Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#726 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by fidoremilienko »

Ne repliciram pravopisu vec brojevima.
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#727 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by statixx »

Dozer wrote:
statixx wrote:Dok se nasi dogovore ciji ce rodjak pokupiti kajmak od radova, Japanci vec zavrsili... :lol:
Naravno. I to nije stvar mentaliteta? Uredjenja drustva koje je uzrokovano tim mentalitetom? Ako nije to, ja onda ne znam sta jeste...
Nije toliko do mentaliteta koliko do neimastine i beznadja. Sva siromasna drustva su korumpirana. A korumpirana su jer niko ne odgovara za kriminal i nema pravne drzave. I tu su stranci odgovorni koliko i nasi politicari. Shizofrena situacija gdje da bi poslao u zatvor iole vecu ribu moras joj naci pandan kod druga dva naroda, inace ce doci da narusavanja vitalnog nacionalnog interesa. Znaci nikada, jer princip VNI-a je vazniji od vladavine zakona. :lol:
User avatar
512MB
Posts: 10571
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#728 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by 512MB »

fidoremilienko wrote:Ne repliciram pravopisu vec brojevima.
Moj komentar je sintakticki pa i semanticki ispravan.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#729 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by Dozer »

statixx wrote:
Dozer wrote:
statixx wrote:Dok se nasi dogovore ciji ce rodjak pokupiti kajmak od radova, Japanci vec zavrsili... :lol:
Naravno. I to nije stvar mentaliteta? Uredjenja drustva koje je uzrokovano tim mentalitetom? Ako nije to, ja onda ne znam sta jeste...
Nije toliko do mentaliteta koliko do neimastine i beznadja. Sva siromasna drustva su korumpirana. A korumpirana su jer niko ne odgovara za kriminal i nema pravne drzave. I tu su stranci odgovorni koliko i nasi politicari. Shizofrena situacija gdje da bi poslao u zatvor iole vecu ribu moras joj naci pandan kod druga dva naroda, inace ce doci da narusavanja vitalnog nacionalnog interesa. Znaci nikada, jer princip VNI-a je vazniji od vladavine zakona. :lol:
Vazniji kome? Politicarima.
Sta radi narod u tome? Suti i njake po internetu, umjesto da se lati motike i rastjera zgadiju.
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#730 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by fidoremilienko »

Motikaju li i ove politicare gore u EU? Ili je to samo poziv koji vrijedi za nase politicare i narod.


kolegi 512MB ne vrijedi replicirati jer se ocito zajebava.
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#731 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by statixx »

Pa radi, vidis koliko ih se iselilo. Imas i one sto gledaju kako da se okoriste kroz sistem i udju u bogatiji sloj drustva, neki se tek skoluju i nadaju boljim vremenima, a vecina zivotari po dzamijama, kladionicama i kafanama, sto je idealno za vlast jer to nisu mjesta na kojima se razvija gradjanska svijest i kritika vlasti.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#732 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by Bluemore »

fidoremilienko wrote:Motikaju li i ove politicare gore u EU? Ili je to samo poziv koji vrijedi za nase politicare i narod.


kolegi 512MB ne vrijedi replicirati jer se ocito zajebava.
ma ozbiljan je forumas 512-ica

samo je u drugoj jelte vremenskoj zoni

mentalno je covjek nekih 50 godina ispred tebe pa zato ne vidimo te sjajne replike :-)
User avatar
512MB
Posts: 10571
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#733 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by 512MB »

fidoremilienko wrote:Motikaju li i ove politicare gore u EU? Ili je to samo poziv koji vrijedi za nase politicare i narod.


kolegi 512MB ne vrijedi replicirati jer se ocito zajebava.
Objasni sta na mom komentaru gore ne razumijes pa ti mogu i replicirat.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#734 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by Dozer »

fidoremilienko wrote:Motikaju li i ove politicare gore u EU? Ili je to samo poziv koji vrijedi za nase politicare i narod.
A radi cega bi ih trebali motikati...?
Nezaposlenost ispod 10%, plate OK za normalan zivot, penzije redovne i pristojne, mladi mogu poceti raditi odmah po zavrsetku skolovanja, uredjen ZS, kvalitetno obrazovanje... Zbog cega bi to onda narod tamo trebao motikati politicare?

