OnePlus one

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#101 Re: OnePlus one

Post by skafiskafsnjak »

Koliko para izadje ovaj telefon? Ne bih bas rekao da je jeftin kako predstavljaju :D
EDIT: Doduse, jeste u odnosu na konkurenciju :)

Sent from my LG-D802
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#102 Re: OnePlus one

Post by avaks »

ortodont wrote:Je li eliminisan lag sa home tipkom sa novim updateom?
P.S. Stajem u red za invite. :thumbup:
27.og će se moći naručiti bez pozivnice izgleda.
izvor:
http://www.bug.hr/vijesti/pocinje-proda ... 37005.aspx
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#103 Re: OnePlus one

Post by channel10 »

Evo koga zanima telefon, 350 dolara.

http://www.pandawill.com/oneplus-one-sm ... 90007.html
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#104 Re: OnePlus one

Post by dinooh »

channel10 wrote:Evo koga zanima telefon, 350 dolara.

http://www.pandawill.com/oneplus-one-sm ... 90007.html
zaboravio si dodati, i ko ima siće za mobitel.
Mene zanima, ali odakle. Pare nisu problem, para nema :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#105 Re: OnePlus one

Post by channel10 »

dinooh wrote:
channel10 wrote:Evo koga zanima telefon, 350 dolara.

http://www.pandawill.com/oneplus-one-sm ... 90007.html
zaboravio si dodati, i ko ima siće za mobitel.
Mene zanima, ali odakle. Pare nisu problem, para nema :D
Pa dobro sad, ima ko ima, ko nema, saceka bolje dane :) . Nije telefon najbitniji u zivotu.

A link sam postavio zbog toga sto se spominje da je telefon 300 eura, a ja slucajno maloprije naletim na ovu cijenu. Jest da ne znam jel to ta kineska verzija ili evropska kako neki ovdje spominju, ali valjda ce oni znati ( mislim oni kojima treba ).
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#106 Re: OnePlus one

Post by dinooh »

channel10 wrote:
dinooh wrote:
channel10 wrote:Evo koga zanima telefon, 350 dolara.

http://www.pandawill.com/oneplus-one-sm ... 90007.html
zaboravio si dodati, i ko ima siće za mobitel.
Mene zanima, ali odakle. Pare nisu problem, para nema :D
Pa dobro sad, ima ko ima, ko nema, saceka bolje dane :) . Nije telefon najbitniji u zivotu.

A link sam postavio zbog toga sto se spominje da je telefon 300 eura, a ja slucajno maloprije naletim na ovu cijenu. Jest da ne znam jel to ta kineska verzija ili evropska kako neki ovdje spominju, ali valjda ce oni znati ( mislim oni kojima treba ).
kineska, ima 16GB dok onaj ima 64GB. Ima jos nekih razlika, ali ko zeli i moze, i ovaj je dobar, pogotovo sto Panda obecava povrat PDV-a i carine.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#107 Re: OnePlus one

Post by SONY_91 »

channel10 wrote:
dinooh wrote:
channel10 wrote:Evo koga zanima telefon, 350 dolara.

http://www.pandawill.com/oneplus-one-sm ... 90007.html
zaboravio si dodati, i ko ima siće za mobitel.
Mene zanima, ali odakle. Pare nisu problem, para nema :D
Pa dobro sad, ima ko ima, ko nema, saceka bolje dane :) . Nije telefon najbitniji u zivotu.

A link sam postavio zbog toga sto se spominje da je telefon 300 eura, a ja slucajno maloprije naletim na ovu cijenu. Jest da ne znam jel to ta kineska verzija ili evropska kako neki ovdje spominju, ali valjda ce oni znati ( mislim oni kojima treba ).
Na oficijelnoj stranici je 300€ cijena za Europu. Taj na pandawill-u je kineska verzija, ali, nema velikih razlika između kineske i internacionalne verzije.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
User avatar
ortodont
Posts: 1832
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#108 Re: OnePlus one

Post by ortodont »

Obzirom da sam još u fazi kupiti ili ne, ako može još par informacija vas iz prve ruke.

