OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2610
Joined: 18/03/2015 01:36

#5676 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Mea_parvitas »

Takvi opet krenu sa svojom pricom, jednostavno ne znaju. Onda pitam ima li kakva firma tu, neki kafic, granap, pa kad kazu ime, sam nadjem i kazem tu se nadjemo 😄
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#5677 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by MehmedPasaMoric »

kB27 wrote: 17/04/2024 19:11
MehmedPasaMoric wrote: 17/04/2024 18:38
Truba wrote: 15/04/2024 08:39 znači ženska iz fraštine ulice to je faktički vojničko
ne zna doći do pejtona na ilidzi
kaže jel to prema hrasnici

na kraju sam ja otišao na vojničko usput mi da završimo

bukvalno je vrijeme za zatvaranje dućana

ostavit samo treba najskuplje artikle
Ne znam ni ja nista pronaci na Ilidzi, bukvalno znam samo gdje je Brajlovic i Aleja. Jednom otisao u Sokolovic koloniju i izgubio se jer brojevi na kucama idu otprilike ovako (kuce su jedna do druge): 25 pa 183 pa 14 pa 8 pa 366
Meni je fascinantno da u 2024. godini neko nekome objasnjava kako negdje doci, ili jos gore neko nekoga pita da mu objasni kako negdje doci. Posaljem google maps lokaciju ili trazim google maps lokaciju, na "prije dzamije lijevo pa kad prodjes zelenaru jos trista metara i cekat cu te kod kapije" ne pristajem.
Ma u toj faveli ni Google maps ne pomaze vjeruj mi
AdzijaFace
Posts: 149
Joined: 13/06/2021 12:42

#5678 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by AdzijaFace »

tacno, ni gmaps ne pomaze
bumerangss
Posts: 4490
Joined: 12/01/2015 16:47

#5679 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by bumerangss »

U cetvrtak navece odobrim zahtjev za kupovinu brzom postom i posto radim prvu smjenu ponesem artikal sa sobom na posao u istoj opstini mozda 3 kilometra udaljenost kuca-posao. I juce petak oko 12 zove kurir da preuzme artikal i ja velim da sam na poslu i kažem mu adresu a on meni kaze to nije njegov reon pa eto jel problem da odem u postu i predam artikal? Ma rekoh nije mi bas blizu. Radite li sutra subotom i mozete li sutra doci po paket (paketic velicine kilogram kocke śecera)
Kaze moze vidimo se sutra i evo nema nikog do 16 sati pa vjerovatno nece ni doci
Nedeljom vjerovatno ne rade
Sta da radim u ponedeljak, da opet teglim arikal na posao u nadi da ce me zvati i ovaj put htjeti doci na adresu gdje radim da mu predam paketic ili da idem u postu ili da mu kazem dođi u otorak iza 16 h kad budem kuci? Kakva su moja orava i obaveze u ovom slucaju?
User avatar
dembele
Posts: 2761
Joined: 19/06/2014 09:15

#5680 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by dembele »

bumerangss wrote: 20/04/2024 16:15 U cetvrtak navece odobrim zahtjev za kupovinu brzom postom i posto radim prvu smjenu ponesem artikal sa sobom na posao u istoj opstini mozda 3 kilometra udaljenost kuca-posao. I juce petak oko 12 zove kurir da preuzme artikal i ja velim da sam na poslu i kažem mu adresu a on meni kaze to nije njegov reon pa eto jel problem da odem u postu i predam artikal? Ma rekoh nije mi bas blizu. Radite li sutra subotom i mozete li sutra doci po paket (paketic velicine kilogram kocke śecera)
Kaze moze vidimo se sutra i evo nema nikog do 16 sati pa vjerovatno nece ni doci
Nedeljom vjerovatno ne rade
Sta da radim u ponedeljak, da opet teglim arikal na posao u nadi da ce me zvati i ovaj put htjeti doci na adresu gdje radim da mu predam paketic ili da idem u postu ili da mu kazem dođi u otorak iza 16 h kad budem kuci? Kakva su moja orava i obaveze u ovom slucaju?
To im je najdraža opcija da se ide na poštu pa de ne vrše dostavu ili ne preuzimaju artikl.
Ne treba ih navikavati i ostavljati mogućnost da mi moramo ići na poštu. Ako je dostava i preuzimanje neka to i bude, dobro su plaćeni za to.