A, cak i u tome, narod 10x brze i u 10.000x vecem broju izadje na ulice radi neuporedivo trivijalnijih stvari nego je to slucaj ovdje.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#735 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by mousstapha »

Sve cvijeta. Nema nigdje problema osim u BiH. Zar to nije ruzicast pogled :)
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#736 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by Dozer »

Karikirate. Bespotrebno.

Nas sistem je qrcev, i to je jasno svakome iole normalnom. I ne moze se porediti s bilo kojim normalnim sistemom u normalnim drzavama. I tu je tacka k'o kuca.
Svi moguci parametri ovo pokazuju i dokazuju, i ne kontam sta je problem...

Nigdje nije med i mlijeko, to je jasno, ali ako vec hocete nesto da poredite, onda se ne zanosite poredjenjima BiH i bilo koje zapadne zemlje. To je, blago receno, smijesno.
AKo vec hocete da nas poredite s nekim, onda su to africke zemlje. Cak nas je i Albanija odavno presla u svemu.
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#737 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by fidoremilienko »

512MB wrote:
fidoremilienko wrote:Motikaju li i ove politicare gore u EU? Ili je to samo poziv koji vrijedi za nase politicare i narod.


kolegi 512MB ne vrijedi replicirati jer se ocito zajebava.
Objasni sta na mom komentaru gore ne razumijes pa ti mogu i replicirat.
Rekao si prvo u Njemackoj se zacas skupi 100njak hiljada ljudi. A u postu ispod pises u Berlinu bilo 20tak hiljada.

Ne kontam sto i u Berlinu nije bilo 100tinjak hiljada. Sta je 80k ljudi.
User avatar
512MB
Posts: 10571
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#738 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by 512MB »

fidoremilienko wrote:
512MB wrote:
fidoremilienko wrote:Motikaju li i ove politicare gore u EU? Ili je to samo poziv koji vrijedi za nase politicare i narod.


kolegi 512MB ne vrijedi replicirati jer se ocito zajebava.
Objasni sta na mom komentaru gore ne razumijes pa ti mogu i replicirat.
Rekao si prvo u Njemackoj se zacas skupi 100njak hiljada ljudi. A u postu ispod pises u Berlinu bilo 20tak hiljada.

Ne kontam sto i u Berlinu nije bilo 100tinjak hiljada. Sta je 80k ljudi.
Pa znas li citati hebemu misha? U Berlinu 20 milja, sirom Njemacke 100injak milja. Protesti su bili sirom Njemacke, kako sam i napisao. Sta ti trebam sad tu pojasnjavat reci mi :?
User avatar
ejjus
Posts: 205
Joined: 23/07/2015 20:52

#739 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by ejjus »

Dozer wrote: Vazniji kome? Politiciarima.
Sta radi narod u tome? Suti i njake po internetu, umjesto da se lati motike i rastjera zgadiju.
Pa ta šutnja tebi i odgovara, jer ti dozvoljava da se argumentativno pozicioniraš, a u isto vrijeme znaš da se situacija u zemlji neće promijeniti. Znači čitava tvoja priča je usmjerena ka očuvanju tvog vlastitog psihičkog zdravlja, jer eto, širiš istinu, otvaraš ljudima oči.

