Općenito o Mostaru

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#26 Re: Općenito o Mostaru

Post by vaučer »

Znači od ove godine dva nova SC-a u Mostaru, ovaj gorenavedeni i Slezakov kod onog 'autobusnog kolodvora'.
Pravi studentski grad, nema šta.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#27 Re: Općenito o Mostaru

Post by Tkd »

Kažu oko tisuću novih studenata na Univerzitetu. Ne znam koliko je na Sveučilištu .
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#28 Re: Općenito o Mostaru

Post by Tkd »

Image

Tokom agresije na BiH :)

Preživio je most vijekovima, no nije mogao opstati kada maloumnici, agresori dođu i ruše grad u kojem su živjeli i žive. No , opet sjaji kao nekoć. Boli to mnoge, e neka boli :wink:

Inače tada Mostar još nije postao Rio de Janeiro. Hum je bio normalan, ne sasvim jer su nas sa njega gađali. :)
Cloud-Xz
Posts: 108
Joined: 08/10/2009 11:11

#29 Re: Općenito o Mostaru

Post by Cloud-Xz »

Tkd wrote:Image

Tokom agresije na BiH :)

Preživio je most vijekovima, no nije mogao opstati kada maloumnici, agresori dođu i ruše grad u kojem su živjeli i žive. No , opet sjaji kao nekoć. Boli to mnoge, e neka boli :wink:

Inače tada Mostar još nije postao Rio de Janeiro. Hum je bio normalan, ne sasvim jer su nas sa njega gađali. :)
Kako bola tebi puna usta multietniĆosti,a smeta ti križ na humu :D ti malo malo pa zagriješ temu nekim nacionalistickim postom...i btw majke ti mile nemoj više pisati "tisuća" ofucano mi dijeluje :wink:
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#30 Re: Općenito o Mostaru

Post by Tkd »

Malo se informiši oko riječi tisuću :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=4PvyX8HpZGc

Pogledaj početak pjesme. kako mi zvuči ovo poznato :)

Ne smeta mi nimalo. Druga stvar što neko koristi vjeru da bi iskazao nacionalizam, pa se stranci izvinjavaju u ime svećenika, vjerskog ti poglavara . Odnos sa pravoslavcima je uvijek bio na nivou i ko je tu kriv ? (mislim na Mostar).

Nije provokacija postaviti križ, krst odakle su nas gađali u ratu ? :lol:

Je li Mostar katolički grad pa se tek tako smio postaviti krst gore ?

A ti vjernika , nemoj pitati "Čini drugima ono što želiš da se tebi čini"- Isus Krist ako se ne varam ;-) . Sve neki kvazi vjernici, a NLO srušio Stari most :lol:

Nacionalista nisam nikada niti ću ikada biti. Hvala Bogu na tome. Čim počneš istinu pisati, ljudima nestane argumenata pa te prozivaju za nešto što nisi. Svako ko me poznaje zna da nisam ni blizu nacionaliste ili nešto slično. Drugo je što je neko nacionalista pa drugoga naziva nacionalistom :-) . Zanimljivo, nema šta.

Prije svega patriota, volim državu BiH, ne nosam simbole druge države. :bih: :bih: :bih:
Cloud-Xz
Posts: 108
Joined: 08/10/2009 11:11

#31 Re: Općenito o Mostaru

Post by Cloud-Xz »

Tkd wrote:Malo se informiši oko riječi tisuću :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=4PvyX8HpZGc

Pogledaj početak pjesme. kako mi zvuči ovo poznato :)

Ne smeta mi nimalo. Druga stvar što neko koristi vjeru da bi iskazao nacionalizam, pa se stranci izvinjavaju u ime svećenika, vjerskog ti poglavara . Odnos sa pravoslavcima je uvijek bio na nivou i ko je tu kriv ? (mislim na Mostar).

Nije provokacija postaviti križ, krst odakle su nas gađali u ratu ? :lol:

Je li Mostar katolički grad pa se tek tako smio postaviti krst gore ?

