Odvratni tronozac

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#1 Odvratni tronozac

Post by braca »

18.06.2017: putem preko Vraca ka Lukavici, sa desne strane, kod onih pumpi, stoji plavi Ford Fokus, a ispred njega, poprilicno nisko postavljen je tronozac sa kamerom i radarom za mjerenje brzine, izgleda opako i....pogano. Haman se pa ne vidi, odnosno (u ovome konkretnom slucaju) oni koji dolaze iz pravca Vraca mozda i ugledaju tronozac, mada tesko, no oni koji idu iz pravca Lukavice nema sanse da ga uoce i nahebali su ga pravo, jer hvata i snima i prednju i zadnju stranu vozila. I naravno - vice versa - ako ga okrenu u drugom pravcu.

Pocelo je......pretpostavljam da ce toga biti sirom BiH......nije mi problem i nije mi krivo za one koji ga pravo deru brzinom, ali nahebacemo i svi mi koji samo malo prekoracimo ogranicenje - 10/20 km/h. Moj prijatelj Slovenac platio u Sloveniji prije nekoliko dana 250 euro (dvjestopedeseteuro !) za prekoracenje od samo 7 km/h (sedamkm/h) preko ogranicenja !!!
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2 Re: Odvratni tronozac

Post by amar1994 »

na tom potezu fino ima tabla "radarska kontrola" , ja idem 50 i nema problema :D

vece mi je sranje staviti te tronozce gdje se moze preticati i sad oni kao pametni pa ako predjes 80 dolazi kazna , a onima koji voze redovno preko 120 , njima nista jer imaju nekoga iza ledja :bih: :run:
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3 Re: Odvratni tronozac

Post by konektovan »

Kad je mene taj mali pogancer oporezovao, tamo kod Zepca, nikad mu jos nisam halalio. :D
User avatar
Romeo 80
Posts: 4376
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#4 Re: Odvratni tronozac

Post by Romeo 80 »

Ako je tronožac postavljen na potezu kod one nove pumpe (Keso promet ako se dobro sjećam), tu je ograničenje 40 km/h! Naravno, policija to tu radi u cilju povećanja sigurnosti u saobraćaju :oops:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#5 Re: Odvratni tronozac

Post by orinoco »

braca wrote:18.06.2017: putem preko Vraca ka Lukavici, sa desne strane, kod onih pumpi, stoji plavi Ford Fokus, a ispred njega, poprilicno nisko postavljen je tronozac sa kamerom i radarom za mjerenje brzine, izgleda opako i....pogano. Haman se pa ne vidi, odnosno (u ovome konkretnom slucaju) oni koji dolaze iz pravca Vraca mozda i ugledaju tronozac, mada tesko, no oni koji idu iz pravca Lukavice nema sanse da ga uoce i nahebali su ga pravo, jer hvata i snima i prednju i zadnju stranu vozila. I naravno - vice versa - ako ga okrenu u drugom pravcu.

Pocelo je......pretpostavljam da ce toga biti sirom BiH......nije mi problem i nije mi krivo za one koji ga pravo deru brzinom, ali nahebacemo i svi mi koji samo malo prekoracimo ogranicenje - 10/20 km/h. Moj prijatelj Slovenac platio u Sloveniji prije nekoliko dana 250 euro (dvjestopedeseteuro !) za prekoracenje od samo 7 km/h (sedamkm/h) preko ogranicenja !!!
U Krajini, u Bihaću naročito, brzina ograničena na 60 km/h, a stacionarni radar evidentira prekoračenje brzine i slika na 61 km/h.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6 Re: Odvratni tronozac

Post by condy »

Preko 20 km/h u odnosu na ogranicenje ide vozacka dozvola mjesec dana. Na tim putevima kroz naseljena mjesta malo nepaznje i ode vozacka.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#7 Re: Odvratni tronozac

Post by condy »

orinoco wrote:
braca wrote:18.06.2017: putem preko Vraca ka Lukavici, sa desne strane, kod onih pumpi, stoji plavi Ford Fokus, a ispred njega, poprilicno nisko postavljen je tronozac sa kamerom i radarom za mjerenje brzine, izgleda opako i....pogano. Haman se pa ne vidi, odnosno (u ovome konkretnom slucaju) oni koji dolaze iz pravca Vraca mozda i ugledaju tronozac, mada tesko, no oni koji idu iz pravca Lukavice nema sanse da ga uoce i nahebali su ga pravo, jer hvata i snima i prednju i zadnju stranu vozila. I naravno - vice versa - ako ga okrenu u drugom pravcu.