Znam ja da je i do nas jer ostavimo adresu, kurir zove a mi smo na drugom mjestu, pa je ono uvijek dobro ako se može procijeniti vrijeme dostave ili preuzimanja sa našim poslovnim i drugim obavezama pa shodno tome da ostavimo kućnu ili poslovnu adresu. Meni su također govorili kada nisam na kućnoj adresi već u drugom dijelu grada da idem na poštu i kako to područje ne pokriva taj kurir. Ja obavezno tražim da mi dostavi tamo oko 15h ili naredni dan, pa na kraju kurir valjda da ne čeka samo na mene, ako ranije završi ipak mi dostavi na adresi gdje se trenutno zateknem. Sad smo se već dobro uhodali i odmah me pita gdje da dostavi. :D

Na tvom mjestu ja bih opet ponio artikl sa sobom ili opcija iza 16h a nikako pošta, a opet ti vidi.
User avatar
dembele
Posts: 2761
Joined: 19/06/2014 09:15

#5681 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by dembele »

Primjetio sam lika na olx koji ima jedno 5-6 profila i bavi se prodajom knjiga, brojevi telefona očekivano skriveni. Uglavnom ništa problematično i sumnjivo da se razumijemo, lik je sasvim ok i ono što je meni interesantno su spektakularni opisi knjiga koje prodaje. Ide ono "nova fantastična knjiga, apsolutno potrebna knjiga, extra veliki format, fantastična po sadržaju,extra kvalitet papira i tiska, apsolutno perfektna knjiga vrhunskog kvaliteta, ilustracije perfektne :D.

Na kraju još doda a vezano za cijenu "veliki popust" a cijena zna biti duplo skuplja nego nove knjige originalnih izdavača. Znači knjige nerealno skupe. :lol:

Podsjeti me na onog jednog pasioniranog ljubitelja opere na HRT kako je spektakularno najavljivao opere :D
Hakiz
Posts: 40610
Joined: 30/07/2015 20:01

#5682 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hakiz »

dembele wrote: 20/04/2024 17:11 Primjetio sam lika na olx koji ima jedno 5-6 profila i bavi se prodajom knjiga, brojevi telefona očekivano skriveni. Uglavnom ništa problematično i sumnjivo da se razumijemo, lik je sasvim ok i ono što je meni interesantno su spektakularni opisi knjiga koje prodaje. Ide ono "nova fantastična knjiga, apsolutno potrebna knjiga, extra veliki format, fantastična po sadržaju,extra kvalitet papira i tiska, apsolutno perfektna knjiga vrhunskog kvaliteta, ilustracije perfektne :D.

Na kraju još doda a vezano za cijenu "veliki popust" a cijena zna biti duplo skuplja nego nove knjige originalnih izdavača. Znači knjige nerealno skupe. :lol:

Podsjeti me na onog jednog pasioniranog ljubitelja opere na HRT kako je spektakularno najavljivao opere
:D
Postoje dvije vrste ljudi. Oni koji operu vole i oni koji će je zavoljeti.

Da nije taj :-D
User avatar
dembele
Posts: 2761
Joined: 19/06/2014 09:15

#5683 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by dembele »

Hakiz wrote: 20/04/2024 17:19
dembele wrote: 20/04/2024 17:11 Primjetio sam lika na olx koji ima jedno 5-6 profila i bavi se prodajom knjiga, brojevi telefona očekivano skriveni. Uglavnom ništa problematično i sumnjivo da se razumijemo, lik je sasvim ok i ono što je meni interesantno su spektakularni opisi knjiga koje prodaje. Ide ono "nova fantastična knjiga, apsolutno potrebna knjiga, extra veliki format, fantastična po sadržaju,extra kvalitet papira i tiska, apsolutno perfektna knjiga vrhunskog kvaliteta, ilustracije perfektne :D.

Na kraju još doda a vezano za cijenu "veliki popust" a cijena zna biti duplo skuplja nego nove knjige originalnih izdavača. Znači knjige nerealno skupe. :lol:

Podsjeti me na onog jednog pasioniranog ljubitelja opere na HRT kako je spektakularno najavljivao opere
:D
Postoje dvije vrste ljudi. Oni koji operu vole i oni koji će je zavoljeti.