A ti vjernika , nemoj pitati "Čini drugima ono što želiš da se tebi čini"- Isus Krist ako se ne varam ;-) . Sve neki kvazi vjernici, a NLO srušio Stari most :lol:

Nacionalista nisam nikada niti ću ikada biti. Hvala Bogu na tome. Čim počneš istinu pisati, ljudima nestane argumenata pa te prozivaju za nešto što nisi. Svako ko me poznaje zna da nisam ni blizu nacionaliste ili nešto slično. Drugo je što je neko nacionalista pa drugoga naziva nacionalistom :-) . Zanimljivo, nema šta.

Prije svega patriota, volim državu BiH, ne nosam simbole druge države. :bih: :bih: :bih:
Jeste to je rekao Isus Krist, i rekao je "Zašto vidiš trn u oku brata svoga, a ne vidiš balvan u svom oku" prvo pometi ispred svojih vrata .. mladi si ti jos, nemogu ja ovdje stobom mak na konac goniti, kakvi argumenti kakvi bakrači sve nekako svoj nacionalizam provalčiš kurvanjski,kad počnes pisati normalnim postovima mozemo nastaviti (evo samo sto nije gotov novi kruzni tok,nove led rasvijeta u gradu se uvodi itd itd) o tome da pises ti opet se vracas na politiku
toliko od mene ,svako dobro
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#32 Re: Općenito o Mostaru

Post by Tkd »

Kako spomenuti Mostar a ne pričati o politici napisa kolega sa ovog foruma ;-)

Mlad jesam, no daleko od toga da miješam pojmove i da ne pišem sa argumentima. ;-)

Živio.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#33 Re: Općenito o Mostaru

Post by Tkd »

Predstavnici dva HDZ-a poručili Španskoj ambasadi: ‘Hrvati u BiH osjećaju nelagodu zbog diplomatskih aktivnosti Turske u BiH.’

Znači, oplakao sam :lol:

Najjača od svega mi je ovo : "Naum potpisnika ovog pisma jasno govori da su mentalno u 1993. godini " :thumbup:
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#34 Re: Općenito o Mostaru

Post by Tkd »

Mostar je jutros bio pod vodom. Mislim da bi i jedna Venecija pozavidila na količini vode usred grada. :-)
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#35 Re: Općenito o Mostaru

Post by Tkd »

Novi napad na antifašistički spomenik. Danas sam to i vidio svojim očima.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

„Balije pod nož“, „Smrt Turcima“, „Ustaše Mostar“, „Mi smo Ustaše“...


Inače UM 94 je takozvana navijačka grupa Ultras Mostar (navijači Zrinjskoga).


I ja sam onda kriv što nacionaliste i fašiste nazivam tim imenima. Da, ja sam taj radikal, a ne ovi bolesnici koji kasne 100 godina za civilizacijom. ;-)
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#36 Re: Općenito o Mostaru

Post by crysis »

studentski dom napravljen pored zeljeznicke i autobuske stanice umjesto gdje mu je mjesto u sjevernom logoru posto su tamo skoro svi fakulteti . al je vazno da se tamo smjestila zgradurina BiH poste . a sto pipi kaze za hotel ruzu i famozni cetvrti sprat taj nikad nije ni postojao na hotel ruži, tako je da je na mjestu sto unesko trazi da se hotel potkrati.
User avatar
newklear
Posts: 1382
Joined: 10/12/2009 15:59

#37 Re: Općenito o Mostaru

Post by newklear »

Tkd wrote:Image

Tokom agresije na BiH :)

Preživio je most vijekovima, no nije mogao opstati kada maloumnici, agresori dođu i ruše grad u kojem su živjeli i žive. No , opet sjaji kao nekoć. Boli to mnoge, e neka boli :wink:

Inače tada Mostar još nije postao Rio de Janeiro. Hum je bio normalan, ne sasvim jer su nas sa njega gađali. :)
Koliko sam samo puta prešao ovuda dok nije potpuno srušen.... zviždi metak ko lud al' šta ćeš...
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#38 Re: Općenito o Mostaru

Post by vaučer »

crysis wrote:studentski dom napravljen pored zeljeznicke i autobuske stanice umjesto gdje mu je mjesto u sjevernom logoru posto su tamo skoro svi fakulteti . al je vazno da se tamo smjestila zgradurina BiH poste . a sto pipi kaze za hotel ruzu i famozni cetvrti sprat taj nikad nije ni postojao na hotel ruži, tako je da je na mjestu sto unesko trazi da se hotel potkrati.

