Odlucio sam sebi pomoci

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#1 Odlucio sam sebi pomoci

Post by meteorit135531 »

Prvo zelim da podijelim ovaj link (ljudi koji cak i povrsno znaju engleski, razumijeti ce)

https://www.vice.com/en_us/article/xdmg ... depression

Kupio sam jucer u apoteci ovaj dodatak :

Image

Ne trazim ohrabrenje, vec ne mogu vise. Ja se natezem sa samim sobom vec vise od godinu dana. Organizam mi je poceo posustajati, i svaki dan mi je isti. Tezak, sumoran i naporan.

Ne mogu ni da se krecem, i ne nalazim vise nacina da mi bude bolje. Je li iko od vas uzimao testosteron? po forumima i internetu citam da je jako dobar booster raspolozenja, i da ce sigurno pomoci da se covjek krene osjecati bolje.
Je li iko ovo koristio , u kojem vremenskom intervalu i je li dalo ikakve rezultate da se covjek manje stresirao i da je vodio zdraviji i sretniji zivot?


Ja pisem na ovom pdf - u jako dugo, i od svog prvog posta na ovom pdf - u, meni nije nimalo bolje. Konstantan stres, mada sam ga smanjio na najmanju mogucu mjeru, ali i dalje organizam je mrtav, sto u fizickom i seksualnom, sto u emocionalnom i psihickom smislu.

Pokusavam aplicirati u gluteus, ali igla nikako ne prolazi. Poprilicno je bolno. Vec mi ostaju i crvene tackice od igle koja ne moze proci.

Ako postoji medicinska sestra ili zdravstveni radnik na podrucju Sarajeva koja bi meni aplicirala injekciju, neka mi se javi na pm. Platicu, obavezno.
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#2 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by l33t »

Izgleda da si u depresiji, zašto ne pokušati sa psihoterapijom. Dosta učinkovitih terapijskih pravaca ima za to što opisuješ, svakako bolja opcija od testosterona. Sretno !
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#3 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by chengaba »

Zašto ne probaš na prirodan način promijeniti to što hoćeš da mijenjaš iglom.

Dopamin je sigurno puno bolji booster raspoloženja od testosterona, iako sam čitao radove i o testosteronu i vjerovatno ne odmaže pri tome...
Probaj da uđeš u rutinu fizičkog umora, npr. trčanje, teretana, planinarenje, ali ono dok ne crkneš, ne lagani krug Vilsom... Tovar radova ima kako to utiče na hormonalnu sliku. Davno su stari skontali ovo što mi danas zovemo runners high itd., pa probaj mjesec dana ući u tu rutinu, npr. 3-4 dana sedmično to da radiš. Ako ništa, bit ćeš na kraju mjeseca zadovoljniji sobom jer imaš disciplinu da to uradiš. Naravno puno lakše reći nego uraditi ovo, možeš početi zajedno sa nekim da ovo radiš da imaš motivaciju.

I isto povedi računa o ishrani, i manje čitaj ove lokalne/globalne vijesti, to vodi kolektivnoj depresiji...

Ako nakon mjesec-dva ne osjetiš razliku, onda se bodi u butinu jbg... :sax:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#4 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by meteorit135531 »

chengaba wrote:Zašto ne probaš na prirodan način promijeniti to što hoćeš da mijenjaš iglom.

Dopamin je sigurno puno bolji booster raspoloženja od testosterona, iako sam čitao radove i o testosteronu i vjerovatno ne odmaže pri tome...
Probaj da uđeš u rutinu fizičkog umora, npr. trčanje, teretana, planinarenje, ali ono dok ne crkneš, ne lagani krug Vilsom... Tovar radova ima kako to utiče na hormonalnu sliku. Davno su stari skontali ovo što mi danas zovemo runners high itd., pa probaj mjesec dana ući u tu rutinu, npr. 3-4 dana sedmično to da radiš. Ako ništa, bit ćeš na kraju mjeseca zadovoljniji sobom jer imaš disciplinu da to uradiš. Naravno puno lakše reći nego uraditi ovo, možeš početi zajedno sa nekim da ovo radiš da imaš motivaciju.

