Odvratni tronozac

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26 Re: Odvratni tronozac

Post by bitanga_sa_otesa »

orinoco wrote: Nema znaka 50, možda jedan, ali jedan, ali ne mogu se sad sjetiti gdje. Moram pregledati snimak vožnje
pregledaj,bili su znakovi...jedino da ih neko nije poskidao...
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#27 Re: Odvratni tronozac

Post by vnm »

orinoco wrote:Kako ću znati gdje je na putu naseljeno mjesto, a gdje nije? Po kućama, po čemu?
valjda po znaku sa nazivom mjesta, a kad napustas mjesto onda ide isti znak sa prekrizenim nazivom mjesta.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#28 Re: Odvratni tronozac

Post by Maraschino »

orinoco wrote:
Maraschino wrote:Ti ko moj punac. Zaustavili ga negdje prema Livnu sa blizu 100km/h i on se bunio sto nema nigdje znak.

Pa za obojicu, ako nema znaka onda imas ''naseljeno mjesto'' i ''van naseljenog mjesta'' ako nije drugacije odredjeno.
Kako ću znati gdje je na putu naseljeno mjesto, a gdje nije? Po kućama, po čemu?
66) znak »naziv naseljenog mjesta« (III-84) obilježava naziv mjesta (naselja) u koje ulazi cesta i granicu od koje počinje to mjesto.
Znak se postavlja na mjestu ulaza u naselje i obilježava sa kojeg se mjesta moraju primjenjivati prometni propisi u naselju.
Znak III-84 postavljen na autocesti je zelene boje, na brzoj cesti ili cesti rezerviranoj za promet motornih vozila je plave boje, na magistralnim i regionalnim cestama je žute boje, dok je na ostalim cestama bijele boje.

Image






Znak III-84

67) znak »završetak naseljenog mjesta« (III-85) obilježava mjesto na kom završava naselje kroz koje prolazi cesta.
Znak se postavlja na mjestu završetka naselja i obilježava sa kojeg se mjesta prestaju primjenjivati prometni propisi u naselju.
Znak III-81 postavljen na autocesti je zelene boje, na brzoj cesti ili cesti rezerviranoj za promet motornih vozila je plave boje, na magistralnim i regionalnim cestama je žute boje, dok je na ostalim cestama bijele boje.


Image
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#29 Re: Odvratni tronozac

Post by orinoco »

bitanga_sa_otesa wrote:
orinoco wrote: Nema znaka 50, možda jedan, ali jedan, ali ne mogu se sad sjetiti gdje. Moram pregledati snimak vožnje
pregledaj,bili su znakovi...jedino da ih neko nije poskidao...
Pregledat ću snimak za dan-dva, treba mi slobodno vrijeme
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#30 Re: Odvratni tronozac

Post by Maraschino »

orinoco wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
orinoco wrote: Nema znaka 50, možda jedan, ali jedan, ali ne mogu se sad sjetiti gdje. Moram pregledati snimak vožnje
pregledaj,bili su znakovi...jedino da ih neko nije poskidao...
Pregledat ću snimak za dan-dva, treba mi slobodno vrijeme
I ne mora biti znak 50. Od sada prati ove znakove.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#31 Re: Odvratni tronozac

Post by orinoco »

bitanga_sa_otesa wrote:
orinoco wrote: Nema znaka 50, možda jedan, ali jedan, ali ne mogu se sad sjetiti gdje. Moram pregledati snimak vožnje
pregledaj,bili su znakovi...jedino da ih neko nije poskidao...
Sad se sjetih... Stala u Bihaću na INA pumpi da kupim gorivo i piće, i pitam čovjeka koje je ograničenje prije radara, kaže 60, ali slika već na 61. Sutra ću to pregledati
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#32 Re: Odvratni tronozac

Post by Maraschino »

orinoco wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
orinoco wrote: Nema znaka 50, možda jedan, ali jedan, ali ne mogu se sad sjetiti gdje. Moram pregledati snimak vožnje
pregledaj,bili su znakovi...jedino da ih neko nije poskidao...
Sad se sjetih... Stala u Bihaću na INA pumpi da kupim gorivo i piće, i pitam čovjeka koje je ograničenje prije radara, kaže 60, ali slika već na 61. Sutra ću to pregledati
Mogla si i kod Trove u slasticarnoj pitati. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#33 Re: Odvratni tronozac

