Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#76 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by ElDzidziIbnDzo »

stakasa wrote:Ko je u Norveskoj ili bilo kom drugom inostranstvu, moze naucit jezik za tri mjeseca. Naglasak mu nikad nece biti perfektan, uvjek ce zanosit. Ali se za tri mjeseca moze naucit da pricas gramaticki ispravno, da pises, da razumijes... Kombinacija skole, citanja, gledanja televizora, pricanja sa domicilnim stanovnistvom itd.
Za 3mjeseca ne možeš naučiti osnove gramatike a kamoli da pričaš ga ispravno. :-D Da pišeš nakon 3 mjeseca ,to samo u snu,ili ako slušaš priče ovih ''naših'' poliglota,koji i nakon 10 i više godina u Norveškoj ne znaju sastaviti gramatički normalnu rečenicu nego im se sve svodi npr:
Jeg spiser i går. ILI
Jeg jobbe i morgen.
A kad ih pitaš koliko znaju ili slušaš kako se hvale poznavanjem norveškog,svi kažu znaju 100% :lol: :lol: :lol:

Znači to bi ti nekako došlo ko oni zadrti šiptari u Bosni,što pričaju samo u jednom vremenu. :)
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#77 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by _mufljuz_ »

ja bi rado u norvesku da odem - moze li me neko uputit kako gdje sta... govorim engleski i jos par jezika osim ovih nasih novonastalih republickih :mrgreen:
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#78 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by ElDzidziIbnDzo »

_mufljuz_ wrote:ja bi rado u norvesku da odem - moze li me neko uputit kako gdje sta... govorim engleski i jos par jezika osim ovih nasih novonastalih republickih :mrgreen:
Nadji kakvu i udaj se :-D

Ali bolje ti je nemoj :D
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#79 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by _mufljuz_ »

ElDzidziIbnDzo wrote:
_mufljuz_ wrote:ja bi rado u norvesku da odem - moze li me neko uputit kako gdje sta... govorim engleski i jos par jezika osim ovih nasih novonastalih republickih :mrgreen:
Nadji kakvu i udaj se :-D

Ali bolje ti je nemoj :D
spreman sam herojski podnijet zrtvu ukoliko bi se radilo o kakvoj potkozenoj teti 'vako do nekih 45-50g :mrgreen:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#80 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by Zviz »

Nemate vi pojma sta znaci skandinavsko vrijeme, tamne zime, sjeverni vjetar koji pika kroz kosti, sad kisa, sad snjeg, sad sunce, da orkan... dobar dio norveske u zimskom periodu jedva ima 3 sata dana!
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#81 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by ElDzidziIbnDzo »

_mufljuz_ wrote:
ElDzidziIbnDzo wrote:
_mufljuz_ wrote:ja bi rado u norvesku da odem - moze li me neko uputit kako gdje sta... govorim engleski i jos par jezika osim ovih nasih novonastalih republickih :mrgreen:
Nadji kakvu i udaj se :-D

Ali bolje ti je nemoj :D
spreman sam herojski podnijet zrtvu ukoliko bi se radilo o kakvoj potkozenoj teti 'vako do nekih 45-50g :mrgreen:
:-D
Ja ne znam jel se zajebavaš ili fakat bi ozbiljno bio spreman na to,ali jarane nisi svjestan težine svojih riječi :D
Ima ovde ovih mladjahnih od po 20 i više kuka,sad bi se udale.
Ali onaj ko uzme odozdo takvu za ženu,ima da majčino mlijeko povrati što je ko beba podojio.
Pa to je sve ovde od zla oca i gore matere.
Demokratija ! :izet:

:lol: :lol: :lol:
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#82 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by _mufljuz_ »

ma vala isao bi u ime alaha pa ako poginem cekaju me bolje gore :lol:


salu na stranu - ali ne bih se ljutio :mrgreen:
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#83 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by ElDzidziIbnDzo »

