Odvratni tronozac

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#51 Re: Odvratni tronozac

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :thumbup:

Bare-Šip D1 GP :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66213
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52 Re: Odvratni tronozac

Post by _BataZiv_0809 »

studiorum_tuzlaensis wrote:Ti znači voziš iznad ograničenja, iz razloga što ti blicaju i pretiču te kod škola.

Vala, želim ti da što više mjeseci provedeš sa oduzetom vozačkom, barem dok se ne opametiš.


Novi Zakon je vrh, nesreća je MANJE i ljudi više obraćaju pažnju na ograničenja. Kad se približimo EU za xyz godina, biće kazne duplo veće i nek budu.
Valjda je poenta tog posta da narod uopste ne postuje ogranicenja...
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#53 Re: Odvratni tronozac

Post by seoBIH »

Je li vozite i vani, recimo kod Slovenaca 10-15 Više u naselju i 20-30 van naselja?

Sto se tice radara na autoputu nema senzore na cesti već laserski detektuje.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#54 Re: Odvratni tronozac

Post by condy »

Slovenija je zeznuta na A2, ima ih pun klinac. Slovencima nikad malo para, a stavili su ih zbog stranaca, ta cesta prometna, tranzit, i samo lupaju strance po ušima :)

Kroz AU, ima na dionici prema Salzburgu mislim dva na cesti i više njih kod tunela. Ovi na putu su zeznuti, crni, nema šanse da ga uoćiš dok ne blicene :D al su predvidljivi, uvijek su tamo gdje spuste ograničenje sa 130 na 110-100 km/h. I imaju i one kamere više ceste, nemaš izbora već po propisu striktno vozit.

Švabe su zakon! Nigdje radara, gas do poda dok ti ne projuri ispred tebe auto sa natpisom pozadi follow me :D ....ma gospoda.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#55 Re: Odvratni tronozac

Post by Truba »

NediM17 wrote:Đemer
:lol:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#56 Re: Odvratni tronozac

Post by Dope_Man »

Na autoputu rade.. provjereno. Poslali mi iz policije pismo sa potvrdom da rade prije nekih 2 mjeseca :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#57 Re: Odvratni tronozac

Post by condy »

Sve se kvari osim radara :D
timezone
Posts: 170
Joined: 18/01/2016 21:08

#58 Re: Odvratni tronozac

Post by timezone »

condy wrote:Slovenija je zeznuta na A2, ima ih pun klinac. Slovencima nikad malo para, a stavili su ih zbog stranaca, ta cesta prometna, tranzit, i samo lupaju strance po ušima :)

Kroz AU, ima na dionici prema Salzburgu mislim dva na cesti i više njih kod tunela. Ovi na putu su zeznuti, crni, nema šanse da ga uoćiš dok ne blicene :D al su predvidljivi, uvijek su tamo gdje spuste ograničenje sa 130 na 110-100 km/h. I imaju i one kamere više ceste, nemaš izbora već po propisu striktno vozit.

Švabe su zakon! Nigdje radara, gas do poda dok ti ne projuri ispred tebe auto sa natpisom pozadi follow me :D ....ma gospoda.

Ja sam sebi skinuo app za radare u austriji i zadnji put kada sam vozio pokazalo se pravo dobro, 1km prije svakog radara upzori i odbrojava metre do radara.
NediM17
Posts: 21690
Joined: 05/11/2009 11:49

#59 Re: Odvratni tronozac

Post by NediM17 »

Ja sam sebi na Clarion multimediju sa navigacijom ubacio zadnje mape sa stacionarnim radarima (2017.g.). Krene da pisti jedan kilometar prije svakog stacionarnog. :thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#60 Re: Odvratni tronozac

Post by condy »

timezone wrote:
condy wrote:Slovenija je zeznuta na A2, ima ih pun klinac. Slovencima nikad malo para, a stavili su ih zbog stranaca, ta cesta prometna, tranzit, i samo lupaju strance po ušima :)

Kroz AU, ima na dionici prema Salzburgu mislim dva na cesti i više njih kod tunela. Ovi na putu su zeznuti, crni, nema šanse da ga uoćiš dok ne blicene :D al su predvidljivi, uvijek su tamo gdje spuste ograničenje sa 130 na 110-100 km/h. I imaju i one kamere više ceste, nemaš izbora već po propisu striktno vozit.

Švabe su zakon! Nigdje radara, gas do poda dok ti ne projuri ispred tebe auto sa natpisom pozadi follow me :D ....ma gospoda.

