Općina Gorazde ukida Festival

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#26 Re: Općina Gorazde ukida Festival

Post by sodom »

mi smo krivi nije ta šačica koja nas tlači!
JahijaJilic
Posts: 235
Joined: 27/05/2005 19:00

#27 Re: Općina Gorazde ukida Festival

Post by JahijaJilic »

Pitamo se sto nam nedaju u Evropu!

Bosanski poiticari bi glasali da se i Ajfelov toranj u staro gvozdje prodo kakav rezon imaju.... Primjer iz Gorazda

Dok se vlasti kunu u razvoj turizma i u temelje ''najljepseg grada u jugoistočnoj evropi'' i dok jedina turistička atrakcija jeste odrzavanje manifestacije ''Festival prijateljstva''...


... novim arhitektonskim planom, opcina Gorazde planira na mjestu gdje se odrzava festival igraditi trgovinski centar, koji će mjesto odrzavanja festivala pretvoriti u poslovne objekte, a na drugoj lokaciji izgradti manji trg 8tako da ce u centru grada biti sada dva manja trga umjesto dosadašnjeg jednog veceg.

Novi plan izgradnje vjerovatno je smisljen kako bi se zadovoljili interesi par pojedinaca koji zele da imaju poslovni prostor na sred ulice (a sad na sred trga), kako bi se zadovoljili njihovi ''seljacki'' apetiti koji su veoma slicni ''seljacima'' koji danas vladaju Gorazdem...
Dobro LIberalizm, razumijem to a izgleda i da jeste bas tako. Ali tko je birao tu 'vlast'? NIje valjda opet bilo nekakvih "laziranja" i "neispravnosti" kod izbora. Ili su od davnina udruzeni u te "seljacke" - mada je u Evropi "seljak" vrlo postovano i uvazeno lice, bar uvazeniji od nekog vlastodrsca-"seljaka" - organizacije, pa ni biracko tijelo ne moze da razbije tu bibrigu.
User avatar
burekodsira
Posts: 3536
Joined: 09/07/2006 00:23

#28 Re: Općina Gorazde ukida Festival

Post by burekodsira »

pa nek se gradi trg, ono sad nije trg ispred dvorane. sila i grada a nema obicnog trga gdje mozes 5 metara hodati da ne udaris na cestu. barake u sred grada, samo nekolicina poduzetnika oko dvorane ima koristi, stanovnici/stariji/djeca/bolesni/ ne mogu od buke da zaspe do 3-4-5 ujutro itd isl
User avatar
BarbaDue
Posts: 63412
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#29 Re: Općina Gorazde ukida Festival

Post by BarbaDue »

Slazem se Bureke, kada bi se izgradio kompleks oko dvorane to bi bilo nesto stvarno lijepo. Gledao sam idejno rijesenje tog kompleksa
i stvarno mi se sviđa. Ko ce dobiti poslovni prostor u tom centru? Mene nije briga, dobice onaj koji bude imao para i ko je naucio.
Ako to budemo ja i ti super, ako ne štaš' nema se para, ali bar imas uređen dio grada kako i zasluzuje.
I naravno Festivalu bi bilo puno puno bolje u jednom takvom okruzenju kakvo bi bilo sa izgrađrnim kompleksom oko Gradske dvorane.
Post Reply