_mufljuz_ wrote:ma vala isao bi u ime alaha pa ako poginem cekaju me bolje gore :lol:


salu na stranu - ali ne bih se ljutio :mrgreen:
Evo ti jedna situacija da razmisliš.Znači situacija je izmišljena,ali šta bi bilo kad bi bilo :D mada ovakvih slučajeva ima,samo da znaš.
Norveška.Hladna zima,snijeg ili ledena kiša pada.Ti u stanu svoje ''ljepse'' polovine :lol: .Tek došao,ne znaš ni jezik niti mogućnosti,ništa.I kaže ona tebi hajde malo prošetaj,doći će mi jaranice na večeru.Ili hajde usisaj stan i sve fino sredi,doći će mi mama i tata na večeru,a kad to usisaš napravi večeru da bude cakum pakum :-D .Ja odoh da se odmorim malo pa da se našminkam da budem flink kad oni dođu.I ti to sve uradiš,onda dobiješ zadatak da izvedeš kera vani da se iskenja,a ti da mu držiš kišober da mu zicagu ne pokisne dok kenja.
I ti se ono kao malo,samo malo pobuniš.I riječ po riječ,istjera te vani,na onu ledenu kišu,a noć pada.

Šta bi ti? :lol: :lol:
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#84 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by _mufljuz_ »

ElDzidziIbnDzo wrote:
_mufljuz_ wrote:ma vala isao bi u ime alaha pa ako poginem cekaju me bolje gore :lol:


salu na stranu - ali ne bih se ljutio :mrgreen:
Evo ti jedna situacija da razmisliš.Znači situacija je izmišljena,ali šta bi bilo kad bi bilo :D mada ovakvih slučajeva ima,samo da znaš.
Norveška.Hladna zima,snijeg ili ledena kiša pada.Ti u stanu svoje ''ljepse'' polovine :lol: .Tek došao,ne znaš ni jezik niti mogućnosti,ništa.I kaže ona tebi hajde malo prošetaj,doći će mi jaranice na večeru.Ili hajde usisaj stan i sve fino sredi,doći će mi mama i tata na večeru,a kad to usisaš napravi večeru da bude cakum pakum :-D .Ja odoh da se odmorim malo pa da se našminkam da budem flink kad oni dođu.I ti to sve uradiš,onda dobiješ zadatak da izvedeš kera vani da se iskenja,a ti da mu držiš kišober da mu zicagu ne pokisne dok kenja.
I ti se ono kao malo,samo malo pobuniš.I riječ po riječ,istjera te vani,na onu ledenu kišu,a noć pada.

Šta bi ti? :lol: :lol:
bolje bi je guzio
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#85 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by stakasa »

ElDzidziIbnDzo wrote:
stakasa wrote:Ko je u Norveskoj ili bilo kom drugom inostranstvu, moze naucit jezik za tri mjeseca. Naglasak mu nikad nece biti perfektan, uvjek ce zanosit. Ali se za tri mjeseca moze naucit da pricas gramaticki ispravno, da pises, da razumijes... Kombinacija skole, citanja, gledanja televizora, pricanja sa domicilnim stanovnistvom itd.
Za 3mjeseca ne možeš naučiti osnove gramatike a kamoli da pričaš ga ispravno. :-D Da pišeš nakon 3 mjeseca ,to samo u snu,ili ako slušaš priče ovih ''naših'' poliglota,koji i nakon 10 i više godina u Norveškoj ne znaju sastaviti gramatički normalnu rečenicu nego im se sve svodi npr:
Jeg spiser i går. ILI
Jeg jobbe i morgen.
A kad ih pitaš koliko znaju ili slušaš kako se hvale poznavanjem norveškog,svi kažu znaju 100% :lol: :lol: :lol:

Znači to bi ti nekako došlo ko oni zadrti šiptari u Bosni,što pričaju samo u jednom vremenu. :)
Covjece ne ide ti. Patis i sebe i druge. Spakuj se i napusti Skandinaviju. Nije mi jasno sto se patis, ko da ti neko brani da sve sutra napustis
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#86 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by ElDzidziIbnDzo »

Eto tebi ide.De kenjaj gluposti ovde,samo se bezveze blamiraš. Pitaj ako nešto ne znaš,ili pročitaj,danas ti jeinternet dostupan,nemoj samo da ga koristis u svrhu zatupljivanja i tako zatupljenog mozga.
Da bi mogao da se snalazis,radis sasvim normalno i komuniciras sasvim pristojno,dokazano je da ti fond rijeci norveskog jezika treba biti cirka 60.000. Znaci dokazano.
Za 3 mjeseca da si ne znam ti kakav genije,to ne mozes savladati.Da ne govorim o naglasku tj. o dijalektima kojih u ovoj zemlji ima ne znam ni ja koliko.

