Od droga do Boga!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#27 Re: Od droga do Boga!

Post by seln »

patriot_1 wrote:postao miran obiteljski ćovjek!
Ideal svake vlasti i svake vjerske zajednice.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#28 Re: Od droga do Boga!

Post by seln »

Ti se valjda zajebavas.
Ako ne, hitno potrazi strucnu pomoc.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#29 Re: Od droga do Boga!

Post by beni-bu-man »

seln wrote:
Ti se valjda zajebavas.
Ako ne, hitno potrazi strucnu pomoc.
:thumbup:
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#30 Re: Od droga do Boga!

Post by patriot_1 »

seln wrote:
patriot_1 wrote:postao miran obiteljski ćovjek!
Ideal svake vlasti i svake vjerske zajednice.
Vjerske zajednice?
Zar nebi trebao biti ideal svake obitelji čiji član zagazi u drogu ili bilo kakvu vrstu ovisnosti?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#31 Re: Od droga do Boga!

Post by seln »

patriot_1 wrote:
seln wrote:
patriot_1 wrote:postao miran obiteljski ćovjek!
Ideal svake vlasti i svake vjerske zajednice.
Vjerske zajednice?
Zar nebi trebao biti ideal svake obitelji čiji član zagazi u drogu ili bilo kakvu vrstu ovisnosti?
Vi bradonje to ne mozete shvatiti. Kod vas je ili crno ili bijelo.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#32 Re: Od droga do Boga!

Post by patriot_1 »

seln wrote:
Ti se valjda zajebavas.
Ako ne, hitno potrazi strucnu pomoc.
Stećak iz Brnjice: "Ja sam bio kao i vi, a vi hoćete biti kao i ja"
Ja sam bio ateista kao ti,ti vjerovatno nećeš biti vjernik kao ja.Ni stručna pomoć ti nebi pomogla.
https://www.bitno.net/vjera/vodeci-svje ... a-postoji/
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#33 Re: Od droga do Boga!

Post by seln »

patriot_1 wrote:
seln wrote:
Ti se valjda zajebavas.
Ako ne, hitno potrazi strucnu pomoc.
Stećak iz Brnjice: "Ja sam bio kao i vi, a vi hoćete biti kao i ja"
Ja sam bio ateista kao ti,ti vjerovatno nećeš biti vjernik kao ja.Ni stručna pomoć ti nebi pomogla.
https://www.bitno.net/vjera/vodeci-svje ... a-postoji/
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Neka nam neko linkuje i glas ummeta...
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#34 Re: Od droga do Boga!

Post by patriot_1 »

"seln"]
Vi bradonje to ne mozete shvatiti. Kod vas je ili crno ili bijelo.
Viđaj pametnog čove,nisam znao da kršćani katolici,protestanti i pravoslavci nose brade kao dokaz vjernosti Bogu!
Čitaš li ti još nešto osim stripova?Upisi su ti na nivou desetogodišnjaka!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#35 Re: Od droga do Boga!

Post by patriot_1 »

NAŠ POZNATI reper Marin Ivanović Stoka trenutno boravi u Španjolskoj gdje se u komuni bori protiv ovisnosti o drogama.

A čini se da mu je u tome uvelike pomogla vjera i fra Zvjezdan Linić, kojem je posvetio i pjesmu. Naime, Stoka je prije dva dana na svom profilu na Facebooku zaredao tri statusa u kojima jasno daje do znanja koliko mu je Bog pomogao u rehabilitaciji. Prvo je objavio dvije pjesme (jednu posvećenu fra Liniću), a potom i pojasnio da je napisao puno više od toga. Njegove statuse prenosimo u cijelosti:

