Ognjen Tadic

User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#26

Post by JBT »

Reci, Komi. Sto se stidis?
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#27

Post by Shoba »

Nenadv24 wrote:
Shoba wrote:
Nenadv24 wrote:Ako si znao da ćeš dobiti ovakav odgovor što si postavljao post koji nema veze s uvodom ili ti je cilj predstaviti da kod jednih ništa ne štima ali eto u FBiH je kao u Švici.
cinjenica je da se u federaciji bolje zivi, a zivjelo bi se bolje svugdje da se ne koci iz RS-a. Evo opet nas nisu primili na pregovore o EU. Cijela BiH je postala talac RS-a. Ako se to htjelo onda se to i dobilo....a ocigledno je da jeste........

Niko iz federacije ne prisiljava RS ninasto, niti treba. Ali EU nece da ni da cuje za ovakav sistem sa dvije policije.....a to znaci nastavak nezakonja i korupcije.

Do sada smo imali dvije policije pa se pokazalo kao neuspjesno i neefikasno. Znaci, treba i dalje mamuzati mrtvog konja. Dokle????

Na kraju RS ce biti najveci gubitnik, jer boriti se protiv cijelog svijeta ne vodi nabolje.......

Ja sam ti zamjerio zbog poređenja Srba sa mentalno poremećenom osobom i ništa više. Mogao si naći milion drugih primjera kojima si mogao sve fino objasniti.

Sustina cijele ove price je da se produzuje kriza u BiH i ceka momenat kada se bude odlucivalo sta ce biti na Kosovu. Mada Kosovo nema nista s BiH (Kosovo je dio Srbije, a ne Bosne) neki iz RS-a i dalje vide mogucnost "kompenzacije" Kosova za RS. Mislim da je to pogresna taktika koja se nece desiti. A u medjuvremenu situacija je sve gora i gora........."kupovanje vremena" je besmisleno, jer i ako dodje do takvog scenarija, to znaci definitivan rat u BiH , a to se nece desiti.......

evo onda jos jedan clanak da malo izbalansiramo:



-----------------------------------------------

Drama u njemačkom gradu Vitenu

Muradif Pekmez nožem ubio jednu kćerku, a druge dvije teško ranio


Ubijena petogodišnja Medisa, dok su Medina (6) i Murtija (11) van životne opasnosti * Pokušao izvršiti samoubistvo


Muradif Pekmez (58) prošlog vikenda izazvao je pravu dramu u njemačkom gradu Vitenu u pokrajini Sjeverna Rajna Vestfalija kada je, najvjerovatnije iz osvete bivšoj supruzi, ubio najmlađu kćerku Medisu (5), a teško ranio Medinu (6) i Murtiju (11). Nakon toga je pokušao izvršiti samoubistvo, ali nije uspio.
Osveta supruzi

Četiri dana kasnije pronađeno je oproštajno pismo pomahnitalog oca. Njemački ljekari spasili su mu život, kao i dvjema njegovim kćerkama, koje su smještene u istu bolnicu. Prema ljekarskim nalazima, njihovo stanje je stabilno.
Možda će pismo koje je Pekmez napisao dati odgovore zašto se desila porodična tragedija o kojoj ovih dana bruje svi njemački mediji. Za sada je poznato da se Muradif prije godinu zvanično razveo od svoje 33-godišnje supruge, za koju njemački dnevnik "Kelner Stad Ancajger" navodi da je porijeklom iz Hrvatske.
Ona se još prije pet godina odselila iz zajedničkog stana i živjela je sa kćerkama Medisom, Medinom i Murtijom. Prošlog vikenda Muradif je od svoje supruge tražio dozvolu da djevojčice izvede u zoološki vrt i ona je, ništa ne sluteći, dala svoj pristanak.
Da se krvava drama odigrava u stambenoj zgradi u Johanis štraseu 25 u Vitenu, gdje je stanovao Pekmez, policija je saznala iz poziva koji je svojim mobitelom uputila njegova najstarija kćerka Murtija. Paničnim i plačnim glasom ona je rekla da je nju i njene sestre otac povrijedio nožem.
Shvativši ozbiljnost situacije, za svega tri minuta dva policajca već su bila na licu mjesta, jer je policijska stanica svega 400 metara udaljena od te adrese.
Ubod u srce

