Online prodavnice odjeće i obuće

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#1 Online prodavnice odjeće i obuće

Post by Free Spirit »

Ima li ko iskustva sa ovim online prodavnicama, stalno iskaču reklame po facebook-u i gdje sve ne, pa jel iko naručivao već, kakav je kvalitet?
Navodim kao primjere Kapriol i Factcool, ono što najčešće viđam. Vidim da Kapriol sad ima i prodavnice u Sa i Mo, a cijene mi na prvi pogled izgledaju pristupačne.

Dakle, iskustva sa ovim stvarima, omjer cijena/kvalitet?
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#2 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by BJB »

Kupovala sa sportvision cisto jer mi je prakticnije nego otici u Mostar po ovom vremenu.-zadovoljna
Imaju snizenja na kojima se isplati kupiti Adidas,Nike,Converse.
Mango, danas napravila jos jednu narudzbu. Ugrabila nesto sto sam propustila prosle godine i narucila jos jednu stvarcicu koja je bila povoljna da ne placam shipping koji je petnaest KM, a to sto sam uzela da cifra bude 150 je 19KM. Mogu naci odjece solidnog kvaliteta za posla, naravno gledam da kupujem kad je rasprodaja i kad su cijene snizene.
Retroshoes, imaju nekih dobrih brandova-kvalitetnih, ali zadnje sto sam kupila od njih su neke sandale koje su turske prizvodnje i totalno su neudobne..Istina, tu je mozda do mene, nisam ih ni trebala uzeti iako su ravne. Znaju zeznuti stvari kad salju narudzbe ali su ljubazni i isprave gresku, mada tu najvise nadrlja dostavljac.
I svaka cast Deichmanu na niskim cijenama i reklami..Obuca im jest jeftina, ali je i nekvalitetna uzas jedan. Kupila sam sebi cipele-toliko su tvrde i ukocene, a nekako plitke i onaj sav iznad prstiju se usjece u nogu da se preporodim kad se izujem..
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#3 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by vnm »

ja sam sa factcool narucivao par puta, a kasnije i moje drustvo. cijene ko cijene su normala, nisu ni pretjerano niske ali nisu ni previsoke. ona kofol neka uber super snizenja koja oni reklamiraju nisu, ali kada su dodatna snizenja moze se naci finih stvari a da se ne hoda pola dana po prodavnicama.

sto se tice same robe, nije fush i generalno vazi koliko para toliko muzike.
The BEN10
Posts: 7557
Joined: 19/09/2011 09:03

#4 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by The BEN10 »

vnm wrote:ja sam sa factcool narucivao par puta, a kasnije i moje drustvo. cijene ko cijene su normala, nisu ni pretjerano niske ali nisu ni previsoke. ona kofol neka uber super snizenja koja oni reklamiraju nisu, ali kada su dodatna snizenja moze se naci finih stvari a da se ne hoda pola dana po prodavnicama.

sto se tice same robe, nije fush i generalno vazi koliko para toliko muzike.
Nikad čuo za factcool - jel još neko ima iskustva sa njima?
Gdje su im radnje, može li se otići i provjeriti o kakvom kvalitetu se radi?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by moonca »

palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#6 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by palestinka »

The BEN10 wrote:
vnm wrote:ja sam sa factcool narucivao par puta, a kasnije i moje drustvo. cijene ko cijene su normala, nisu ni pretjerano niske ali nisu ni previsoke. ona kofol neka uber super snizenja koja oni reklamiraju nisu, ali kada su dodatna snizenja moze se naci finih stvari a da se ne hoda pola dana po prodavnicama.

sto se tice same robe, nije fush i generalno vazi koliko para toliko muzike.
Nikad čuo za factcool - jel još neko ima iskustva sa njima?
Gdje su im radnje, može li se otići i provjeriti o kakvom kvalitetu se radi?
Factcool prodaju na internetu. Factcool.ba sve normala, stižu dostavom. Sve ok, naručivala sam, zadovoljna.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#7 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by BJB »

