Online Shop - Otvaranje

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
SpecialOffer
Posts: 2599
Joined: 16/05/2015 12:49

#1 Online Shop - Otvaranje

Post by SpecialOffer »

Pozdrav svima

Planiram otovoriti firmu pa sad imam nekih nedoumica. Nasao sam robu koju bih prodavao i moram je uvesti iz vana (Kina je u pitanju). Posto hocu da uvozim onda moram otvoriti d.o.o.

Manje-vise znam proceduru otvaranja firme i korake koje je neophodno ispuniti da bi se ista otvorila (procitao sam) ali mene sad zanima sljedece:

1. Ja bih napravio online shop i iskljucivo bih tako prodavao, nikakva prodavnica i sl. te posto u BiH nije razvijeno karticno placanje slalo bi se preko kurirskih sluzbi i tako bi se vrsila naplata. Ja kao d.o.o. moram imati sjediste firme (adresa) i sad me zanima da li bih tu mogao drzati robu koju zelim prodavati (roba ne zauzima puno prostora a i za pocetak bih narucio 2-3 paketa) i fiskalnu kasu i znaci ako nesto prodate, izdate racun i spakujete ga zajedno sa robom i tako posaljete kupcu na adresu, kupac preuzme, plati kuriru i onda vama kurirska firma uplati taj novac na racun ili vam vrati gotovinski (ne znam kako tacno ide ali se vjerovatno potpise ugovor pa izmedju firmi ide fakturama i sa racuna na racu, ispravite me ako grijesim).

2. Zatim, polovinu mjesecne prodaje bih mogao prodati u Srbiju i Hrvatsku i posto je roba mala tako da moze stati u kovertu A4 zanima me da li bi se moglo tako prodavati, uplate ti na racun (virman uplatnica) ili paypal a ti jednostavno posaljes robu (nesto slicno kao sto se kupuje sa ebaya) ili ima i tu nekih zezancija zato sto prodaje u drugu drzavu.

-Posto za pocetak nema puno posla i dovoljan je samo jedan covjek da obavlja sve ovo, zanima me da li je moguce imati samo direktora, bez radnika, jer jednostavno nema posla i dodatni radnik bi bio samo visak ili se u d.o.o. minimalno pored direktora mora po zakonu zaposliti i jos jedan radnik?

-Robu koju zelim da uvezem bih kupio od nekog xy kupca i morao bih mu platiti putem paypal-a i zanima me da li je to tako izvedivo, napraviti paypal i povezati ga sa racunom firme i kao dokaz o placanju dostaviti izvod sa paypal-a te ostaviti adresu firme na koju bi paket dosao. Vec sam naveo da roba ne zauzima puno prostora i bukvalno bi preko poste poslao i zanima kad stigne na carinu da li te tad obavjeste ili sta, kako ce ocariniti, kako uopste zanju da je firma u pitanju i sl.

Hvala
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by un1ted »

Moras imati radnika, sjediste, fiskalnu kasu, te mozes placati preko paypala. To je to sto znam.
aldera
Posts: 78
Joined: 24/01/2012 01:17
Location: Veliko selo (Sa)

#3 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by aldera »

d.o.o. ne moraš otvoriti....
Skuplje sve... Trgovina u pitanju... STR može uvoziti bez problema...
Ja bez problema plaćam karticom od firme preko paypal-a, validan dokument prilikom plaćanja carine, provjereno, već preko stotinu transakcija i uvoza obavljeno... Ne plaća mi se preko banke uz lihvarske provizije... Svako paypal plaćanje 0,00 provizije + roba plaćena odmah...


Gesendet von iPad mit Tapatalk
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#4 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by un1ted »

Drug je otvarao nedavno i jednin legalan nacin za UVOZ jeste d.o.o. Nista drugo nije moglo kako bi tu robu dalje distribuirao.
aldera
Posts: 78
Joined: 24/01/2012 01:17
Location: Veliko selo (Sa)

#5 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by aldera »

Pa ti slušaj druga i radi kako drugi kažu... Ja mogu i kao privatno lice uvezem šta hoću do odredjenog iznosa za vlastite potrebe. Raspitaj se na pravom mjestu šta je d.o.o. a šta samostalna djelatnost...