Ja sam se čudio zašto je dijaspora, ili bilo ko drugi toliko opsjednuta Bosnom, jer postoji ona Ničeova "Wo man nicht mehr lieben kann, da soll man vorübergehn." Znači znaš da je situacija loša, katastrofalna i da možda generacije koje su sad žive neće doživiti preporod ove jadne države, a i u isto vrijeme se natovariš na nju kao budala. Pa da u tom krugu ostaneš moraš biti lud ili jako depresivan. Znam ljude koji su se "ispalili" i iz inostranstva nastavili da seru. Čudio sam se zašto, dok mi jedan čovjek nije dao odgovor na to pitanje. Zato što im je potrebna publika. Kad dođu da se provozaju novim BMW-om po selu, ovdje imaju publiku za to. Isto tako ta priča o mentalitetu i kvalitetu života, ovdje imate publiku za to, a ne razumijete da običan čovjek najebe i u Americi i u Njemačkoj i u Australiji ili bilo gdje.
Da zapad postane to sto jest, ljudi su krv prolili, mozda se sad neko u Aziji ili Africi pati da bi ljudi u Evropi lijepo živili, a zapad se kobajgi mentalitetetom digo na noge.

A vama svima je potrebna ova Bosna. Za dobru biografiju. Zato što je dramatičnije biti jedan od 3.5 miliona prevarenih Bosanaca i Hercegovaca, koji su se napatili u životu, neki ostali i živili u pokvarenom sistemu koji ih na kraju nije mogao slomiti jer su oni vitezovi pravde i nosioci pravih vrijednosti ili su pravdu našli daleko od rodne grude u uređenom sistemu koji im je sve pružio, nego biti jedan od 80 miliona stanovnika Njemačke.

Prosipate šuplju, to nekad može biti jako zanimljivo, a u ovom slučaju, na jednu stranu to i ne primijetite, a na drugu ne razumijete da to radite iz čisto egoističnih razloga. Kobajgi vam toliko žao Bosne.

Na kraju dana, samo iz jedne stvari vrijedi izvući zaključak.
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#740 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by fidoremilienko »

512MB wrote: Pa znas li citati hebemu misha? U Berlinu 20 milja, sirom Njemacke 100injak milja. Protesti su bili sirom Njemacke, kako sam i napisao. Sta ti trebam sad tu pojasnjavat reci mi :?
Ah dobro. Znaci u Berlin na proteste dolaze iskljucivo stanovnici Berlina. Ok :)
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#741 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by Dozer »

@ejjus

Khm, khm....
Za tvoju informaciju - ja sam ovdje, u Sarajevu. I nikad nisam zivio u dijasporri.

Ako si se registrov'o samo da bi ovo nalaprd'o, nisi se treb'o zahmetiti...
Last edited by Dozer on 07/11/2017 15:39, edited 1 time in total.
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#742 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by fidoremilienko »

ejjus wrote:
Pa ta šutnja tebi i odgovara, jer ti dozvoljava da se argumentativno pozicioniraš, a u isto vrijeme znaš da se situacija u zemlji neće promijeniti. Znači čitava tvoja priča je usmjerena ka očuvanju tvog vlastitog psihičkog zdravlja, jer eto, širiš istinu, otvaraš ljudima oči.

Ja sam se čudio zašto je dijaspora, ili bilo ko drugi toliko opsjednuta Bosnom, jer postoji ona Ničeova "Wo man nicht mehr lieben kann, da soll man vorübergehn." Znači znaš da je situacija loša, katastrofalna i da možda generacije koje su sad žive neće doživiti preporod ove jadne države, a i u isto vrijeme se natovariš na nju kao budala. Pa da u tom krugu ostaneš moraš biti lud ili jako depresivan. Znam ljude koji su se "ispalili" i iz inostranstva nastavili da seru. Čudio sam se zašto, dok mi jedan čovjek nije dao odgovor na to pitanje. Zato što im je potrebna publika. Kad dođu da se provozaju novim BMW-om po selu, ovdje imaju publiku za to. Isto tako ta priča o mentalitetu i kvalitetu života, ovdje imate publiku za to, a ne razumijete da običan čovjek najebe i u Americi i u Njemačkoj i u Australiji ili bilo gdje.
Da zapad postane to sto jest, ljudi su krv prolili, mozda se sad neko u Aziji ili Africi pati da bi ljudi u Evropi lijepo živili, a zapad se kobajgi mentalitetetom digo na noge.

