljnijeg servisa.
onda pogledaj onu 1.6T u kakvom je stanju , kakav dizel i pm :-) :run:

Od benzinca manje glava boli :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#210 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

Ne. Prestar previse kilometara i previse para.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#211 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by amar1994 »

drugi profil wrote:Ne. Prestar previse kilometara i previse para.
e onda se strpi da izleti neka druga :)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#212 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by 530i »

drugi profil wrote:
530i wrote:Ne znam koliko iskustva imaš i kakvi su ti kriteriji, ali auto od 3 godine i 40.000 km (recimo) nije isto kao novo...to objašnjava uostalom i razlika u cijeni. Bolje je svakako od nekog pregaženog groba iz uvoza, ali nije baš kao novo...
Ni 12000 KM u dzepu nije isto sto i 1 KM
Sta vise volis? Novo auto i marku u dzapu i auto sa 40K na satu i 12 milja u dzepu?
Nije isto, naravno, ali tom logikom možeš kupiti i auto od 5000 i da ti ostane još više pare u džepu. A vozaju se ljudi i u takvim autima svaki dan.
Stvar je ličnog proračuna...i polovna auta gube na vrijednosti i to solidno, više nego što se uvriježeno misli.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#213 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by Better Man »

Kia je imala akciju i mogao si kupiti Ceeda 1,4 benzinac sa ako ne full opremom onda dobro jakim paketom opreme. U tom paketu si imao alu felge, svjetla za maglu, volan , ručicu mjenjača i ručnu kočnicu presvučene kožom, digitalnu klimu itd. Bila je izložena u SCC. Cijena bez popusta joj je bila 32 hiljade i nešto KM. Kupovina polovnog se isplati samo kad lično kupuješ od prvog vlasnika i znaš istoriju auta.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#214 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

amar1994 wrote:
drugi profil wrote:Ne. Prestar previse kilometara i previse para.
e onda se strpi da izleti neka druga :)
pa čekam, :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#215 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

Better Man wrote:Kia je imala akciju i mogao si kupiti Ceeda 1,4 benzinac sa ako ne full opremom onda dobro jakim paketom opreme. U tom paketu si imao alu felge, svjetla za maglu, volan , ručicu mjenjača i ručnu kočnicu presvučene kožom, digitalnu klimu itd. Bila je izložena u SCC. Cijena bez popusta joj je bila 32 hiljade i nešto KM. Kupovina polovnog se isplati samo kad lično kupuješ od prvog vlasnika i znaš istoriju auta.
32 milje za Kiu? Brate, ako si upratio sta pisem, mogao sam dobiti novo auto da proberem boju, felge, i jos neke sitnice za 27400 do registracije, sve sa plinom završenim.
Ne trazim ja neko auto. Ja trazim Astru J sa 1,4 NET motorom sa 140hp.
I tesko cu se sloziti da je bolje kupiti novo, od 3-4 godine starog. Evo obrazlozio sam gore zasto.
530i wrote:
drugi profil wrote:
530i wrote:Ne znam koliko iskustva imaš i kakvi su ti kriteriji, ali auto od 3 godine i 40.000 km (recimo) nije isto kao novo...to objašnjava uostalom i razlika u cijeni. Bolje je svakako od nekog pregaženog groba iz uvoza, ali nije baš kao novo...
Ni 12000 KM u dzepu nije isto sto i 1 KM
Sta vise volis? Novo auto i marku u dzapu i auto sa 40K na satu i 12 milja u dzepu?
Nije isto, naravno, ali tom logikom možeš kupiti i auto od 5000 i da ti ostane još više pare u džepu. A vozaju se ljudi i u takvim autima svaki dan.
Stvar je ličnog proračuna...i polovna auta gube na vrijednosti i to solidno, više nego što se uvriježeno misli.
Ne pregoni sad. Logika nije ista. Auto sa 40-50 K na satu tesko da je u stanju za otpada, dok su ta auta od 4-5K maraka uglavnom za presu, cast rijetkim izuzecima. Znaci razlika koja ostane kupovinom 3-4 godine starog sa malom kilometrazom, je vise nego dovoljna da saniras bilo koji defekt nastao koristenjem od prvog vlasnika i da imas auto koje ces voziti jednako dugo kao da si kupio novo.

Evo ja sad imam Astru G iz 2000-te godine, 101 hp, LPG. Vrijedi na trzistu izmedju 3 i 4 K maraka. Ja je smatram odlicnim autom i ne zuri mi se da je prodam, ali sam svjestan da tu ima mali milion sitnica koje vise nisu kako treba, pocev od sijalica po tabli i deku, raznih plastikica, oziljaka sa parkinga, dihtunga koji bale, zvukova iz trapa, itd. Ni jedan ti majstor to sve nece rijesiti, osim ako nisi sam majstor pa da se zarovis mjesec dana u svojoj garazi. Na zapadu je to za presu, a i kod nas bi realno trebalo biti tako.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#216 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by ado-šampion »

