Općina Gorazde ukida Festival

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1 Općina Gorazde ukida Festival

Post by Liberalism »

Pitamo se sto nam nedaju u Evropu!

Bosanski poiticari bi glasali da se i Ajfelov toranj u staro gvozdje prodo kakav rezon imaju.... Primjer iz Gorazda

Dok se vlasti kunu u razvoj turizma i u temelje ''najljepseg grada u jugoistočnoj evropi'' i dok jedina turistička atrakcija jeste odrzavanje manifestacije ''Festival prijateljstva''...


... novim arhitektonskim planom, opcina Gorazde planira na mjestu gdje se odrzava festival igraditi trgovinski centar, koji će mjesto odrzavanja festivala pretvoriti u poslovne objekte, a na drugoj lokaciji izgradti manji trg 8tako da ce u centru grada biti sada dva manja trga umjesto dosadašnjeg jednog veceg.

Novi plan izgradnje vjerovatno je smisljen kako bi se zadovoljili interesi par pojedinaca koji zele da imaju poslovni prostor na sred ulice (a sad na sred trga), kako bi se zadovoljili njihovi ''seljacki'' apetiti koji su veoma slicni ''seljacima'' koji danas vladaju Gorazdem...

Nakon sto se ovo novo arhitektonsko 11 cudo izgradi u Gorazdu, vise prostora za odrzavanje festivala u gradu nece biti.

Ubrzo slike....
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#2

Post by burekodsira »

haj baci te slike da vidimo... imas li mozda i kakvu sliku buduceg izgleda??
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#3

Post by Liberalism »

Ako loading... ne postavi slike ubrzo ja cu do petka ih staviti
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#4

Post by maki_celo »

cuj ukidaju festival???
aman pa oderite ih
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#5 Re: Općina Gorazde ukida Festival

Post by homo_sapiens »

Liberalism wrote:Pitamo se sto nam nedaju u Evropu!

Bosanski poiticari bi glasali da se i Ajfelov toranj u staro gvozdje prodo kakav rezon imaju.... Primjer iz Gorazda

Dok se vlasti kunu u razvoj turizma i u temelje ''najljepseg grada u jugoistočnoj evropi'' i dok jedina turistička atrakcija jeste odrzavanje manifestacije ''Festival prijateljstva''...


... novim arhitektonskim planom, opcina Gorazde planira na mjestu gdje se odrzava festival igraditi trgovinski centar, koji će mjesto odrzavanja festivala pretvoriti u poslovne objekte, a na drugoj lokaciji izgradti manji trg 8tako da ce u centru grada biti sada dva manja trga umjesto dosadašnjeg jednog veceg.

Novi plan izgradnje vjerovatno je smisljen kako bi se zadovoljili interesi par pojedinaca koji zele da imaju poslovni prostor na sred ulice (a sad na sred trga), kako bi se zadovoljili njihovi ''seljacki'' apetiti koji su veoma slicni ''seljacima'' koji danas vladaju Gorazdem...

Nakon sto se ovo novo arhitektonsko 11 cudo izgradi u Gorazdu, vise prostora za odrzavanje festivala u gradu nece biti.

Ubrzo slike....
Pa čuj . . . Festival traje, čini mi se, sedam dana, dok bi poslovni objekti, ipak, trajali cijelu godinu.
Ne mogu da vjerujem da je nemoguće naći alternativno rješenje za održavanje manifestacije na otvorenom.
HoustonPiramidiot
Posts: 254
Joined: 23/05/2007 18:42

#6 Re: Općina Gorazde ukida Festival

Post by HoustonPiramidiot »

homo_sapiens wrote:
Liberalism wrote:Pitamo se sto nam nedaju u Evropu!

Bosanski poiticari bi glasali da se i Ajfelov toranj u staro gvozdje prodo kakav rezon imaju.... Primjer iz Gorazda

Dok se vlasti kunu u razvoj turizma i u temelje ''najljepseg grada u jugoistočnoj evropi'' i dok jedina turistička atrakcija jeste odrzavanje manifestacije ''Festival prijateljstva''...


... novim arhitektonskim planom, opcina Gorazde planira na mjestu gdje se odrzava festival igraditi trgovinski centar, koji će mjesto odrzavanja festivala pretvoriti u poslovne objekte, a na drugoj lokaciji izgradti manji trg 8tako da ce u centru grada biti sada dva manja trga umjesto dosadašnjeg jednog veceg.

Novi plan izgradnje vjerovatno je smisljen kako bi se zadovoljili interesi par pojedinaca koji zele da imaju poslovni prostor na sred ulice (a sad na sred trga), kako bi se zadovoljili njihovi ''seljacki'' apetiti koji su veoma slicni ''seljacima'' koji danas vladaju Gorazdem...