Post by amar1994 »

condy wrote:
amar1994 wrote:
condy wrote::thumbup: Lako je prepisat zakon i povecat kazne, a nista nisu popravili putnu infraksturu da ti omoguci brzi put. Neki dan isao iz Ze u Jelah, nekih 150 km u dva pravca, put trajao u dva pravca preko tri sata. Stas tako nam je kako nam je, nismo imali srece sto se nismo rodili malo dalje gore u svabiji :( :mrgreen:
sta mi znamo :D

znaju Novalic i Zvizdic :izet: :izet: :izet: , tako ti je to kad na mjestu inzinjera saobracaja rade kuhari , medicniske sestre i pravnici !!! :) :run:

Jbg i ja cu iduci mjesec za Bihac , morat cu ko po jajima ic :lol: :(
Da ne ides na regatu ? :mrgreen:
Prosle godine je bila krajem jula.

Ma prati druge vozace. Mislim da od Petrovca do Bihaca ima 4 stacionarna radara.
ma jok , hocu da obidjem Bihac , Jajce i jos ponesto :) :thumbup:

ako imas kakvih prijedloga , slobodno ;-) :-D

:thumbup:
Last edited by amar1994 on 18/06/2017 22:57, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#34 Re: Odvratni tronozac

Post by amar1994 »

naseljeno mjesto , 2 kuce :D :D
Last edited by amar1994 on 18/06/2017 22:53, edited 1 time in total.
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#35 Re: Odvratni tronozac

Post by mahalas505 »

orinoco wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
orinoco wrote: Nema znaka 50, možda jedan, ali jedan, ali ne mogu se sad sjetiti gdje. Moram pregledati snimak vožnje
pregledaj,bili su znakovi...jedino da ih neko nije poskidao...
Sad se sjetih... Stala u Bihaću na INA pumpi da kupim gorivo i piće, i pitam čovjeka koje je ograničenje prije radara, kaže 60, ali slika već na 61. Sutra ću to pregledati
Procitaj clan 44 Zobs-a i clanove kaznenih odredbi 234a, 235 i 237. Kazna se naplacaju za prekoracenje od 10 km/h pa nadalje.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#36 Re: Odvratni tronozac

Post by condy »

amar1994 wrote: ma jok , hocu da obidjem Bihac , Jajce i jos ponesto :) :thumbup:

:thumbup:
Ja sam isao na Semesnicu, kod Donjeg Vakufa, ne znam jesi li mislio posto priolazis kroz D. Vakuf, cesta je uzas, makadam, uska, i ne bih vise. Mjesto je super, al dok dodjes :-)

Meni su na toj dionici nekako najdraza Plivska jezera.

Bihac ko grad, onako, ali Una je preljepa.

Taman ti je blizu Zagreb. Poslije Bihaca u ZG, prenocis, smjestaj preko bookinga trazis oko lisinskog, ja sam nasao jedan kod dvorane lisinski prosle gidine, centar za 10 min pjeske, i sledeci dan nazad na B.Brod. Jedino sto ces bit sheban dok dodjes u ZG :mrgreen:
paul_shark
Posts: 64
Joined: 08/10/2015 01:42

#37 Re: Odvratni tronozac

Post by paul_shark »

condy wrote:
amar1994 wrote: ma jok , hocu da obidjem Bihac , Jajce i jos ponesto :) :thumbup:

:thumbup:
Ja sam isao na Semesnicu, kod Donjeg Vakufa, ne znam jesi li mislio posto priolazis kroz D. Vakuf, cesta je uzas, makadam, uska, i ne bih vise. Mjesto je super, al dok dodjes :-)

Meni su na toj dionici nekako najdraza Plivska jezera.

Bihac ko grad, onako, ali Una je preljepa.

Taman ti je blizu Zagreb. Poslije Bihaca u ZG, prenocis, smjestaj preko bookinga trazis oko lisinskog, ja sam nasao jedan kod dvorane lisinski prosle gidine, centar za 10 min pjeske, i sledeci dan nazad na B.Brod. Jedino sto ces bit sheban dok dodjes u ZG :mrgreen:
Sta ce u ZG... bolje otici na Plitvicka jezera i onda moze do Istre... a u povratku moze do ZG
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#38 Re: Odvratni tronozac

Post by condy »

U Rovinj ili Pulu bolje da planira kad bude imao vise vremena. Ako ide na dva dana ne isplati se, dalje mu je, doce u noc umoran i sledeci dan odmah nazad. U vrijeme kad ide nac smjestaj gore u Istri za jednu noc je nemoguce. Ako ima vremena vise onda je to dobar prijedlog. U Zg uvijek ima sta vidjeti pogotovo nocu, zabavit se malo a smjestaj za jednu noc lako moze naci. Vecina klubova na jadranu su klubovi iz ZG.