Pocelo je......pretpostavljam da ce toga biti sirom BiH......nije mi problem i nije mi krivo za one koji ga pravo deru brzinom, ali nahebacemo i svi mi koji samo malo prekoracimo ogranicenje - 10/20 km/h. Moj prijatelj Slovenac platio u Sloveniji prije nekoliko dana 250 euro (dvjestopedeseteuro !) za prekoracenje od samo 7 km/h (sedamkm/h) preko ogranicenja !!!
U Krajini, u Bihaću naročito, brzina ograničena na 60 km/h, a stacionarni radar evidentira prekoračenje brzine i slika na 61 km/h.
To nije uredu pa ni po pripisu jer i dalje je do 10 km/h preko dozvoljena tolerancija. Mozda je ogranicenje bilo 50 km/h. Jeli tebe uslikao ili si cuo ?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8 Re: Odvratni tronozac

Post by amar1994 »

condy wrote:
orinoco wrote:
braca wrote:18.06.2017: putem preko Vraca ka Lukavici, sa desne strane, kod onih pumpi, stoji plavi Ford Fokus, a ispred njega, poprilicno nisko postavljen je tronozac sa kamerom i radarom za mjerenje brzine, izgleda opako i....pogano. Haman se pa ne vidi, odnosno (u ovome konkretnom slucaju) oni koji dolaze iz pravca Vraca mozda i ugledaju tronozac, mada tesko, no oni koji idu iz pravca Lukavice nema sanse da ga uoce i nahebali su ga pravo, jer hvata i snima i prednju i zadnju stranu vozila. I naravno - vice versa - ako ga okrenu u drugom pravcu.

Pocelo je......pretpostavljam da ce toga biti sirom BiH......nije mi problem i nije mi krivo za one koji ga pravo deru brzinom, ali nahebacemo i svi mi koji samo malo prekoracimo ogranicenje - 10/20 km/h. Moj prijatelj Slovenac platio u Sloveniji prije nekoliko dana 250 euro (dvjestopedeseteuro !) za prekoracenje od samo 7 km/h (sedamkm/h) preko ogranicenja !!!
U Krajini, u Bihaću naročito, brzina ograničena na 60 km/h, a stacionarni radar evidentira prekoračenje brzine i slika na 61 km/h.
To nije uredu pa ni po pripisu jer i dalje je do 10 km/h preko dozvoljena tolerancija. Mozda je ogranicenje bilo 50 km/h. Jeli tebe uslikao ili si cuo ?
to je u redu , treba napunit budzet kakiru , smrdalicu i slicnim govnima :) :)

:run:

da se fino izrazim , boli drzavu barem nasu(mada sumnjam i na ostale) kurac za sigurnost , bitna je kazna i da se tipla :izet: :izet: :)

najbolji ti je primjer njemacka i autobahn , sve ti je receno i objasnjenjo :thumbup:

i jos nesto , najlakse je kazne naplatiti , a najteze ulozit u puteve da budu sigurniji , ali ne oni su pametni , ja sam glup i idemo dalje :)

joj kkako mi izvade zivce , najbolje je ogranicenje kad se uz brdo ide radi dvije tri kuce uz magistralu , idemo drugom 30-40km/h vozit i jebavat auto :izet: :izet: :izet:

isto tako ne smijes pretec kamion koji po ravnom ide 50 , jerbo divljas kad ubrzas na 70 i hoces da vozis normalno uz nadolazece brdo
:sax: :kiss:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#9 Re: Odvratni tronozac

Post by orinoco »

condy wrote:
orinoco wrote:
braca wrote:18.06.2017: putem preko Vraca ka Lukavici, sa desne strane, kod onih pumpi, stoji plavi Ford Fokus, a ispred njega, poprilicno nisko postavljen je tronozac sa kamerom i radarom za mjerenje brzine, izgleda opako i....pogano. Haman se pa ne vidi, odnosno (u ovome konkretnom slucaju) oni koji dolaze iz pravca Vraca mozda i ugledaju tronozac, mada tesko, no oni koji idu iz pravca Lukavice nema sanse da ga uoce i nahebali su ga pravo, jer hvata i snima i prednju i zadnju stranu vozila. I naravno - vice versa - ako ga okrenu u drugom pravcu.

