Oduzeta vozačka dozvola

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#51 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by sorcerer »

nemezis wrote:
Na šta ti meni odgovaraš? Kakva moja logika? U tvojoj priči samo zamisli da taj ne vozi u firmi kamion nego vozilo B kategorije. Ako je obrazloženje rad u firmi, nije validno jer se u firmi može voziti i auto a ne samo kamion.
odgovaram na tvoju glupost jer vidim da si se uhvatio neceg ko pijan plota ,po tvome mozes voziti i japaner u firmi pa ti ne treba dozvola nikako :lol: :lol:ja nemam sta zamisljat ,covjek vozi cisternu ,a napravio je prekrsaj sa svojim privatnim autom ....
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#52 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by nemezis »

sorcerer wrote:
nemezis wrote:
Na šta ti meni odgovaraš? Kakva moja logika? U tvojoj priči samo zamisli da taj ne vozi u firmi kamion nego vozilo B kategorije. Ako je obrazloženje rad u firmi, nije validno jer se u firmi može voziti i auto a ne samo kamion.
odgovaram na tvoju glupost jer vidim da si se uhvatio neceg ko pijan plota ,po tvome mozes voziti i japaner u firmi pa ti ne treba dozvola nikako :lol: :lol:ja nemam sta zamisljat ,covjek vozi cisternu ,a napravio je prekrsaj sa svojim privatnim autom ....
Kakva moja glupost!? O kakvom japaneru pričaš? Pravo upravljanja vozilom C kategorije nakon prekršaja vozilom B kategorije objašnjavaš time da će ostati bez posla. Ja samo pitam da li to opravdanje vrijedi i za onoga ko na poslu vozi vozilo B kategorije jer će i on ostati bez posla. A ti ako nisi sposoban odgovoriti na pitanje, ne vrijedjaj.
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#53 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by sorcerer »

otkad je istina vrijedjanje?
svako ko izgubi pravo upravljanja recimo B kategorije,po zakonu ima pravo upravljati ostalim kategorijama koje ima i ako ima polozene...ja sam dao banalan primjer direktno vezan za ovaj slucaj pokretaca teme ,a ti se uhvatio ko pijan plota ..za firmu svoje pa svoje .nemam volje da se raspravljam oko gluposti ,ziv ti meni bio i sretna ti nova :thumbup:
Merengues
Posts: 1320
Joined: 06/05/2012 18:20

#54 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by Merengues »

A pa frajeru napraviš prekršaj s C kategorijom također ostaješ bez posla i onda vozaj auto po gradu !!! Koji ste vi nedokazni mal' ne rekoh ! !!
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#55 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by nemezis »

sorcerer wrote:otkad je istina vrijedjanje?
svako ko izgubi pravo upravljanja recimo B kategorije,po zakonu ima pravo upravljati ostalim kategorijama koje ima i ako ima polozene...ja sam dao banalan primjer direktno vezan za ovaj slucaj pokretaca teme ,a ti se uhvatio ko pijan plota ..za firmu svoje pa svoje .nemam volje da se raspravljam oko gluposti ,ziv ti meni bio i sretna ti nova :thumbup:
Kakva istina? Ti si rekao da je takav zakon donio neko pametniji od nekoga ovdje na forumu, pravdao si to pričom "zamisli voziš..." i time si htio da pokažeš kako je u redu dozvoliti da vozi C i dalje jer je u firmi i jer ga šef neće čekati. Zašto sada meni pominješ firmu? Tvoj argument je bio "neće ga šef čekati". U skladu sa tvojim argumentom bi i profesionalnom vozaču vozila B kategorije trebalo dozvoliti da vozi u firmi jer ni njega neće "šef čekati".
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#56 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by mirzet87sa »

Ne mogu ti uzeti nesta sto nemas.
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#57 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by sorcerer »

nemezis wrote: Kakva istina? Ti si rekao da je takav zakon donio neko pametniji od nekoga ovdje na forumu, pravdao si to pričom "zamisli voziš..." i time si htio da pokažeš kako je u redu dozvoliti da vozi C i dalje jer je u firmi i jer ga šef neće čekati. Zašto sada meni pominješ firmu? Tvoj argument je bio "neće ga šef čekati". U skladu sa tvojim argumentom bi i profesionalnom vozaču vozila B kategorije trebalo dozvoliti da vozi u firmi jer ni njega neće "šef čekati".
eto ta istina o gluposti koju opet ponavljas i dalje...

tom tvom ''profesionalcu'' sto vozi B kategoriju ,kad mu je oduzmu,vozice C kategoriju, ako je posjeduje,ako ne posjeduje vozice se na radnoj knjizici ili na skuteru.jel ti sad jasnije?
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#58 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by nemezis »

sorcerer wrote:
nemezis wrote: Kakva istina? Ti si rekao da je takav zakon donio neko pametniji od nekoga ovdje na forumu, pravdao si to pričom "zamisli voziš..." i time si htio da pokažeš kako je u redu dozvoliti da vozi C i dalje jer je u firmi i jer ga šef neće čekati. Zašto sada meni pominješ firmu? Tvoj argument je bio "neće ga šef čekati". U skladu sa tvojim argumentom bi i profesionalnom vozaču vozila B kategorije trebalo dozvoliti da vozi u firmi jer ni njega neće "šef čekati".
eto ta istina o gluposti koju opet ponavljas i dalje...