Gesendet von iPad mit Tapatalk
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2599
Joined: 16/05/2015 12:49

#6 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by SpecialOffer »

un1ted wrote:Moras imati radnika, sjediste, fiskalnu kasu, te mozes placati preko paypala. To je to sto znam.
Ne razumijem zasto tjeraju da imas radnika ako nije potrebann :?
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2599
Joined: 16/05/2015 12:49

#7 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by SpecialOffer »

aldera wrote:d.o.o. ne moraš otvoriti....
Skuplje sve... Trgovina u pitanju... STR može uvoziti bez problema...
Ja bez problema plaćam karticom od firme preko paypal-a, validan dokument prilikom plaćanja carine, provjereno, već preko stotinu transakcija i uvoza obavljeno... Ne plaća mi se preko banke uz lihvarske provizije... Svako paypal plaćanje 0,00 provizije + roba plaćena odmah...


Gesendet von iPad mit Tapatalk
Koliko sam citao ako zelim uvoziti i to prodavati d.o.o. je jedini legalan nacin ali eto ti kazes moze i sa STR, vjeruj da sam zbunjen kao i za minimalan broj radnika. Kazu u zakonu direktor i jedan radnik minimalno a u praksi moze samo i direktor, tako da ne znam.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#8 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by biglebovski »

Uvoziti samostalno i direktno može samo d.o.o. ili društvo registrovano za uvoz, između ostalog. To za uvoz nemoj zaboraviti kad budeš radio registraciju firme, djelatnosti i to. Obrti (STR, SZR...) ne mogu direktno uvoziti ali mogu naći firmu registrovanu za uvoz ili špeditersku firmu da završe uvoz za njih, a to uglavnom treba platiti a nema tarife za to, nego se tretira kao usluga. Moglo se sa obrtom, uglavnom dopušteno proizvodnim obrtnicima za uvoz repromaterijala, do početka prošle godine, ali više ne. Za d.o.o. ti treba direktor/ovlašteno lice, a za drugog radnika nisam siguran. Direktor može na minimalac. Ti iz sjedišta možeš obavljati djelatnost, a šta ti je u kancelariji to je tvoja stvar. Moj savjet ti je da na vrijeme plaćaš poreze, doprinose, i sve što država traži, izdaji fakture, nemoj puno zakidati državu, vodi knjige uredno i opleti biznis - gledaj dugoročno. Samo hrabro i traži odgovore na pravim adresama. Skontaćeš da su mnoga pitanja suvišna i da niti jedan pojedinac nema odgovore na sva pitanja. Sretno.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#9 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by sema911s »

Za on line placanje par banaka nudi gotove servise.. koje placas uz mjesecnu naknadu..
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2599
Joined: 16/05/2015 12:49

#10 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by SpecialOffer »

biglebovski wrote:Uvoziti samostalno i direktno može samo d.o.o. ili društvo registrovano za uvoz, između ostalog. To za uvoz nemoj zaboraviti kad budeš radio registraciju firme, djelatnosti i to. Obrti (STR, SZR...) ne mogu direktno uvoziti ali mogu naći firmu registrovanu za uvoz ili špeditersku firmu da završe uvoz za njih, a to uglavnom treba platiti a nema tarife za to, nego se tretira kao usluga. Moglo se sa obrtom, uglavnom dopušteno proizvodnim obrtnicima za uvoz repromaterijala, do početka prošle godine, ali više ne. Za d.o.o. ti treba direktor/ovlašteno lice, a za drugog radnika nisam siguran. Direktor može na minimalac. Ti iz sjedišta možeš obavljati djelatnost, a šta ti je u kancelariji to je tvoja stvar. Moj savjet ti je da na vrijeme plaćaš poreze, doprinose, i sve što država traži, izdaji fakture, nemoj puno zakidati državu, vodi knjige uredno i opleti biznis - gledaj dugoročno. Samo hrabro i traži odgovore na pravim adresama. Skontaćeš da su mnoga pitanja suvišna i da niti jedan pojedinac nema odgovore na sva pitanja. Sretno.
Hvala na informacijama :thumbup:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#11 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by un1ted »

aldera wrote:Pa ti slušaj druga i radi kako drugi kažu... Ja mogu i kao privatno lice uvezem šta hoću do odredjenog iznosa za vlastite potrebe. Raspitaj se na pravom mjestu šta je d.o.o. a šta samostalna djelatnost...


Gesendet von iPad mit Tapatalk
Ko prica o vlastitim potrebama? Naravno da mozes, ali i tu postoje ogranicenja. Npr, ne mozes uvesti 10 telefona ma i kad bi bili za vlastite potrebe.

Ovdje je rijec o uvozu iz vana i daljoj distribuciji robe potrosacima. To se moze samo kao doo.
aldera
Posts: 78
Joined: 24/01/2012 01:17
Location: Veliko selo (Sa)

#12 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by aldera »

un1ted wrote:
aldera wrote:Pa ti slušaj druga i radi kako drugi kažu... Ja mogu i kao privatno lice uvezem šta hoću do odredjenog iznosa za vlastite potrebe. Raspitaj se na pravom mjestu šta je d.o.o. a šta samostalna djelatnost...