Ako je tebi uspjeh,i ti smatras sebe sto si za 3 mjeseca naucio fond rijeci da mozes otici u kupovinu,platiti karticom i traziti kesu na kasi,onda ja i ti očigledno nismo na istoj talasnoj duzini.

Pričaš gluposti i ljudima koji nisu bili u takvim situacijama dajes laznu nadu.

Ili evo ti ovako.Obavezan kurs norveskog je cirka 600 casova/sati.Taj kurs traje vise od 6 mjeseci.Dodje ti negdje tamam oko/pred polaganje norskprøve 2. I jel znas na kojem su nivou ovi sto zavrse np2? Na nivou da ne mogu jos uvjek aplicirati za posao(uslovno receno)...

Prema tome ne lazi ovde raji i ne daji im lazne nade.Bar to bi bilo fer i korektno sa tvoje strane.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#87 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by stakasa »

Ja iz iskustva...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#88 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by uglavnomja »

Ima li koji nordman online?

Pitanje, mozda glupo, ali moxete li uci na portal klikx ili na havaz?

Evo vec drugi dan ne mogu, moze forum, ne moze portal. Moze oslobofjenje, fahrov taroguz ne mere ...
Je li to neka caka do web stranice ili ima veze s ovim sto se mora imati pass za ulazak u zemlju?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#89 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by uglavnomja »

ElDzidziIbnDzo wrote:Eto tebi ide.De kenjaj gluposti ovde,samo se bezveze blamiraš. Pitaj ako nešto ne znaš,ili pročitaj,danas ti jeinternet dostupan,nemoj samo da ga koristis u svrhu zatupljivanja i tako zatupljenog mozga.
Da bi mogao da se snalazis,radis sasvim normalno i komuniciras sasvim pristojno,dokazano je da ti fond rijeci norveskog jezika treba biti cirka 60.000. Znaci dokazano.
Za 3 mjeseca da si ne znam ti kakav genije,to ne mozes savladati.Da ne govorim o naglasku tj. o dijalektima kojih u ovoj zemlji ima ne znam ni ja koliko.

Ako je tebi uspjeh,i ti smatras sebe sto si za 3 mjeseca naucio fond rijeci da mozes otici u kupovinu,platiti karticom i traziti kesu na kasi,onda ja i ti očigledno nismo na istoj talasnoj duzini.

Pričaš gluposti i ljudima koji nisu bili u takvim situacijama dajes laznu nadu.

Ili evo ti ovako.Obavezan kurs norveskog je cirka 600 casova/sati.Taj kurs traje vise od 6 mjeseci.Dodje ti negdje tamam oko/pred polaganje norskprøve 2. I jel znas na kojem su nivou ovi sto zavrse np2? Na nivou da ne mogu jos uvjek aplicirati za posao(uslovno receno)...

Prema tome ne lazi ovde raji i ne daji im lazne nade.Bar to bi bilo fer i korektno sa tvoje strane.
O jaro, tek sad vidim, ovo su ti stare informacije, ili najnovije, jer do lani je bilo obaveznih 250 casova norsk i 50 casova drustva. Ko polozi norsk prove 2 ili 3 ne mora na ovih 50. Inace, to je gratis, a za to mozes nauciti: ja se zovem, ja dolazim iz ...., nesto malo pisati, par neprivilnih glagola .... Komunicirati ni pod razno.
A koliko traje, zavisi od komune, meni su to rastegli pravo, 3 dana sedmicno po cca 3 casa .... 6 mjeseci
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#90 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by Zviz »

uglavnomja wrote:
ElDzidziIbnDzo wrote:Eto tebi ide.De kenjaj gluposti ovde,samo se bezveze blamiraš. Pitaj ako nešto ne znaš,ili pročitaj,danas ti jeinternet dostupan,nemoj samo da ga koristis u svrhu zatupljivanja i tako zatupljenog mozga.
Da bi mogao da se snalazis,radis sasvim normalno i komuniciras sasvim pristojno,dokazano je da ti fond rijeci norveskog jezika treba biti cirka 60.000. Znaci dokazano.
Za 3 mjeseca da si ne znam ti kakav genije,to ne mozes savladati.Da ne govorim o naglasku tj. o dijalektima kojih u ovoj zemlji ima ne znam ni ja koliko.