Nesto ne kontam na ovoj stranici factcool. Cijene su KMovima, a naplata u Eurima, zasto?
Evo nadjoh FACTCOOL je mreža međunarodnih online trgovina odjeće, obuće, modnih i sportskih dodataka.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#8 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by BJB »

palestinka wrote:
The BEN10 wrote:
vnm wrote:ja sam sa factcool narucivao par puta, a kasnije i moje drustvo. cijene ko cijene su normala, nisu ni pretjerano niske ali nisu ni previsoke. ona kofol neka uber super snizenja koja oni reklamiraju nisu, ali kada su dodatna snizenja moze se naci finih stvari a da se ne hoda pola dana po prodavnicama.

sto se tice same robe, nije fush i generalno vazi koliko para toliko muzike.
Nikad čuo za factcool - jel još neko ima iskustva sa njima?
Gdje su im radnje, može li se otići i provjeriti o kakvom kvalitetu se radi?
Factcool prodaju na internetu. Factcool.ba sve normala, stižu dostavom. Sve ok, naručivala sam, zadovoljna.
za koliko otprilike stize roba sa factcool?
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#9 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by palestinka »

Sedam dana čini mi se.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#10 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by bingov buraz »

Factcool valjda porucuje robu sa Sports Directa uz odredjenu proviziju i funkcionise dobro.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#11 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by BJB »

Sta je sa porezom, carinom i ostalim glupostima? Je li uracunato u cijenu ili kupci dodatno placaju? Mislila sam da posto isporucuje brza posta da necu imati ekstra troskove?
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#12 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by Better Man »

Svakom njegovo, ali obuća i odjeća se ni pod razno ne kupuju preko interneta. Da sad ne nabrajam razloge zašto. Jedino da ste već probali određenu stvar u radnji, pa znate odgovarali vam veličina i da li vam stoji. Ja sam u Dieselu probavao određeni model traperica i imali su odgovarajuću veličinu u struku, ali nisu broj dužine nogavica. Dadnu mi da probam isti model traperica samo u drugoj nijansi boje, koje su imali odgovarajući broj dužine nogavica. Kako su obje veličine bile idealne, naručio sam ih preko njihove web stranice i to je to. Sad da nešto naručujem, a da prije toga to nisam probao, ni pod razno.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#13 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by BJB »

Znam koji broj nosim, osim toga postoji size guide i tu su mjere u cm, znam svoje mjere..
Ni u prodavnici ne isprobavam odjecu osim jakni/kaputa/djubretaraca..Ko zna ko je probao i koliko ljudi je probalo nesto..Mogu obuci dzemper preko majice, a sve ostalo, kad kupim i operem.
Cizme jucer isprobala smedje, narucila iste samo crne boje. Kod nas nema te prodavnice, nazvace me kad stignu pa ce neko ih neko moj pokupiti..
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#14 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by Better Man »

BJB wrote:Znam koji broj nosim, osim toga postoji size guide i tu su mjere u cm, znam svoje mjere..
Ni u prodavnici ne isprobavam odjecu osim jakni/kaputa/djubretaraca..Ko zna ko je probao i koliko ljudi je probalo nesto..Mogu obuci dzemper preko majice, a sve ostalo, kad kupim i operem.
Cizme jucer isprobala smedje, narucila iste samo crne boje. Kod nas nema te prodavnice, nazvace me kad stignu pa ce neko ih neko moj pokupiti..
Svaki proizvođač je priča za sebe i nema šanse da će ti uvijek odgovarati ista veličina, jer svi oni imaju svoje krojeve i svoje brojeve. I još jedna stvar, dok nešto ne probaš, ne znaš kako će to izgledati na tebi i da li će ti uopće odgovarati. Kada bi kupovao na taj način, 90% stvari bi sigurno pogrešno kupio. Nema šanse da kupim bilo šta, a da prije toga nisam probao.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#15 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by channel10 »