tom tvom ''profesionalcu'' sto vozi B kategoriju ,kad mu je oduzmu,vozice C kategoriju, ako je posjeduje,ako ne posjeduje vozice se na radnoj knjizici ili na skuteru.jel ti sad jasnije?
Ako je za tvog vozača C kategorije argument "neće ga šef čekati", zašto se taj argument ne bi koristio i sa mog vozača B kategorije? Razumiješ li ti o čemu ja pričam? Ti si tvrdio da je takav zakon dobar jer čovjek neće ostati bez posla.
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#59 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by sorcerer »

razumijem ja o cemu ti pricas
ja nisam pisao nikakve argumente samo sam respu dao primjer za slucaj postavljaca teme ,a moze se dati jos 15 raznih kombinacija i varijacija na temu......
a svima vama sto smeta takav zakon ,zalite se ovde na forumu ,pa mozda neko cita i usvoji promjenu zakona ,nikad se ne zna...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#60 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by spreca »

nemezis wrote:
sorcerer wrote:
nemezis wrote: Kakva istina? Ti si rekao da je takav zakon donio neko pametniji od nekoga ovdje na forumu, pravdao si to pričom "zamisli voziš..." i time si htio da pokažeš kako je u redu dozvoliti da vozi C i dalje jer je u firmi i jer ga šef neće čekati. Zašto sada meni pominješ firmu? Tvoj argument je bio "neće ga šef čekati". U skladu sa tvojim argumentom bi i profesionalnom vozaču vozila B kategorije trebalo dozvoliti da vozi u firmi jer ni njega neće "šef čekati".
eto ta istina o gluposti koju opet ponavljas i dalje...

tom tvom ''profesionalcu'' sto vozi B kategoriju ,kad mu je oduzmu,vozice C kategoriju, ako je posjeduje,ako ne posjeduje vozice se na radnoj knjizici ili na skuteru.jel ti sad jasnije?
Ako je za tvog vozača C kategorije argument "neće ga šef čekati", zašto se taj argument ne bi koristio i sa mog vozača B kategorije? Razumiješ li ti o čemu ja pričam? Ti si tvrdio da je takav zakon dobar jer čovjek neće ostati bez posla.
Rijec je o soferu profesionalcu..............vozac B kategorije nije i nemoze biti profesionalac............on je bio i ostao vozac amater bez obzira na godine vozackog staza
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#61 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by nemezis »

spreca wrote:
nemezis wrote:
sorcerer wrote: eto ta istina o gluposti koju opet ponavljas i dalje...

tom tvom ''profesionalcu'' sto vozi B kategoriju ,kad mu je oduzmu,vozice C kategoriju, ako je posjeduje,ako ne posjeduje vozice se na radnoj knjizici ili na skuteru.jel ti sad jasnije?
Ako je za tvog vozača C kategorije argument "neće ga šef čekati", zašto se taj argument ne bi koristio i sa mog vozača B kategorije? Razumiješ li ti o čemu ja pričam? Ti si tvrdio da je takav zakon dobar jer čovjek neće ostati bez posla.
Rijec je o soferu profesionalcu..............vozac B kategorije nije i nemoze biti profesionalac............on je bio i ostao vozac amater bez obzira na godine vozackog staza
Govorim o čovjeku koji je završio saobraćajnu školu i stekao zanimanje "KV vozač", zaposlio se i vozi vozilo B kategorije. Nisu samo kamiondžije profesionalci:)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#62 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by spreca »

Ko mu je kriv.......sto se nije vozo Deutzom :lol: ..........takvim valjda na sudu malo gledaju kroz prste............takvom bi jedno pismo sa firme bilo od velike pomoci bar ovdje to pali+ njegova djela za poslednjih par godina
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#63 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by nemezis »

sorcerer wrote:razumijem ja o cemu ti pricas
ja nisam pisao nikakve argumente samo sam respu dao primjer za slucaj postavljaca teme ,a moze se dati jos 15 raznih kombinacija i varijacija na temu......
a svima vama sto smeta takav zakon ,zalite se ovde na forumu ,pa mozda neko cita i usvoji promjenu zakona ,nikad se ne zna...
@uskrsno_respo je kritikovao onoga ko je donio takav zakon, ti si rekao da je taj što je donio zakon pametniji od njega i naveo primjer vozača koji načini prekršaj sa B i kao ne bi ga šef čekao ako ne može voziti C. Time si branio zakon. Ja se nisam složio sa argumentom jer bi po tom principu trebalo dozvoliti i vozaču da vozi B kategoriju u firmi jer ni njega neće šef čekati. Ne znam šta se sada buniš, ako i dalje braniš takav zakon priznaj da ti taj argument nije validan. Ili sada tvrdiš da ti argument i nije bio "zadržavanje posla"?
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#64 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by sorcerer »

