Odjava iz indirektnih poreza PDV

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
leptirica27
Posts: 186
Joined: 25/01/2011 18:42

#1 Odjava iz indirektnih poreza PDV

Post by leptirica27 »

Imal sam tadnju, koja je bila u PDV sistemu sada sam je zatvorio sve sam odjavio osim PDV. Šta mi je sve potrebno da uradim da li ja moram podnjeti zahtjev ili će me oni automatski izbaciti iz PDV obveze jer ne obavljam poslivanje? Aki neko ima iskustva neka mi javi.
Hvala, unaprijed :-D
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#2 Re: Odjava iz indirektnih poreza PDV

Post by zavezata-vreca »

Sud nije mogao donijeti rjesenje o prestanku drustva bez potvrde uio o svim izmirenim obavezama. Nakon sto trazite ovu potvrdu od uio vjerovatno ce doci u kontrolu
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#3 Re: Odjava iz indirektnih poreza PDV

Post by orinoco »

leptirica27 wrote:Imal sam tadnju, koja je bila u PDV sistemu sada sam je zatvorio sve sam odjavio osim PDV. Šta mi je sve potrebno da uradim da li ja moram podnjeti zahtjev ili će me oni automatski izbaciti iz PDV obveze jer ne obavljam poslivanje? Aki neko ima iskustva neka mi javi.
Hvala, unaprijed :-D
Iako bi UINO po službenoj dužnosti trebala da te pozove radi izjašnjavanja u pokrenutom postupku ispisa iz registra, neće to učiniti. Moraš napisati zahtjev, uplatiti 40 KM takse, priložiti zadnji završni račun i original PDV uvjerenje, i sve vrijeme do rješenje podnositi PDV prijave. Nakon 4-5 mjeseci dobit ćeš rješenje, pod uslovom da nemaš nikakvih obaveza prema UINO, prekršajnih i sl.
leptirica27
Posts: 186
Joined: 25/01/2011 18:42

#4 Re: Odjava iz indirektnih poreza PDV

Post by leptirica27 »

Ok Hvala, naravno nece oni sami nista poduzimati a da imamo duga odma bi reagovali
Post Reply