Better Man wrote:
BJB wrote:Znam koji broj nosim, osim toga postoji size guide i tu su mjere u cm, znam svoje mjere..
Ni u prodavnici ne isprobavam odjecu osim jakni/kaputa/djubretaraca..Ko zna ko je probao i koliko ljudi je probalo nesto..Mogu obuci dzemper preko majice, a sve ostalo, kad kupim i operem.
Cizme jucer isprobala smedje, narucila iste samo crne boje. Kod nas nema te prodavnice, nazvace me kad stignu pa ce neko ih neko moj pokupiti..
Svaki proizvođač je priča za sebe i nema šanse da će ti uvijek odgovarati ista veličina, jer svi oni imaju svoje krojeve i svoje brojeve. I još jedna stvar, dok nešto ne probaš, ne znaš kako će to izgledati na tebi i da li će ti uopće odgovarati. Kada bi kupovao na taj način, 90% stvari bi sigurno pogrešno kupio. Nema šanse da kupim bilo šta, a da prije toga nisam probao.
I unutar proizvodjaca ima odstupanja. Kupio sam nekoliko pari patika na nike. com i sve isti broj, ali kad ih obuces nisu iste. Jedne su bile malo krace, mada su se mogle nositi :D .

Sto se tice tabela i mjerenja, ni to im nije tacno. Sreca moja pa sam kupovao broj koji nosim, a nisam gledao i pratio njihova mjerenja. Da sam i to gledao, fulao bih broj 100 posto.
User avatar
nagibSA
Posts: 891
Joined: 19/10/2017 01:21

#16 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by nagibSA »

Barem prodavnica krpa ne manjka u Sarajevu /ako ista imamo to je/, cijene nikad povoljnije za neki prosjecni i malo iznadprosjecni kvalitet. Vazda neka snizenja, zayebancije za svaciji dzep... :)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by Velkoski »

znam samo da na Factoolu ne bih kupio ništa preko 50 KM :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by channel10 »

Gdje ima kod nas kupiti Hugo Boss orange jeansa?
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by BJB »

channel10 wrote:
Better Man wrote:
Svaki proizvođač je priča za sebe i nema šanse da će ti uvijek odgovarati ista veličina, jer svi oni imaju svoje krojeve i svoje brojeve. I još jedna stvar, dok nešto ne probaš, ne znaš kako će to izgledati na tebi i da li će ti uopće odgovarati. Kada bi kupovao na taj način, 90% stvari bi sigurno pogrešno kupio. Nema šanse da kupim bilo šta, a da prije toga nisam probao.
I unutar proizvodjaca ima odstupanja. Kupio sam nekoliko pari patika na nike. com i sve isti broj, ali kad ih obuces nisu iste. Jedne su bile malo krace, mada su se mogle nositi :D .

Sto se tice tabela i mjerenja, ni to im nije tacno. Sreca moja pa sam kupovao broj koji nosim, a nisam gledao i pratio njihova mjerenja. Da sam i to gledao, fulao bih broj 100 posto.[/quote]
Hey, narudzba dosla..PRezadovoljna sam..Kupila tri trenerke, donji dio samo, kvalitet super, velicina savrsena i 2 grudnjaka i to je sve kako treba..
Jedina mana im je sto su spori, obecavaju dostavu za 6 do 10 radnih dana, narudzbu sam napravila 11.januara tek danaas dobila robu..
Razlog zasto narucujem online je, ovdje gdje ja zivim nema radnji gdje mogu kupiti kvalitet/velicinu/model po zelji, stvari su skupe a nekvalitetne.
Stvarno sam zadovoljna kvalitetom robe. Jedina mana im je spora dostava.
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#20 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by Better Man »

channel10 wrote:Gdje ima kod nas kupiti Hugo Boss orange jeansa?
Imaš u Štrosmajerovoj Bossovu radnju, pa vidi da li imaju i jeans.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#21 Re: Online prodavnice odjeće i obuće

Post by -Chesterfield- »

Naručio neke majice online i nije mi jasno da su odstupanja u veličini ogromna. :-)
Često naručujem odjeću i obuću preko neta i više puta mi se desilo da ne odgovara XXL
Ali da je razlika iste majice 10 cm za dužinu nisam vidio.

Image
Post Reply