A vama svima je potrebna ova Bosna. Za dobru biografiju. Zato što je dramatičnije biti jedan od 3.5 miliona prevarenih Bosanaca i Hercegovaca, koji su se napatili u životu, neki ostali i živili u pokvarenom sistemu koji ih na kraju nije mogao slomiti jer su oni vitezovi pravde i nosioci pravih vrijednosti ili su pravdu našli daleko od rodne grude u uređenom sistemu koji im je sve pružio, nego biti jedan od 80 miliona stanovnika Njemačke.

Prosipate šuplju, to nekad može biti jako zanimljivo, a u ovom slučaju, na jednu stranu to i ne primijetite, a na drugu ne razumijete da to radite iz čisto egoističnih razloga. Kobajgi vam toliko žao Bosne.

Na kraju dana, samo iz jedne stvari vrijedi izvući zaključak.
:thumbup:

Hvala, dovidjenja i prijatno.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#743 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by Dozer »

I tebi je odgovor kao i njemu, eto ga iznad. Cisto da prestanete supljirati...
User avatar
medvjed23
Posts: 26836
Joined: 16/07/2010 13:49

#744 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by medvjed23 »

narod ima svojih mana, al često mu se pripisuje suviše odgovornosti.. naivno je od gomile plemena bez demokratske tradicije očekivati da sasvim razumije šizofreniju od dejtona, a kamoli da efektno radi na njenoj pozitivnoj promjeni..
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#745 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by bezVolana »

ejjus wrote:
Pa ta šutnja tebi i odgovara, jer ti dozvoljava da se argumentativno pozicioniraš, a u isto vrijeme znaš da se situacija u zemlji neće promijeniti. Znači čitava tvoja priča je usmjerena ka očuvanju tvog vlastitog psihičkog zdravlja, jer eto, širiš istinu, otvaraš ljudima oči.

Ja sam se čudio zašto je dijaspora, ili bilo ko drugi toliko opsjednuta Bosnom, jer postoji ona Ničeova "Wo man nicht mehr lieben kann, da soll man vorübergehn." Znači znaš da je situacija loša, katastrofalna i da možda generacije koje su sad žive neće doživiti preporod ove jadne države, a i u isto vrijeme se natovariš na nju kao budala. Pa da u tom krugu ostaneš moraš biti lud ili jako depresivan. Znam ljude koji su se "ispalili" i iz inostranstva nastavili da seru. Čudio sam se zašto, dok mi jedan čovjek nije dao odgovor na to pitanje. Zato što im je potrebna publika. Kad dođu da se provozaju novim BMW-om po selu, ovdje imaju publiku za to. Isto tako ta priča o mentalitetu i kvalitetu života, ovdje imate publiku za to, a ne razumijete da običan čovjek najebe i u Americi i u Njemačkoj i u Australiji ili bilo gdje.
Da zapad postane to sto jest, ljudi su krv prolili, mozda se sad neko u Aziji ili Africi pati da bi ljudi u Evropi lijepo živili, a zapad se kobajgi mentalitetetom digo na noge.

A vama svima je potrebna ova Bosna. Za dobru biografiju. Zato što je dramatičnije biti jedan od 3.5 miliona prevarenih Bosanaca i Hercegovaca, koji su se napatili u životu, neki ostali i živili u pokvarenom sistemu koji ih na kraju nije mogao slomiti jer su oni vitezovi pravde i nosioci pravih vrijednosti ili su pravdu našli daleko od rodne grude u uređenom sistemu koji im je sve pružio, nego biti jedan od 80 miliona stanovnika Njemačke.

Prosipate šuplju, to nekad može biti jako zanimljivo, a u ovom slučaju, na jednu stranu to i ne primijetite, a na drugu ne razumijete da to radite iz čisto egoističnih razloga. Kobajgi vam toliko žao Bosne.