Pocelo je......pretpostavljam da ce toga biti sirom BiH......nije mi problem i nije mi krivo za one koji ga pravo deru brzinom, ali nahebacemo i svi mi koji samo malo prekoracimo ogranicenje - 10/20 km/h. Moj prijatelj Slovenac platio u Sloveniji prije nekoliko dana 250 euro (dvjestopedeseteuro !) za prekoracenje od samo 7 km/h (sedamkm/h) preko ogranicenja !!!
U Krajini, u Bihaću naročito, brzina ograničena na 60 km/h, a stacionarni radar evidentira prekoračenje brzine i slika na 61 km/h.
To nije uredu pa ni po pripisu jer i dalje je do 10 km/h preko dozvoljena tolerancija. Mozda je ogranicenje bilo 50 km/h. Jeli tebe uslikao ili si cuo ?
Slikalo moj auto
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10 Re: Odvratni tronozac

Post by condy »

:thumbup: Lako je prepisat zakon i povecat kazne, a nista nisu popravili putnu infraksturu da ti omoguci brzi put. Neki dan isao iz Ze u Jelah, nekih 150 km u dva pravca, put trajao u dva pravca preko tri sata. Stas tako nam je kako nam je, nismo imali srece sto se nismo rodili malo dalje gore u svabiji :( :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11 Re: Odvratni tronozac

Post by amar1994 »

condy wrote::thumbup: Lako je prepisat zakon i povecat kazne, a nista nisu popravili putnu infraksturu da ti omoguci brzi put. Neki dan isao iz Ze u Jelah, nekih 150 km u dva pravca, put trajao u dva pravca preko tri sata. Stas tako nam je kako nam je, nismo imali srece sto se nismo rodili malo dalje gore u svabiji :( :mrgreen:
sta mi znamo :D

znaju Novalic i Zvizdic :izet: :izet: :izet: , tako ti je to kad na mjestu inzinjera saobracaja rade kuhari , medicniske sestre i pravnici !!! :) :run:

Jbg i ja cu iduci mjesec za Bihac , morat cu ko po jajima ic :lol: :(
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#12 Re: Odvratni tronozac

Post by condy »

amar1994 wrote:
condy wrote::thumbup: Lako je prepisat zakon i povecat kazne, a nista nisu popravili putnu infraksturu da ti omoguci brzi put. Neki dan isao iz Ze u Jelah, nekih 150 km u dva pravca, put trajao u dva pravca preko tri sata. Stas tako nam je kako nam je, nismo imali srece sto se nismo rodili malo dalje gore u svabiji :( :mrgreen:
sta mi znamo :D

znaju Novalic i Zvizdic :izet: :izet: :izet: , tako ti je to kad na mjestu inzinjera saobracaja rade kuhari , medicniske sestre i pravnici !!! :) :run:

Jbg i ja cu iduci mjesec za Bihac , morat cu ko po jajima ic :lol: :(
Da ne ides na regatu ? :mrgreen:
Prosle godine je bila krajem jula.