I isto povedi računa o ishrani, i manje čitaj ove lokalne/globalne vijesti, to vodi kolektivnoj depresiji...

Ako nakon mjesec-dva ne osjetiš razliku, onda se bodi u butinu jbg... :sax:
Sve ovo sto si napisao, sve je divno u teoriji, ali ja se umorim i zadisem dok se popnem uz stepenice. Hocu se onesvjestiti, nemoguce je da potrcim za tramvajem , a ne da istrcim neku dionicu.
Jednostavno, ne znam kako da se ovo promijeni. Pio sam i antidepresive, i jos uvijek je skoro pa sve isto. Bude dana kad se osjecam bas dobro, dok onda upadnem u neku letargiju i bezlicnost koja traje danima i sedmicama.. pa poslije opet dodje period kad se osjecam bas lijepo, i onda opet pad u raspolozenju..

Bilo kakva vrsta razgovora ne pomaze, jer jednostavno ne zelim da pricam, osim sto pisem po forumu.
Sto se tice ishrane, jedem tek toliko da prezivim, jer apetit skoro da i nemam.
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#5 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by fidoremilienko »

Ti bas hoces da napustis ovaj svijet
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#6 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by Bloo »

Ako ti antidepresivi ne pomažu - ima drugih, ali moraš simptome prijaviti neuropsihijatru. Možda ti ne odgovara doza.
Libida nemaš od antidepresiva, ni apetita nemaš od antidepresiva.
Koje piješ?
Ako piješ Flusetin, to ti je standardna nuspojava.

Takvo uzimanje testoterona je kao da se pucaš anaboličkim steroidima. Moja preporuka ti je da izvadiš spolne hormone, kao i hormone štitne žlijezde, te da se posavjetuješ sa endokrinologom.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#7 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by almir90 »

Kakav si na engleskim?

Da li si možda razmišljao da pođeš čitati knjige?

U ovom članku se govori o prednosti čitanja: http://www.independent.co.uk/life-style ... 46850.html

Ako si dobar sa engleskim, možeš čitati knjige iz Self-help kategorije.

Evo link: https://www.amazon.com/s/ref=lp_1546060 ... =154606011

Ja sam počeo da kupujem i čitam u slobodno vrijeme već neka tri mjeseca redovno. Mada ja nemam poblema sa depresijom, već se osjećam pomalo izgubljeno i tražim rješenje da unpraijedim sebe. Ja dosta čitam knjge vezane za biznis, ekonomiju, marketing itd., ali sam pročitao i par Self-help knjiga.

Ova nije loša, po mom mišljenju - https://www.amazon.com/gp/product/B00CO ... UTF8&psc=1

Ja iskreno nisam za ovakav vid samoliječenja sa raznom hemijom, tabletama itd. Mislim da je rad na sebi, da se čovjek unaprijedi puno bolje rješenje. Opet, ja nisam ljekar da mogu nešto tvrditi sto posto, dijelim svoje iskustvo samo.
SHRED
Posts: 21
Joined: 01/12/2015 18:26

#8 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by SHRED »

Ako imas nizak nivo testosterona onda ce ti vjerovatno pomoci,idi doktoru i provjeri nivo.Ali ovako na svoju ruku uzimati testosteron bez znanja koliko uzeti i koliko cesto je losa opcija.Testosteron moze izazvati smanjenje testisa jer vise ne proizvode vlastiti testosteron,moze izazvati ginekomastiju i druge nezeljene efekte pogotovo jer nisi upoznat koju kolicinu trebas koristiti.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#9 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by moonca »

Bloo wrote:Ako ti antidepresivi ne pomažu - ima drugih, ali moraš simptome prijaviti neuropsihijatru. Možda ti ne odgovara doza.
Libida nemaš od antidepresiva, ni apetita nemaš od antidepresiva.
Koje piješ?
Ako piješ Flusetin, to ti je standardna nuspojava.

