ODNOSI MEDJU LJUDIMA U BiH

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
biscanin
Posts: 7
Joined: 28/06/2005 15:06

#1 ODNOSI MEDJU LJUDIMA U BiH

Post by biscanin »

mogu li ljudi u BiH zivjeti skupa kao nekad
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#2

Post by Zadig »

odnosi ljudi u bih...

losi kumel losi
biscanin
Posts: 7
Joined: 28/06/2005 15:06

#3

Post by biscanin »

zasto su odnosi losi i sta mislis hoce li uvijek tako biti ili ce se nesto promijeniti
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#4

Post by BECHO »

biscanin wrote:zasto su odnosi losi i sta mislis hoce li uvijek tako biti ili ce se nesto promijeniti
A sta ti mislis zasto su losi? :roll: Ja mislim da se raja igrala rata svih ovih godina a umjesto VBR-ova i Kalasnjikova koristili pracke i puce! Da li ce se promijeniti! Sto se mene licno tice, trofaznima nevjerujem ni kad spavaju sto naravno ne znaci da sam u pravu, gledajuci objektivno. Bosna i Hercegovina je multietnicka zemlja i takva treba da ostane sa svim njenim kontrastima i razlicitostima! Da li ce se nesto promijeniti? Nadam se u pozitivnom smislu ali to ti najbolje mogu odgovoriti oni koji zive dole i koje glasaju za one za koje misle da ih vode u bolju buducnost.
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#5

Post by eHost »

mrzim politicare.. pogotovo one kojima je bavljenje politikom druga profesija u zivotu... cast onima koji su studirali politicke nauke itd i koji se razumiju ( nadam se ) u tom podrucju... o cemu se radi - slusao sam telefonske razgovore izmedju onih ratnih zlocinaca i bivsih funkcionera u jugi onoj nekadasnjoj i onda se covjek zapita - a u pm ko je nama bio vodjaaaaa... ne zato sto su bili nacionalisti.. nego sto su bili glupiiiiii.. stvarno.. danas jedna 17godisnja gimnazijalka ima bogatiji rijecnik nego neki DR koji se bavio politikom ( a bio dr. psihologije :D ).. pa eto...

zato - cemu birati zatucane ljude i primitivce koji misle da ce im neki seik dati par miliona eura samo zato sto se furaju na Islam a zapravo ne vjeruu u Boga.. zasto graditi "Veliku Srbiju" ili "veliku Hrvatsku" kad svi znamo da od toga nema ama bas nista.. MI - mislim na mladez kojoj ostaje ova drzava nakon rata i razaranja... MI da smo pametni - nebi niti jedan od onih ratnih profitera ( svi politicari su dobro profitirali ma sta god da pricali ) bili sada na nekoj celnoj poziciji. Ako cemo iskreno - i jedan 30godisnjak moze obuci odjelo i po citav dan srati o stvarima o kojima eto nema pojma.. isto sto i ovi danasnji rade... ali Boze moj.. koga izabrati - mladi gledaju da idu van, a oni stari se ubijaju za mjesta u vladi jer su ta najbolje placena...

da smo pametni, mogli smo ovu multietnicku drzavu pretvoriti u jedan kulturni centar jugoistocne europe i napraviti turizam na kojem bi nam Austrija i Hrvatska zavidjele.. ali eto.. sta sad nego birati neke propale doktore ili ekonomiste za politicare i davati im visoke plate dok narod gladuje...

Pozdrav

E.S.
eHost
pallet
Posts: 2
Joined: 03/06/2005 08:43

#6

Post by pallet »

Áĺńďëŕňíűé őîńňčíă - íŕäĺćíĺé: http://www.h100.ru
muhamed1944
Posts: 3
Joined: 26/05/2004 23:13
Location: Bosanska Krupa

#7 Re: ODNOSI MEDJU LJUDIMA U BiH

Post by muhamed1944 »

biscanin wrote:mogu li ljudi u BiH zivjeti skupa kao nekad
--------------------------------------------------------------------------------------

medju nacionalni odnosi u bosni su bili naj bolji od 1960-1980.
dana su odnosi gori i losiji nego 1995. nikad se nece popraviti. za 10 godina bice gori nego danas. nikad nece doci dan da bosna moze bez EUFOR.
ako bi slucajno EUFOR napusto bosnu doslo bi do velikog zla.
Post Reply