Gesendet von iPad mit Tapatalk
Ko prica o vlastitim potrebama? Naravno da mozes, ali i tu postoje ogranicenja. Npr, ne mozes uvesti 10 telefona ma i kad bi bili za vlastite potrebe.

Ovdje je rijec o uvozu iz vana i daljoj distribuciji robe potrosacima. To se moze samo kao doo.
Po tvom ne može ni d.d.
Imam d.o.o. Firmu i carinski broj...
Uvozim preko posrednika (špeditera) 100 puta lakše...
Sve završe bez problema i čekanja...
10 mobitela mogu uvesti kao privatno lice uz jako dobro obrazloženje...
d.o.o. Za tvoje potrebe:
- Preskupo
- preskupo knjigovodstvo
- moraš u PDV sistem

Drug tuši robu iz slovenije, uvozi preko špeditera, dobro radi...

Čitam komentare i uživam u priči o uvozu :)


Gesendet von iPad mit Tapatalk
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#13 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by un1ted »

Pa d.d je dosta skuplje od d.o.o pa nije ni razmatrano. Ti si naveo da imas str i da uvozis robu, a da nisi spomenuo speditera, sto je jako bitna stavka :)

U Bosni i Hercegovini je sve moguce, pa i uvesti 10 telefona za privatnu upotrebu, iako zakon kaze drugacije. Ja sam samo navodio ono sto zakon kaze. Prema tome, postoji zakon koji ti onemogucava da uvezes 10 telefona za sebe, ma koje god obrazlozenje imao. Ne mora biti 10, moze i 5 :) Druga je stvar sto se ne provode ustavne presude (zakoni) pa ne treba cuditi sto se ne provode i ovi "obicni".
aldera
Posts: 78
Joined: 24/01/2012 01:17
Location: Veliko selo (Sa)

#14 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by aldera »

un1ted wrote:Pa d.d je dosta skuplje od d.o.o pa nije ni razmatrano. Ti si naveo da imas str i da uvozis robu, a da nisi spomenuo speditera, sto je jako bitna stavka :)

U Bosni i Hercegovini je sve moguce, pa i uvesti 10 telefona za privatnu upotrebu, iako zakon kaze drugacije. Ja sam samo navodio ono sto zakon kaze. Prema tome, postoji zakon koji ti onemogucava da uvezes 10 telefona za sebe, ma koje god obrazlozenje imao. Ne mora biti 10, moze i 5 :) Druga je stvar sto se ne provode ustavne presude (zakoni) pa ne treba cuditi sto se ne provode i ovi "obicni".
Ako misliš da otvoriš d.o.o. da zaobidješ špeditera...
Ne savjetujem ti...
Bilo kakva greškica i ti odgovaraš za carinski prestup...
Isplati se preko 100 uvoznih deklaracija godišnje... Manje boli glava...

A što se tiče zakona... Sve što nije izričito zabranjeno je dozvoljeno... Govorim iz iskustva i stotinama svadja sa carinom, i kvotom uspjeha svadja 100% u moju korist.
Čak sam i sa aukcija e-bay bez problema robu kupovao za firmu...
Sve probleme oko niske cijene riješene bez problema.
To za 10 mobitela zakon ne kaže da ne može, već je problem namjena ;)
Prošli mjesec sam civilnu M16 jurišnu pušku iz inostranstva za privatne potrebe kupio i sve riješio. Mirko se uredno potpisao nakon podnijetog zahtjeva...
I to može, sve može kad se hoće i bori za svoja prava ;)


Gesendet von iPad mit Tapatalk
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#15 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by Fox_Fox »

Moj ti je savjet, ne komplikuj sa firmom.

Jednostavno razdvoji narudže na roditelje, tetku, strinu, djevojku, dajdžu itd itd.. na svakog od njih naručiš po 3 4 komada i imaš robu da počneš prodavati.

Napravi online prodavnicu; kupi domenu, nađi dobar server i uloži malo para na Facebook (targetiranje je najvažnije).

Nakon toga napraviš pik profil tj. olx radnja i tu objaviš artikle i ti si spreman.