Ako je tebi uspjeh,i ti smatras sebe sto si za 3 mjeseca naucio fond rijeci da mozes otici u kupovinu,platiti karticom i traziti kesu na kasi,onda ja i ti očigledno nismo na istoj talasnoj duzini.

Pričaš gluposti i ljudima koji nisu bili u takvim situacijama dajes laznu nadu.

Ili evo ti ovako.Obavezan kurs norveskog je cirka 600 casova/sati.Taj kurs traje vise od 6 mjeseci.Dodje ti negdje tamam oko/pred polaganje norskprøve 2. I jel znas na kojem su nivou ovi sto zavrse np2? Na nivou da ne mogu jos uvjek aplicirati za posao(uslovno receno)...

Prema tome ne lazi ovde raji i ne daji im lazne nade.Bar to bi bilo fer i korektno sa tvoje strane.
O jaro, tek sad vidim, ovo su ti stare informacije, ili najnovije, jer do lani je bilo obaveznih 250 casova norsk i 50 casova drustva. Ko polozi norsk prove 2 ili 3 ne mora na ovih 50. Inace, to je gratis, a za to mozes nauciti: ja se zovem, ja dolazim iz ...., nesto malo pisati, par neprivilnih glagola .... Komunicirati ni pod razno.
A koliko traje, zavisi od komune, meni su to rastegli pravo, 3 dana sedmicno po cca 3 casa .... 6 mjeseci
Kad nisi u toku. Da si kupio markiranu odjecu kao sto to cine norveznai pa cak i svojoj djeci nabijaju Tommije H., Ralfove L., one krokodile itd. Prosao bi sve odmah, jer bi ti rekli INTEGRISAN 112% :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#91 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by uglavnomja »

Zvizu, ima li u drzavi danskoj problema sa ulazenjem na klix :D portal mislim
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#92 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by Zviz »

uglavnomja wrote:Zvizu, ima li u drzavi danskoj problema sa ulazenjem na klix :D portal mislim
Bilo je smetnji, ali sad za sad nema :D Mozda kad bi iznjeo pojedinje detalje kako zajebat drzavu, da bi Klix bio bojkotovan kao sto je Facebook, Youtube i sl. u Kini :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#93 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by uglavnomja »

Od kako je pocela ova prica o trussel nema klixa ni havaza :-)
Ni norvezana na granici sa sveCkom. Ima ih u dandkoj, ne mogu se vratiti bez pasosa, tj. valjda su ih pustili, ali frka citava.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#94 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by sha_ba »

haman su vam dohakali gore :mrgreen:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#95 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by Zviz »

uglavnomja wrote:Od kako je pocela ova prica o trussel nema klixa ni havaza :-)
Ni norvezana na granici sa sveCkom. Ima ih u dandkoj, ne mogu se vratiti bez pasosa, tj. valjda su ih pustili, ali frka citava.

Znam da je u Sjevernoj danskoj oko 17.000 norvezana jer su vodili djecu na neki medjunarodni omladinski turnir u fudbalu... jer to ti koji su zatoceni :D ??
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#96 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by Zviz »

Evo malo headlines
– Det er vigtig for os at få informationer fra folket. De er vores store detektiv.
Sådan lyder opfordringen fra den norske politidirektør Odd Reidar Humlegård på et pressemøde om den nuværende terrortrussel mod et ukendt mål i Norge.
Policajska drzava :D

Norges skærpede grænsekontrol har nu også spredt sig til Danmark, hvor to norske familier og en fodboldklub, da de var på vej ombord på færgen mod Oslo i Frederikshavn, blev afvist fordi de ikke kunne fremvise pas. Det skriver norske VG.
- Nu siger reglerne, at 100 procent af dem, som skal ind i Norge, skal fremvise gyldigt pas eller id-kort og det må vi forholde os til, siger informationschef i Stena Line, Jesper Waltersson til avisen.
:D
Men faktisk behøver man slet ikke at gennemføre denne kontrol på dansk jord, lyder det nu fra Norge.
- Vi her i Norge laver de her kontroller baseret på efterretning, analyse og kortlægningsarbejde her til lands. Vi har ikke bedt andre lande eller etater om at hjælpe os med dette arbejde, siger sektionschef i det norske politidirektorat John Ståle Stamnes til NRK.
Svadja mala izmedju susjeda :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#97 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by uglavnomja »