Takvo uzimanje testoterona je kao da se pucaš anaboličkim steroidima. Moja preporuka ti je da izvadiš spolne hormone, kao i hormone štitne žlijezde, te da se posavjetuješ sa endokrinologom.
I meni ovo lici na poremecen rad stitne zlijezde.

Nista na svoju ruku konzumirati. :sad:
Messier
Posts: 586
Joined: 06/10/2011 23:39

#10 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by Messier »

Probaj to sto si ti skonto.
Ne moze ti gore biti.

Ako ne prodje..onda cemo nesto drugo
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#11 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by ovo_mi_je_nick »

Svaki dan po glavicu bijelog luka.
Boce u guzu i slično su za slabiće i za tabuta. Ubaci nekome 5 metara drva u šupu, uzmi kakvog željeza pa radi mrtvo dizanje. Bićeš pun energije i i glavi i u čuni. Čudno zvuči da ćeš nakon fizičkog rada biti odmorniji i poletniji ali ipak je tako.

Ako si debeo smanji slatko, šećere i sokove.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#12 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by manekenka u penziji »

meteorit135531 wrote:
chengaba wrote:Zašto ne probaš na prirodan način promijeniti to što hoćeš da mijenjaš iglom.

Dopamin je sigurno puno bolji booster raspoloženja od testosterona, iako sam čitao radove i o testosteronu i vjerovatno ne odmaže pri tome...
Probaj da uđeš u rutinu fizičkog umora, npr. trčanje, teretana, planinarenje, ali ono dok ne crkneš, ne lagani krug Vilsom... Tovar radova ima kako to utiče na hormonalnu sliku. Davno su stari skontali ovo što mi danas zovemo runners high itd., pa probaj mjesec dana ući u tu rutinu, npr. 3-4 dana sedmično to da radiš. Ako ništa, bit ćeš na kraju mjeseca zadovoljniji sobom jer imaš disciplinu da to uradiš. Naravno puno lakše reći nego uraditi ovo, možeš početi zajedno sa nekim da ovo radiš da imaš motivaciju.

I isto povedi računa o ishrani, i manje čitaj ove lokalne/globalne vijesti, to vodi kolektivnoj depresiji...

Ako nakon mjesec-dva ne osjetiš razliku, onda se bodi u butinu jbg... :sax:
Sve ovo sto si napisao, sve je divno u teoriji, ali ja se umorim i zadisem dok se popnem uz stepenice. Hocu se onesvjestiti, nemoguce je da potrcim za tramvajem , a ne da istrcim neku dionicu.
Jednostavno, ne znam kako da se ovo promijeni. Pio sam i antidepresive, i jos uvijek je skoro pa sve isto. Bude dana kad se osjecam bas dobro, dok onda upadnem u neku letargiju i bezlicnost koja traje danima i sedmicama.. pa poslije opet dodje period kad se osjecam bas lijepo, i onda opet pad u raspolozenju..

Bilo kakva vrsta razgovora ne pomaze, jer jednostavno ne zelim da pricam, osim sto pisem po forumu.
Sto se tice ishrane, jedem tek toliko da prezivim, jer apetit skoro da i nemam.


Da ti nemaš možda problema sa jetrom?
To sto se brzo zadišeš, nemaš energije, malaksalost i depresija mogu biti uzroci lošeg rada jetre.

Ne znam sad za potenciju, možda na nju utiče depresija.

Otiđi u apoteku, izmjeri holesterol pa ako je povišen onda nesto sa jetrom ne stima.