Ja sam sebi skinuo app za radare u austriji i zadnji put kada sam vozio pokazalo se pravo dobro, 1km prije svakog radara upzori i odbrojava metre do radara.
Pametno. :thumbup:

Vozim po propisu, ali nekad ne uocis da smanje brzinu na 100 km/h, umor dugo vozis i onda te upeca zbog malog prekoracenja i zbog toga je ta aplikacija super. Javi mi ako ti nije problem kako se zove...moze i na pp ili ovdje
vozackii
Posts: 451
Joined: 01/08/2014 20:37

#61 Re: Odvratni tronozac

Post by vozackii »

Radar beep skinite. Ima stacionarne radare a i gdje budu kontrole cesto
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#62 Re: Odvratni tronozac

Post by Dope_Man »

Navigon takodjer ima radare na mapi BiH, isto tako daje upozorenje na odredjenoj udaljenostti, svijetli crveno na mapi i moze davati zvucno upozorenje. S tim da je meni kroz BiH pokazivao i vise nego sto ih ima na cesti, vjerovatno nisu uklonjene oznake gdje su nekad ranije bili.
timezone
Posts: 170
Joined: 18/01/2016 21:08

#63 Re: Odvratni tronozac

Post by timezone »

condy wrote:
timezone wrote:
condy wrote:Slovenija je zeznuta na A2, ima ih pun klinac. Slovencima nikad malo para, a stavili su ih zbog stranaca, ta cesta prometna, tranzit, i samo lupaju strance po ušima :)

Kroz AU, ima na dionici prema Salzburgu mislim dva na cesti i više njih kod tunela. Ovi na putu su zeznuti, crni, nema šanse da ga uoćiš dok ne blicene :D al su predvidljivi, uvijek su tamo gdje spuste ograničenje sa 130 na 110-100 km/h. I imaju i one kamere više ceste, nemaš izbora već po propisu striktno vozit.

Švabe su zakon! Nigdje radara, gas do poda dok ti ne projuri ispred tebe auto sa natpisom pozadi follow me :D ....ma gospoda.

Ja sam sebi skinuo app za radare u austriji i zadnji put kada sam vozio pokazalo se pravo dobro, 1km prije svakog radara upzori i odbrojava metre do radara.
Pametno. :thumbup:

Vozim po propisu, ali nekad ne uocis da smanje brzinu na 100 km/h, umor dugo vozis i onda te upeca zbog malog prekoracenja i zbog toga je ta aplikacija super. Javi mi ako ti nije problem kako se zove...moze i na pp ili ovdje


Blitzer Deutschland Österreich
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#64 Re: Odvratni tronozac

Post by esso_sa »

Nije da podrzavam, ali obzirom da su radari u BiH odavno sredstvo za otimanje para, a ne prevenciju, treba razmisliti o investiciji u ovako nesto (na ebayu ovaj set izadje oko 350 maraka)

Image

ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#65 Re: Odvratni tronozac

Post by ado-šampion »

Mene su proslog ramazana copili 95 na 60 na Josanici, ispred kucica. Ali su mi oprostili. :-) Taj dio je nezgodan jer sa 100 ubrzo ide 60, pa je tesko spustiti bez da prikocis. Inace podrzavam radare i strozija ogranicenja, ali ovo je cisto za uzimanje para.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#66 Re: Odvratni tronozac

Post by Haris.ba »

ado-šampion wrote:Mene su proslog ramazana copili 95 na 60 na Josanici, ispred kucica. Ali su mi oprostili. :-) Taj dio je nezgodan jer sa 100 ubrzo ide 60, pa je tesko spustiti bez da prikocis. Inace podrzavam radare i strozija ogranicenja, ali ovo je cisto za uzimanje para.
Vozim često tu dionicu. I dovoljno je kod znaka 100 samo skinuti nogu sa gasa i bićeš unutar ograničenja.