Nakon sto se ovo novo arhitektonsko 11 cudo izgradi u Gorazdu, vise prostora za odrzavanje festivala u gradu nece biti.

Ubrzo slike....
Pa čuj . . . Festival traje, čini mi se, sedam dana, dok bi poslovni objekti, ipak, trajali cijelu godinu.
Ne mogu da vjerujem da je nemoguće naći alternativno rješenje za održavanje manifestacije na otvorenom.
Ne mozes da vjerujes?
Trolu, vidim da ti je dosadno veceras. Idi malo na Piramida forum pa tamo filozofiraj i vidi u sta sve ljudi vjeruju.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#7

Post by burekodsira »

daj ba piramida smatraj se upozorenim pred ban! :D drzi se teme...

ja bih prvo volio vidjeti planove ali i ja mislism da se moze pronaci neka alternativa. a sta fali da gorazde ima moderan trzni centar... i ono malo svijeta u gz sto bolje od gz prosjeka zaradjuje treba na pijaci da kupuje odjecu i sl?

a jos da dodam da festival prijateljstva nije turisticka ponuda... to je dogadjaj za gorazdane a ne za turiste! naravno da se ne treba ukinuti a i nece. nema toga koji bi se stavio pred narod i reko da se ukida!
Loading...
Posts: 129
Joined: 13/06/2006 08:34
Location: Za kompjuterom

#8

Post by Loading... »

Ma nista od tog trznog centra...ne mogu ni onu cestu da zavrse i onaj trotoar ondje kroz mahalu i vinarice...

Festival mogu preseliti na stadion...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#9

Post by mIRCerka »

burekodsira wrote:daj ba piramida smatraj se upozorenim pred ban! :D drzi se teme...
jest vala....

nego, liberalism, sta je sa Vitkovicima? zar ne moze tamo da se odrzi takav fest?
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#10 we

Post by Fiore »

Azotara radi pa nema prostora.. pozdrav Gorazdanima .,ljudima sa najvecim mudima koji su se pokazali u ratu...
ma hajd do iduce godine mogli bi napraviti jos jedan festival.,recimo Mladi Mladima Gorazda.. ( ucestvuju odabrani iz BiH) i sire ako bude nekih interesa :-D
Pataren Ponthus
Posts: 75
Joined: 27/09/2007 20:38
Location: DOMUS PATARENORUM

#11

Post by Pataren Ponthus »

Ma nista od toga.Ja sam iz Gorazda,licno ne vjerujem u to.A sto se tice festivala,to je vec 2-3 godine postalo...hm...irkus,teferic...ne bih puno zalio.
Pataren Ponthus
Posts: 75
Joined: 27/09/2007 20:38
Location: DOMUS PATARENORUM

#12

Post by Pataren Ponthus »

Ma nista od toga.Ja sam iz Gorazda,licno ne vjerujem u to.A sto se tice festivala,to je vec 2-3 godine postalo...hm...irkus,teferic...ne bih puno zalio.
User avatar
Zwanziger
Posts: 564
Joined: 21/02/2008 11:55

#13

Post by Zwanziger »

Nije to vise onaj festival; to se pretvorilo u cirkus; josh malo pa ce seljaci poceti dovoditi bikove i organizovati koridu. Previse je seljaka doslo u Gorazde poslije rata a fina i kulturna raja otisla.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#14

Post by jugoistocnjak »

Ma isto ti je takvo stanje i sa ovim forumom. Sve manje fine raje, a u zadnje vrijeme se registruju neki papci. :oops:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#15

Post by sharwoodforest »

Nije to vise onaj festival; to se pretvorilo u cirkus; josh malo pa ce seljaci poceti dovoditi bikove i organizovati koridu. Previse je seljaka doslo u Gorazde poslije rata a fina i kulturna raja otisla .:x :x :oops: :?

dobro si rekao, korida u centru grada, dobra zamisao, bas bi bilo pozeljno jer je grad puno volova koji bi da postanu bikovi
:lol: :lol: :lol: :lol:
connected
Posts: 69
Joined: 05/01/2008 23:34

#16

Post by connected »

Najbolje bi im bilo da ukinu sami sebe a i kanton isto tako :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63412
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#17 Re: Općina Gorazde ukida Festival

Post by BarbaDue »

E ljudi sta vam je?? Pa i korida je u redu!!!! Ali kada je prave ljudi a ne bikovi!?
Pa uzmite primjer Spanije i Katalonije i njihovih ulicnih trka sa bikovima....citav svijet zudi da vidi snimke takvih dogadjaja. To je prava atrakcija. Sve je to u redu ali kada se radi sa srcem, a ne da bi nekakvi pojedinci omastili brkove....lijeva ruka, desni dzep....A sto se tice Festivala mislim da je postao previse komercijalan. Mozada smo i mi gorazdani malo tome krivi....
Ebiga hocemo svi da nam "velike zvijzde" pjevaju.
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#18 Re: Općina Gorazde ukida Festival