Da nije taj :-D
Dražen Siriščević Opera Box :D :thumbup:
Hakiz
Posts: 40610
Joined: 30/07/2015 20:01

#5684 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hakiz »

dembele wrote: 20/04/2024 17:26
Hakiz wrote: 20/04/2024 17:19
dembele wrote: 20/04/2024 17:11 Primjetio sam lika na olx koji ima jedno 5-6 profila i bavi se prodajom knjiga, brojevi telefona očekivano skriveni. Uglavnom ništa problematično i sumnjivo da se razumijemo, lik je sasvim ok i ono što je meni interesantno su spektakularni opisi knjiga koje prodaje. Ide ono "nova fantastična knjiga, apsolutno potrebna knjiga, extra veliki format, fantastična po sadržaju,extra kvalitet papira i tiska, apsolutno perfektna knjiga vrhunskog kvaliteta, ilustracije perfektne :D.

Na kraju još doda a vezano za cijenu "veliki popust" a cijena zna biti duplo skuplja nego nove knjige originalnih izdavača. Znači knjige nerealno skupe. :lol:

Podsjeti me na onog jednog pasioniranog ljubitelja opere na HRT kako je spektakularno najavljivao opere
:D
Postoje dvije vrste ljudi. Oni koji operu vole i oni koji će je zavoljeti.

Da nije taj :-D
Dražen Siriščević Opera Box :D :thumbup:
Da. Ako se ne varam, njega više nema. Ne na HRT, nego nema ga više.
User avatar
dembele
Posts: 2761
Joined: 19/06/2014 09:15

#5685 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by dembele »

Ako misliš da nije među živima, koliko nađoh podatke stoji da je trenutno direktor opere u Rijeci.
User avatar
Copper
Posts: 406
Joined: 18/10/2021 20:34

#5686 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Copper »

dembele wrote: 20/04/2024 17:11 Primjetio sam lika na olx koji ima jedno 5-6 profila i bavi se prodajom knjiga, brojevi telefona očekivano skriveni. Uglavnom ništa problematično i sumnjivo da se razumijemo, lik je sasvim ok i ono što je meni interesantno su spektakularni opisi knjiga koje prodaje. Ide ono "nova fantastična knjiga, apsolutno potrebna knjiga, extra veliki format, fantastična po sadržaju,extra kvalitet papira i tiska, apsolutno perfektna knjiga vrhunskog kvaliteta, ilustracije perfektne :D.

Na kraju još doda a vezano za cijenu "veliki popust" a cijena zna biti duplo skuplja nego nove knjige originalnih izdavača. Znači knjige nerealno skupe. :lol:

Podsjeti me na onog jednog pasioniranog ljubitelja opere na HRT kako je spektakularno najavljivao opere :D
Ako su e-knjige ima Amazon prime gdje dobije enormne popuste na knjige pa cak i besplatne knjige. Cak je enorman popust i na fizičke, mada su fizičke klimave kontrole kvalitete.
User avatar
_Reds_
Posts: 9371
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#5687 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by _Reds_ »

AdzijaFace wrote: 18/04/2024 02:16 tacno, ni gmaps ne pomaze
Mlatarate gluposti, SK je prilicno jednostavno naselje, pogotovo kako se napravila saobracajnica uz Zeljeznicu i brojevi su uredni, parni sa jedne strane, neprarni sa druge i ravno je. Totalno je druga prica ova brdska naselja, udjes u pogresno i ne mozes se okrenuti, a ogroman nagib.
Ima samo par ulica koje su uske, u svim drugim imaju po dvije trake. Komplikovanije su ulice po Nedzaricima ili Kasindolskoj. Mada sva ravnicarska naselja su sasvim ok za snaci se, za razliku od ovih brdskih.
User avatar
dembele
Posts: 2761
Joined: 19/06/2014 09:15

#5688 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by dembele »

Copper wrote: 20/04/2024 19:13
dembele wrote: 20/04/2024 17:11 Primjetio sam lika na olx koji ima jedno 5-6 profila i bavi se prodajom knjiga, brojevi telefona očekivano skriveni. Uglavnom ništa problematično i sumnjivo da se razumijemo, lik je sasvim ok i ono što je meni interesantno su spektakularni opisi knjiga koje prodaje. Ide ono "nova fantastična knjiga, apsolutno potrebna knjiga, extra veliki format, fantastična po sadržaju,extra kvalitet papira i tiska, apsolutno perfektna knjiga vrhunskog kvaliteta, ilustracije perfektne :D.