Naime, gledam dosta review-a i osnovno što svi navode je tih zvučnik pri pozivu, tj. da se druga strana slabije čuje te da je zvuk "slab"/loš kvalitet kada se stave slušalice i sluša muzika, kakva su vaša iskustva?

Također, osvjetljenje ekrana, primjećujem da je u odnosu na ostale telefone onako malo "tamniji" display, a tu je i navodni problem blago žute boje displaya koji se navodno popravio zadnjom nekom serijom.

Hvala. :)
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#109 Re: OnePlus one

Post by shalla »

ortodont wrote:Obzirom da sam još u fazi kupiti ili ne, ako može još par informacija vas iz prve ruke.

Naime, gledam dosta review-a i osnovno što svi navode je tih zvučnik pri pozivu, tj. da se druga strana slabije čuje te da je zvuk "slab"/loš kvalitet kada se stave slušalice i sluša muzika, kakva su vaša iskustva?

Također, osvjetljenje ekrana, primjećujem da je u odnosu na ostale telefone onako malo "tamniji" display, a tu je i navodni problem blago žute boje displaya koji se navodno popravio zadnjom nekom serijom.

Hvala. :)
Ovako, ja sam imao Htc One koji je po pitanju zvuka nenadjebiv pa je nezahvalno uporedjivati zvuk sa njim ali ti moram reci da ces svaki razgovor bez problema obaviti a zvuk sa slusalicama je super, ne znam otkud ti to da je slab zvuk na slusalicama...
Display nije tamniji, cak naprotiv. Meni je brightness na 85% i savrseno se vidi ;)
Za zutu boju sam cuo da raja ima problema ali ja se hvala Bogu nisam susreo sa tim problemom...

Sent from my OnePlus One
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#110 Re: OnePlus one

Post by SONY_91 »

ortodont wrote:Obzirom da sam još u fazi kupiti ili ne, ako može još par informacija vas iz prve ruke.

Naime, gledam dosta review-a i osnovno što svi navode je tih zvučnik pri pozivu, tj. da se druga strana slabije čuje te da je zvuk "slab"/loš kvalitet kada se stave slušalice i sluša muzika, kakva su vaša iskustva?

Također, osvjetljenje ekrana, primjećujem da je u odnosu na ostale telefone onako malo "tamniji" display, a tu je i navodni problem blago žute boje displaya koji se navodno popravio zadnjom nekom serijom.

Hvala. :)
Problem je što gledaš recenzije koje su pravljene prije tri-četiri mjeseca. Problem sa pozivima gdje si slabo čuo drugu stranu je riješen prvim update-om. Koristio sam dosta uređaja i ovaj je kada je kvalitet poziva u pitanju najbolji. Kada su slušalice u pitanju ja koristim Xiaomi Pistons 2 i prezadovoljan sam. Ovakav kvalitet nisam imao još od kada sam zadnji put koristio iPhone. Što se tiče žute mrlje od ljepila na ekranu ja sam imao istu, ali, 'žutilo' je nestalo nakon nekih 5 dana korištenja uređaja.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#111 Re: OnePlus one

Post by shalla »

Moram se pohvaliti jednom fotografijom koju sam uslikao sa 1+1...