Ma prati druge vozace. Mislim da od Petrovca do Bihaca ima 4 stacionarna radara.
vozackii
Posts: 451
Joined: 01/08/2014 20:37

#13 Re: Odvratni tronozac

Post by vozackii »

A za ovu nasu jadnu zemlju ove saob kazne su jedini izvor finansija kad nema nikakvih fabrika itd. Ti tronozsci sluze samo da mlate pare nikakve prevencije ili sigurnosti od njih..
A i nismo jedini neki dan naletim na one stare epizode Top Geara pa kad je reko koliko miliona funti tek V.Britanija uzme ..... hej toliki milioni a emisija 5-10 god stara kakvo li je tek sad stanje :o
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#14 Re: Odvratni tronozac

Post by orinoco »

condy wrote:Ma prati druge vozace. Mislim da od Petrovca do Bihaca ima 4 stacionarna radara.
Ima i jedan na 5-6 km prije Ključa
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#15 Re: Odvratni tronozac

Post by Maraschino »

orinoco wrote: Slikalo moj auto
gdje?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#16 Re: Odvratni tronozac

Post by Maraschino »

USK i Bihac su katastrofa
STACIONIRANI RADARI:

M-4.2 Velika Kladuša (ul. Ibrahima Mržljaka-kod škole, u naselju Polje),
Cazin (u naselju Huremagići-kod BP "Euro Jet", naselje Kličić-kod supermarketa "Alinea", naselje Ćuprija-kod BP "Ina", naselje Ostrožac-kod škole).

M-5 Bihać (ul. Dr. Irfana Ljubljankića, ul.Jablanska-kod br.89, u naselju Jasika -kod restorana "Stari Mlin", ul. H. Paše Predojevića-kod BP "Petrol Prošić", ul. Bedem-kod autobuskog stajališta, naselje Ripač -kod BP "Energopetrol"), Bosanski Petrovac (kod BP"Energopetrol"), Ključ ( kod BP "Čavkunović" i u naseljima Pudin Han i Velečevo),
M-14 Bihać (ul. Jablanska-kod marketa “Neli” i u naselju Kostela), Bosanska Krupa (u naselju Ljusina i u ulicama Bihaćka i Radnička).
M-14.2 Bosanski Petrovac (ul. Skendera Kulenovića, kod bolnice).
M-15 Sanski Most (naselje Pobriježje, kod restorana "La Mirage" i u naselju Tomina-kod TC "Jasi Komerc").
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17 Re: Odvratni tronozac

Post by bitanga_sa_otesa »

orinoco wrote:
U Krajini, u Bihaću naročito, brzina ograničena na 60 km/h, a stacionarni radar evidentira prekoračenje brzine i slika na 61 km/h.
koliko se sjecam tu je 50 ogranicenje,a slika na 61...
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#18 Re: Odvratni tronozac

Post by orinoco »

Maraschino wrote:USK i Bihac su katastrofa
STACIONIRANI RADARI:

M-4.2 Velika Kladuša (ul. Ibrahima Mržljaka-kod škole, u naselju Polje),
Cazin (u naselju Huremagići-kod BP "Euro Jet", naselje Kličić-kod supermarketa "Alinea", naselje Ćuprija-kod BP "Ina", naselje Ostrožac-kod škole).

M-5 Bihać (ul. Dr. Irfana Ljubljankića, ul.Jablanska-kod br.89, u naselju Jasika -kod restorana "Stari Mlin", ul. H. Paše Predojevića-kod BP "Petrol Prošić", ul. Bedem-kod autobuskog stajališta, naselje Ripač -kod BP "Energopetrol"), Bosanski Petrovac (kod BP"Energopetrol"), Ključ ( kod BP "Čavkunović" i u naseljima Pudin Han i Velečevo),
M-14 Bihać (ul. Jablanska-kod marketa “Neli” i u naselju Kostela), Bosanska Krupa (u naselju Ljusina i u ulicama Bihaćka i Radnička).
M-14.2 Bosanski Petrovac (ul. Skendera Kulenovića, kod bolnice). Kod EP pumpe, blizu Bingo tržnog centra
M-15 Sanski Most (naselje Pobriježje, kod restorana "La Mirage" i u naselju Tomina-kod TC "Jasi Komerc").
Obilježeni stacionarni me slikali, i još dva, ne mogu se sjetiti. A sve vožnjom 60-70 km/h u noćnim satima
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#19 Re: Odvratni tronozac

Post by orinoco »

bitanga_sa_otesa wrote:
orinoco wrote:
U Krajini, u Bihaću naročito, brzina ograničena na 60 km/h, a stacionarni radar evidentira prekoračenje brzine i slika na 61 km/h.
koliko se sjecam tu je 50 ogranicenje,a slika na 61...
Nema znaka ograničenja 50. Samo na jednoj poziciji ima znak za radar, nigdje više nema znaka za radar
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#20 Re: Odvratni tronozac

Post by Maraschino »

Ti ko moj punac. Zaustavili ga negdje prema Livnu sa blizu 100km/h i on se bunio sto nema nigdje znak.