Zaguglaj malo jetru pa izanaliziraj.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#13 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by manekenka u penziji »

Nemoj liječiti simptome, liječi uzrok.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#14 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by moonca »

To sto se brzo zadišeš, nemaš energije, malaksalost i depresija mogu biti uzroci lošeg rada jetre.
Kao i nizak nivo zeljeza-to sam ja imala.Nalaz krvi ce to pokazati.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#15 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by Dr.medicine »

Tebi treba konzilij psihijatara a ne testosteron
User avatar
yamakashii
Posts: 181
Joined: 04/07/2017 15:28

#16 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by yamakashii »

Zar se kod nas moze kupiti testesteron bez recepta? WTF pa ova drzava ama bas nimalo ne funkcionise....
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#17 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by meteorit135531 »

yamakashii wrote:Zar se kod nas moze kupiti testesteron bez recepta? WTF pa ova drzava ama bas nimalo ne funkcionise....
Zavisi gdje zivis, recimo u Sarajevu na dosta mjesta ne zele prodati. Dvije apoteke su mi trazile recept , dok sam u trecoj kupio bez problema. Samo treba malo ubjedjivanja, i objasniti za sta ti treba,i prodace ti. 4,55 KM kosta.

Ja sam uspio aplicirat, u lijevu nogu. Jos uvijek ne osjecam neki pomak, ali treba malo vremena dok se sve razgradi u organizmu.

Zapravo, nekad sam stvarno mislio da cu umrijet. Dolazili su takvi momenti. Recimo, mlad momak koji nije u stanju da se popne uz stepenice, to se ne desava toliko cesto i to nije normalno.
Ali to je sve ta depresivna epizoda koja se vuce. Mogu ljudi pricati i govoriti ti si lud, ti si puk'o, ali nacin na koji zivis ostavlja posljedice na covjeka.
Treba mi nesto samo sto mi moze donijeti mir. Ali u pizdu materinu, to ne mogu pronaci. Neka muzika , nesto opustajuce.. svaki dan mi je proklet i isti

Nema te psihoterapije koja moze dici covjeka iz ovog mrtvila u kojem zivi.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#18 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by moonca »

I ja sam sokirana da mozes na slobodno kupiti .
And taking a testosterone booster doesn’t improve physical stamina or energy, either, according to a study funded by the National Institutes of Health and published in February 2016 in the New England Journal of Medicine.
Iako neki muškarci koji uzimaju testosteron prijavljuju bolju seksualnu funkciju, većina ih nema.
Ako se osećate kao da imate malu energiju ili imate seksualne probleme, nemojte pretpostavljati da je niskotvorni testosteron uzrok ili da je rešenje testosterona.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#19 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by orinoco »

l33t wrote:Izgleda da si u depresiji, zašto ne pokušati sa psihoterapijom. !
Neko ko je u depresiji teško da može ovako precizno, koncizno, gramatički ispravno i potpuno jasno pisati i opisivati svoje "tegobe". Pored svih "sarajevskih" ljekara, tražiti pomoć po forumu nije ništa drugo nego trolanje. Sorry, ja ne vjerujem u ovu njegovu priču :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by moonca »

:-)
Sarajevski ljekari su posebna prica.
Mozda mu predloze da se 'uhvati' religije.

No, mojoj prijeteljici je to i pomoglo, tako mi je rekla.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#21 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by SmokingMan »

Sve radiš pogrešno,na svoju ruku,i meni se čini da ti želiš sam sebe da ubiješ.Tebe ako je stid otići psihologu ili psihijatru onda nisi ni zaslužio da ti bilo kod od nas pomogne nekim korisnim savjetom.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72881
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#22 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by Velkoski »

ne može kupiti u apoteci, laže... :mrgreen:

doduše na slici je d.epo, koji je sranje :mrgreen:
User avatar
yamakashii
Posts: 181
Joined: 04/07/2017 15:28

#23 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by yamakashii »

meteorit135531 wrote:
yamakashii wrote:Zar se kod nas moze kupiti testesteron bez recepta? WTF pa ova drzava ama bas nimalo ne funkcionise....
Zavisi gdje zivis, recimo u Sarajevu na dosta mjesta ne zele prodati. Dvije apoteke su mi trazile recept , dok sam u trecoj kupio bez problema. Samo treba malo ubjedjivanja, i objasniti za sta ti treba,i prodace ti. 4,55 KM kosta.

