Opca anestezija kod zubara

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Eeda1
Posts: 3
Joined: 29/03/2017 22:54

#1 Opca anestezija kod zubara

Post by Eeda1 »

MOLIM VAS,ima li neko informaciju da li negdje vade korijen zuba u opcoj anesteziji.
Ko ima patoloski strah od zubara,razumjece.
Imam jedan jako bolan korijen zuba .uzasno boli ali imam i negativna iskustva sa zubarima.
Ima li bilo gdje totalna anestezija u privatnim ord.Sarajevo,Zenica.
Hitno
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2 Re: Opca anestezija kod zubara

Post by mayab »

hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#3 Re: Opca anestezija kod zubara

Post by hurmasica »

Eeda1 wrote:MOLIM VAS,ima li neko informaciju da li negdje vade korijen zuba u opcoj anesteziji.
Ko ima patoloski strah od zubara,razumjece.
Imam jedan jako bolan korijen zuba .uzasno boli ali imam i negativna iskustva sa zubarima.
Ima li bilo gdje totalna anestezija u privatnim ord.Sarajevo,Zenica.
Hitno
Mene bi vise bilo strah da me uvedu u.totalnu anesteziju nego da izvadim korjen zuba be lokalne. Da znas kakve posljedice moze imati totalna anestezija ne bi je tako olako zeljela!
Zazmiri i izvato, to ce trajati par minuta i rijesen problem...Gora ti je bol.sto.sada trpis upaljen zub nego sto ce te boliti kad zubar bude vadio..
kakolijeciti
Posts: 54
Joined: 31/07/2014 19:35
Contact:

#4 Re: Opca anestezija kod zubara

Post by kakolijeciti »

I ja se bojim zubara (mrzim ih), ali sa lokalnom nekako preživim. Hmm, nisam do sada čuo da se opća anestezija koristi u stomatološkim ordinacijama. I ja bih prvi možda na to išao, ali onda da se odlučim generalku napraviti da ih ne gledam više barem 10 godina...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5 Re: Opca anestezija kod zubara

Post by moonca »

Eeda1 wrote:MOLIM VAS,ima li neko informaciju da li negdje vade korijen zuba u opcoj anesteziji.
Ko ima patoloski strah od zubara,razumjece.
Imam jedan jako bolan korijen zuba .uzasno boli ali imam i negativna iskustva sa zubarima.
Ima li bilo gdje totalna anestezija u privatnim ord.Sarajevo,Zenica.
Hitno
Razumijem problem - no, vadila sam zivac pod lokalnom anestezijom i zbilja nema boli. Pozeljno je uraditi dok nije upaljen.
Raspitaj se kod zubara kako radi - radila sam van BIH i procedura je da ti prvo premaze desni sa gelom a onda da injekcije tako da ni taj ubod ne osjetis.

@hurmasice --nije bas par minuta - raditi 'na zivo' je uzas- bol je nesnosljiv.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#6 Re: Opca anestezija kod zubara

Post by manekenka u penziji »

Eeda1 wrote:MOLIM VAS,ima li neko informaciju da li negdje vade korijen zuba u opcoj anesteziji.
Ko ima patoloski strah od zubara,razumjece.
Imam jedan jako bolan korijen zuba .uzasno boli ali imam i negativna iskustva sa zubarima.
Ima li bilo gdje totalna anestezija u privatnim ord.Sarajevo,Zenica.
Hitno

I ja sam imala tu fobiju koja mi je čak pravila napade panike. Kao mala sam išla zubaru i sve su mi radili na živo, od popravljanja do vađenja tako da sam ja mislila da je taj bol kod zubara obavezan.
Skoro mi je pukla šestica i ja se zbog svih trauma odlučim na vađenje a ne na liječenje, čisto da skratim svoju agoniju.
Kako sam se samo pokajala.
Kada su mi dali lokalnu, čiji ubod nisam ni primjetila, bol pri vađenju zuba nisam uopće osjetila.
Sad sam se riješila fobije od zubara, jer zaista nema boli, ali žal za šesticom ostaje.

Udahni duboko i sretno! Ne boli, vjeruj mi.
User avatar
dulekrele
Posts: 3791
Joined: 10/04/2014 18:25

#7 Re: Opca anestezija kod zubara

Post by dulekrele »

Kad ti rokne mandibularnu anesteziju :-)
Post Reply