Ne zezaš se sa porezima, platama, inspekcijama. Ako ti je baš cilj da ti ide staž, onda odeš na biro i kažeš da želiš sam sebi uplaćivati staž i miran si.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#16 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by KB9 »

kad vec svi varaju drzavu onda varaj i ti

dnevna doza prosjecnog bosnje :mrgreen:
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2599
Joined: 16/05/2015 12:49

#17 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by SpecialOffer »

Fox_Fox wrote:Moj ti je savjet, ne komplikuj sa firmom.

Jednostavno razdvoji narudže na roditelje, tetku, strinu, djevojku, dajdžu itd itd.. na svakog od njih naručiš po 3 4 komada i imaš robu da počneš prodavati.

Napravi online prodavnicu; kupi domenu, nađi dobar server i uloži malo para na Facebook (targetiranje je najvažnije).

Nakon toga napraviš pik profil tj. olx radnja i tu objaviš artikle i ti si spreman.

Ne zezaš se sa porezima, platama, inspekcijama. Ako ti je baš cilj da ti ide staž, onda odeš na biro i kažeš da želiš sam sebi uplaćivati staž i miran si.
I sta ako ako uhvate da radis tako na crno, koje su kazne za takvo nesto?
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#18 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by Fox_Fox »

SpecialOffer wrote:
Fox_Fox wrote:Moj ti je savjet, ne komplikuj sa firmom.

Jednostavno razdvoji narudže na roditelje, tetku, strinu, djevojku, dajdžu itd itd.. na svakog od njih naručiš po 3 4 komada i imaš robu da počneš prodavati.

Napravi online prodavnicu; kupi domenu, nađi dobar server i uloži malo para na Facebook (targetiranje je najvažnije).

Nakon toga napraviš pik profil tj. olx radnja i tu objaviš artikle i ti si spreman.

Ne zezaš se sa porezima, platama, inspekcijama. Ako ti je baš cilj da ti ide staž, onda odeš na biro i kažeš da želiš sam sebi uplaćivati staž i miran si.
I sta ako ako uhvate da radis tako na crno, koje su kazne za takvo nesto?
Ko ce te uhvatiti??? Inspekcija??

Jedino ako te roditelji prijave inspekciji; "ovaj nas mali ima 50 satova u sobi"
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#19 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by HAVANA »

Fox_Fox wrote:Moj ti je savjet, ne komplikuj sa firmom.

Jednostavno razdvoji narudže na roditelje, tetku, strinu, djevojku, dajdžu itd itd.. na svakog od njih naručiš po 3 4 komada i imaš robu da počneš prodavati.

Napravi online prodavnicu; kupi domenu, nađi dobar server i uloži malo para na Facebook (targetiranje je najvažnije).

Nakon toga napraviš pik profil tj. olx radnja i tu objaviš artikle i ti si spreman.

Ne zezaš se sa porezima, platama, inspekcijama. Ako ti je baš cilj da ti ide staž, onda odeš na biro i kažeš da želiš sam sebi uplaćivati staž i miran si.
Haj razmisli jos jednom o tome o cemu pises.O zemlji,sebi,sigurnosti,starosti,djeci,odgoju,moralu, pravednoj trzisnoj utakmici,posljedicama takvog nacina zivota i razmisljanja.Zato nam i jest ovako.Nismo bolje ni zasluzili.
aldera
Posts: 78
Joined: 24/01/2012 01:17
Location: Veliko selo (Sa)

#20 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by aldera »

HAVANA wrote:
Fox_Fox wrote:Moj ti je savjet, ne komplikuj sa firmom.

Jednostavno razdvoji narudže na roditelje, tetku, strinu, djevojku, dajdžu itd itd.. na svakog od njih naručiš po 3 4 komada i imaš robu da počneš prodavati.

Napravi online prodavnicu; kupi domenu, nađi dobar server i uloži malo para na Facebook (targetiranje je najvažnije).

Nakon toga napraviš pik profil tj. olx radnja i tu objaviš artikle i ti si spreman.

Ne zezaš se sa porezima, platama, inspekcijama. Ako ti je baš cilj da ti ide staž, onda odeš na biro i kažeš da želiš sam sebi uplaćivati staž i miran si.
Haj razmisli jos jednom o tome o cemu pises.O zemlji,sebi,sigurnosti,starosti,djeci,odgoju,moralu, pravednoj trzisnoj utakmici,posljedicama takvog nacina zivota i razmisljanja.Zato nam i jest ovako.Nismo bolje ni zasluzili.
Kad Budžetlije počnu o ekonomiji...


Gesendet von iPad mit Tapatalk
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#21 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by HAVANA »

Jel to ti meni kazes ili njemu?
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#22 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by Fox_Fox »

HAVANA wrote:
Fox_Fox wrote:Moj ti je savjet, ne komplikuj sa firmom.