Ako vec ode u Istru, onda moze otic malo i do Italije na trajekt pa do Venecije :mrgreen:
Last edited by condy on 18/06/2017 23:45, edited 1 time in total.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#39 Re: Odvratni tronozac

Post by orinoco »

Pa nije tema o turizmu, što je trolate :(
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#40 Re: Odvratni tronozac

Post by condy »

Pa ima vec tema o radarima ova je visak :D

A vala dolaze odmori moreeeee :izet:
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#41 Re: Odvratni tronozac

Post by NediM17 »

Cuo sam mahalske price da se svaka NENAJAVLJENA radarska kontrola moze rusiti na sudu po nekom clanu iz ustava BiH.
Ako ima neki pravnik na forumu, neka se obavezno javi.
Ima li tu istine, ne znam.

Mozete pricati sigurnost, prevencija, ali radari su najvise tu radi punjenja budzeta. Ljudi i dalje ginu, cini mi se vise nego ikada.
Stari zakon je bio mjera, da vozis svoju voznju i da se ne sekiras ako te i okine. A ta voznja je na otvorenoj 20-30km/h preko ogranicenja, i u naseljenom mjestu 10-20km/h preko ogranicenja (koja su pravljena za Fice i Peglice).
Sad s takvom voznjom dobijes mjesec ili dva bez vozacke. Svako ko je vozac zna da prekoracenje i od 30km/h na otvorenoj cesti nije nikakva pljacka ni brzina.
Prije sam po ulasku sa otvorene ceste u nasljeno mjesto uvijek lagano iza table popustao gas, ili saltao u nizu brzinu. Sada obavezno pipnem i malo kocnice vec prije znaka.

U par navrata poslije usvajanja novog zakona sam vozio tacno po ogranicenjima. Bio sam pravo smetalo na cesti, raja je blicala, preticala me u zonama skola, preticali su me autobusi, sleperi...
Sad vozim max. 20km/h preko ogranicenja (dakle da prodjes u najgorem slucaju sa novcanom kaznom), sa izuzetkom autoputa.

Jos jedna stvar me interesuje. Da li uopce one kamere u Malesicima na autoputu rade? Nema senzora na cesti, ali zao mi halalit petobanku da ga "testiram".

I onaj ciganluk kod naplatnih u Josanici je dno dna. FUJ!
Na koliko okida, 51km/h ili 71km/h?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66201
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42 Re: Odvratni tronozac

Post by _BataZiv_0809 »

NediM17 wrote: U par navrata poslije usvajanja novog zakona sam vozio tacno po ogranicenjima. Bio sam pravo smetalo na cesti, raja je blicala, preticala me u zonama skola, preticali su me autobusi, sleperi...
Sad vozim max. 20km/h preko ogranicenja (dakle da prodjes u najgorem slucaju sa novcanom kaznom), sa izuzetkom autoputa.
Upravo tako :thumbup:

P.S. Nikako da ti odgovorim na poruku, smetnem, halali :roll:

P.P.S. Kakav radar kod naplatnih u Josanici :shock: :shock:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5952
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#43 Re: Odvratni tronozac

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ti znači voziš iznad ograničenja, iz razloga što ti blicaju i pretiču te kod škola.

Vala, želim ti da što više mjeseci provedeš sa oduzetom vozačkom, barem dok se ne opametiš.


Novi Zakon je vrh, nesreća je MANJE i ljudi više obraćaju pažnju na ograničenja. Kad se približimo EU za xyz godina, biće kazne duplo veće i nek budu.
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#44 Re: Odvratni tronozac

Post by NediM17 »

@Bato
Smjer od Tarcina prema Zenici, u Josanici ispred naplatnih budu s radarom, kontra smjer nisam nikada vidio da stoje.

Nema veze za pp. :thumbup: :thumbup:

@studiorum_tuzlaensis
Ti si sigurno neka pocetnica kojoj se ruke znoje kad vozi preko 80km/h. Kad steknes jos malo iskustva, skontaces neke stvari.
Ja imam vozackog iskustva sigurno vise nego ti godina zivota, i nikada nisam ostao bez vozacke. A platio sam ukupno mozda 5 kazni za sve te godine.
Last edited by NediM17 on 19/06/2017 00:47, edited 2 times in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#45 Re: Odvratni tronozac

Post by amar1994 »

condy wrote:
amar1994 wrote: ma jok , hocu da obidjem Bihac , Jajce i jos ponesto :) :thumbup:

:thumbup:
Ja sam isao na Semesnicu, kod Donjeg Vakufa, ne znam jesi li mislio posto priolazis kroz D. Vakuf, cesta je uzas, makadam, uska, i ne bih vise. Mjesto je super, al dok dodjes :-)

Meni su na toj dionici nekako najdraza Plivska jezera.