Image
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#112 Re: OnePlus one

Post by mufa1 »

Koji je mod ovo druže, hdr? Uglavnom slika do jaja...
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#113 Re: OnePlus one

Post by shalla »

mufa1 wrote:Koji je mod ovo druže, hdr? Uglavnom slika do jaja...
"Clear Image" i onda kroz EDIT/DETAILS pojačan structure i sharpness za 20% ;-)
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#114 Re: OnePlus one

Post by radiostar »

ako kome treba invite neka mi posalje pm
Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#115 Re: OnePlus one

Post by Verocious »

radiostar wrote:ako kome treba invite neka mi posalje pm
Koliko One na kraju izadje kada se narucuje sa inviteom(cijena, dostava, postarina itd)?
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#116 Re: OnePlus one

Post by mufa1 »

Recimo u njemacku izadje 310 eura, u austriju, 314. Dostava je petnestak eura maksimalno, u ovih 16 zemalja gdje dostavljaju. I to je sve sta trebas platit...
User avatar
green man
Posts: 199
Joined: 10/04/2007 19:32

#117 Re: OnePlus one

Post by green man »

Imam pozivnicu viška, važi 24 sata pa bujrum.
User avatar
green man
Posts: 199
Joined: 10/04/2007 19:32

#118 Re: OnePlus one

Post by green man »

dinooh wrote:
channel10 wrote:Evo koga zanima telefon, 350 dolara.

A link sam postavio zbog toga sto se spominje da je telefon 300 eura, a ja slucajno maloprije naletim na ovu cijenu. Jest da ne znam jel to ta kineska verzija ili evropska kako neki ovdje spominju, ali valjda ce oni znati ( mislim oni kojima treba ).
kineska, ima 16GB dok onaj ima 64GB. Ima jos nekih razlika, ali ko zeli i moze, i ovaj je dobar, pogotovo sto Panda obecava povrat PDV-a i carine.
De dinooh ne trolaj narod. I "kineski" i inernacionalni imaju 16 odnosno 64 GB.
Tačno je da postoje tzv "kineska" i interancionalna verzija iako se u suštini radi o istom telefonu. Razlika između ova 2 je to što je na "kineskom" preinstaliran Colour OS umjesto Cyanogenmoda i što na poleđini logično nema cyanogen logo.

Ako baš želiš telefon a nemaš pozivnice i ne želiš čekati na nju onda možeš naručiti taj kineski, instalirati CM na njega i opleti. Jest da ćeš ga malo više platiti + carina+ pdv.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#119 Re: OnePlus one

Post by SONY_91 »

green man wrote:
dinooh wrote:
channel10 wrote:Evo koga zanima telefon, 350 dolara.

A link sam postavio zbog toga sto se spominje da je telefon 300 eura, a ja slucajno maloprije naletim na ovu cijenu. Jest da ne znam jel to ta kineska verzija ili evropska kako neki ovdje spominju, ali valjda ce oni znati ( mislim oni kojima treba ).
kineska, ima 16GB dok onaj ima 64GB. Ima jos nekih razlika, ali ko zeli i moze, i ovaj je dobar, pogotovo sto Panda obecava povrat PDV-a i carine.
De dinooh ne trolaj narod. I "kineski" i inernacionalni imaju 16 odnosno 64 GB.
Tačno je da postoje tzv "kineska" i interancionalna verzija iako se u suštini radi o istom telefonu. Razlika između ova 2 je to što je na "kineskom" preinstaliran Colour OS umjesto Cyanogenmoda i što na poleđini logično nema cyanogen logo.

Ako baš želiš telefon a nemaš pozivnice i ne želiš čekati na nju onda možeš naručiti taj kineski, instalirati CM na njega i opleti. Jest da ćeš ga malo više platiti + carina+ pdv.
Internacionalna verzija mislim da postoji samo u izvedbi sa 64 GB Rom memorije, dok, kineska varijanta dolazi i sa 16 i 64 GB. Razlika između internacionalne i kineske verzije je mislim i u frekvencijama kod 4G mreže, ali, to nama u BiH i nije toliko bitno jer jedva da imamo i 3G :D . I, razlika je u garanciji, na kinesku verziju je 12 mjeseci dok je na internacionalnu za Europu 24 mjeseca ;-)
User avatar
green man
Posts: 199
Joined: 10/04/2007 19:32

#120 Re: OnePlus one

Post by green man »

ortodont wrote:Obzirom da sam još u fazi kupiti ili ne, ako može još par informacija vas iz prve ruke.