"Dragi Bože hvala ti šta uvijek me pratiš, uvijek kad zastranim ti na pravi put me vratiš, moje molitve shvatiš, sive rime pozlatiš, jer molitva je najbolji lijek kada patiš. Hvala ti šta mač si moj, oklop, koncentracija, u sivom svijetu, punom zla, bojna formacija. Hvala ti na koracima, godinama, zraku. Hvala ti na svakom novom jutru i mraku, na ljubavi i miru, izvoru di rime izviru, hvala šta sve to mogu pročitati na leptiru, na oblacima bijelim, cvjetnim poljanama cijelim, hvala ti dragi Bože šta baš se veselim, hvala na pozitivi, dobrom treningu i sportivi, hvala šta si uz mene kad dođu dani sivi. Ti uvijek si sa mnom kad padnem dole nisko, primiš me za ruke kad vidiš da mi je sklisko, digneš me ma noge, pokažeš mi put, kažeš duboko udahni kad vidiš da sam ljut. Tjeraš me naprijed kad ja nemam volje, daješ mi motiva, kažeš da mogu bolje. Srce puniš ljubavlju, daješ moć da mazim, da brinem se za druge, na propuste da pazim, polako da gazim po životnoj stazi, bacaš na me svjetlost da znam di se nalazim. Dragi Bože žao mi je, šta vrag dušu krao mi je, život nisko pao mi je, sat skoro stao mi je, šta jako dugo dao sam to, obitelj klao mi je i zato puno ti hvala šta moje molitve si slušo u bitku sa vragom skupa sa mnom ušo, otjero si đavla, mako trnje s puta, vratio mi život, opet sam unutra, u igri nasmijan MC-ijam, ko sunce sijam, trijezne glave idem, sam sebi prijam. Kiše sad mi sjaje i vjetar snagu daje, budim se sa guštom, uživam dan dok traje. Šećem se i molim, oko sebe volim, srce puno ljubavi, glava me ne boli. ZA DRAGOG ZVJEZDANA LINIĆA, PRIJATELJA FRA ŽACA I BRATA VJEKU RIMCA.

Isus daje mi bljesak, moć za dobit pljesak, da idem laganini po bini, pričam čudesa, mirno da koračam, ne proguta me živi pijesak, blato mato, Bože hvala ti za to, tvoja ljubav puni srce, oči sjaje ko zlato. Pred mene bacaš mjuzu, tješiš, brišeš suzu, robijašu daješ snagu da preživi dugu ćuzu, ubojici praštaš, lopovima isto, tjeraš ih na dobro da srce bude čisto, vozi pistom s Kristom, jer velika božja ljubav čuva svako malo misto, svaki velki grad, davno prije i sad, molitva je kruh, ona smanjuje glad. Pomoli se, udahni, migni nebu i mahni, umij se u vodi, prekriži, grijehe isplahni. Bože hvala ti na brizi, svetom pismu i knjizi, na ovim lijepim riječima i flowu koji klizi, na pjesmi koja pjeva, na gromu koji sijeva, na mirisnom friškom zraku i kiši koja lijeva, na volji šta se bori, na svakoj rozoj zori, na pucketanju vatre tople koja gori, na šumi šta govori, buri koja zbori, na svakoj planini šta um mi otvori. Na pahuljama mekim, na ideji, ispisanoj teki, hvala dragi Bože za svaki Mic CheckIt, na styleovima free, znam da to uvijek si ti, u parku, na klupi, u šupi, bilo di. Ti ga stylaš za mene, daješ još kada krene, bacaš sjaj iz oka mog da svatko živ blene. Daješ pravo i zdravo, nebo Dinamo plavo, u ime Oca i Sina da svatko kaže bravo.

I da kažem da sam napisao deset pjesama na vjersku tematiku i prilično sam siguran da po povratku slijedi i jedan takav album, a u budućnosti i više njih, Bog daje rime gangsta, vrijeme je da počnemo i njega slavit kroz rap, zaslužio je svime to i zadužio me da se i pozitivnim riječima, rap propovijedanjem, rekao bih, obratim ekipi, te kroz ZG-gangsta flow širim dobro i ljubav. Amen".
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#36 Re: Od droga do Boga!

Post by patriot_1 »

Da ne pomisle neki da samo pentekostalcima Bog pomaže, :-D Vratio se iz komune,ne vidim da su imalo istinite tvrdnje da je drogu zamjenio drogom(vjera),DAPAČE,vidim koliko su tvrdnje takvih plitke!
http://--- no links ---/vjera/svjedocanstv ... v-1018412/
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#37 Re: Od droga do Boga!