Ubrzo je na mjesto događaja stiglo još policajaca i ljekari Hitne pomoći. Nisu mogli čekati dolazak specijalaca, već su sami provalili vrata i zatekli stravičan prizor. Na podu spavaće sobe ležalo je u lokvi krvi tijelo petogodišnje Medise. Njen otac za to vrijeme se u dnevnoj sobi pokušao ubiti pucajući sebi u usta iz gasnog pištolja.
Policajci su odmah malenu Medisu snijeli do vozila Hitne pomoći, a ona je, došavši na trenutak svijesti, pitala šta je s njenim sestrama. Policajci su ponovo uletjeli u stan i ispod stola u dnevnoj sobi pronašli okrvavljene i ranjene, ali žive Medinu i Murtiju.
Povrijeđene djevojčice i njihov otac odmah su prevezeni u najbližu bolnicu. Malena Medisa zbog ozbiljnosti povreda helikopterom je prebačena do bolnice u obližnjem Bohumu. Ni ta brza intevencija, nažalost, nije urodila plodom i djevojčica je ubrzo umrla od ozljeda koje joj je nožem "skakavcem" nanio rođeni otac. Jedan od uboda probio je njeno srce i spasa joj nije bilo.
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#28

Post by Nenadv24 »

Kosovo je bilo dio Srbije a šta će biti s njim niko ne zna pa čak ni kosovski Albanezi. Najprije da će još dugo dugo vremena biti protektorat EU, USA i NATO-a jer vlasti na Kosmetu nisu zreli za nezavisnost a situacija na terenu je daleko od zadovoljavajuće. Kosovo je godinama daleko i od BiH a kamoli od EU.
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#29

Post by Shoba »

Nenadv24 wrote:Kosovo je bilo dio Srbije a šta će biti s njim niko ne zna pa čak ni kosovski Albanezi. Najprije da će još dugo dugo vremena biti protektorat EU, USA i NATO-a jer vlasti na Kosmetu nisu zreli za nezavisnost a situacija na terenu je daleko od zadovoljavajuće. Kosovo je godinama daleko i od BiH a kamoli od EU.
po informacijama koje dobijam ovde u USa pitanje kosova ce jako brzo biti rijeseno. Najvjerovatnije ce doci do almost independance. Jedino sto je pozitivno je da se mirnim putem pokusava postici ono sto se nije postiglo ratom. uskoro ce i ta prica biti gotova, a BiH ce i dalje da bude NO MAN'S LAND.......
Gradjani BiH mogu da odluce o svojoj sudbini u okviru BiH , ali za to je potrebna dobra volja i zdrav rezon. Ne znaci ako ce biti jedna policija da ce ta policija raditi protiv bilo kojeg naroda, jer postoje mehanizmi koji to sprjecavaju. Niko ne moze nikoga prisiliti ni na sto. Ja sam apsolutno za ekonomski progres sviju u BiH, a za to je ipak potrebno imati cvrstu drzavu. TRenutno je sve suplje ko sito, i svako krade kako hoce. U takvim okolnostima nema napretka. Ja recimo ne bij imao nista protiv da Srbin zauvjek bude direktor policije, ako ce ta policija raditi kako treba. I dalje se sve odlucuje po nacionalnom kljucu i po tvrdokornoj partijskoj liniji. BiH je jako mala zemlja da bi sebi mogla priustiti luksuz od tri policije, tri carine, tri zeljeznice, tri vojske...etc.
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#30

Post by Nenadv24 »