Ma kontradiktorne izjave norvezana, jednom kazu samo pasos, drugi put pasos ili vozavka ili bankkort sa slikom, ili neko od to dvoje, onda id dokumenat .... A sve su to ljudi koji su otisli iz norveske prije nego je dosao glas o mogucem napadu ....


Mislim da su danas prodavnice na svedskoj granici imale najgori promet u zadnjih mnogoooo godina :D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#98 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by Zviz »

uglavnomja wrote:Ma kontradiktorne izjave norvezana, jednom kazu samo pasos, drugi put pasos ili vozavka ili bankkort sa slikom, ili neko od to dvoje, onda id dokumenat .... A sve su to ljudi koji su otisli iz norveske prije nego je dosao glas o mogucem napadu ....


Mislim da su danas prodavnice na svedskoj granici imale najgori promet u zadnjih mnogoooo godina :D

U Danskoj bankkarte sa slikom nema vec dobru deceniju ako ne i duze... ja mislim da samo pri isteku 2001 ili 2002 kad sam mjenjao VISA karticu tad zadnji put imao sa slikom... kasnite prijatelju :D U danskoj je sad popularno imati kredit karticu bez imena :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#99 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by uglavnomja »

dakleM, norveska danas ... i slicice zadnjih par dana ...

predbozicno raspolozenje, trosi se lopatom, samo reklame furaju, puni shopping centri, nema se gdje parkirati, svaka druga rijec je bozic i poklon ...

pa humani norvezani, skupljaju pare za ove za one, danas bio koncert za skolovanje djece u africi i nepalu i jos negdje, ono za 200 kr mjesecno se obezbijedi skolovanje djetetu koje sada radi u rudniku :cry:

zatim, nobelova za mir, malala i onaj indus sto se bori za djecija prava ... pa koncerti povodom toga, pa novinari, pa ....



eeeeeeee. ali. onda. medjutim ...

usred dodjele nobelove nagrade na binu je usetao decko sa meksikanskom zastavom, nesto rekao malali i tom drugom liku, mahnuo zastavom, pokupili ga redari, bez sile, sve ok .... malala kasnije rekla da se uopste nije prepala.

poenta je decko htio da skrene paznju na nestala - ubijena 43 studenta u meksiku, ono pojeo ih mrak, niko pojma nema .... i uspio je skrenuti paznju. i na meksiko, ali i na sebe.

odveden je u pritvor, dobio kaznu 17.000 kr, ca 4.250 km, a isti dan je podnio zahtjev za azil (inace je na studentskoj vizi) i dobio najbrzu mogucu odbijenicu u itoriji posojanja azila :roll:
kazna je placena, na vise strana su ljudi skupili pare, preko fb, pa neki svedjanin ... to je sredjeno, vise puta.

u medjuvremenu dolaze informacije iz meksika o prijetnjama porodici i recenica "cekamo ga..."

i sta radi humana norveska drzava? u nedelju u pola 8 navece donosi odluku da se decko deportuje sutra ujutro. ni suda ni sudjenja, ni udruzenja za ljudska prava, ni advokata ... pravo na pogubljenje.






posmatrano sa druge strane, mali je oskvrnuo najveci dogadjaj u norveskoj, uvukao se nepozvan ....
i pri tome osramotio policiju, sigurnosne sluzbe (malala je pod specijalnim rezimom zastite) jer je usao bez pozivnice, samo usetao :zzzz:



nesto ne znam da je ovo popraceno u nasim medijima :?

ovdje je snikam kako je mali dosao i kako je uhvacen

http://www.vg.no/nyheter/innenriks/nobe ... /23353198/

a ovako izgleda taj strasni lik

Image
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#100 Re: Od stakasa za uglavnom ja - tema o Norveskoj

Post by uglavnomja »

cekam zviza da rekne koju pametnu :izet:
Post Reply