Na kraju još doda a vezano za cijenu "veliki popust" a cijena zna biti duplo skuplja nego nove knjige originalnih izdavača. Znači knjige nerealno skupe. :lol:

Podsjeti me na onog jednog pasioniranog ljubitelja opere na HRT kako je spektakularno najavljivao opere :D
Ako su e-knjige ima Amazon prime gdje dobije enormne popuste na knjige pa cak i besplatne knjige. Cak je enorman popust i na fizičke, mada su fizičke klimave kontrole kvalitete.
Nisu e-knjige, već ih otkupljuje jeftino i sa olx i ako neko prodaje kućne biblioteke i onda iste te knjige okiva u zvijezde i nabija im nevjerovatno visoke cijene i pored cijene doda ono veliki popust a cijena klaonica :D
Sve knjige čiji je izdavač npr Mladinska kod njega su mnogo skuplje iako su polovne, nego nove u knjižari Mladinske. Naravno, sve regularno, čovjek ima pravo da stavi cijenu koju hoće ali vidim na nekim profilima godinama knjige nije prodao a cijene uvijek iste. Spomenuh ga više zbog opisa knjiga i onog fantastično, ekstra, apsolutno sjajno, ekstra kvalitetno... :D

Evo primjer od Mladinske knjiga 1000 čuda prirode. u Mladinskoj bila 68.70. Kod većine korisnika cjenovni raspon 20-40 KM a kod ovoga hadže uz ekstra popust 99.80 KM :lol:
User avatar
Copper
Posts: 406
Joined: 18/10/2021 20:34

#5689 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Copper »

dembele wrote: 20/04/2024 19:45
Copper wrote: 20/04/2024 19:13
dembele wrote: 20/04/2024 17:11 Primjetio sam lika na olx koji ima jedno 5-6 profila i bavi se prodajom knjiga, brojevi telefona očekivano skriveni. Uglavnom ništa problematično i sumnjivo da se razumijemo, lik je sasvim ok i ono što je meni interesantno su spektakularni opisi knjiga koje prodaje. Ide ono "nova fantastična knjiga, apsolutno potrebna knjiga, extra veliki format, fantastična po sadržaju,extra kvalitet papira i tiska, apsolutno perfektna knjiga vrhunskog kvaliteta, ilustracije perfektne :D.

Na kraju još doda a vezano za cijenu "veliki popust" a cijena zna biti duplo skuplja nego nove knjige originalnih izdavača. Znači knjige nerealno skupe. :lol:

Podsjeti me na onog jednog pasioniranog ljubitelja opere na HRT kako je spektakularno najavljivao opere :D
Ako su e-knjige ima Amazon prime gdje dobije enormne popuste na knjige pa cak i besplatne knjige. Cak je enorman popust i na fizičke, mada su fizičke klimave kontrole kvalitete.
Nisu e-knjige, već ih otkupljuje jeftino i sa olx i ako neko prodaje kućne biblioteke i onda iste te knjige okiva u zvijezde i nabija im nevjerovatno visoke cijene i pored cijene doda ono veliki popust a cijena klaonica :D
Sve knjige čiji je izdavač npr Mladinska kod njega su mnogo skuplje iako su polovne, nego nove u knjižari Mladinske. Naravno, sve regularno, čovjek ima pravo da stavi cijenu koju hoće ali vidim na nekim profilima godinama knjige nije prodao a cijene uvijek iste. Spomenuh ga više zbog opisa knjiga i onog fantastično, ekstra, apsolutno sjajno, ekstra kvalitetno... :D

Evo primjer od Mladinske knjiga 1000 čuda prirode. u Mladinskoj bila 68.70. Kod većine korisnika cjenovni raspon 20-40 KM a kod ovoga hadže uz ekstra popust 99.80 KM :lol:
Za ove sto prodaju e-knjige svako glup moze vise skontati da imaju Amazon prime i samo konvertuju u PDF i prodaju za 5-10 maraka nesto sto je bilo besplatno ili 2 marke.
Sibicari obični prosto rečeno.