Naime, gledam dosta review-a i osnovno što svi navode je tih zvučnik pri pozivu, tj. da se druga strana slabije čuje te da je zvuk "slab"/loš kvalitet kada se stave slušalice i sluša muzika, kakva su vaša iskustva?

Također, osvjetljenje ekrana, primjećujem da je u odnosu na ostale telefone onako malo "tamniji" display, a tu je i navodni problem blago žute boje displaya koji se navodno popravio zadnjom nekom serijom.

Hvala. :)
To su stari review-u sa starim manama. Glasnoća zvučnika je sređena prvim updatom a to neko žutilo ekrana novim serijama. Osvjetljenje ekrana je savršeno, tako da su mi niđe veze komentari kako je taman, ne znam odakle to onima koji se žale.
Telefon je nenadjebiv, jednostavno leti. Koju god aplikaciju bacio na njega on je bez problema samelje, multitasking bez da zamuca...
A tek baterija... Smatram se heavy userom(mailovi, sms, pozivi, slikanje/snimanje, pretraživanje na netu, fb, youtube itd) ali mi baterija izdrži čitav dan bez dopunjavanja. Od 6 ujutro od kad ga skinem sa punjača pa do 10 uveče kad ga ponovo prikačim ostane mi 9 %, plus na to sve kad izađe update na lolipop računaj 20 % više :-D
Boljeg a jeftinijeg telefona nećeš nigdje naći. ;-)
User avatar
green man
Posts: 199
Joined: 10/04/2007 19:32

#121 Re: OnePlus one

Post by green man »

SONY_91 wrote:
Internacionalna verzija mislim da postoji samo u izvedbi sa 64 GB Rom memorije, dok, kineska varijanta dolazi i sa 16 i 64 GB. Razlika između internacionalne i kineske verzije je mislim i u frekvencijama kod 4G mreže, ali, to nama u BiH i nije toliko bitno jer jedva da imamo i 3G :D . I, razlika je u garanciji, na kinesku verziju je 12 mjeseci dok je na internacionalnu za Europu 24 mjeseca ;-)

Varaš se :wink:
Kakva ti je logika da kineski ima 16 i 64 a internacionalni samo 64? Dakle oba, i kineski i internacionalni su dostupni u izvedbi od 16 i 64 GB memorije. Bijeli je od po defaultu od 16 GB, dok je crni-logično od 64 GB.
Istina je to za frekvencije ali to jedino treba da zabrinjava amere. A garancija je 0 bodova, na nju svakako možeš zaboraviti jer ni u jednoj zemlji nemaš ni ovlaštenog distributera a kamo li servisa. Ako se šta razvali- halali mujo materi.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#122 Re: OnePlus one

Post by SONY_91 »

green man wrote:
SONY_91 wrote:Internacionalna verzija mislim da postoji samo u izvedbi sa 64 GB Rom memorije, dok, kineska varijanta dolazi i sa 16 i 64 GB. Razlika između internacionalne i kineske verzije je mislim i u frekvencijama kod 4G mreže, ali, to nama u BiH i nije toliko bitno jer jedva da imamo i 3G :D . I, razlika je u garanciji, na kinesku verziju je 12 mjeseci dok je na internacionalnu za Europu 24 mjeseca ;-)
Varaš se :wink:
Kakva ti je logika da kineski ima 16 i 64 a internacionalni samo 64? Dakle oba, i kineski i internacionalni su dostupni u izvedbi od 16 i 64 GB memorije. Bijeli je od po defaultu od 16 GB, dok je crni-logično od 64 GB.
Istina je to za frekvencije ali to jedino treba da zabrinjava amere. A garancija je 0 bodova, na nju svakako možeš zaboraviti jer ni u jednoj zemlji nemaš ni ovlaštenog distributera a kamo li servisa. Ako se šta razvali- halali mujo materi.
Probaj kupiti internacionalnu verziju sa 16 GB pa vidi šta će ti izbaciti na oficijelnoj stranici. Ja kada sam kupovao uređaj nije bilo moguće kupiti verziju sa 16 GB :D . Čuj garancija 0 bodova :-) , daš za telefon 600+ KM i onda ako se nešto desi da halalim 600 KM :D . Telefon se obavezno vraća OnePlus kompaniji ukoliko bude bilo kakvih problema koji nisu nastali mojom krivicom :wink:
User avatar
green man
Posts: 199
Joined: 10/04/2007 19:32