sorcerer wrote: a svima vama sto smeta takav zakon ,zalite se ovde na forumu ,pa mozda neko cita i usvoji promjenu zakona ,nikad se ne zna...
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#65 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by sorcerer »

drago mi je da ti imas argumente jake ,kao i nemezis :lol: :lol: :lol:
otvorite novu temu pa napisite sve zamjerke sto vas tiste u zivotu i zakonu,neko ce razmotriti sigurno ,pa ce se promijeniti :D
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#66 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by nemezis »

sorcerer wrote:drago mi je da ti imas argumente jake ,kao i nemezis :lol: :lol: :lol:
otvorite novu temu pa napisite sve zamjerke sto vas tiste u zivotu i zakonu,neko ce razmotriti sigurno ,pa ce se promijeniti :D
Šta fali mom argumentu?
User avatar
niki1
Posts: 18
Joined: 04/08/2011 14:39

#67 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by niki1 »

drndalo wrote:
niki1 wrote:
Vrlo je upitno ko ovdje ima KUPLJENU dozvolu ili NIJE NIKAD polozio jer ako neko odobrava preticanje kolone onda tu nesto debelo nestima naravno onaj ko je piso zakon da je zabranjeno preticanje koloneimo (a da te podsjetim da je kolona dva i vise vozila)
Dva vozila nisu kolona, nisu nikada bila, i nece biti... Preko 2 vozila, dakle 3> jesu kolona...
Moro sam da trazim novi zakon i vidim da ima izmjena i da nepise sve onako kako je nekad pisalo evo ti dio a namjerno ostalo nisam napiso:

Na osnovu člana IV. 4.a) Ustava Bosne i Hercegovine, Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine, na 71.
sjednici Predstavničkog doma, održanoj 21. decembra 2005. godine, i na 52. sjednici Doma naroda, održanoj 22.
decembra 2005. godine, usvojila je


ZAKON
O OSNOVAMA SIGURNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA U BOSNI I HERCEGOVINI

clan 9.

14)
kolona je niz od najmanje tri vozila (osim bicikla, traktora, radne mašine i zaprežnog vozila) koja su zaustavljena na putu, ili se na bliskom međusobnom odstojanju kreću istom saobraćajnom trakom u istom smjeru pri čemu su brzina kretanja vozila i postupanja vozača međusobno uvjetovani i između kojih, bez ometanja, ne može ući drugo vozilo;

Pronadi zakon pa dobro procitaj nemoj tumacit kako ti godi vec razumno poslozi stvari pa ces da vidis da se smije samo jedno vozilo da prestize i nikad dva i vise i nemoj da ides logikom sve sto u zakonu nije precizirano da je dozvoljeno naprotiv to je zabranjeno i zakonodavac nemora sve da nacrta da bi nam svima bilo jasno.
Jos dobro razmisli sta je po zakonu kolona dali je kolon tri i vise ucesnika u saobracaju koja su se stigli i idu jedan za drugim (to jeste kolona ali ne u smislu kako je zakonodavac napiso u zakonu)
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#68 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by sorcerer »

ja isto znam da sam ranije citao u zakonu taj clan i da je bilo kolona je 2 i vise vozila....
denisaldzic
Posts: 6
Joined: 15/01/2014 09:35

#69 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by denisaldzic »

Pozdrav svima,

Zanima me slijedeca stvar, naime, polozio sam 1996 godine u Bihacu, ali do dan dans nisam dizao vozacku dozvolu, dali mi je to sada propalo? moram li ponovo polagati ili je dovoljno otici sa polozenim listom na salter. Pomozite!!!

Hvala
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#70 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by Qler »

Propalo jarane, i to 1997...
denisaldzic
Posts: 6
Joined: 15/01/2014 09:35

#71 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by denisaldzic »

Qler wrote:Propalo jarane, i to 1997...
Dakle ponovo polagati? :(
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#72 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by akcid »

Qler wrote:Propalo jarane, i to 1997...

Zbog čega je propalo?
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#73 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by Qler »

Pa logikom, i sve da mu nije propalo poslije godinu dana ne dizanja vozacke, propalo mu je godinu dana nakon isteka onih 10 godina, tj. Nije je produzio u zakonskom roku.... kako god, mora ponovo polagati..
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#74 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by akcid »

Qler wrote:Pa logikom, i sve da mu nije propalo poslije godinu dana ne dizanja vozacke, propalo mu je godinu dana nakon isteka onih 10 godina, tj. Nije je produzio u zakonskom roku.... kako god, mora ponovo polagati..

Hajde još jednom odgovori na moje pitanje, ali sada polako.... :D
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#75 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by Stari kenjac »

Samo svjeze ljekarsko uvjerenje i podnijet zahtjev za novu, ako znas gdje su ti dokumenta kad si prvi put predavao. naravno, taksa, obrazac vozacke i dr se placa.
Locked