A od stanice do SJ. logora cca 100m zračne linije. :roll:
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#39 Re: Općenito o Mostaru

Post by vaučer »

Tkd wrote:I ja sam onda kriv što nacionaliste i fašiste nazivam tim imenima. Da, ja sam taj radikal, a ne ovi bolesnici koji kasne 100 godina za civilizacijom. ;-)
Kako bih volio uhvatiti ove babune dok se iživljavaju pa ih s noge na nogu.
Balavurdija nekulturna koja ne zna kakvo zlo glorificira ni kakvim lopovima prave korist.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#40 Re: Općenito o Mostaru

Post by Tkd »

vaučer wrote:
Tkd wrote:I ja sam onda kriv što nacionaliste i fašiste nazivam tim imenima. Da, ja sam taj radikal, a ne ovi bolesnici koji kasne 100 godina za civilizacijom. ;-)
Kako bih volio uhvatiti ove babune dok se iživljavaju pa ih s noge na nogu.
Balavurdija nekulturna koja ne zna kakvo zlo glorificira ni kakvim lopovima prave korist.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#41 Re: Općenito o Mostaru

Post by crysis »

vaučer wrote:
crysis wrote:studentski dom napravljen pored zeljeznicke i autobuske stanice umjesto gdje mu je mjesto u sjevernom logoru posto su tamo skoro svi fakulteti . al je vazno da se tamo smjestila zgradurina BiH poste . a sto pipi kaze za hotel ruzu i famozni cetvrti sprat taj nikad nije ni postojao na hotel ruži, tako je da je na mjestu sto unesko trazi da se hotel potkrati.

A od stanice do SJ. logora cca 100m zračne linije. :roll:


a sta mislis jeli logicnije bilo da su zamijenili mjesta studenskom i posti.
Eastern
Posts: 4
Joined: 20/10/2012 11:25
Location: Tamo gdje sniva zanosna Emina,u mirisnoj bašti đula i behara...

#42 Re: Općenito o Mostaru

Post by Eastern »

Ne znam čemu tolika frka oko studentskog.Pa nebi da je 5 km od fakulteta a ne (skoro) preko puta.
Uostalom,taman kao da Pošta smeta.Pukla širina u Sjevernom,možeš grad u gradu napraviti.
A sad je drugi par opanaka zašto se to opstruira i ko to radi.
To je svima manje-više jasno.
Nedam ti da gradiš,nedam ti da se razvijaš.To je taktika.
User avatar
awaken
Posts: 1588
Joined: 10/05/2011 23:28

#43 Re: Općenito o Mostaru

Post by awaken »

.
Last edited by awaken on 04/01/2013 00:45, edited 2 times in total.
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#44 Re: Općenito o Mostaru

Post by crysis »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bulbul tica
Posts: 35
Joined: 02/10/2012 14:05

#45 Re: Općenito o Mostaru

Post by Bulbul tica »

Volim tebe, grade rođeni!!!!
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#46 Re: Općenito o Mostaru

Post by Tkd »

Pravi se drugi dio puta na Carini. Haj neka se nešto radi. Onaj prvi je lijep :thumbup:
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#47 Re: Općenito o Mostaru

Post by Tkd »

Image

Image
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#48 Re: Općenito o Mostaru

Post by Tkd »

U organizaciji Unije studenata Univerziteta Džemal Bijedić, Mesdžida IZ Mostar i MNK Mostar SG organizovan je Bajramski turnir u malom nogometu. Turnir je otvorio u ime Mesdžida IZ Mostar Šefko ef. Čavčić.