Post by seln »

patriot_1 wrote:
"seln"]
Vi bradonje to ne mozete shvatiti. Kod vas je ili crno ili bijelo.
Viđaj pametnog čove,nisam znao da kršćani katolici,protestanti i pravoslavci nose brade kao dokaz vjernosti Bogu!
Čitaš li ti još nešto osim stripova?Upisi su ti na nivou desetogodišnjaka!
Znao sam da si previse plitak da bi shvatio...
vi ste meni svi isti, samo neki brade nose na licu, a neki u dusi.
Eto je bilo tesko shvatiti da si ti novokomponovani katolik... nema ni jedne "ne talasaj i slusaj crkvu i kralja" stranice koju nisi linkovao.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#38 Re: Od droga do Boga!

Post by patriot_1 »

seln wrote:
patriot_1 wrote:
"seln"]
Vi bradonje to ne mozete shvatiti. Kod vas je ili crno ili bijelo.
Viđaj pametnog čove,nisam znao da kršćani katolici,protestanti i pravoslavci nose brade kao dokaz vjernosti Bogu!
Čitaš li ti još nešto osim stripova?Upisi su ti na nivou desetogodišnjaka!
Znao sam da si previse plitak da bi shvatio...
vi ste meni svi isti, samo neki brade nose na licu, a neki u dusi.
Eto je bilo tesko shvatiti da si ti novokomponovani katolik... nema ni jedne "ne talasaj i slusaj crkvu i kralja" stranice koju nisi linkovao.
Opet plitko,od tebe nešto pametno ni ne očekujem.Uopće nisam katolik.
"Vi ste meni svi isti" što ti to znači?Kao da živiš u Sj. Koreji!90% pučanstva vjeruje u nekog Boga.Vas 10% ili ste ateisti ili agnostici i ne odskačete ni u čemu od nas,ni u inteligenciji ni moralu!Takvi arogantni slijepci kao ti , da se imalo potrude pročitat nešto pametno znali bi da su mnogi znanstvenici bili vjernici,kako nekad tako i sada!Npr Đikić,Pavuna,Paar,Planinić današnji Hrvatski najpoznatiji znanstvenici , priznati i van Hr. su vjernici!
Onda se neki plitki anonimac nađe ismijavati vjernike!
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#39 Re: Od droga do Boga!

Post by seln »

patriot_1 wrote:
seln wrote: Znao sam da si previse plitak da bi shvatio...
vi ste meni svi isti, samo neki brade nose na licu, a neki u dusi.
Eto je bilo tesko shvatiti da si ti novokomponovani katolik... nema ni jedne "ne talasaj i slusaj crkvu i kralja" stranice koju nisi linkovao.
Opet plitko,od tebe nešto pametno ni ne očekujem.Uopće nisam katolik.
"Vi ste meni svi isti" što ti to znači?Kao da živiš u Sj. Koreji!90% pučanstva vjeruje u nekog Boga.Vas 10% ili ste ateisti ili agnostici i ne odskačete ni u čemu od nas,ni u inteligenciji ni moralu!Takvi arogantni slijepci kao ti , da se imalo potrude pročitat nešto pametno znali bi da su mnogi znanstvenici bili vjernici,kako nekad tako i sada!Npr Đikić,Pavuna,Paar,Planinić današnji Hrvatski najpoznatiji znanstvenici , priznati i van Hr. su vjernici!
Onda se neki plitki anonimac nađe ismijavati vjernike!
Zapali jednu, da se malo smiris... dobio si izljev religije u mozak.

Image
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#40 Re: Od droga do Boga!

Post by patriot_1 »

seln wrote:
patriot_1 wrote:
seln wrote: Znao sam da si previse plitak da bi shvatio...
vi ste meni svi isti, samo neki brade nose na licu, a neki u dusi.
Eto je bilo tesko shvatiti da si ti novokomponovani katolik... nema ni jedne "ne talasaj i slusaj crkvu i kralja" stranice koju nisi linkovao.
Opet plitko,od tebe nešto pametno ni ne očekujem.Uopće nisam katolik.
"Vi ste meni svi isti" što ti to znači?Kao da živiš u Sj. Koreji!90% pučanstva vjeruje u nekog Boga.Vas 10% ili ste ateisti ili agnostici i ne odskačete ni u čemu od nas,ni u inteligenciji ni moralu!Takvi arogantni slijepci kao ti , da se imalo potrude pročitat nešto pametno znali bi da su mnogi znanstvenici bili vjernici,kako nekad tako i sada!Npr Đikić,Pavuna,Paar,Planinić današnji Hrvatski najpoznatiji znanstvenici , priznati i van Hr. su vjernici!
Onda se neki plitki anonimac nađe ismijavati vjernike!
Zapali jednu, da se malo smiris... dobio si izljev religije u mozak.