Na kraju dana, samo iz jedne stvari vrijedi izvući zaključak.
donekle dijelim misljenje . . i sigurno ima ljudi koji se uklapaju u taj opis
ja sam nedavno otislaa, ali i sama sam se pitala zasto me bosna zanima kad sam otisla
... zato sto
zato sto me nervira sto sam uopce morala otici i ostaviti sve svoje i nesto drugo iznova graditi
zato sto se preispitujem jesam li donijela pravu odluku
zato sto mi moji najblizi i dalje nemaju vode poslije 12
zato sto mene na neki (bolesni) nacin pece savjest sto nisam sa njima i sto se ne patimo skupa, pa se eto samokaznjavam citanjem vijesti i potvrdom da sam stvarno donijela pravu odluku sto sam otisla (svjesna sam da je ovo iracionalno)

nemoj me pogresno razumjeti, ja se ne vracam. meni je ovdje super, nasla sam i ljude s kojima se druzim i puo vise aktivnosti nego sto sam ikad imala itd... ali dio mene je u sa, i jbg nije mi svejedno. srce mi se slomi kad odlazim nakon 5 10 dana dolje. najvise zbog porodice
mozda ce biti za 5 10 godina lakse, ne znam ali eto sad je tako

a otisla sam zbog mentaliteta i jer ne vidim ikakvu promjenu ili rjesenje iducih barem 50 godina.
User avatar
512MB
Posts: 10571
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#746 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by 512MB »

medvjed23 wrote:narod ima svojih mana, al često mu se pripisuje suviše odgovornosti.. naivno je od gomile plemena bez demokratske tradicije očekivati da sasvim razumije šizofreniju od dejtona, a kamoli da efektno radi na njenoj pozitivnoj promjeni..
Od naroda se moze valjda ocekivati da kaze "pa svaki mjesec mi se odbija porez od plate a osim sto raznoraznim polupismenim dzamijasima placam auta i financiram lagodan zivot nemam cime oprati zicagu po noci"? Netreba tu neka demokratska svijest.
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#747 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by LeonardoAC »

Ovi podaci nemaju veze sa realnošću - ove treba pohapsit zbog uznemiravanja javnosti. čuj 150.000 ljudi otišlo ? Kakva je ovo metodologija izračuna ? Stvarna cifra nije ni 20.000
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#748 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by fidoremilienko »

Dozer wrote:I tebi je odgovor kao i njemu, eto ga iznad. Cisto da prestanete supljirati...
Jedini koji supljira ovdje si ti i ovaj kolega od pola gige.

Mada me bas cudi za ove koji su odnedavno dosli ovamo gdje li zive i s kime li se druze :-)
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#749 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by Dozer »

LeonardoAC wrote:Ovi podaci nemaju veze sa realnošću - ove treba pohapsit zbog uznemiravanja javnosti. čuj 150.000 ljudi otišlo ? Kakva je ovo metodologija izračuna ? Stvarna cifra nije ni 20.000
Kako znas? :D
fidoremilienko wrote: Jedini koji supljira ovdje si ti i ovaj kolega od pola gige.

Mada me bas cudi za ove koji su odnedavno dosli ovamo gdje li zive i s kime li se druze :-)
O cemu ti...? :roll:
Ili, preciznije - citiraj taj neki moj supljak, a onda i obrazlozi zasto je supljak, logicno. Bez toga...jasno je ko supljira ;)
User avatar
medvjed23
Posts: 26836
Joined: 16/07/2010 13:49

#750 Re: Od 2013. godine do danas iz BiH iselilo 150 hiljada ljudi

Post by medvjed23 »

512MB wrote:
medvjed23 wrote:narod ima svojih mana, al često mu se pripisuje suviše odgovornosti.. naivno je od gomile plemena bez demokratske tradicije očekivati da sasvim razumije šizofreniju od dejtona, a kamoli da efektno radi na njenoj pozitivnoj promjeni..
Od naroda se moze valjda ocekivati da kaze "pa svaki mjesec mi se odbija porez od plate a osim sto raznoraznim polupismenim dzamijasima placam auta i financiram lagodan zivot nemam cime oprati zicagu po noci"? Netreba tu neka demokratska svijest.
od naroda se može i treba očekivati to što si naveo, ali ne i mnogo više od toga..
Post Reply