Ja sam uspio aplicirat, u lijevu nogu. Jos uvijek ne osjecam neki pomak, ali treba malo vremena dok se sve razgradi u organizmu.

Zapravo, nekad sam stvarno mislio da cu umrijet. Dolazili su takvi momenti. Recimo, mlad momak koji nije u stanju da se popne uz stepenice, to se ne desava toliko cesto i to nije normalno.
Ali to je sve ta depresivna epizoda koja se vuce. Mogu ljudi pricati i govoriti ti si lud, ti si puk'o, ali nacin na koji zivis ostavlja posljedice na covjeka.
Treba mi nesto samo sto mi moze donijeti mir. Ali u pizdu materinu, to ne mogu pronaci. Neka muzika , nesto opustajuce.. svaki dan mi je proklet i isti

Nema te psihoterapije koja moze dici covjeka iz ovog mrtvila u kojem zivi.
Ne znam kako si bas dosao do zakljucka da ti treba bas testesteron. Ljudsko tijelo je veoma kompleksna kreacija i mnogo je tu stvari ili uzroka koji su u igri. Najgore je raditi nesta na svoju ruku posebno se petljati sa hormonima ako ne znas 100% sta radis i koja ti je dijagnoza. Za pocetak pregledaj srce( stepenice) i psihu (napadi panike) pa ako sve bude ok onda pocni sa nekom fizickom aktivnosti i zdravom prehranom sto bi trebalo da snowballa ostale stvari u normalu ako budes istrajan.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#24 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by moonca »

[quote]/quoteTreba mi nesto samo sto mi moze donijeti mir. Ali u pizdu materinu, to ne mogu pronaci. Neka muzika , nesto opustajuce.. svaki dan mi je proklet i isti

Nema te psihoterapije koja moze dici covjeka iz ovog mrtvila u kojem zivi.]

-------------


Sve je to na dohvat, pristupacno ali ti neces to da izaberes. I dalje trazis nesto sto ne postoji, i ubjedjujes i sebe i oko sebe da ne te ne razumiju.

Vidjeno vec ---vrtis se u krug .
Jos uvijek si u kontroli ,dok pises.
Kada te ne vidimo ovdje -znati ce mo da si dotakao dno.

TRAZI POMOC NA VRIJEME .

Nece te izlijeciti , no,mozda te nauce da zivis sa tim.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#25 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by Njanjavi »

orinoco wrote:
l33t wrote:Izgleda da si u depresiji, zašto ne pokušati sa psihoterapijom. !
Neko ko je u depresiji teško da može ovako precizno, koncizno, gramatički ispravno i potpuno jasno pisati i opisivati svoje "tegobe". Pored svih "sarajevskih" ljekara, tražiti pomoć po forumu nije ništa drugo nego trolanje. Sorry, ja ne vjerujem u ovu njegovu priču :-)
Isto pomislih.
Imali smo par slucajeva na nekim chatovima slicnih, dodju i kmekecu kako su bolesni, al konstantno.
Glupace one sa vana se prime pa im i novce slale x puta, dogovore se sa par chatera pa onda i oni kao izvjestaje podnose da prica pije vode.
Ja sve vrjeme trubio logicki, ljudi dragi, bolestan insan nikad nece doc na chat smarat okolinu svojim stanjem, udje na chat da zaboravi na bolest, trollaju vas debili.
Sta ces raja mutava, palo ih masa, tek nakon par godina se skonta da su fakat likovi trollali tako raju.
Slican fazon i ovaj fura debilko, trazi neku zabavu, zajebanciju, paznju.
Moderno je danas kod ove balavurdije kmeketat da su depresivni.
Treba tome pustit krv malo, iskandjijat i na kakav poso otjerat.
Debili balavi.
Post Reply