Odvlazivac zraka, iskustva, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
kombajn
Posts: 351
Joined: 30/10/2012 18:47
Location: Sarajevo

#1 Odvlazivac zraka, iskustva, savjeti

Post by kombajn »

Pozdrav,
Ima li neko da koristi neki odvlazivac zraka? Mijenjali smo stolariju i sad se pojavljuje kondenz na staklima. Sta preporučujete, koju marku, koliki kapacitet posude....?
Sve preporuke su dobrodosle
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#2 Re: Odvlazivac zraka, iskustva, savjeti

Post by zposao »

Pratim
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3 Re: Odvlazivac zraka, iskustva, savjeti

Post by _Reds_ »

Ja imam neki za podrum manji, kupio u conradu na popustu za 50 KM.

Imam u podrumu od 6-7 kvadrata vlage, pa ga drzim, i radi ok.

Za kucu ti vec trebaju dosta veci.

I to sto imas kondez je do stolarije. Ne znam koliko bi t tu pomogao odvlazivac. Reklamiraj tu stolariju, ako je iaole dobra stolarija ne bi trebalo da ima kondenza.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#4 Re: Odvlazivac zraka, iskustva, savjeti

Post by rovac13 »

Sto je bolja stolarija veca moze bit vlaga :)
Problem je negdje drugo.
Od cega su zidovi podovi stropovi,kolko se cesto prozracuje,kako se grije,kuha li se,susi li se ves,i ko zna sta sve ne.

Odvlazivaci pomazu,ali nisu rjesenje problema.
Mislim na prave kompresorske koji kostaju od 200km na vise.Ovaj 50-100 km peltierov element ne moze pomoci nista,jer je slab skroz.Dzaba bi bacao pare.One kutijice sa granulama su jos slabije,dzaba bacanje para.

Pravi odvlazivaci skupe dnevno 2-3 litra vode ili vise koje redovno izlivas van,tako da sigurno pomaze,voda odlazi van iz stana.

Negdje imas hladnu povrsinu koja usljed odredjene relativne vlaznosti mora da kondenzira.Na staklu,na zidu,ispod iza ormara.

Izolacija zidova ali izvana popravlja situaciju.Izolacija iznutra pogorsava stanje,ako nije odradjena na pravi nacin.

Prozori sa low e staklom i argonom popravljaju situaciju.
Dzaba i najskuplji profili prozora,ako je obicno staklo ugradjeno.Staklo kondenzira ako je hladno.

Roletne takodje mogu malo popravit stanje.

Itd itd.
Post Reply