Image
Na argument nisi u stanju odgovorit protuargumentom već glupošću!Tipično za te!
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#41 Re: Od droga do Boga!

Post by seln »

patriot_1 wrote:
seln wrote: Zapali jednu, da se malo smiris... dobio si izljev religije u mozak.

Image
Na argument nisi u stanju odgovorit protuargumentom već glupošću!Tipično za te!
Koji argument? Daleko vise naucnika su ateisti, a dobar dio svjetskog stanovnistva ne vjeruje u boga, vec u BOGOVE. Tipicni "infideli"... sta vam rade misionari? :wink:
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#42 Re: Od droga do Boga!

Post by patriot_1 »

"seln"

Koji argument? Daleko vise naucnika su ateisti, a dobar dio svjetskog stanovnistva ne vjeruje u boga, vec u BOGOVE. Tipicni "infideli"... sta vam rade misionari?
Meni osobno nijedan misionar ili svećenik nije pomogao da shvatim da Bog postoji!
Pronašao sam ga sam,uputio sam Bogu samo ovo(kao ateista,nezadovoljan svojim uvjerenjem) :"Bože,ja ne vjerujem da ti postojiš,ali ipak možda da,ako da daj TI meni lično neki dokaz,neki znak SADA i ja ću u tebe vjerovati!"Od tad sam vjernik!
Ti kažeš"Dobar dio ne vjeruje" ako je po tebi "dobar dio" i ako te to tješi to je 10% tog,,,dobrog djela!Što se pak tiče znanstvenika,mislim da je tu pola-pola!I tu imamo enigmu,čovjek koji puno zna postane umišljen da zna sve!Neki od njih reče:"Tek sad znam da ništa neznam!"Dok ijedan pravi znanstvenik bude vjernik,ja ću smatrati da vjera nije neznanstveno nešto!

Podrazumevano Poznati znanstvenici vjernici!

"Ateizam je toliko besmislen i odvratan čovječanstvu da nikad nije imao mnogo učitelja. " govorio je Isaac Newton, kojeg smatraju utemeljiteljem znanosti i najinteligentnijim čovjekom koji je ikad živio. I zaista svi veliki znanstvenici i nekad i danas vjerovali su u da je sve što postoji djelo vrhunske inteligencije, Stvoritelja kojeg religije nazivaju Bogom. Moderna znanost se temelji na fundamentalnom principu utemeljitelja znanosti koji glasi: Znanstvenik kao istinito prihvaća svako znanstveno otkriće potvrđeno znanstvenim dokazima i provjerljivim argumentima ili pokusima. To je bio fundamentalni znanstveni “credo” intelektualnih divova koji su redom vjerovali u Boga stvoritelja i ujedno postavili temelje znanosti, a njihova znanstvena istraživanja samo su ih u to još čvršće uvjerila.


Osnivači znanost: Isaac Newton, Ruđer Bošković (jedan od najvećih hrvatskih i svjetskih znastvenika), Louis Pasteur (mikrobiologija), Gregor Mendel, (genetika), James Clerk Maxwell (elektrotehnika), Nikola Kopernik (astronomija), Johannes Kepler (astrofizika), Robert Boyle, (kemija), Carl von Linné, (biologija), Francis Bacon (jedan od osnivača moderne znanosti i moderne filozofije), Michael Faraday (fizika i kemija), Lord Calvin (fizika)... svi su oni vjerovali u Inteligentnog Stvoritelja.

Čak i oni znanstvenici koji su dolazili u sukob sa crkvenim vođama svog vremena, kao Gallileo Gallilei, smatrali su da njihova istraživanja potrđuju vjeru u Boga.