Jednostavno razdvoji narudže na roditelje, tetku, strinu, djevojku, dajdžu itd itd.. na svakog od njih naručiš po 3 4 komada i imaš robu da počneš prodavati.

Napravi online prodavnicu; kupi domenu, nađi dobar server i uloži malo para na Facebook (targetiranje je najvažnije).

Nakon toga napraviš pik profil tj. olx radnja i tu objaviš artikle i ti si spreman.

Ne zezaš se sa porezima, platama, inspekcijama. Ako ti je baš cilj da ti ide staž, onda odeš na biro i kažeš da želiš sam sebi uplaćivati staž i miran si.
Haj razmisli jos jednom o tome o cemu pises.O zemlji,sebi,sigurnosti,starosti,djeci,odgoju,moralu, pravednoj trzisnoj utakmici,posljedicama takvog nacina zivota i razmisljanja.Zato nam i jest ovako.Nismo bolje ni zasluzili.
Pričam o realnosti.. Za nas obične smrtnike, koji nismo na budžetu, ovo je realnost... Plaćati 70% doprinosa na platu kako bi ovi na budžetu imali za plata je puno gora opcija kojom ti država svaki mjesec kaže BUDALO... Za starost sam već rekao da sebi uplaćuje doprinose i miran.

Pravedna tržišna utakmica ne postoji!!! Svak traži način i opciju da zezne konkurenciju i to je činjenica.

A moral ostavi za džamije, crkve ili sinagoge; ko uđe u biznis i očekuje poštenu utakmicu, što od konkurencije, što od države, može biti siguran da će zatvoriti svoj biznis u roku od 6 mjeseci.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#23 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by HAVANA »

U dzamije i crkve ne idem,na budzetu nikad nisam bio niti bih radio u tim ustanovama,nema para.Znam ja da nema postene trzisne utakmice ali nista ovde posteno i normalno nema.Kako to promijeniti ako nista ne mijenjas i pridruzis se armiji beskicmenjaka i neradnika koji umisle da su biznismeni a u stvari su obicni sverceri i radnici na crno.I kad steknu uslove i prihode za regularnu samostalnu djelatnost ,on i dalje na crno.Ovde sve moze i nista ne mora a kad odu vani svi ko pista.Sto li? Svi bi prava a niko obaveze.Nece moci dugo tako.Neka svako radi po svom.Meni je jako bitno da mi je firma pozitivna,da mi je dobar bilans stanja,uspjeha...Imao bi vise na crno,kratkorocno.Dugorocno ne.Kome je plafon da uzme auto za pokaza i iphon 9k nek radi na crno.Ko misli ozbiljnije da radi,razvija se i gradi...nema drugog puta od regularne djelatnosti,kredita,gradnje,izgradnje,trgovine,prodaje... A posebno je problem kad naopako krenes i naucis se na nerealan prihod a minimalan rashod.Kontas vazda ce tako...Aha...Godine lete,nerealni stagnira ili pada, a realni se razvija malo po malo vremenom.Naravno ima uvijek varijacija na temu,i propadanja i infarkta ali ja sa svojih 47 godina jos ne vidjeh puno stabilnih i sigurnih ljudi da su nesto ozbiljnije napravili sa radom na crno.Za razliku od ovih drugih gdje ima mnogo uspjesnih prica.Ima i tragicnih,preforsiraju se trkom pa ih spuca.Jbg,zivot je takav...
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#24 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by biglebovski »

Nije carina tu da brani uvoz nego da provjerava regularnost uvoza i naplaćuje carine i ostalo. I kakve veze ima kupovina sa e-baya za vlastite potrebe sa poslom koji hoće čovjek da pokrene? Pušku su carinili, platio si ti ili taj d.o.o. koji imaš i ćao.
Uglavnom, moj savjet ako želiš posao dugoroćno, otvaraj d.o.o. i web-shop a ako hoćeš nešto sa strane malo budžet da si dižeš, onda e-bay, tetke, daiđići... i sva raskoš pik-a. Sve se svodi na uloženo dobijeno - uložiš hiljadu, prodaš, zaradiš dvije hiljade, uložiš 100 hiljada, prodaš, zaradiš 200 hiljada. A ostalo su finese i finte i do tebe je kako se snalaziš u procedurama, odnosima sa kupcima i dobavljaćima. Slažem se da je neki polu-divlji zapad na tržištu BH tržištu, a sa strancima nemaš problema - platiš oni dostave.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#25 Re: Online Shop - Otvaranje

Post by biglebovski »

Tako nekako @havana.
Post Reply