Ako se pitanje Kosova sada riješi to će biti presedan presedana pa na Kosovu Srbi ne smiju izaći na ulicu bez pratnje vojnika KFOR-a. Kakva je to sloboda? Da ne kažem o uništvanju svega sa pridjevom srpski. Ništa nije urađeno u proteklih 6 godina. Nije se maklo s mrtve tačke i sada na vrat na nos hoće da sve srede. Ni u BiH nije bilo moguće sve srediti za godinu dana a kamoli tamo. I ja sam čuo slične stvari s one strane Atlantika jer Ameri nemaju rješenje za Kosovo samo gledaju kako će povući svoju vojsku sa Kosmeta. Kao po običaju zajebu stvar i onda se povlačiti iz septičke jame koju su otvorili. Ameri sada najavljuju uslovnu nezavisnost. Znači Kosovo će biti protektorat međunarodne zajednice i neće se moći spajati ni sa jednom zemljom u okruženju a Srbi sa Kosmeta bi trebali dobiti autonomiju u okviru granica Kosmeta. Ako se to ne dogodi neće ih više uopšte biti tamo jer sa šipcima zajedničkog života nema. To je prestalo postojati nakon marta prošle godine.
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#31

Post by Shoba »

Nenadv24 wrote:Ako se pitanje Kosova sada riješi to će biti presedan presedana pa na Kosovu Srbi ne smiju izaći na ulicu bez pratnje vojnika KFOR-a. Kakva je to sloboda? Da ne kažem o uništvanju svega sa pridjevom srpski. Ništa nije urađeno u proteklih 6 godina. Nije se maklo s mrtve tačke i sada na vrat na nos hoće da sve srede. Ni u BiH nije bilo moguće sve srediti za godinu dana a kamoli tamo. I ja sam čuo slične stvari s one strane Atlantika jer Ameri nemaju rješenje za Kosovo samo gledaju kako će povući svoju vojsku sa Kosmeta. Kao po običaju zajebu stvar i onda se povlačiti iz septičke jame koju su otvorili. Ameri sada najavljuju uslovnu nezavisnost. Znači Kosovo će biti protektorat međunarodne zajednice i neće se moći spajati ni sa jednom zemljom u okruženju a Srbi sa Kosmeta bi trebali dobiti autonomiju u okviru granica Kosmeta. Ako se to ne dogodi neće ih više uopšte biti tamo jer sa šipcima zajedničkog života nema. To je prestalo postojati nakon marta prošle godine.
Kao sto mozes primijetiti, razlika izmedu Albanaca na kosovu i Bosnjaka u BiH je znacajna. Srbi mogu hladno hodati po sarajevu, dobiti svoje stanove natrag,sve su crkve u sarajevu OK,etc. Znaci, da ipak postoji ogromna razlika i da mrznja koja se nastoji proizvesti izmedju Srba i Bosnjaka nije uopste tako strasna kakva je na kosovu. Sto se Bosne tice ja sam optimista, ali sto se Kosova tice nisam. Albanci su jebena sorta, i ne pada im napamet da otvore dijalog. Ipak , kada covjek pogleda realno, mnogo je vise stvari koje spajaju narode u BiH nego sto je to slucaj na Kosovu. (kad bi u pristini progovorio srpski, odmah bi te napali)

Ja mislim da nece biti lako napraviti bilo sta na Kosovu, jer su tenzije zaista velike. Samo se nadam da nece biti sukoba.

nazalost, srbi su prije Miloseviceve "akcije" na kosovu imali mnogo bolji status, a sada ih gotovo i nema. Manastiri su spaljeni, narod protjeran.....Da je dijalog otvoren prije 15 godina, sve bi bilo drugacije.........kao i u Bosni...

Ja sam za to da Kosovo ostane u zajednici sa Srbijom, ali da se napravi isto kao i sa Crnom Gorom....SrCgKo (uff)
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#32

Post by Nenadv24 »

Ja i ne kažem da su BiH i Kosovo isto. Razlika tamo i ovdje je kao nebo i zemlja ali da cijelo Kosovo se vrati Srbiji taj film nećemo gledati niti ni ja niti bih ja volio. Podjela Kosova je idealno rješenje i jedan kineski zid prema nezavisnom dijelu. Tek tada bi mogli disati s olakšanjem. Samo me plaši šta će biti sa Makedonijom.
Post Reply