Zanimljivo da su u Boga vjerovali i Charles Darwin i covjek koji je stvorio modernu teoriju evolucije Teodorius Dobzhansky koji je bio pobožni pravoslavac kao i Nikola Tesla koji je u mladosti zamalo postao svećenik…

Deklarirani vjernici su i genetičar Francis Collins koji je 2001. dekodirao genetski kod, oxfordski akademik, molekularni biolog Alistar McGrath, Ambrose Fleming, profesor elektrotehnike i vodeći engleski znanstvenik, doktori fizike Stanley L. Jaki i, Seton Hall i najpoznatiji hrvatski fizičar i svjetnik Baraka Obame Davor Pavuna, astronom Hugh Ross i mnogi, mnogi drugi…
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#43 Re: Od droga do Boga!

Post by kiligonzales »

svaka promjena na bolje je dobra, pa i od droga do boga.

ljudi se nepotrebno bave tudjim zivotima, kao da ih se isti ticu, umjesto da zivimo svoje. ono sto sami volimo ne mora nuzno biti dobro,
kao ni ono sto subjektivno dozivljavamo kao dobro. opet je jedno jasno, bolje je biti bivsi narkoman danas religiozan covjek, nego bivsi mrtvi narkoman ili trenutni narkoman.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#44 Re: Od droga do Boga!

Post by patriot_1 »

kiligonzales wrote:svaka promjena na bolje je dobra, pa i od droga do boga.

ljudi se nepotrebno bave tudjim zivotima, kao da ih se isti ticu, umjesto da zivimo svoje. ono sto sami volimo ne mora nuzno biti dobro,
kao ni ono sto subjektivno dozivljavamo kao dobro. opet je jedno jasno, bolje je biti bivsi narkoman danas religiozan covjek, nego bivsi mrtvi narkoman ili trenutni narkoman.
Slažem se.Još bih dodao -bolje biti bivši narkoman pa sada vjernik koji će kad umre imati život vječni nego čovjek koji nikada nije konzumirao drogu a kad umre ide u pakao!
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#45 Re: Od droga do Boga!

Post by seln »

patriot_1 wrote:
kiligonzales wrote:svaka promjena na bolje je dobra, pa i od droga do boga.

ljudi se nepotrebno bave tudjim zivotima, kao da ih se isti ticu, umjesto da zivimo svoje. ono sto sami volimo ne mora nuzno biti dobro,
kao ni ono sto subjektivno dozivljavamo kao dobro. opet je jedno jasno, bolje je biti bivsi narkoman danas religiozan covjek, nego bivsi mrtvi narkoman ili trenutni narkoman.
Slažem se.Još bih dodao -bolje biti bivši narkoman pa sada vjernik koji će kad umre imati život vječni nego čovjek koji nikada nije konzumirao drogu a kad umre ide u pakao!
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Nije belaj s vama bivsim narkosima i alkosima to sto nadjete vjeru kao metadon, vec sto hocete sve ostale da utjerate u suru.
Postao si vjernik? Cestitamo!
Uci ces u raj? Svaka cast!
Ali, ziv bio, ne davi nas ostale sa tvojim plitkim promisljanjima.
Tim vise, jer nisam bivsi narkos koji se sa igle navukao na Bibliju, vec sam u vjeri od ranog djetinjstva.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#46 Re: Od droga do Boga!

Post by patriot_1 »

seln wrote:
patriot_1 wrote:
kiligonzales wrote:svaka promjena na bolje je dobra, pa i od droga do boga.