Ja znam jednu kompaniju sto je popusila ban jer su jednog čovjeka sto je prodavao jeftinije stvari od njih vrijedali.

Ako nista podrška je dobra oko toga.
User avatar
Ateista
Posts: 46614
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#5690 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Ateista »

Ja sam naletio jednom na nekog lika sto prodaje kineske kopije Gibson gitara, jos ofirno stavi prenisku cijenu po cemu je odmah jasno da ne moze biti original. Vidjao sam da mu je neko u javnim pitanjima pisao da su u pitanju kopije, da se moze po nekim detaljima vidjeti, ovaj mu psovao i svasta odgovarao. :lol:
Problem je sto naravno nije naveo da je kopija vec pokusava prodati kao original.
zippoo87
Posts: 15750
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5691 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

https://olx.ba/profil/E_Tech/aktivni
https://olx.ba/profil/E_Tech/dojmovi
Evo jedan prevarant,pa se pazite da se ko ne nasuce.
Pogledajte mu negativne dojmove.
User avatar
Truba
Posts: 81842
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5692 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Zelim da pohvalim prodavca kao svoje najgore iskustvo na OLX-u do sada. Prvo, cekao sam na racunar 20-tak dana. Drugo, ono sto sam narucio i dobio nije ni blizu isto : 1. Nadoplatio sam RAM 50 KM za 16GB, dobio sam 4 slota (2x2GB, 1x4Gb i 1x8GB) Ovaj od 8 gb mi ne radi uopste. 2. HDD treba biti 500GB, dobio sam 250GB (duplo manje) 3. Ne javlja se covjek nikako, niti odgovara na poruke. Reklamirat cu proizvod licno u radnji, jer s ovim tipom ljudi drugacije ne moze.

Wako je meni 1997 bilo s whitefield firmom za kompjutere
Najezih se
User avatar
Nepenthe11
Posts: 899
Joined: 10/10/2020 18:59

#5693 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Nepenthe11 »

Cijena?
preludezalude
Posts: 5664
Joined: 07/03/2012 00:09

#5694 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by preludezalude »

Pik je pun prevaranata i obmanjivaca pocevsi od prodavaca auta pa do prodavaca knjiga.
User avatar
Truba
Posts: 81842
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5695 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Ja sam ovo gore cititao nekog s prethodnog linka
Hakiz
Posts: 40610
Joined: 30/07/2015 20:01

#5696 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hakiz »

dembele wrote: 20/04/2024 17:42 Ako misliš da nije među živima, koliko nađoh podatke stoji da je trenutno direktor opere u Rijeci.
A, onda sam pogriješio. Nekada davno sam nešta čuo, ali pogriješio sam.

Isprike.
User avatar
Copper
Posts: 406
Joined: 18/10/2021 20:34

#5697 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Copper »

zippoo87 wrote: 20/04/2024 21:27 https://olx.ba/profil/E_Tech/aktivni
https://olx.ba/profil/E_Tech/dojmovi
Evo jedan prevarant,pa se pazite da se ko ne nasuce.
Pogledajte mu negativne dojmove.
Ima sličnih puno iz Zenice i Tuzle, sto je najsmijesnije koriste slike sa drugih profila.
daario naharis
Posts: 618
Joined: 17/06/2015 19:42

#5698 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by daario naharis »

Prodajem klavijature i momak mi sd javio da mu posaljem podatke da moze poslati euroexpress. Kaze da ce on sve platiti. Jel to ok nacin?

Ne koristim cesto olx.

Hvala
User avatar
M416
Posts: 2330
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#5699 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by M416 »

daario naharis wrote: 21/04/2024 13:27 Prodajem klavijature i momak mi sd javio da mu posaljem podatke da moze poslati euroexpress. Kaze da ce on sve platiti. Jel to ok nacin?

Ne koristim cesto olx.

Hvala
Ne dopusti da ti bilo ko odredjuje nacin slanja posiljke jer ima OLX dostava koja je veoma povoljno 8km,a tebi besplatan povrat u slucaju nepreuzimanja paketa.
User avatar
mk ultra
Posts: 19577
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5700 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mk ultra »

Reci da ces ti poslati
Euroexpres ne radi na taj nacin otkupe

To je neki prevarant
Post Reply