NIsam jednom vidio likove koji presjecaju naglo trake pri odabiru kučice, jer ne žele voziti "sporo" nakon autoputa.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#67 Re: Odvratni tronozac

Post by ado-šampion »

Jest ako pred znakom vec vozis ispod 100. :D Ja sam dole obicno vozio 20 preko ogranicenja na tim tablama. Tu je bilo malo glad malo nedostatak znaka 80 prije 60, inace bi me uhvatili mozda na 70-75. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#68 Re: Odvratni tronozac

Post by amar1994 »

Na tom potezu idem 110 vecinom pa ga iz 5te mlatnem u 3cu :evil: i on sam uspori :D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#69 Re: Odvratni tronozac

Post by ado-šampion »

Ma ne spustim ja tu nikad skroz na 60 da se ne lazemo. Nije da se ponosim time ali tako je. Obicno kad izmijenim od 6. do 4. to bude nekih 70-75.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#70 Re: Odvratni tronozac

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Ma ne spustim ja tu nikad skroz na 60 da se ne lazemo. Nije da se ponosim time ali tako je. Obicno kad izmijenim od 6. do 4. to bude nekih 70-75.
:thumbup:

pa vozim i ja kad je guzva u desnoj traci 1xx da ih prodjem :D , sta je tu problem , ne osjeti auto a ni ja tu brzinu , ovo je cisto preseravanje koje moze prouzrokovat lancani sudar zbog naglog kocenja onog prvog :-) :run:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#71 Re: Odvratni tronozac

Post by Dope_Man »

Ma ona su ogranicenja smijesna, treba 5 minuta da vozis 40 do naplatne (takav je bar osjecaj nakon brze vozje ranije). Jednom sam ipak testirao, tacno na 100 bio kod znaka 100 i samo pustio gas, auto je taman usporavao na brzinu na svakom sljedecem znaku dok bi dosao do njeg, ali sam se stvarno osjecao debilno vozeci tako sporo. Uradio sam to samo jer nije nikoga bilo, pa nisam mogao nikome smetati sa tim teatiranjem.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#72 Re: Odvratni tronozac

Post by Haris.ba »

Dope_Man wrote:Ma ona su ogranicenja smijesna, treba 5 minuta da vozis 40 do naplatne (takav je bar osjecaj nakon brze vozje ranije). Jednom sam ipak testirao, tacno na 100 bio kod znaka 100 i samo pustio gas, auto je taman usporavao na brzinu na svakom sljedecem znaku dok bi dosao do njeg, ali sam se stvarno osjecao debilno vozeci tako sporo. Uradio sam to samo jer nije nikoga bilo, pa nisam mogao nikome smetati sa tim teatiranjem.
To je samo osjećaj. Sa 100 km/h prelaziš oko 25 metara u sekundi. Malo li je?

I to je normalno poslije onolike brzine da je 40 km/h sporo. Ima neke veze sa time kako mozak reaguje na promjene brzine.

Ima milion glupih mjesta gdje se kupe pare sa radarima. Ali naplatne kućice na autoputut nisu jedno od tih.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#73 Re: Odvratni tronozac

Post by seoBIH »

ado-šampion wrote:Ma ne spustim ja tu nikad skroz na 60 da se ne lazemo. Nije da se ponosim time ali tako je. Obicno kad izmijenim od 6. do 4. to bude nekih 70-75.
Koju ulogu ti igra ako vozis 70-75 kada samo 100 metara nize moras na 40, ili stati skroz ako nemas actag?
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#74 Re: Odvratni tronozac

Post by ado-šampion »

Po meni jesu jer sam to samo vidio u Bosni. Haj da je tu bilo nekih udesa pa djeluju preventivno - nidje veze, djeluju da uzmu pare. I nisam to vidio samo na tom mjestu, prije nekih 7-8 godina sam bio s jaranom kad su ga uhvatili na istom mjestu ali iz pravca Zenice.

Ogranicenje samo po sebi nije besmisleno, ali postaviti tu radar je besmisleno.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#75 Re: Odvratni tronozac

Post by AmirBaa »

vracao se u nedelju navecer iz makarske i svega se nagledao od mostara do tarcina :D 5 patrola sam vidio putem kako snimaju i zaustavljaju, i prvi put sam vidio da zaustave 5 auta odjednom, svi vozili 20-30 preko. Neka ogranicenja mi nisu jasna nikako, gdje se hladno moze 80 voziti oni stave da je naseljeno mjesto (4 kuce) i stvori se kolona u sekundi. I da, iznervirao sam se jer policija nije zaustavila (a vidjeli su ga fino) kamion koji je stvorio kilometarsku kolonu malo prije jablanice. Kamion je bio toliko naget u jednu stranu da sam par puta mislio da ce se prevrnuti, kad doda gas ubije 3 drveta iza sebe od dima. Nije mi jasno kako on moze "legalno" voziti a jos biti toliko bezobrazan da stvori toliku kolonu.
Post Reply