ljudi se nepotrebno bave tudjim zivotima, kao da ih se isti ticu, umjesto da zivimo svoje. ono sto sami volimo ne mora nuzno biti dobro,
kao ni ono sto subjektivno dozivljavamo kao dobro. opet je jedno jasno, bolje je biti bivsi narkoman danas religiozan covjek, nego bivsi mrtvi narkoman ili trenutni narkoman.
Slažem se.Još bih dodao -bolje biti bivši narkoman pa sada vjernik koji će kad umre imati život vječni nego čovjek koji nikada nije konzumirao drogu a kad umre ide u pakao!
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Nije belaj s vama bivsim narkosima i alkosima to sto nadjete vjeru kao metadon, vec sto hocete sve ostale da utjerate u suru.
Postao si vjernik? Cestitamo!
Uci ces u raj? Svaka cast!
Ali, ziv bio, ne davi nas ostale sa tvojim plitkim promisljanjima.
Tim vise, jer nisam bivsi narkos koji se sa igle navukao na Bibliju, vec sam u vjeri od ranog djetinjstva.
Što"Vama?Zar sam ja pisao o sebi ili o nekom drugom kao bivšem ovisniku?Plitka promišljanja uglavnom dolaze od tebe!
I ovo ti je plitko,u vjeri od malih nogu,kao da je to dokaz da si pravi vjernik!Mladić o kom video govori(jamačno to nisi ni pogledao) je bio u vjeri od malih nogu pa...?Ako te ne zanima , ne čitaj.Neš ti meni zapovjedati o čemu ću pisati!Vidim,u vjeri od malih nogu a veze nemaš sa Bogom.
Bog može promjeniti svakog čovjeka koji ga za pomoć zamoli,bio narkić,alkić,lopov,kurveš pa čak i ozdraviti bolesne kojima medicina pomoći nemože(ne uvjek ali i to se događa).Kao vjernika,svaka promjena na bolje,veseli me!
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#47 Re: Od droga do Boga!

Post by kiligonzales »

Logicno je da je svaki pomak s narkomanije ka necemu sto nije narkomanija, bolja stvar od toga biti narkomanom.

Ostavimo sada pricu o razlicitim karakterima i potrebi pojedinaca za pretjerivanjem, a to je da nas pojedinac koji svoj put od droga do boga nadje zadobije misionarski sindrom i potrebu da spasava koga treba i ne treba jer ga je sami pozitivni pomak u njegovom zivotu nagnao na pomisao da moze promjeniti i svijet oko sebe.

Od tog sindroma boluju i teisti i ateisti jer da je drugacije nebi svaku temu poput ove pretvorili u temu teisti vs ateisti. Na kraju koliko smo nesavrseni pojedinci pokazuje i cinjenice da se opterecujemo stvarima koje nas se i same ne ticu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#48 Re: Od droga do Boga!

Post by seln »

patriot_1 wrote:Vidim,u vjeri od malih nogu a veze nemaš sa Bogom.
Dok ti s njim svaki dan pijes kavu.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#49 Re: Od droga do Boga!

Post by patriot_1 »

seln wrote:
patriot_1 wrote:Vidim,u vjeri od malih nogu a veze nemaš sa Bogom.
Dok ti s njim svaki dan pijes kavu.
Pa jesi li pogledao video,onaj dio sa prevodom,preskoči pjesme,predugo traju!Ili se bojiš da nebi i tebe Bog taknuo kao tog narkića?
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#50 Re: Od droga do Boga!

Post by patriot_1 »

kiligonzales wrote:Logicno je da je svaki pomak s narkomanije ka necemu sto nije narkomanija, bolja stvar od toga biti narkomanom.

Ostavimo sada pricu o razlicitim karakterima i potrebi pojedinaca za pretjerivanjem, a to je da nas pojedinac koji svoj put od droga do boga nadje zadobije misionarski sindrom i potrebu da spasava koga treba i ne treba jer ga je sami pozitivni pomak u njegovom zivotu nagnao na pomisao da moze promjeniti i svijet oko sebe.

Od tog sindroma boluju i teisti i ateisti jer da je drugacije nebi svaku temu poput ove pretvorili u temu teisti vs ateisti. Na kraju koliko smo nesavrseni pojedinci pokazuje i cinjenice da se opterecujemo stvarima koje nas se i same ne ticu.
Ti bivši narkići,mnogi oslobođeni od droge u komunama kao Ćenakolo i Reto Centar uglavnom ,ma skoro isključivo svjedoče o Bogu ovisnicima.
Neki znaju biti naporni,tipično,kao i bivši alkići,znam jednog koji se izvukao iz ovisnosti o alkoholu i svaki put kad vidi mene da popijem,soli mi pamet iako popijem umjereno!Rekao sam:"Ili prestani srat ili više nismo prijatelji".Sad šuti,samo pogled ponekad govori,,,ha ha
Post Reply