#123 Re: OnePlus one

Post by green man »

SONY_91 wrote:
green man wrote:
SONY_91 wrote:Internacionalna verzija mislim da postoji samo u izvedbi sa 64 GB Rom memorije, dok, kineska varijanta dolazi i sa 16 i 64 GB. Razlika između internacionalne i kineske verzije je mislim i u frekvencijama kod 4G mreže, ali, to nama u BiH i nije toliko bitno jer jedva da imamo i 3G :D . I, razlika je u garanciji, na kinesku verziju je 12 mjeseci dok je na internacionalnu za Europu 24 mjeseca ;-)
Varaš se :wink:
Kakva ti je logika da kineski ima 16 i 64 a internacionalni samo 64? Dakle oba, i kineski i internacionalni su dostupni u izvedbi od 16 i 64 GB memorije. Bijeli je od po defaultu od 16 GB, dok je crni-logično od 64 GB.
Istina je to za frekvencije ali to jedino treba da zabrinjava amere. A garancija je 0 bodova, na nju svakako možeš zaboraviti jer ni u jednoj zemlji nemaš ni ovlaštenog distributera a kamo li servisa. Ako se šta razvali- halali mujo materi.
Probaj kupiti internacionalnu verziju sa 16 GB pa vidi šta će ti izbaciti na oficijelnoj stranici. Ja kada sam kupovao uređaj nije bilo moguće kupiti verziju sa 16 GB :D . Čuj garancija 0 bodova :-) , daš za telefon 600+ KM i onda ako se nešto desi da halalim 600 KM :D . Telefon se obavezno vraća OnePlus kompaniji ukoliko bude bilo kakvih problema koji nisu nastali mojom krivicom :wink:
Image :roll:
Da si ga kupio u nekoj od 16 zemalja u koje isporučuju onda bi garancija imala smisla, al hajd sad iz ove naše vukojebine pošalji telefon na reparacija pa da vidim šta će ti reć... Čim si ga odlučio i uspio nekako dovesti do BiH pomirio si se s tim da nikakve garancije više nemaš :D
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#124 Re: OnePlus one

Post by SONY_91 »

green man wrote:Image :roll:
Da si ga kupio u nekoj od 16 zemalja u koje isporučuju onda bi garancija imala smisla, al hajd sad iz ove naše vukojebine pošalji telefon na reparacija pa da vidim šta će ti reć... Čim si ga odlučio i uspio nekako dovesti do BiH pomirio si se s tim da nikakve garancije više nemaš :D
Sve je to uredu, ali, probaj sad kupiti tu verziju sa 16 GB, platiti i ostalo. Ima on u ponudi, bar je bio kada sam ja kupovao uređaj, ali, nije ga bilo moguće kupiti na kraju. A, što se garancije tiče, ukoliko adresa sa koje šaljem uređaj nazad bude problem, nije meni teško otpremiti ga na adresu na koju sam naručio uređaj i odatle ga uputiti nazad OnePlus kompaniji :wink:
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#125 Re: OnePlus one

Post by SONY_91 »

Da li još kod nekoga One brže troši bateriju nakon posljednjeg update-a, 44S, ili je taj slučaj samo kod mene :-x
Post Reply