Pa za obojicu, ako nema znaka onda imas ''naseljeno mjesto'' i ''van naseljenog mjesta'' ako nije drugacije odredjeno.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#21 Re: Odvratni tronozac

Post by Dope_Man »

Maraschino wrote:USK i Bihac su katastrofa
STACIONIRANI RADARI:

M-4.2 Velika Kladuša (ul. Ibrahima Mržljaka-kod škole, u naselju Polje),
Cazin (u naselju Huremagići-kod BP "Euro Jet", naselje Kličić-kod supermarketa "Alinea", naselje Ćuprija-kod BP "Ina", naselje Ostrožac-kod škole).

M-5 Bihać (ul. Dr. Irfana Ljubljankića, ul.Jablanska-kod br.89, u naselju Jasika -kod restorana "Stari Mlin", ul. H. Paše Predojevića-kod BP "Petrol Prošić", ul. Bedem-kod autobuskog stajališta, naselje Ripač -kod BP "Energopetrol"), Bosanski Petrovac (kod BP"Energopetrol"), Ključ ( kod BP "Čavkunović" i u naseljima Pudin Han i Velečevo),
M-14 Bihać (ul. Jablanska-kod marketa “Neli” i u naselju Kostela), Bosanska Krupa (u naselju Ljusina i u ulicama Bihaćka i Radnička).
M-14.2 Bosanski Petrovac (ul. Skendera Kulenovića, kod bolnice).
M-15 Sanski Most (naselje Pobriježje, kod restorana "La Mirage" i u naselju Tomina-kod TC "Jasi Komerc").
Ne moze se ovo porediti sa putanjom kad se krene od Zenice prema Brodu.. nekih 10tak ih izbrojah zadnji put, s tim da sam brojao znakove, a nisam nakon svakog uspio vidjeti kameru.
Last edited by Dope_Man on 18/06/2017 21:17, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22 Re: Odvratni tronozac

Post by bitanga_sa_otesa »

orinoco wrote:
Nema znaka ograničenja 50. Samo na jednoj poziciji ima znak za radar, nigdje više nema znaka za radar
ripač prije bihaca ,u bihacu kod omv pumpe,kostela iza bihaca prema cazinu sve je tu 50,samo jedan prije srbljana je 60 km/h,a moguce da je i on 50...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#23 Re: Odvratni tronozac

Post by channel10 »

Neki dan mi prijatelj priča za svog komšiju
Krenuo do sina u Bihać iz Zenice i bio tamo 15-ak dana. Kad se vratio kući u sandučiću našao 5 koverti :D. Svih pet prekoračenje brzine u Krajini :D
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#24 Re: Odvratni tronozac

Post by orinoco »

bitanga_sa_otesa wrote:
orinoco wrote:
Nema znaka ograničenja 50. Samo na jednoj poziciji ima znak za radar, nigdje više nema znaka za radar
ripač prije bihaca ,u bihacu kod omv pumpe,kostela iza bihaca prema cazinu sve je tu 50,samo jedan prije srbljana je 60 km/h,a moguce da je i on 50...
Nema znaka 50, možda jedan, ali jedan, ali ne mogu se sad sjetiti gdje. Moram pregledati snimak vožnje
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#25 Re: Odvratni tronozac

Post by orinoco »

Maraschino wrote:Ti ko moj punac. Zaustavili ga negdje prema Livnu sa blizu 100km/h i on se bunio sto nema nigdje znak.

Pa za obojicu, ako nema znaka onda imas ''naseljeno mjesto'' i ''van naseljenog mjesta'' ako nije drugacije odredjeno.
Kako ću znati gdje je na putu naseljeno mjesto, a gdje nije? Po kućama, po čemu?
Post Reply