drugi profil wrote:Cijenim tvoje misljenje ali sam potpuno suprotnog stanovista. Novo se ne isplati nikako. Necu auto sa startnom opremom. Necu slabasan motor.
Tu se vec nalazimo na 30+ K.
Potisom ugovora gubim odmah 5000.
Ja ne trazim i ne zelim pohabane pregazene polovnjake sa lizinga. Trazim OPEL Astra J sa jakim benzincem malom kilometrazom i solidnom opremom. Pored nje samo jos Vitara moze doci u obzir.
Napisao sam da sam mao ponudu sa 4000 popusta na novo. Odvagao i jok. Cak i tako gubim puno. veliki je jaz izmedju nabavne i moguce prodajne za 7 godina. Za razliku od toga kad uzmem 3-4 godine staro.
Vidis ove linkove gore. Ljudi daju 11-12000 jeftinije nego sto je njih kostalo. Za 3 godine i 50.000 km. Onaj ko je kupio onu astru u Bihacu za 3 godine je moze prodati za 15-16000 i preci isto 50K do tad. Taj ceif ce ga kostati 4000 maraka vjerovatno bez ozbiljnijeg servisa.
Ja sam prije nekoliko godina bio u slicnoj situaciji kao ti, trazio auto do 20 k, na kraju razvukao do 25 k, s tim da sam ja gledao s vecom kilometrazom jer sam htio BMW i dizel. Alternativa je bila Golf 6, malo jaci TSI, tako neke km do 100 k, taman tako kako ti trazis. Uglavnom, takav Golf nisam uspio naci.

Naravno, tad sam zagledao i nova auta i kad sam vidio sta se nudi i koliko trebam jos dati da dobijem auto makar pribliznih kvaliteta ovom (mada je to priblizno suvise blag izraz), treba mi preko 30 hiljada, a realnije je bilo oko 40. I nije to na kraju ni neka cifra, ni vise od toga, ali onda kad skontam da ce mi za 3 godine dosaditi i da cu htjeti mijenjati i da ce me to zadovoljstvo kostati 15-20 hiljada, i to TEORETSKI, jer je privatnom prodavacu danas prodati polovno auto od 20 hiljada haman pa SF - znaci u praksi je to jos i vise, plus peglanje s ljudima koji imaju 12 hiljada a hoce auto od 20, neka hvala.

Poslije sam skontao jos jednu stvar, a to je da bih ja s km koje sam pravio u BiH to auto nakon 3 godine prodavao s 40-50 k km, sto je cisto bacanje para, ti prakticno fino razradis auto i naplacas se servisa i onda nekom hladno prodajes za pola para, haman ko da dajes na poklon. Vidio sam kako to radi onih cca 70% ljudi vani, koji su obicni smrtnici koji prave racunice, i koji su za BiH uslove bogati sto se tice primanja, i haman pa niko od tih nece uzeti novo auto da ga prodaje s 40-50 k, nego ce u tom slucaju uzeti polovno s tako 50-100 k, zavisno od cifre i potreba.

Uglavnom treba dobro odvagati, ja evo vec sad pomalo gledam da mijenjam, novije i mozda vece.

Kakogod, mislim da sam vec napisao, ja mislim da ces ti na kraju to isto razvuci na 25 k jer neces naci takvo auto kakvo trazis na cesti za 20 k. :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#217 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

Auto koje ja trazim se rijetko prodaje zato sto rijetko ko želi da ga proda, a cijena je na trzistu do sad bila 16-20K sa kilometrazom ispod moje limitirane i sa solidnom opremom. Ima ih na cesti dosta, ali nisu na prodaju.
Dakle da ponovim, NOVO auto kakvo ja zelim mogu u akcijskim ponudama dobiti za 26K, a sa ugrađenim plinom u salonu sa sacuvanom garancijom za jos 1500.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#218 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by Tomahawk11 »

Neće ljudi da prodaju, namirili se.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#219 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by Ned071 »

ne citate pazljivo postove... betterman je napisao da je kia koja je kostala 32 hiljade bila na akciji sa velikim popustom... i da ti pravo kazem, kao neko ko je vozao oboje, nije astra puno bolja od ceeda...stavise, vise mi se svidio ceed jer nije tvrd kao astra...
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#220 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

Ned071 wrote:ne citate pazljivo postove... betterman je napisao da je kia koja je kostala 32 hiljade bila na akciji sa velikim popustom... i da ti pravo kazem, kao neko ko je vozao oboje, nije astra puno bolja od ceeda...stavise, vise mi se svidio ceed jer nije tvrd kao astra...
KIA na trzistu polovnih nikako ne moze biti jednaka Opelu. A jednom ces htjeti da prodajes.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#221 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by ado-šampion »

Ma stas prodavati, najbitnije kupiti, a novo je novo jelte. :D I obavezno nek bude jak paket s kozom na volanu i digitalnom klimom. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#222 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by Tomahawk11 »

Ja kad bih sutra kupio novu Astru, ne bih je sigurno prodavao narednih 10 godina.
Ali to sam samo ja, naravno da ne razmišljamo svi isto.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#223 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

Imam prijatelja, on svake 3 godine mijenja auto za novo. Zimus u akciji kupio ovakvo kakvo ja hocu, pa cu u krajnjem sačekati njega da mu dođe vakat za promijenu... :mrgreen:
Uvijek ima način i rješenje, ako je cilj jasan. :idea:
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#224 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by vnm »

eno sad ispade da opel na trzistu polovnih ima neku pretjerano dobru poziciju. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#225 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by Tomahawk11 »

Nije uvijek ni jasan.
Imam i ja kolegu na poslu, taj je tvrdio da auto treba mijenjati svako 6 mjeseci.
Al se zato ohladio nekoliko puta, uzme, za mjesec nešto rokne, izleti milju, onda proda/zamijeni uz doplatu i kad sve sabere, donji :mrgreen:
Više ne mijenja svako pola godine.
Post Reply