Bihac ko grad, onako, ali Una je preljepa.

Taman ti je blizu Zagreb. Poslije Bihaca u ZG, prenocis, smjestaj preko bookinga trazis oko lisinskog, ja sam nasao jedan kod dvorane lisinski prosle gidine, centar za 10 min pjeske, i sledeci dan nazad na B.Brod. Jedino sto ces bit sheban dok dodjes u ZG :mrgreen:
I idem zbog Une :)

Ma samo cu prenocit , kakv ZG i hrvatska :D , ne bude li trosila 3.9 kataloski do Bihaca i nazad , prodajem :D :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#46 Re: Odvratni tronozac

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:@Bato
Smjer od Tarcina prema Zenici, u Josanici ispred naplatnih budu s radarom, kontra smjer nisam nikada vidio da stoje.

Nema veze za pp. :thumbup: :thumbup:

@studiorum_tuzlaensis
Ti si sigurno neka pocetnica kojoj se ruke znoje kad vozi preko 80km/h. Kad steknes jos malo iskustva, skontaces neke stvari.
kazem ja , vrh je vozit iza nekog autobusa/kamiona 30km/h drugom uz brdo :) :-) :sax:

a ceste karina da ne mogu veca bit , recimo prema Prozoru i kroz njega , katastrofa je cesta , al nek oni radar stave i da pisu za 61km/h

nek se mane EU , jebo smetljare , meni nisu nimalo dragi , volio bi da nam ne trebaju al tendencija je da se pridruzimo , pa da nas porobe pederi i ostali :lol: :lol: :lol: :run:


to za Josanicu , koji je to ciganluk :-) :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#47 Re: Odvratni tronozac

Post by amar1994 »

paul_shark wrote:
condy wrote:
amar1994 wrote: ma jok , hocu da obidjem Bihac , Jajce i jos ponesto :) :thumbup:

:thumbup:
Ja sam isao na Semesnicu, kod Donjeg Vakufa, ne znam jesi li mislio posto priolazis kroz D. Vakuf, cesta je uzas, makadam, uska, i ne bih vise. Mjesto je super, al dok dodjes :-)

Meni su na toj dionici nekako najdraza Plivska jezera.

Bihac ko grad, onako, ali Una je preljepa.

Taman ti je blizu Zagreb. Poslije Bihaca u ZG, prenocis, smjestaj preko bookinga trazis oko lisinskog, ja sam nasao jedan kod dvorane lisinski prosle gidine, centar za 10 min pjeske, i sledeci dan nazad na B.Brod. Jedino sto ces bit sheban dok dodjes u ZG :mrgreen:
Sta ce u ZG... bolje otici na Plitvicka jezera i onda moze do Istre... a u povratku moze do ZG
ma kakva Hrvatska , prenocit cu samo u Bihacu , malo obic Unu , Jajce i nazad :) :thumbup:
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#48 Re: Odvratni tronozac

Post by NediM17 »

@Amare, nije to za Josanicu ciganluk, to ti je prije svega povecanje bezbjednosti saobracaja. :lol:
Inace su naplatne kucice poznate kao crna tacka. :lol:

Doduse jesu se neki dan kucnule dvije plavuse, dok su se kretale u koloni da plate putarinu. Vjerovatno neke vjeste vozacice kao i @studiorum_tuzlaensis.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#49 Re: Odvratni tronozac

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:@Amare, nije to za Josanicu ciganluk, to ti je prije svega povecanje bezbjednosti saobracaja. :lol:
Inace su naplatne kucice poznate kao crna tacka. :lol:
:lol: :lol:

a mi smo divljaci , ne spustamo ispod 250 na autoputu , a kroz naseljeno i magistralom 150 :P :-) :run:

crna tacka je njima u glavi :) , do sada se pokazalo da samo unapredjenje puteva i konstrukcije istih dosta povecava sigurnost :thumbup:
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#50 Re: Odvratni tronozac

Post by NediM17 »

Prica se po Sipu da si kupio radar Đemer i da divljas. :lol:
Post Reply