Na turniru su sudjelovale 4 ekipe i to: Unija studenata (reprezentacija studenata Univerziteta Džemal Bijedić), Reprezentacija Grada Mostara U-18 (pobjednik nedavno održanog Futsal kupa u Ćelincu), KMF Ne4vesinje (član Prve futsal lige RS) i MNK Mostar SG.

U polufinalnim utakmicama slavili su favoriti, i to KMF Nevesinje protiv juniorske reprezentacije Mostara rezultatom 5:2 i MNK Mostar SG protiv "studenata" sa 3:0.

U utakmici za treće mjesto, poslje boljeg izvodjenja penala (utakmica završena 5:5, poslje vodstva juniora od 4:1) slavila je Unija studenata Univerziteta Džemal Bijedić.

Finale je ponudilo pravi prvoligaški futsal. Mostarci su imali stalnu rezultatsku prednost, na kraju i uvjerljivu. Utakmica je završena rezultatom 6:3 (2:1).

Nagrade, diplome i pehare za najuspješnije je podjelio Alen Jaganjac predsjednik Unije studenata.

Najbolji strelac sa 5 postignutih golova je bio Sanjin Cerovina, najbolji golman Ognjen Romović iz KMF Nevesinje. Najboljim igraćem turnira proglašen je Elvir Salčin iz ekipe Mostar SG.

Za pobjedničku ekipu su nastupali: Emir Mulać, Sanjin Cerovina, Enez Crnalić, Elvin Boškailo, Kenan Lizde, Elvir Salčin, Alem Memić, Haris Pobrić, Alija Ljeljak dok su ih sa klupe vodili Dževad Habibija i Mirsad Fazlinović.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#49 Re: Općenito o Mostaru

Post by Tkd »

Mostar -- Na danošnjoj sjednici Gradskog vijeća Mostara usvojene su izmjene i dopune regulacijskih planova grada. Između ostalih, usvojeni su i regulacijski planovi za Sjeverni logor i Centar 2. Time je napravljen zakonski okvir za daljnji razvoj i izgradnju Mostara.

''Danas smo usvojili važne odluke što se tiče izmjena i dopuna prostornog plana koje omogućuju da se na pojedinim lokalitetima nastavi nesmetana gradnja, bolje reći koncesioniranje kako energetskih objekata, tako i objekata za iskorištavanje alternativnih izvora energije'', rekao je predsjednik GV Mostar Murat Ćorić.

''Mi smo danas donijeli preduvjete da ponudimo raznim gospodarstvenicima koji bi imali šansu da razvijaju određena gospodarstva da ulažu u grad Mostar i mislim da je to najvažnija stvar, jer bez ulaganja i dovođenja novih tehnologija i znanja, teško da sami možemo uraditi poboljšanje'', poručio je gradonačelnik Mostara Ljubu Bešlić, prenosi "Federalna.ba".

Ipak, za usvajanje regulacijskih planova trebale su godine. Posljeratna neplanska izgradnja u Mostaru je stvorila urbanistički haos koji će tek trebati dovesti u red.

''Tek se sad vide posljedice nedonošenja planova u gradu, bespravna izgradnja, urbani haos'', upozorio je Nedjeljko Prljeta, vijećnik SDP-a u GV Mostar.

Usvajanjem regulacionih planova legalizovan je dio dosadašnje izgradnje, predviđen prostor za buduću, te su stvoreni uslovi za otklanjanje zakonskih teškoća brojnih privrednih subjekata u gradu,
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#50 Re: Općenito o Mostaru

Post by Tkd »




19 godina od napada maloumnih ljudi na građevinu koja je bila prisutna tu vijekovima. Vijekovima preživiš sve i svašta ali ne i bolesne ljude.


Istina je izašla na vidjelo, srušili su nešto veliko u gradu kojeg nazivaju "svojim". :)
Post Reply