Post by SinjaD »

BarbaDue wrote: Pa uzmite primjer Spanije i Katalonije i njihovih ulicnih trka sa bikovima....citav svijet zudi da vidi snimke takvih dogadjaja. To je prava atrakcija.
Nadam se da se šališ - jer se cijeli svijet grozi tog bezrazložnog ubijanja životinja.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63412
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#19 Re: Općina Gorazde ukida Festival

Post by BarbaDue »

Pa zar ih ubijaju??? Kako znam , NE!
Ja kako znam bikovi ubijaju njih!! Svake godine strada neko od tih koji bjeze ispred tih jadnih zivotinja. Cak su neki ove godine imali problema i sa zakonom jer su svoju malu djecu vodili sa sobom. Ljudi su ludi! Ali u pravu si "mislio sam vise figurativno, bojim se da se nismo najbolje razumjeli".

Uglavnom sto se tice Festa, mislim da on gubi onaj prvobitni smisao. A slazem se sa nekim forumasem koji je predlozio da se Fest malo prebaci i u druge dijelove grada!!!Zasto da ne i u Vitkovice? Dobra ideja. Pa da nemoram sjediti u kaficima pored (da ih ne reklamiram), u kojim je pice odmah 5 KMova. Blak!! Mislim da citav grad zasluzuje da osjeti cari tog dogadjaja. A ne samo da gazde koji zadovoljno trljaju dlanovima, a mi raja guramo se ispred njihovih birtija i gledamo kad cemo dobiti bocu u potiljak!
Ma daj to mi je do__zdilo!!!
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#20 Re: Općina Gorazde ukida Festival

Post by sharwoodforest »

Opstina Gorazde, kao institucija vlasti , raspolaze sa devet miliona KM u budzetu za upravljanjem gradom. Voljela bih da neko kaze, je li grad ista dobio, osim sramotne istine da je propao, unisten, samotan i blijed od nerada i besmisla upravitelja.Pogledajmo samo gradski most, pun rupa, ulice pune rupa, smece, losa gradska rasvjeta ( uzi centar),divlja gradnja, los urbanisticni plan.......ima toga u nedogled.
Puste price, paranoicne ideje o kojekakvim projektima po okolnim selima tezak su paravan vlastitog nerada, da ne kazem bahatosti.
A sto se tice koride, ona je vec bila prosle godine na Ustikolini, kako mi pricaju ljudi, ono kad su jadne bikove drazili ne bi li se potukli, da se masa smije i navija, al oni ne htjedose pa sijelo propade.........
Sto se festivala tice, "jeftina mjuza, teska cuga" , na zalost!
User avatar
BarbaDue
Posts: 63412
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#21 Re: Općina Gorazde ukida Festival

Post by BarbaDue »

Ma daj ti da neko ne zna zaobisao bi Gorazde u velikom luku!? Nije to bas ni kako ti nama isprica!
Ima u Goraždu ljepsih stvari od te sive danasnjice, u ovom gradu se znaju ispricati strasno lijepe price. Cak i ljepse nego u ostalim gradova!!! Sasvim je druga stvar sto smo bili zaboravljeni od svih , prvo u ratu, evo sada i u miru. Ostajali smo mi da zivimo, prkosili, i dalje cemo vjerujte nam!
Nekazem ljudi su u Gorazdu pomahnitalin !! Moze li jedno pitanje: Gdje nisu?
Mislim da se inace u citavoj Bosni svijest ljudi promjenila, u negativnom smislu naravno!?
Prema tome nije grad kriv a ni vecina ljudi za takvo stanje. Kriva je sacica ljudi koja drzi konce u svojim rukama!!
Moras priznati ova tvoja prica se moze primjenita na svaki grad u ovoj nasoj drzavi!?
Svuda sam bio haman po citavoj Bosni ali opet je moje Goražde najbolje. Nebih ga dao ni za sta.

Pozdrav iz najljepseg grada u jugoistocnoj Bosni!
User avatar
BarbaDue
Posts: 63412
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#23 Re: Općina Gorazde ukida Festival

Post by BarbaDue »

:thumbup:
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#24 Re: Općina Gorazde ukida Festival

Post by nino90 »

sta sada? nece valjda ukinuti festival??
User avatar
BarbaDue
Posts: 63412
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#25 Re: Općina Gorazde ukida Festival

Post by BarbaDue »

ma jok reni, ko ti to kaze :-D
Post Reply